Pasibaigė vaistų ar papildų galiojimo laikas? Pasakė, ar galima tokį vartoti

Turbūt kiekvienam pasitaikė namų vaistinėlėje rasti, atrodo, ką tik pasibaigusio galiojimo vaistų ar papildų. Klausiame specialistų, ar galima rizikuoti juos vartoti. 

Vaistai (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Į šį klausimą Kauno klinikų klinikinė farmakologė Simona Stankevičiūtė atsakė tiesiai šviesiai. 

„Pasibaigusio galiojimo vaistų tikrai nereikėtų vartoti, nes jie gali būti labai pavojingi. Jei ant pakuotės nesimato, pavyzdžiui, kokio tepalo, kiek jis galioja, tai geriau jo nenaudoti, nes mes nežinome, kokia reakcija gali įvykti“, – įspėjo gydytoja.

Simona Stankevičiūtė

Ji pabrėžė, kad radus pasibaigusio galiojimo vaistą jį reikėtų pristatyti į vaistinę ir vėliau jis bus utilizuotas. 

„Aišku, kitas reikalas, jei vaistai laikomi dideliame sandėlyje, tinkamomis sąlygomis ir pasibaigus galiojimui galima atlikti stabilumo tyrimus, pasitikrinti ir pratęsti tą galiojimą. Tačiau namuose retas teisingai laiko vaistus – tinkamoje temperatūroje ir panašiai“, – pabrėžė gydytoja.

Neprisipirkti vaistų atsargai

Pašnekovė priminė, kad nesenai atliktas tyrimas parodė, kad lietuviai išmetė net apie 9 tonas vaistų, o tai – labai daug. Todėl specialistė primygtinai ragino neužsipirkti daug vaistų atsargai.

„Galbūt tereikia turėti plokštelę kitą vaistų nuo skausmo, galbūt nuo alergijos, jei žmogus alergiškas“, – sakė pašekovė.

Ji pabrėžė, kad pasenusio galiojimo vaistas ne tik gali būti nepakankamai efektyvus, bet ir pavojingas ir sukelti šalutinių reakcijų.

Maisto papildams – tokios pačios taisyklės

Paklausta, ar maisto papildams galioja tokios pačios taisyklės, S. Stankevičiūtė pabrėžė, kad tai svarbu visais atvejais.

REKLAMA

Bet kaip jokių produktų nevartojame pasibaigusio galiojimo, taip to nereikėtų daryti ir šiuo atveju. Tuomet vartotojas prisiima atsakomybę už bet kokią patirtą žalą, tad tikrai neverta to daryti“, – sakė ji.

Gydytoja apskritai linkėjo pacientams kuo mažiau maisto papildų vartoti, nes jų veiksmingumas moksliniais tyriais nėra įrodytas.

Portalas tv3.lt primena rašęs apie lietuvių vaistų vartojimo ypatumus ir dažniausias klaidas, dėl kurių atrodo, kad vaistas „neveikia“.


Rašyti komentarą...
a
apcomro
2020-10-25 20:39:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
LEÈXI.ŇÈT - nuostabi paažinčių svetаinė suаugušiеms, norintiems sųsirasti partnęrį, norintiеms pаsimylеti
Atsakyti
0

n
nasofthor
2020-10-26 07:02:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
LEÈXI.ŇÈT - nuostabi pąžinčių svetąinė suaugusięms, nоrintiems sųsirasti paartnerį, nоrintiems pаsimylėti
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų