Sinoptikai: artėja nauji karščio rekordai

Rugsėjo šiluma ir džiugina, ir stebina. Termometro stulpeliai šiandien kai kur šalyje rodė kaip vidurvasarį. Sinoptikai jau fiksavo naujus šilumos rekordus, o ryt laukia naujų. Šiandien kai kur lepino net iki 25 laipsnių šiluma. Užsitęsusia vasara džiaugiasi ir paprasti žmonės, ir ūkininkai, kurie neskubėdami gali užbaigti lauko darbus, o kai ir pailsėti, jei darbai to neleido vasarą.

Šiek tiek po pietų, o Suvalkijoje plieskia saulė kaip vidurvasarį. Saulės atokaitoje noksta saulėgrąžos, o sinoptikai sako, kad rytoj gali būti dar karščiau.

Vienas didžiausių Vilkaviškio rajono ūkininkų Arūnas Maksvytis džiaugiasi šiltais orais. Šiemet vyras pirmą kartą pasėjo saulėgrąžų. 4 hektarų plotas užderėjo puikiai. O šiltas ir saulėtas ruduo leidžia saulėgrąžoms baigti nokti. Ūkininkas sako, kad nuimtų saulėgrąžų greičiausiai net nereikės džiovinti.

„Bus matyt, kokia bus kita savaitė. Jeigu bus tikrai geras oras, toks kaip dabar – vėjukas ir saulė, panašu, kad jų džiovinti nereikės“, – sako ūkininkas Arūnas Maksvytis.

Pasak sinoptikų, šiandien vakariniuose rajonuose termometro stulpeliai sumušė pastarųjų metų dienos rekordus. Tarkim, Šilutėje šiandien buvo beveik 25 laipsniai. Rekordas paskutinį kartą čia buvo fiksuotas 89 metais. Tuomet termometrai rodė 24 laipsnius.

„Didesnė tikimybė, kad mes tų rekordų daugiau turėsime rytoj negu šiandien. Rytoj tie rekordai yra 21-26 laipsniai ir panašią temperatūrą ir prognozuojame. Didesnė tikimybė, kad didesnėje šalies dalyje bus tie rekordai viršyti“, – pasakoja sinoptikas Tadas Kantautas.

REKLAMA

Neįprastai šilta šiandien buvo Šiauliuose, Palangoje, Klaipėdoje. Žmonės mėgaujasi šiluma ir nesiskųstų, jei ji užsilaikytų dar ilgiau:

„Vasara, vasara, sakau. Reiškia, geras oras.“

„Puikus, nuostabus, rudeniškas. Taip, mėgaujuosi.“

„Pasaka, pasaka. Retai kada taip. Rugsėjo mėnesį būna ir lietus, ir vėjas, ir lyg uraganas. O dabar taip tylu, ramu, gražu.“

Šilčiausia šiandien buvo pietiniuose ir pietvakariniuose rajonuose. Alytuje, Varėnoje, Marijampolėje įkaito iki 25 laipsnių. Tiesa, paskutinis didžiausias šios dienos rekordas fiksuotas prieš 14 metų Varėnoje. Rugsėjo 23 įkaito net iki 28 laipsnių.Užsitęsusia vasara džiaugiasi ir suvalkiečiai. Žmonės pasakoja, kad įprastai tokiu metu jau šalnų būdavo:

„Gerai gerai. Geras oras niekada nepamaišo.“

„Būdavo jau šalnos tokiu metu. Aš kaimo žmogus, tai važiuoji pas gyvuliukus anksti, tai šalta. O dabar labai labai smagu.“

„Labai smagu, kad toks ruduo, ilgiau galėtų būti.“

„Nors esu gimusi rudenį, bet tikrai ne. Patinka vasara, pavasaris, kai šiltas geras oras.“

„Galėtų dar kokį mėnesį toks oras laikytis.“

Sinoptikai neliūdina šilumos mėgėjų. Tiesa, į savaitės pabaigą dangus turėtų pradėti niauktis, palis. Tačiau šiluma neturėtų trauktis dar visą savaitgalį. Atvės, prognozuoja sinoptikai, nuo pirmadienio.


Rašyti komentarą...
o
oho
2020-09-23 20:52:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
nu rašytojai, nu 89 metai...beraštis
Atsakyti
-2

S
Skaitytoja
2020-09-23 23:56:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gerai dar kad 89 ne prieš mūsų erą
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų