Vilniaus regione – du nauji židiniai: virusas pasklido šeimos šventėse ir Radviliškio ligoninėje

Iš 80 per praėjusią parą nustatytų naujų koronaviruso (COVID-19) atvejų 40 yra siejami su židiniais, didžiausias jų šiuo metu – Radviliškio ligoninė. Vakar Vilniaus apskrityje registruoti du nauji židiniai, kurie, pirminiu vertinimu, gali būti susiję. Pirmasis iš jų – šokių studijoje „City dance“ Vilniuje. Antrasis židinys – pervežimus vykdančioje kompanijoje.

Koronavirusas (nuotr. Fotodiena/Justinas Auškelis)

Iš viso 31 naujas atvejis registruotas Šiaulių, 15 – Vilniaus, 14 – Kauno, septyni – Panevėžio apskrityse. Klaipėdos apskrityje registruoti šeši COVID-19 atvejai, Telšių – keturi, dar po vieną – Tauragės, Alytaus ir Marijampolės apskrityse. 

Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 65 asmenys, 14 asmenų užsikrėtimo aplinkybių specialistams nustatyti nepavyko. Šiaulių apskrityje registruotas vienas įvežtinis atvejis iš Ukrainos, pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). 

19 praėjusią parą patvirtintų koronaviruso atvejų siejami su židiniu Radviliškio ligoninėje. Infekcija patvirtinta 16-likai darbuotojų ir vienam pacientui, taip pat dar du COVID-19 ligos atvejai nustatyti asmenims, kurių užsikrėtimo aplinkybės siejamos su ligonine. Vienas iš jų yra Radviliškio Lizdeikos gimnazijos mokinys. Šiuo metu turimais duomenimis, mokykloje kontaktų nenustatyta. 

Iš viso Radviliškio ligoninėje, šio ryto duomenimis, yra patvirtinti 55 COVID-19 ligos atvejai, iš kurių 29 yra pacientai ir 26 darbuotojai, taip pat nustatyti du antriniai atvejai. Tad iš viso su židiniu siejami 57 koronaviruso atvejai, įskaitant atvejus, kai dviems Radviliškio ligoninės pacientams koronavirusas buvo nustatytas juos testavus profilaktiškai Palangoje veikiančiame reabilitacijos centre „Linas“.

REKLAMA

Keturi atvejai Šiaulių apskrityje siejami su viena asmenine švente, vykusia Šiaulių rajone. Vertinama, kad su židiniu siejami septyni COVID-19 atvejai. Dar du atvejai Šiaulių apskrityje siejami su židiniu siuvimo įmonėje. Vienas asmuo yra darbuotojas, kitas – antrinis kontaktas. Iš viso registruoti 49 susiję COVID-19 ligos atvejai.

Klaipėdos apskrityje vakarykštę parą registruoti du koronaviruso atvejai, siejami su vienos įmonės išvyka, apie su kuria susijusius atvejus NVSC skelbė jau anksčiau. Su protrūkiu šiuo metu siejama 11 infekcijos atvejų. Vienas iš asmenų, kuriam infekcija patvirtinta vakar, yra Klaipėdos Gilijos pradinės mokyklos mokinys. Šiuo metu turimais duomenimis, izoliuoti 25 didelės rizikos sąlytį turėję mokiniai ir mokytojai. 

Tauragėje vienas koronaviruso atvejis siejamas su protrūkiu viename iš kariuomenės dalinių (iš viso 45 susiję atvejai), Telšių apskrityje vienas atvejis siejamas su protrūkiu Mažeikių rajono savivaldybėje, asmuo nėra darbuotojas (iš viso registruoti šeši susiję COVID-19 atvejai). 

Kauno apskrityje vakar registruotas vienas atvejis, susijęs su židiniu Raseinių policijoje. Asmuo nėra darbuotojas. Iš viso patvirtintas 31 susijęs infekcijos atvejis. 

Dar vienas atvejis, Raseiniuose patvirtintas šeštadienį, siejamas su židiniu Raseinių ligoninėje. Asmuo yra medikas. Vertinama, kad su protrūkiu susiję 10 koronaviruso atvejų.

Taip pat Kauno apskrityje COVID-19 patvirtinta apsaugos įmonėje dirbančiam asmeniui. Tai penktasis su protrūkiu įmonėje susijęs infekcijos atvejis.

REKLAMA

Vilniuje vakar registruoti trys atvejai, siejami su židiniu sporto klube „Gym Plius“ Kalvarijų gatvėje. COVID-19 liga patvirtinta asmenims, kontaktavusiems su sporto klubo treneriu treniruotės metu. Vertinama, kad su šiuo protrūkiu susiję šeši infekcijos atvejai.

NVSC pranešė, kad penktadienį organizavo nuotolinį susitikimą su sporto klubo atstovais, kurio metu aptarti tolimesni veiksmai, siekiant užkirsti kelią koronavirusinės infekcijos plitimui. 

Taip pat vienas per vakar parą patvirtintas atvejis yra siejamas su šeimos švente Trakų rajone (iš viso su šiuo protrūkiu siejama 14 atvejų) bei dar vienas – su šeimos švente Vilniuje (iš viso registruoti trys atvejai). 

Praėjusią parą Vilniuje registruotas dar vienas koronaviruso atvejis yra siejamas su protrūkiu Vilniaus S. Stanevičiaus progimnazijoje. COVID-19 liga vakar patvirtinta mokiniui, kuris dėl turėto sąlyčio buvo izoliacijoje. Iš viso su protrūkiu siejami keturi koronaviruso atvejai. 

Vakar Vilniaus apskrityje registruoti du nauji židiniai, kurie, pirminiu vertinimu, gali būti susiję. 

Pirmasis iš jų – šokių studijoje „City dance“ Vilniuje. Šeštadienį koronavirusas patvirtintas asmeniui, dalyvavusiam treniruotėje. Antrasis židinys – pervežimus vykdančioje kompanijoje, kornavirusas patvirtintas asmeniui, dirbančiam šioje įmonėje, kontaktavusiam su kolega, lankiusiu šokių studiją.

Be to, dar 25 asmenys, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtintas koronavirusas, tačiau atvejai, šiuo metu turimais duomenimis, nepriskiriami infekcijos židiniams.

REKLAMA

Vienas iš šių asmenų yra Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos mokinys. Epidemiologinis tyrimas tęsiamas. Taip pat dar vienas iš dėl kontakto susirgusių asmenų yra Kelmės Kražantės progimnazijos darbuotojas, kontakto su mokiniais neturintis. Be to, dar vienas iš šių asmenų yra Vilkaviškio rajono Pilviškių Santakos gimnazijos mokinys. Šiuo metu turimais duomenimis, kontaktų mokykloje nenustatyta, epidemiologinis tyrimas tęsiamas. 

14 asmenų užsikrėtimo aplinkybės dar nėra aiškios. Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.

Vienas iš asmenų, kurių užsikrėtimo aplinkybės nenustatytos, yra Raseinių rajono Viduklės S. Stanevičiaus gimnazijos mokytojas. Kontaktiniai asmenys nustatinėjami, epidemiologinis tyrimas tęsiamas. 

NVSC informuoja, kad Lietuvoje iš viso patvirtinti 3744 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 1442 asmenys, 2198 – pasveiko.

Vaizdai, kaip atliekamas Covid-19 tyrimas – video reportaže.


Rašyti komentarą...
7
79
2020-09-20 11:50:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas tuos žurnalistus moko? Negi tokie pat atlėpausiai ?
Iš pavadinimo seka, kad Radviliškis Vilniaus regione. Pasiklydo tarp dviejų medžių
Atsakyti
0

A
Aras
2020-09-20 12:21:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Regijone2 zidiniai.O prirasyt didelis ir baisiasias straipsnis.
Atsakyti
-1

N
Nuomonė
2020-09-20 12:59:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kadangi su procentais nebedraugauja, vienetiniai atvejai retesni , tai pradėjo " židiniais" svaidytis!!! ŽURNALISTAI, GAL PRANEŠKIT VERYGAI, KAD PASISKAIČIUOTŲ TIKSLŲ LIETUVOS ŽMONIŲ SKAIČIŲ, NES VISUS SKAIČIUS SUDĖJUS, TAI TIEK NEGYVENA LIETUVOJ ŽMONIŲ!!! O KUR KINIJA DINGO? TEN ANTROS BANGOS NĖRA.....LABAI ĮTARTINA. O SKVERNELIS MATOMAI GAVO UŽDUOTĮ IŠ PONTIFIХ MAХIMUM....KAIP JIE NENORI PRIPAŽINTI, KAD JŲ VALDYMAS BAIGĖSI.....TAIP SKUBA MUS SUNAIKINTI!!!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų