Dar 2 mirtys Lietuvoje dėl koronaviruso: iš viso yra 65 aukos žmonės mirė Antavilių pensionate ir Santaros klinikose

Antradienį Nacionalinis visuomenės sveikatos centro (NVSC) paskelbė naujausius duomenis apie koronaviruso situaciją Lietuvoje. Tapo aišku, kad per parą užfiksuotos 2 naujos mirtys.

Santaros klinikų medikai (nuotr. Vidmanto Balkūno)
117

 

Nuo koronaviruso mirė dar du žmonės – Antavilių pensionato globotinis ir Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose gydytas pacientas, antradienį BNS informavo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

„Mirusieji yra vyresnio stipriai amžiaus – 81 ir daugiau, turėjo gretutinių ligų“, – sakė NVSC Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė.

Anot jos, miręs Santaros klinikų pacientas buvo gydytas Krūtinės chirurgijos skyriuje, o Antavilių pensionato globotinis – Vilniaus miesto klinikinės ligoninės padalinyje, kuriame gydomi koronavirusu sergantys žmonės.

Koronaviruso aukų skaičius išaugo iki 65, dar aštuoni susirgusieji mirė dėl kitų priežasčių.

Antradienio NVSC duomenimis, Lietuvoje iš viso patvirtinti 1639 užsikrėtimo koronavirusu atvejai.

Tebeserga 401 užsikrėtusysis, pasveiko – 1165 žmonės. 

Tiesa, taip pat per parą gauti 4 teigiami koronaviruso tyrimo rezultatai. Tai reiškia, kad šalyje koronaviruso atvejų skaičius išaugo iki 1639. 

Skelbiama, kad pasveikusiųjų nuo šios infekcijos skaičius išaugo iki 1165.

SAM primena, kad nuo šiol dėl galimos infekcijos gali būti tiriami visi, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai. 

(117 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Koronavirusas plinta Lietuvoje

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros virusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

REKLAMA

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus), naudoti apsaugos priemones, vengti būriavimosi, nuo kitų asmenų išlaikant bent 2 metrų atstumą.

Įtariamu koronaviruso atveju laikomas:

1) asmuo su ūmia kvėpavimo takų infekcija (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas) ir 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo ar gyveno teritorijose, kur vyksta COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) protrūkiai ar plitimas visuomenėje;

2) asmuo su ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomais ir buvęs artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios;

3) asmuo su sunkia ūmia kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) ir kuriam būtina hospitalizacija ir nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.


Rašyti komentarą...
E
Eduardas
2020-05-26 10:17:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Baikite nesamones rašyti.jau igrisote iki gyvo kaulo
Atsakyti
-7

P
Pranas
2020-05-26 15:14:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Apie kokias čia nesąmones rašai p.Edvardai? Tai gal eik padirbėt į ligonines.Jeigu jau taip įgriso iki gyvo kaulo-nerskaityk.Kas gi verčia?
Atsakyti
-1

T
Tioma
2020-05-26 12:38:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir mirė ne nuo koronos o nuo senatvės jau ygriso tos jūsų nesamonės kodėl nė vienas sergantis gydytojas dar nemirė ydomu
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų