Vilniaus universitetas pereina prie nuotolinio mokymo

Naujų užsikrėtimų koronavirusu skaičiui ir toliau augant, prie nuotolinio mokymo pereina dar viena aukštoji mokykla. Šįkart apie sprendimą studijas tęsti nuotoliniu būdu paskelbė Vilniaus universitetas (VU).

Vilniaus universitetas (nuotr. Fotodiena.lt)

Penktadienį popiet VU rektorius Rimvydas Petrauskas paskelbė, kad nuo spalio 26-osios iki lapkričio 21-osios universiteto studijų veiklos bus vykdomos nuotoliniu būdu.

Universiteto rektorius išsiuntė oficialų pranešimą visai VU bendruomenei.

Rektoriaus R. Petrausko laiškas

Nuotoliniu būdu mokysis ir MRU

Penktadienio popietę apie studijų proceso perkėlimą į nuotolinę erdvę paskelbė ir Mykolo Romerio universitetas (MRU).

MRU pranešė, kad nuotoliniu būdu vyks paskaitos, seminarai, pratybos. Dėstytojai iki spalio 31 dienos turi informuoti studentus dėl tarpinių ir galutinių atsiskaitymų vykdymo būdo.

Planuojama, kad baigiamųjų darbų gynimai taip pat vyks nuotoliniu būdu, o baigiamieji egzaminai bus vykdomi nenuotoliniu būdu laikantis visų saugumo reikalavimų.

Pasak MRU Akademinių reikalų centro vadovės Ingos Daukšienės, toks sprendimas priimtas, kad universitete nekiltų ligos židinių, būtų užtikrinta studentų, akademinio personalo, administracijos darbuotojų sveikata.

„Universitetas ir iki pandemijos pradžios turėjo kokybišką techninę bazę nuotolinėms studijoms organizuoti, ir studentams, ir dėstytojams yra parengtos aiškios instrukcijos ir patvirtintos tvarkos, kaip sklandžiai organizuoti studijų procesą nuotoliniu būdu, todėl ir per pirmąją koronoviruso bangą pavasarį be didesnių trikdžių vyko suplanuoti užsiėmimai, atsiskaitymai ir egzaminai, buvo teikiamos bibliotekos konsultacijos“, – MRU pranešime teigė I. Daukšienė.

REKLAMA

MRU Informacinių technologijų centro direktorius Ričardas Servetka tvirtino, kad pavasarį universiteto IT specialistai atliko išsamią techninę analizę, kaip būtų galima dar labiau patobulinti universiteto techninę bazę siekiant užtikrinti kuo aukštesnę nuotolinio mokymo kokybę, sklandų studijų proceso organizavimą ir studentams, ir dėstytojams.

„Ruošėmės antrai koronoviruso bangai, universitetas papildomai investavo į aukštos raiškos kamerų įsigijimą, taip pat studentai gali nemokamai naudotis „Microsoft Office“ paslaugų paketu“, – sakė R. Servetka.

Dėl nuotolinių studijų keičiasi ir apmokėjimo tvarka MRU studentams, gyvenantiems studentų namuose – nuo lapkričio 1-osios, norintiems laikinai išvykti, bet ir toliau tęsti gyvenimo MRU studentų namuose sutartį, bus suteikta 50 proc. nuolaida mokesčiui.

Dėl pavasario semestro studijų organizavimo universiteto administracija žada informuoti iki spalio 31 dienos.


Rašyti komentarą...
i
inexcas
2020-10-24 15:55:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
LEÈXI.ŇÈT - nuostabi paažinčių svetаinė suаugušiėms, norintiems sųsirаsti partnęrį, nоrintiems pašimylеti
Atsakyti
0

t
theloti
2020-10-24 17:24:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
LEÈXI.ŇÈT - nuostabi pąžinčių svetaainė suąugusiėms, nоrintiems sųsiraasti paartnėrį, nоrintiems pаsimylеti
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų