Lietuvoje atliekami tyrimai dėl vaistų nuo COVID-19, dalyvių skaičių planuojama plėsti

Lietuvoje atliekami nuo COVID-19 ligos klinikiniai tyrimai, klinikinio tyrimo dalyvių skaičių netrukus planuojama išplėsti iki 200, todėl jame galės dalyvauti daugiau sergančiųjų, ketvirtadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Koronavirusas (nuotr. SCANPIX)

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) inicijuotas „Solidarumo“ (angl. Solidarity) tarptautinis klinikinis tyrimas yra skirtas ištirti potencialiai veiksmingus vaistus nuo COVID-19 ligos. Lietuvoje jį atlieka Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos kartu su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikomis. 

Pasak Sveikatos apsaugos ministerijos, kadangi sergantieji COVID-19 liga noriai dalyvauja šiame klinikiniame tyrime ir į tyrimą įtrauktų tiriamųjų skaičius artėja prie maksimalaus numatyto, tyrimo veiklą Lietuvoje koordinuojanti Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos pateikė ketinimą teikti tyrimo pataisą ir padidinti tiriamųjų skaičių iki 200.

Klinikinių tyrimų metu nustatinėjamas vaistų remdesiviro, akalabrutinimo ir interferono beta-1a efektyvumas ir saugumas lyginant su standartiniu COVID-19 ligos gydymu. Tiriamiesiems atsitiktinės atrankos būdu yra skiriamas arba standartinis gydymas, arba vienas iš tiriamųjų vaistinių preparatų.

Šis klinikinis tyrimas Lietuvoje pradėtas vykdyti šių metų gegužę ir jį numatoma tęsti iki 2021 metų balandžio.

Iš pradžių buvo numatyta 20 tiriamųjų imtis, ji šiuo metu yra padidinta iki 100.

Klinikinio tyrimo „Solidarity“ pagrindinių tyrėjų ir biomedicininių tyrimų užsakovų civilinės atsakomybės draudimo, kuris yra privalomas vykdant visus biomedicininius tyrimus Lietuvoje, įmokas apmoka Sveikatos apsaugos ministerija. Išlaidos šio draudimo paslaugoms šiuo metu siekia 15 tūkst. eurų. 


Rašyti komentarą...
A
Aras
2020-10-16 10:20:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vaistus pirmiausiai turi ismeginti Veryga o ne brukti paprastiems zmonems Sugavus jam suleisti dviguba antivirusiniu
Atsakyti
-1

P
P. Arnui
2020-10-19 10:57:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Stebina Jūsų humoro išraiška... Gaila, kad neskaitote viso straipsnio. Nes ten aiškiai parašyta, kad eksperimentinis gydymas taikomas tik sergantiems covid 19. O mūsų ministras SVEIKAS. Nes nešioja medkaukę ir laikosi visų kitų apsaugos priemonių. Ko nedaro daugelis, tai ir užsikrečia šimtais...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų