Infekcinėje ligų klinikoje Panevėžyje – koronaviruso protrūkis: užsikrėtė 10 asmenų

Koronavirusas įsisuko ir į Respublikinę Panevėžio ligoninę. COVID-19 užsikrėtė 10 asmenų, kurie yra susiję su Infekcinių ligų klinika. Tarp užsikrėtusiųjų yra tiek personalas, tiek Infekcinių ligų korpuse gulėję ligoniai.

Infekcinių ligų klinika (nuotr.R. Ančerevičiaus)

Neoficialiais duomenimis, pirmoji užsikrėtė Infekcinių ligų korpuso seselė, kuri galimai ir išplatino virusą.

Buvo imtasi visų reikiamų veiksmų

Kaip teigiama Respublikinės Panevėžio ligoninės išplatintame pranešime, Infekcinių ligų klinikos viename iš skyrių COVID-19 infekciją patvirtinus 3 pacientams ir 7 darbuotojams, buvo imtasi visų reikiamų veiksmų infekcijos plitimui sustabdyti.

„Dėl to stabdome pacientų lankymą šiame pastate esančioje klinikoje. Infekuoti pacientai tinkamai izoliuoti, o personalas gydomas namuose. Tiek pacientų, tiek personalo būklė nesunki, vyrauja besimptominė COVID-19 ligos forma“, teigia Panevėžio ligoninės atstovai.

Pasak ligoninės atstovų, buvo atliktas pilnas epidemiologinis tyrimas, patalpų dezinfekcija, dėl COVID-19 ištestuoti visi koronavirusu židiniu tapusiame skyriuje dirbantys darbuotojai ir pacientai.

Iki kito pirmadienio, spalio 26 d., Infekcinių ligų klinikoje draudžiamas pacientų lankymas. Pacientus galima lankyti tik neatidėliotinais atvejais, gavus skyriaus vadovo ar budinčio gydytojo leidimą. Būtiniausius asmeninius daiktus pacientams galima perduoti per budėjimo postą, esantį Priėmimo kambaryje.

REKLAMA

Visos būtinos Infekcinių ligų paslaugos pacientams teikiamos įprastine tvarka.

Situacija suvaldyta

Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas aiškino, kad tai išoriniai užsikrėtimai.

„Tai besimptomiai koronaviruso atvejai, bet pagavome. Padaryti visiems testai. Du pacientai izoliuoti Infekcinėje klinikoje, o medicinos darbuotojai – saviizoliacijoje. Toks židinys Panevėžio ligoninėje, galima sakyti, pirmas. Nors buvo anksčiau užsikrėtimų, bet ne tokie dideli. Situacija suvaldyta. Manau, kad Panevėžys stebėtinai ilgai išsilaikė“, – teigė A. Skorupskas.

Rekordinis skaičius

Per praėjusią parą vėl registruotas iki šiol rekordinis naujų COVID-19 atvejų skaičius – 281, mirė dar du žmonės, penktadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Liga iš viso nustatyta 7041 asmenims, tebeserga 3862, pasveiko – 3035.

Nuo COVID-19, penktadienio duomenimis, yra mirę 112 žmonių – dviem daugiau nei praėjusią parą.

Izoliacijoje šiuo metu yra 34 tūkst. 269 žmonės.

Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje registruoti 343 įvežtiniai atvejai.

Per parą atlikti 8628 tyrimai, iš viso nuo pandemijos pradžios jų atlikta 877 tūkst. 398.


Rašyti komentarą...
G
Gggg
2020-10-16 14:20:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Melagiste kodėl e bijo pasakit tesa kad pin krauna kitem i knio devas ira. Ateis dena kad ses i kalema
Atsakyti
0

T
Tttt
2020-10-16 14:17:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nebandod skelbti karatina už pin pasakot taip nėra letuvoi reike kelt streika verst minist nebalsokit už jos plauna pin iš biudžeto padėkite vargšams žmonėm kūrė sunkei gyvena
Atsakyti
-1

N
Nuomonė
2020-10-16 15:16:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar patiems juoko nesukėlė straipsnis ?? INFEKCINĖJ LIGONINĖJ PROTRŪKIS...... ar jūs jau debilais patapot, ar nežinot jau ko griebtis, nes gebelso praktika nebelimpa ( jūsų melas netaps tiesa, nesistenkit).
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų