Airijoje pirmąkart nenustatyta COVID-19 pacientų mirčių

Airija pirmadienį pirmąkart nuo kovo 11-osios, kai koronavirusinė infekcija šalyje pareikalavo pirmųjų žmonių gyvybių, nenustatė jokių naujų pacientų mirties atvejų.

Premjeras Leo Varadkaras tai pavadino „reikšmingu įvykiu“ ir socialiniame tinkle „Twitter“ pridūrė: „Tai vilties diena. Mes nugalėsime.“

Pranešimas pasirodė savaitė po to, kai Airija pradėjo švelninti prieš beveik du mėnesius įvestas karantino priemones. Šalyje iš viso užregistruoti 24 698 COVID-19 atvejai, įskaitant 1 606 mirties atvejus.

Karantinas Airijoje buvo įvestas kovo pabaigoje, o 77 mirties atvejų per vieną dieną pikas buvo balandžio 20-ąją.

„Per pastarąją parą mums nepranešta apie jokias mirtis“, – per spaudos konferenciją sakė aukšto rango medicinos pareigūnas Tony Holohanas.

Jis perspėjo, kad šį nulį galėjo nulemti ir informacijos pateikimo vėlavimas savaitgalį, bet pridūrė: „Tai tęstinės tendencijos, kurią matėme, dalis.“

Airija yra paskelbusi penkių žingsnių planą šaliai iki rugpjūčio atverti, o pirmųjų veiksmų ėmėsi praėjusį pirmadienį, kai leido lauke dirbantiems žmonėms grįžti į savo darbus, atidaryti kai kurias parduotuves ir atnaujinti tokią veiklą kaip golfas ir tenisas.

Nors naujienos, kad neužregistruota naujų mirties atvejų, buvo įvertintos kaip pažanga, pareigūnai nerimauja dėl protrūkio „antrosios bangos“, jei karantinas bus sušvelnintas.

„Pastarosios savaitės naujų atvejų ir... mirčių skaičius rodo, kad kaip šalis nuslopinome COVID-19, – sakoma T. Holohano pareiškime. – Prireiks dar savaitės, kad pamatytume poveikį ligos paplitimui, kurį galbūt galėtų daryti priemonių švelninimas.“


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų