Šaltiniai: Vilniaus darželyje – žinia dėl Covid-19 susirgusio vaiko

Lietuvoje – dar vienas koronaviruso atvejis. Šį kartą jis nustatytas vieno sostinės darželio auklėtiniui. Jis jokių simptomų nejautė, o infekcija nustatyta tik ruošiantis planinei operacijai.

Asociatyvi (nuotr. Shutterstock.com)

Naujienų portalo tv3.lt šaltinių teigimu pirmadienio rytą sostinės Vilkpėdės lopšelio-darželio auklėtiniui nustatytas Covid-19 atvejis. Tiesa, nei jis, nei jo šeima jokių simptomų nejautė, o apie infekciją sužinojo tik po to, kai buvo ištirtas ruošiantis planinei operacijai. Tikinama, kad Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) skubiai ragino visą darželio grupę, įskaitant ir pedagogus, ir padėjėjus, karantinuotis 14-ai dienų.

Kalbėta ir apie tai, kad NVSC turėtų gauti visų savo vaikus į darželį leidžiančių tėvų kontaktus ir artimiausiu metu su jais susisiekti.

Primename, kad dar pirmadienio rytą sveikatos apsaugos ministerija paskelbė, kad šalyje buvo užfiksuota 15-a naujų Covid-19 atvejų. Apie užsikrėtusį mažametį informacijos pateikta nebuvo.

Per parą – 15 atvejų

Keturi per praėjusią parą patvirtinti koronaviruso atvejai yra įvežtiniai, aštuoni užsikrėtusieji darbe arba namų aplinkoje kontaktavo su jau sergančiaisiais, trijų asmenų užsikrėtimo aplinkybės dar nėra žinomos, pirmadienį informavo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Anot NVSC, du įvežtiniai atvejai nustatyti Vilniaus apskrityje.

„Du asmenys į Lietuvą iš Kroatijos grįžo liepos 2 dieną. Liepos 11-ąją jie dalyvavo šeimos šventėje. Pirmieji simptomai vienam iš asmenų pasireiškė liepos 13 dieną, kitam – liepos 15 dieną“, – buvo teigiama pranešime.

Visuomenės sveikatos specialistų teigimu, po šios šventės taip pat susirgo jos dalyvis, kuris, kaip nustatyta, užsienyje pastaruoju metu nesilankė, todėl manoma, kad užsikrėtė nuo grįžusiųjų iš Kroatijos.

Kaip BNS vėliau informavo NVSC, sąlytį su sergančiais asmenimis šventėje iš viso turėjo 26 žmonės.

„Pirminiais duomenimis, 20 iš jų turėjo didelės rizikos sąlytį“, – sakė NVSC atstovė Justina Petravičienė.

REKLAMA

Dar du įvežtiniai atvejai taip pat nustatyti Vilniaus apskrityje – užsikrėtusieji liepos 12 dieną grįžo iš Bulgarijos.

„Liepos 13 dieną asmenys pajautė koronavirusinei infekcijai būdingus simptomus, tad visą laiką laikėsi izoliacijos. Nustatytas vienas kontaktinis asmuo“, – informuoja NVSC.

Likę septyni atvejai, susiję su jau sergančiais asmenimis, patvirtinti Vilniaus, Utenos, Panevėžio ir Kauno apskrityse.

Vilniaus apskrityje koronavirusas nustatytas asmeniui, dirbančiam transporto kompanijoje. Jis turėjo sąlytį su asmenimis, kuriems anksčiau diagnozuota COVID-19 liga.

„Nuo liepos 13 dienos asmuo buvo izoliacijoje. Remiantis surinktais duomenimis, asmuo simptomų nejaučia, tirtas profilaktiškai įmonės iniciatyva. Nustatytas vienas sąlytį turėjęs asmuo“, – rašoma pranešime.

Dar vienas atvejis patvirtintas Vilniaus apskrityje asmeniui, kuris nuo liepos 3 dienos buvo izoliavęsis, kadangi kontaktavo su sergančiuoju.

„Asmeniui simptomai nepasireiškė, tačiau pasibaigus izoliacijai, prieš grįžtant į darbą, buvo atlikti profilaktiniai tyrimai ir nustatytas susirgimas. Nustatyti 2 kontaktiniai asmenys“, – informuoja NVSC.

Du atvejai patvirtinti Utenos apskrityje. Vienas – Molėtų, kitas – Zarasų rajone.

Molėtų rajone COVID-19 nustatyta asmeniui, turėjusiam sąlytį su kolega, kuriam koronavirusinė infekcija patvirtinta anksčiau. Nustatyta, jog šiuo atveju sąlytį turėjo 10 asmenų, epidemiologinis tyrimas tęsiamas.  Zarasų rajone COVID-19 nustatyta asmeniui, bendravusiam su sergančiuoju koronavirusine infekcija.

„Nustatyta, kad liepos 13 ir liepos 14 dienomis užsikrėtusysis lankėsi kursuose Medininkuose, nuo liepos 15 dienos buvo izoliacijoje. Nustatyta 11 sąlytį turėjusių asmenų“, – teigia NVSC.

REKLAMA

Dar du atvejai Kauno apskrityje nustatyti Kėdainių rajone.

„Asmenys susirgo po turėto kontakto su jau sergančiais asmenimis. Vienas iš šių žmonių turėjo sąlytį su Kėdainiuose sergančiu asmeniu, kuris užsikrėtė nuo sergančios šeimos. Atvejai vakar patvirtinti Kėdainiuose. Kitas asmuo bendravo su žmogumi, kuriam COVID-19 liga patvirtinta liepos 17 dieną Panevėžyje“, – rašoma pranešime.Panevėžio apskrityje asmuo užsikrėtė nuo sergančio artimojo, kuriam susirgimas COVID-19 patvirtintas liepos 13 dieną.

Panevėžio apskrityje taip pat nustatyti du atvejai, kurių užsikrėtimo aplinkybės dar nėra aiškios. 

Užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios ir asmens, kuriam susirgimas nustatytas prieš planinę operaciją Vilniaus apskrityje. Jis simptomų nejautė. Nustatyti 3 kontaktiniai asmenys, tęsiamas epidemiologinis tyrimas.

Koronavirusas per praėjusią parą iš viso nustatytas 1947 žmonėms, tebeserga 254 asmenys, 1601 – pasveiko, 81 žmogus yra izoliacijoje. 

Nuo COVID-19 mirė 80 žmonių, dar 12 koronavirusu užsikrėtusiųjų mirė dėl kitų priežasčių.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų