Abiturientai pakraupo, kai atsidarė matematikos egzamino vertinimą – išvydo kito žmogaus darbą

Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos abiturientai ir jų tėvai pakraupo, kai išvydo matematikos egzamino vertinimus. Atsidarę savo egzamino vertinimą jie pirmiausia išvydo, kad neišlaikė. Tik po kurio laiko sužinojo, kad jų matematikos egzaminų darbai ir įvertinimai buvo sumaišyti.

Kazlų Rūdos abiturientai pakraupo: atsidarę matematikos egzamino vertinimą išvydo kito žmogaus darbą (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos administracija pati susisiekė su abiturientais ir prašė pasitikrinti sistemoje vertinimų lapus, juodraščius, ar darbai nesusimaišė. Paaiškėjo, kad iš viso susimaišė 16 abiturientų darbų.

Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos direktorė Irena Raulinaitienė ketvirtadienį pranešė, kad situacija po pietų buvo išspręsta ir abiturientai jau gali pamatyti savo tikruosius vertinimus.

Abiturientams buvo šokas, kai išvydo sumaišytus darbus

Su naujienų portalu tv3.lt susisiekęs Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos abiturientas sakė, kad jam buvo šokas, kai atsidaręs matematikos egzamino darbą sistemoje išvydo kito žmogaus darbą ir įvertinimą.

„Matematikos egzamino rezultatai turėjo būti paskelbti rugpjūčio 5 d. Atsivertus savo įvertinimą ir patį darbą pamačiau kito žmogaus egzaminą.

Pagal įvertinimą kilo daug klaustuką ir atsivertus juodraštinį darbą, pamačius raštą, spręstas užduotis paaiškėjo, kad tai ne mano.

Ir taip yra ne man vienam. Kalbėjome su kitais mokiniais, tėvais, visi buvo neviltyje ir šoke“, – sakė abiturientas.

Dar viena Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos abiturientė patvirtino, kad jos matematikos egzaminas taip pat buvo sumaišytas.

„Iš pradžių pamačiau tik rezultatą ir negalėjau patikėti, kad neišlaikiau. Vėliau pasižiūrėjau egzamino lapą, juodraštį ir paaiškėjo, kad tai visiškai ne mano darbas.

REKLAMA

Mano visas atsakymų lapas buvo užpildytas, bet atsivertus pamačiau, kad lapas beveik tuščias. Skyrėsi ir raštas.

Iš pradžių apsidžiaugiau, kad tai ne mano pažymys, bet buvau šokiruota, kad taip įvyko. Egzaminai lemia visą gyvenimą, todėl buvo labai nesmagi situacija“, – sakė dar viena abiturientė.

Tėvai pakraupo: vaikus kvietė į gimnaziją atpažinti savo darbus

Abituriento mama teigė, kad tėvams buvo šokas, kai sužinojo apie sumaišytus matematikos egzaminų darbus. Iš pradžių pamatė, kad egzaminas neišlaikytas, o vėliau sužinojo, kad ir darbas net ne jų vaiko. Mama sakė, kad net teko raminamųjų išgerti, nes tikrai situacija neeilinė.

Vaikai vėliau važiavo į gimnaziją atpažinti savo darbų ir rašė apeliacijas, kad buvo įvertinti ne jų darbai.

„Atsidarius sūnaus darbą iš karto pamačiau, kad tai ne jo raštas. Tai didžiulė betvarkė ir chaosas. Tikrai esu šoke.

Visą dieną galvojau, kaip atrinks darbus, jei vaikus kvietėsi į gimnaziją, kad jie atpažintų savo darbus. Sunku patikėti, kad nieko negali patikėti, kad nesuranda galų“, – sakė mama.

Direktorė: situacija išspręsta

Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos direktorė teigė, kad pirmą kartą teko išvysti tokią situaciją.

„Tikrai nemalonu, bet džiaugiamės, kad viską greitai ir operatyviai išsprendėm.

Mes kreipėmės į Nacionalinę švietimo agentūrą ir ten buvo sumaišyti protokolų duomenys. Darėme viską, kad kuo greičiau tą nesusipratimą išaiškintume.

NŠA atsiuntė skanuotus ir koduotus darbus, tuomet vaikai dar kartą pasižiūrėjo, kurie tiksliai jų darbai. Mes nusiuntėme ir pagal vaikų patvirtintus darbus buvo atstatyti rezultatai“, – sakė direktorė.

REKLAMA

NŠA: susimaišė 16 abiturientų darbų

Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA) tv3.lt pakomentavo, kad situacija buvo išspręsta.

„Kazlų Rūdos savivaldybėje matematikos valstybinio brandos egzamino vykdymo centre dviejų grupių kandidatai buvo susodinti į jiems skirtas vietas vienoje patalpoje.

Vykdytojai užkodavę kandidatų darbus ir prie tų darbų priskirtą protokolą, kandidatų koduotus atsakymų lapus sumaišė ir atidavė ne tos grupės kandidatams.

Mokiniai rezultatų skelbimo sistemoje pamatė ne savo darbus ir gavo ne savo rezultatus.

Vienam iš jų apie tai pranešus Nacionalinei švietimo agentūrai, agentūra inicijavo ir Kazlų Rūdos savivaldybės padalinys atliko darbų atpažinimo procedūrą.

Kandidatams patvirtinus parašais savo darbą, rezultatai buvo pakeisti, 16 kandidatų rezultatų skelbimo sistemoje mato savo darbą ir jam priskirtą rezultatą“, – atsakė NŠA.


Rašyti komentarą...
S
Skaitytojai
2020-08-06 21:28:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai paviešinkite visuomenei plačiau kokie darbuotojai tai padarė ir ar jie turi kompetencijos toliau darbuotis šioje srityje, jeigu daro tokias klaidas , kurių iš viso neturi būti, reikalaudami maximumo žinių iš mokinių, kurie neaprūpinti mokymo vadovėliais, kuriais galėtų naudotis spręsdami vienokias ar kitokias užduotys. Visiškai yra apleista mokymo sistema , tik reikalaujama pinigų atlyginimams, už KĄ ???
Atsakyti
-8

S
Sisteminė klaida?
2020-08-07 00:41:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai yra siaubinga. Ministras kalba apie sistemines reformas. Tai yra sisteminis aplaidumas. Tai turi būti baudžiama. Ar vėl kaltas lietus - kaip Gedimino kalno ar Registro istorijose?
Atsakyti
-2

N
Nėra
2020-08-07 21:06:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nėra jokios "šios srities". Žmonės vykdytojais skiriami tik konkrečiam egzaminui, jie gyvenime gali nebūti buvę tais vykdytojais ir gal gyvenime nebebus. Kai dėl karantino grupes skėlė į mažesnes, prireikė ir daugiau vykdytojų - mokyklų vadovai gavo prašymus pateikti sąrašus (ne egzamino dalyko, ne tos mokyklos) mokytojų, kurie galėtų pabūti tais vykdytojais. Ir kam jau "išpuolė laimė" (nes atostogų metu) jais būti atrinktais, tie ir buvo. Gal pirmąkart gyvenime (aišku vyr. vykdytojas turėjo tinkamai instruktuoti ir sužiūrėti, kad taip nenutiktų).
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų