Pernai dvejuose rinkimuose pralaimėjimą patyrusiam socialdemokratų lyderiui Gintautui Paluckui šiemet Seimo rinkimuose tenka užduotis vesti partijos sąrašą. Nors šiuo metu parlamento opozicijoje darbuojasi tik devyni socialdemokratai, partijos lyderis, nors juokais, šiųmečiams rinkimams kelia ambicingą tikslą – kad Seimo valdančiąją daugumą sudarytų vien tik socialdemokratai. Galbūt dėl šios priežasties partija savo rinkiminį sąrašą papildė įžymiomis pavardėmis.

Gintautas Paluckas (Irmanto Gelūno nuotr.)

Gintautas Paluckas (Irmanto Gelūno nuotr.)

Portalas tv3.lt pasikalbėjo su Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininku (LSDP) Gintautu Palucku apie artėjančius Seimo rinkimus bei partijos ir politiko planus juose.

Tai, kad LSDP į savo rinkiminius sąrašus įtraukė žymius sportininkus, ekonomistus ar visuomenininkus, pirmiausiai paviešino žiniasklaida, remdamasi savo šaltiniais. Kodėl partija neviešino to pati?

Kalbant apie kviestinius žmones, yra tokia specifika, kol nesutarei iki galo, tol nesutarei, tol tie sąrašai nėra viešinami, tie žmonės ir pavardės. Galų gale, jiems reikia paskui prisiimti atsakomybę už dalyvavimą sąraše kartu su mumis. Vieni yra mokslininkai, publicistai, o paskui atitinkamai eigoje juos vertina ir darbdavys. Na, jeigu esi žurnalistas ir dalyvauji sąraše, tada tau sako, kad turi išeiti iš sąrašo. Kol nėra sutarta, ar dalyvauja, ar ne, tol mes neviešiname. 

REKLAMA

Kodėl sąrašą papildėte žymiomis pavardėmis – Romu Lazutka, Giedriumi Drukteniu, Simona Krupeckaite? Ar manote, kad šie žmonės pakankamai kompetentingi dirbti Seime? Ar tai būdas pavilioti rinkėjus?

Ne, čia nėra kažkokie kalėdiniai blizgučiai, kiekvienas yra savo srities profesionalas. Jie turi kompetenciją neabejotiną. Jiems numatytos labai konkrečios užduotys ir uždaviniai politikos formavime ir įgyvendinime. Tiek Romui Lazutkai, kuris neabejotinai yra socialinės politikos specialistas, tiek Simonai Krupeckaitei, kuri yra profesionali sportininkė. 

Kiekvienas, kuris dalyvauja sąraše, turi užduotį. Jie savo programines nuostatas, kurios pagal pasaulėžiūrą yra panašios su mūsiškėmis, deda į programą ir prisidės prie jų įgyvendinimo, jeigu bus išrinkti į Seimą.

Gintautas Paluckas (Irmanto Gėlūno nuotr.)

Ar rinkimų sąraše pirmąjį numerį numatėte sau? Viešojoje erdvėje esate rečiau matomas nei kitų partijų lyderiai, ar negalvojote apie populiaresnį pirmąjį numerį, kaip 2016 metais pasielgė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, sąrašo lyderiu paskirdama Saulių Skvernelį?

Valstiečiai su Sauliumi turėjo daug iššūkių. Neabejoju, kad konservatoriai turės labai daug iššūkių su Ingrida (Šimonyte – aut. past.). Nes legionieriai, kurie yra samdomi vesti sąrašą, turi savo kainą tam tikrą. 

Mes dalyvaujame rinkimuose visu sąrašu, komandiniu principu. Visas sąrašas yra vienodai svarbus, nes visi turi savo rėmėjus ir balsus sutraukti ir visokiais atvejais galime tikėtis sėkmės.

Man vieta yra numatyta, pats sau jos negaliu pasiskirti. Tarybos sprendimu, partijos lyderis visada veda sąrašą, nepaisant to, koks jis būtų populiarus, nepopuliarus, koks jo teigiamų, neigiamų vertinimų balansas. Pas mus yra buvę visokių atvejų istorijoje. Bet partijos lyderis prisiima pilną atsakomybę už strategiją, taktiką, komunikaciją ir programos pristatymą. Pas mus kitaip niekada nebuvo ir niekada nebus. Partijos lyderis yra sąrašo numeris vienas.

REKLAMA

Pernai patyrėte du skaudžius pralaimėjimus rinkimuose. Ar nebijote, kad nesėkmės gali pasikartoti?

Aš tikrai nieko nebijau. Kiekvieni rinkimai yra nauji rinkimai ir žmonės renkasi valdžią ketveriems metams, o ne likučiui laikotarpio, kaip buvo praėjusiais metais. Daugelis žmonių sakė, gal iš viso jokių rinkimų nereikėjo daryti, 10 ar 12 mėnesių būtume pakentėję be Seimo nario. Mūsų sąrašo galimybe neabejoju ir kiekvienas atiduos jėgas, kad tą sėkmę mes pasiektume. Aš taip pat.

Kodėl pasirinkote kandidatuoti būtent Utenoje?

Mane pakvietė Utenos skyrius ir iškėlė kandidatu. Su miestu turiu ypatingą ryšį – jie yra laimingiausias miestas Lietuvoje, oficialiai pripažinti, apklausose dalyvavę. Aš taip pat esu nepataisomas optimistas. Tai tas ryšys labai tamprus (juokiasi).

Manau, kad uteniškiai sąmoningai mane kėlė, nes Utena ir Utenos regionas yra nacionalinės politikos pamirštas ir apleistas. Aibė kraštui svarbių projektų yra keliami į 2030 metus, pramonės ir darbo vietų kūrimas paliktas tik savivaldybei, merui ant pečių. Būsto parama jaunoms šeimoms įsigyti, kas yra vienas iš instrumentų, pritraukiant į darbo vietas, tokią galimybę Vyriausybė ir įstatymai neseniai atmetė. Tai aš net neabejoju, kokios priežastys paskatino uteniškius kelti mano kandidatūrą, – nes jie tikisi nacionalinio dėmesio Utenos kraštui.

Gintautas Paluckas (Ryčio Šeškaičio nuotr.)

Ar prieš kelerius metus nuo LSDP atskilę ir į Lietuvos socialdemokratų darbo partiją susibūrę senieji bendrapartiečiai nesiprašė į partijos gretas ar rinkiminius sąrašus?

REKLAMA

Prašėsi, prašėsi, bet nenoriu pavardžių minėti, nes to visiškai nereikia. Mes nelabai domimės, kaip jiems ten seksis, ką jie darys. Priimti atgal ar į sąrašus taip pat neketiname, nes žmonės visi suaugę, sprendimus yra priėmę, pasirinkę sukurti ir dalyvauti rinkimuose su kita politine jėga. Manau, turi pilną teisę tai ir daryti, mes jiems netrukdysime to padaryti.

Kaip, jūsų akimis, rinkimų baigti gali pakeisti pasaulinė koronaviruso pandemija? Kas čia susižers populiarumo taškus?

Manau, kad yra akivaizdu iš tų pagerėjusių Vyriausybės veiklos vertinimų ar vieno, ar kito asmens personalijų vertinimų. Žmonės, matydami ar jausdami grėsmę savo sveikatai ar net gyvybei, šiek tiek į šalį nustumia kitas aktualijas, įvairias reformas, švietimo sistemos pertvarkas, mokesčių sistemos adekvatumą ir aibę kitų dalykų. Visiškai natūralu, kad tos galimybės Vyriausybei ar valstiečiams žaliesiems – kaip aklai vištai grūdas nukrito. 

Bet laiko dar yra pakankamai daug. Ir mes dabar grįžtame iš viruso valdymo į socialinių-ekonominių pasekmių suvaldymo klausimus. Ir čia jau yra ne viena nuomonė ir galima rinktis iš alternatyvų – kaip elgtis, ką daryti, kokias paramos schemas taikyti žmonėms ar verslui. Mes čia turime nemažai pasiūlymų. Kai kuriuos Vyriausybė išgirdo, pritaikė, kai kurių ne. Matome neįgyvendintus planus ir prastus rezultatus. Kaip žmonės tai vertins, pamatysime. 

Bet rinkimai yra apie ateitį, ne apie praeitį, kas padaryta, – padaryta. Svarbu, kaip gyvensime dar ketverius metus. Aš manau, kad žmonės nebenori gyventi dar ketverius metus taip, kaip gyveno.

REKLAMA

Visai neseniai socialdemokratai pasitraukė iš opozicinio Seimo frakcijų susitarimo. Kodėl?

Jeigu būtų tas bendradarbiavimas sklandesnis ir suprantamesnis opozicijoje, tai galbūt mes ir nebūtume iš jo pasitraukę. Bet labai aiškiai pamatėme, kad ta politinė kultūra mūsų ir kolegų konservatorių, kritikuojant tuos pačius sprendimus ar valdančiuosius, iš principo skiriasi. 

Prie viso to dar matome, kad ir turinio prasme pasipylė pasiūlymai, kurie niekaip su mūsų pažiūromis nesutampa. Kalbu apie siūlomus Darbo kodekso pakeitimus ir kitus dalykus. Nusprendėme nebebūti kompromise su savo sąžine.

Gintautas Paluckas, Gabrielius Landsbergis, Simonas Gentvilas

Ar socialdemokratai Seimo opozicijoje nesijaučia nustelbti dažnai aršiai valdančiuosius viešojoje erdvėje kritikuojančių konservatorių ir liberalų?

Be jokios abejonės, tos skandalingos antraštės ir garsūs dalykai traukia žiniasklaidos dėmesį. Bet mes esame stabili, konstruktyvi politinė jėga ir į tokius žaidimus tiesiog nesiveliame, nes tai turi pasekmes. 

Visuomenės pasitikėjimas valdžia ir Seimu yra nuolatinėse reitingų lentelių žemumose. Jeigu nori tą situaciją pakeisti, reikia galvoti, kaip šneki, ką šneki, ar tu žmonių problemas sprendi, ar tu mėgsti tiktai pigiu populizmu savo reitingus kelti.

Bet ar tokiu atveju jaučiate, kad jūsų partijos balsas išgirstamas parlamente?

Matau, kad, kai mes siūlome gerus dalykus, be dėmesio tie dalykai nelieka. Kai gerai pasiūlome, žiniasklaida nušviečia ir parašo. Jeigu nepasiūlome nieko, atitinkamai neparašo. Tai dėl to nėra reikalo kritikuoti kažko. Galime tik savikritiškai žiūrėti. Mes esame sąmoningai pasirinkę nesivelti į santykių aiškinimusis, o teikti siūlymus. 

REKLAMA

Taip, kartais siūlymų sugalvojame daugiau, kartais mažiau. Nesijaučiame, kad būtume kažkaip nepelnytai stumiami į paraštę ar apie mus niekas nekalbėtų ar negirdėtų. Tai yra normalus procesas. 

Ką matote idealiais partneriais, jei turėsite galimybę formuoti valdančiąją koaliciją?

Idealiu atveju mes matome 71 socialdemokratą (juokiasi). Aišku, aš čia šiek tiek juokauju, nes to senokai nebuvo ir nežinia, kada bus. Kalbant rimčiau, tai priklausys nuo visų partijų programinių nuostatų. Štai dabar turi visos programos atsirasti viešumoje ir tada bus galima įvertinti. Nes lipdyti kažkokias koalicijas vien pagal partijų pavadinimus – viena yra priskiriama centro kairei, kita centro dešinei ar dešinei – yra beprasmis reikalas.

Jeigu programinėse nuostatose nematai sutarimo, – ką tu darysi, kaip tu dirbsi, ką tu mėginsi čia įgyvendinti, kokias problemas spręsti? Tai pamatysime, ką partijos žada, kaip žada spręsti problemas, tada galėsime ir pašnekėti ir prieš rinkimus, ir po rinkimų formuojant koaliciją.

Sunku patikėti, kad nesusitinkate su kitų politinių partijų lyderiais ir nesitariate, kaip galėtų klostytis bendra ateitis.

Susitikti mes susitinkame, šnekamės apie aktualijas ir priimamus sprendimus, kuriems reikia palaikymo, kokia pozicija mūsų, kad ir būnant opozicijoje. Bet mes jokių slaptų paktų, susitarimų ar nepuolimo paktų nepasirašinėjame, nes norime suteikti rinkėjams tikrą pasirinkimo laisvę. Visur kelsime kandidatus, aštriai ginsime savo partijos nuostatas. Po rinkimų, įvertinę programas, sėsime ir žiūrėsime, ar įmanoma su vienais ar kitais formuoti Vyriausybės programą, ar įmanoma kartu dirbti.

Ačiū už pokalbį. 

xxL
2020-05-29 12:29:54
Visiškas dugnas. Galėjo dar cirko artistus į partiją pakviesti, kad anie atliktų konkrečias užduotis reklamuoti šio klouno su kriminaline praeitimi užvaldytą partiją.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Bailys 2020-06-04 21:26:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Bailys raudoniukas Paluckiukas - movė į Uteną, kaip Leninas į Suomiją.    ATSAKYTI
Sena praktika 2020-06-03 08:58:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Raudonukas Paleckiukas viską kopijuoja iš Lenino partijos patirties. Žvaigždės niekšams buvo priedanga jų krauju pasruvusiose darbuose. Istorija kartojasi. Prisiminkit tautiečiai ir Uteniečiai, kiek kraujo praliejo Paluckiuko ir jo pakalikų mokytojų terorizmas ir genocidas.   ATSAKYTI
WC 2020-06-03 08:54:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jeigu neturit negru,tai jums AMEN...   ATSAKYTI
Taip 2020-06-02 13:31:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
klaida startuoliai investavo 503 milijonus   ATSAKYTI
Taip 2020-06-02 13:29:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
klaida startuoliai inveatavo 503 milijonus    ATSAKYTI
Taip 2020-06-02 13:26:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
opozicija balsavo prieš mokesčių įstatymą ,tuo tarpu tarptautinio ekonomikos forumo nuomonę mokesčių poveikį investicijoms skatinti iš 114 vietos į 7 vietą gal todėl kad vien tik startoliai investavo 5033 milijonus eurų,kas sudarė sąlygas padidinti pensija ir atlyginimu ,tas pats tvf Europos departamento nuomone einama teisingu keliu   ATSAKYTI
ja 2020-06-02 13:15:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nepavyko socialdemokratams išėjusiems iš koalicijos ir padėti konservatoriams sužlugdyti šią valdžią ,manau nepatikimi žmonės gerai kad atskilo socialdemokratų dalis jų ir palaikė šią vyriausybę beei seimą sudarydami kartu su lenkų frakcijąža daugumą galim jiems padėkotp ,kad priimtų įstatymų dėka ,padintos investicijos leidusios padidinti pensijas ir atlyginimus opozicija už daugelį balsavo prieš   ATSAKYTI
Vytas 2020-06-02 13:03:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
demokratiniame pasaulyje nerasit seimuose gydytojų ,sportininkų artistų ,istorikų pedagogų JAV senate 80 procentų teisininkai ir ekonomistai ,ir renkama kiekvieną kadenciją tik trečdalis kad nesužlugytų senato darbo ryškiausias pavyzdys Degutienė gydytoja nenutuokianti aoie ekonomik` padovanojo dalį Mažeikių naftos 1 milijardč eurų    ATSAKYTI
WC 2020-06-03 08:56:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nieko ji nepadovanojo,ji tiktai pasieme pinigus.Nereikia buti tokiam naivuoliui.   ATSAKYTI
Algirdas 2020-05-31 12:33:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tokie jau ten ir žvaigždės , jeigu stoja į raudonąją partiją ir dar pas juokdarį Palucką .   ATSAKYTI
Antižvaigždė 2020-05-30 17:09:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kokią užduotį gavo "žvaigždė" Antaniukas??Gėda partijai su tokiom "žvaigždėm"   ATSAKYTI
Antanas tikrai 2020-06-01 10:34:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
ne koks bebras, protingas, neapsivoges. Bet už tą partija balsuočiau tik tada, jei neliktų senųjų bebrų, bebriu ir bebriuku.    ATSAKYTI
jo 2020-05-30 13:38:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Visi jie vienodi, kad tik prie lovio.    ATSAKYTI
Rokiškis 2020-05-30 07:21:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Šitą partija ne tautos o vagių kaip ir konservai. Paluckas partijai ismusineja pinigus reketuodamas savo partijos merus.    ATSAKYTI
Bikv 2020-05-30 07:18:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Socdemai + valstiečiai tokia butų dąjunga . Tai negerai . Visiškai nenoriu valstiečių matyti daugumoje.   ATSAKYTI
Leninas 2020-05-30 07:22:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Burzujus naikinti reiks. Kaip 1917 metais    ATSAKYTI
Grazu 2020-05-29 20:23:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Paluckai tu susitepes SĄŽINĖ TU ESI BESIŠYPSANTIS ZULIKAS UŽ TAVE tagu balsuoje bebrai   ATSAKYTI
Joli 2020-05-29 19:18:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Na netikiu as situ buvusiu konservatoriumi. Be savo nuomones, kur vejas pucia, ten ir bega.,   ATSAKYTI
Andryla 2020-05-29 17:51:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
   ATSAKYTI
Konservos, 2020-05-29 13:30:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Į jūsų parciją padorūs žmonės net nežiūri.   ATSAKYTI
,,,zvaigzdem ,,, 2020-05-29 13:23:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
numatytos konkrecios uzduotys , vienos ruras kraipys ,antros papais teliuskuos , treti --ONO - pakraipos maskatuos visus turimus pricindalus ,kad priviliotu kuo daugiau aborigenu prabalsuot uz socdeminius lyberastus , uz tai jie su Simasium jiems nudistu pliaza ysteigs ,...visi nuogi prisidenge tik su plosciais gales aplinkiniuse pliazuose vaikus ir bobas gazdint....   ATSAKYTI
xxL 2020-05-29 12:29:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Visiškas dugnas. Galėjo dar cirko artistus į partiją pakviesti, kad anie atliktų konkrečias užduotis reklamuoti šio klouno su kriminaline praeitimi užvaldytą partiją.   ATSAKYTI
Pluke 2020-05-29 12:25:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Bet girdejau kad ir caplinsakas eina i ta partija tai vien del jo nebalsuosiu uz juos   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Kauno policija pristatė naują ginklą kovoje su greičio megėjais ir pažeidėjais (nuotr. stop kadras)
Kauno policija pristato naujausią savo ginklą kovoje su greičio mėgėjais bei kitais pažeidėjais, nepaisančiais kelių eismo taisyklių. Jau greitai į apskrities kelius išriedės ...
Pirmą kartą Lietuvoje atlikta nervo sujungimo operacija panaudojant implantą (nuotr. stop kadras)
Šiauliuose pirmą kartą Lietuvoje ir Baltijos šalyse panaudojant implantą atlikta rankos riešo nervo sujungimo operacija aštuoniolikmečiui vaikinui. Po operacijos praėjus ...
Lietuvoje išaugo saulės energijos vartotojų, tačiau įspėja – daromos klaidos gali brangiai kainuoti (nuotr. stop kadras)
Lietuvoje saulės jėgainių elektros energiją naudojančių vartotojų per metus patrigubėjo. Energetikos ministerijos atstovai aiškina, kad tokį šuolį lėmė  kompensacijos ...
Žaibo nutrenktas klaipėdietis savo poilsio prie ežero nepamirš visą likusį gyvenimą (nuotr. stop kadras)
Dažnėjant audroms, daugėja ir žaibo sukeltų nelaimių ir nuostolių. Ugniagesiai ir fizikai perspėja – žaibams marginant dangų, jokiu būdu nerekomenduojama bandyti kartais ir ...
Algirdas Monkevičius (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius penktadienį apsisprendė dėl naujojo Lietuvos kino centro vadovo, tačiau konkurso laimėtojas neskelbiamas, kol laukiama ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų