Veryga paaiškino, kodėl karantinas savivaldybėse – tik nuo pirmadienio: duodamas laikas pasiruošti

Nauja diena, naujas ir COVID-19 rekordas. Per parą ketvirtadienį Lietuvoje užfiksuoti 424 infekcijos atvejai. Virusas plinta visoje šalyje. Gydytojai pasakoja, kad kasdien ligoninėse guldomų ligonių skaičius viršija išleidžiamų. Dėl to mažėja ne tik lovų, bet ir pacientus galinčių aptarnauti medikų.

Plačiau apie vis labiau kaistančią situaciją ir ar užtenka dabartinių priemonių suvaldyti koronos plitimą kalbame su Sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga.

424 atvejai per parą. Ko mes laukiame? Ar laukiame, kad iki pirmadienio visi prabalsuotų, ar laukiame, kad būtų ir visas tūkstantis?

Nelaukiame. Karantinas yra derinamas su tam tikromis priemonėmis, kurios yra ne tik tose savivaldybėse. Yra ir plačiau skelbiama. Ne kartą girdėjome priekaištų, kad nespėjama pasiruošti. Vyriausybė priėmė sprendimą ir davė savivaldybėms laiko pasiruošti. Jei tos priemonės būtų įvedinėjamos ir savaitgaliui, tai galėtų ir sumaištis kilti. Tikrai ne dėl rinkimų, o duodamas laikas pasiruošti, susidėlioti tvarkas.

Kyla klausimų, pagal ką jūs tas savivaldybes renkatės? Kai kur yra nemažai susirgimų, bet Vilnius... Iš 424 atvejų šiandien net 200 atvejų yra Vilniuje. Ar tikrai tų susirgimų yra mažai ir čia nieko nereikia daryti?

Neužmirkšime, kad tai yra didžiausias miestas ir kai skaičiuojame 100 tūkst. gyventojų, tai tie atvejai skaičiuojasi visiems. Yra ir dar vienas rodiklis – kiek procentų yra teigiamų atvejų. Tuos du rodiklius įvertinus savivaldybės ir gauna vieną iš trijų spalvų. 

REKLAMA

Raudona ir geltonoji zona – kuo jos skirsis? 

Geltonojoje zonoje nėra privalomų priemonių, kurios yra nacionaliniu mastu paskelbtos. Nacionaliniu mastu visoms savivaldybėms bus ribojama naktinių viešojo maitinimo vietų darbo laikas. Dviejų savaičių pauzė taikoma ir neformaliam švietimui. Čia nebus skirtumo, nesvarbu kokia spalva savivaldybė bus nudažyta. Ten, kur savivaldybė yra geltona spalva nudažyta, ten privalomų ribojimų atskirų nebus. 

Visą pokalbį žiūrėkite video reportaže.


Rašyti komentarą...
R
Rrrrrrr
2020-10-23 07:15:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nustokit žmones maustyt, jie ne tokie durni kaip jums atrodo!!!!! Jums ne žmonių sveikata rūpi, o lovys
Atsakyti
-3

E
Ego
2020-10-23 19:51:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Rinkimai baigsis, prasidės karantinas. Buvo jau aišku prieš mėnesį
Atsakyti
0

J
Jo
2020-10-22 21:34:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kerštas tu dalbajobu kurie ne papuolė prie lovio rezultatai tik 26 diena na ar aišku man tai senei buvo aišku ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (26)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų