Leis palikti izoliacijos vietą: įvardijo, kada bus taikomos išimtys

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atnaujino izoliavimo namuose, kitoje gyvenamojoje vietoje ar savivaldybės administracijos numatytose patalpose taisykles. Nuo šiol izoliacijoje esantiems asmenims bus taikomos išimtys tais atvejais, kai norima vykti balsuoti LR Seimo rinkimuose bei lankant artimųjų kapines. Taip pat izoliuotis turintiems asmenims nebereikės pasirašyti sutikimo, jį pakaks išreikšti telefonu (skambučiu ar trumpąja SMS žinute) ar el. paštu. 

Nauja tvarka numatyta Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakymu, įsigaliojusiu šeštadienį, spalio 17d. Darant pakeitimus, atsižvelgta į šiuo metu aktualiausius šalies gyventojų poreikius. 

Izoliacijos vietą palikti galės sąlytį turėję rinkėjai 

Izoliacijoje esantys ir koronaviruso simptomų nejaučiantys asmenys vieną kartą ir ne ilgiau kaip 3 val. galės palikti izoliavimo vietą. Ministerija pabrėžia, kad išimtis taikoma tik sąlytį su sergančiais COVID-19 liga turėjusiems asmenims ir tik išankstinio balsavimo metu, kuris bus organizuojamas keturias dienas, spalio 19-22 d. nuo 7 val. iki 20 val. 

Rinkėjai į išankstinio balsavimo vietas turėtų atvykti savo transportu. Jiems rekomenduojama vykti po vieną. Po balsavimo privaloma nedelsiant grįžti į izoliacijos vietą. 

Balsuojant būtina dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (kaukes, respiratorius, kt.). 

COVID-19 liga sergantys ir izoliacijoje esantys rinkėjai vykti balsuoti iš anksto negalės, tačiau jiems ir toliau išlieka galimybė balsuoti namuose. 

REKLAMA

Izoliacijos išimtis – kai vykstama lankyti artimųjų kapų 

Izoliacija nėra privaloma Lenkijos piliečiams bei teisėtai Lenkijoje gyvenantiems asmenims, atvykstantiems į Lietuvą lankyti artimųjų kapų nuo spalio 30 d. iki lapkričio 2 d. 

Taip pat izoliacijos reikalavimas netaikomas Lietuvos piliečiams ir teisėtai Lietuvoje gyvenantiems asmenims, kurie minėtomis dienomis vyks lankyti artimųjų kapų į kaimyninę Lenkiją. 

Sutikti izoliuotis bus galima telefonu bei internetu 

Dar viena izoliacijos taisyklių naujovė – sutikimą izoliuotis nuo šiol bus galima išreikšti ne tik raštišku, bet ir kitais būdais. 

Sąlytį su sergančiuoju COVID-19 liga turėję arba įtariami, kad serga COVID-19 liga, asmenys, kuriuos Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai informuoja apie izoliavimo būtinybę, nebeturės pasirašyti popierinės sutikimo izoliuotis formos, jeigu informacija apie privalomą izoliacija gaunama ir sutikimas išreiškiamas telefonu, pokalbį įrašant. 

Taip pat sutikimo formą izoliuotis turintiems asmenims bus galima gauti ir trumpąja SMS žinute bei el. paštu. 

Išimtys sportininkams, jūrininkams ir Lenkijos piliečiams 

SAM primena, kad izoliavimosi išimtis numatyta ir aukšto meistriškumo sportininkams, sporto specialistams, sporto instruktoriams, sporto medicinos personalo darbuotojams, dalyvaujantiems tarptautiniuose turnyruose, kurių organizavimui nustatytos ir patvirtintos atskiros tarptautinės taisyklės dėl koronaviruso valdymo. 

Taip pat nuo šiol izoliacija neprivaloma jūrininkams, atvykstantiems į Lietuvą iš reiso ar pamainos jūroje. 

Izoliuotis taip pat nereikia asmenims, atvykstantiems iš Lenkijos, kai keliaujama darbo, studijų, su žemės ūkio veikla ar sveikatos priežiūra susijusiais reikalais.


Rašyti komentarą...
Miki Mous
2020-10-19 19:20:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Idomu labai, xsveikas zmogus gryzes is uzsenio privalo izoliuotis , o Sergantys zmones gyvenantis lietuvoje, laisvai vaiksto ir uzkrecia savo kolegas darbe, gyvena laisvai, vaiksto po barus.
Atsakyti
0

A
Aburgenas
2020-10-19 15:30:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ką čia pezi juk serg niekur negal iseiti o be to bilioteniai klastojami bilioteniu negavom iš visa koks aš Lietuvos pilietis tikriausiai atemi piletybi iš po balsavimu grąžins Baltarusijos kopija klastoti bilioteniu kam aš čia gimiau
Atsakyti
0

N
Nuomonė
2020-10-19 16:39:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Laikas beraščius politikus izoliuoti , kad nesimatytų šioj šalį. Virusas pas juos smegeninėj , o kišenėj bankas atsirado. Diktatūra pilnu tempu įvedama, neužteko demonokatijos.....visagaliais nutarė tapti...tik aukštai pakilę, žemai kris.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų