Vilniaus miesto klinikinės ligoninės bendruomenė išplatino kreipimąsi dėl, kaip teigia ligoninės medikai, visuomenėje skleidžiamos neteisingos informacijos apie situaciją įstaigoje. „Tuo metu, kai pandemijos protrūkis visame pasaulyje pagaliau atkreipė dėmesį ir iššaukė taip trūkstamą deramą pagarbą medicinos darbuotojams, mūsų ligoninėje jau antra savaitė tvyro įtampa ir nerimas, kuriuos sukelia negatyvus požiūris į mūsų darbą", – tvirtinama rašte. 

(nuotr. SCANPIX)

(nuotr. SCANPIX)

Anot kreipimąsi pasirašiusių įstaigos darbuotojų, juos itin skaudina iš išorės, įvairiausių tarnybų, žurnalistų bei visuomenės narių socialiniuose tinkluose platinama netiksli bei neteisinga informacija apie situaciją Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje.

„Atstovaudamas Urologijos skyrių galiu drąsiai teigti – tiek skyriaus vedėjas, tiek vyresnioji slaugos administratorė deda visas pastangas, reguliuodami darbuotojų srautus, asmens apsaugos priemonių užtikrinimą darbuotojams.

Skyriaus darbuotojai – nuo valytojų iki gydytojų, rimtai žvelgdami į COVID-19 grėsmę, naudoja visas apsaugos priemones, seka epidemiologų rekomendacijas, siekdami apsaugoti pacientus ir vieni kitus bei šeimos narius, teikdami aukščiausio lygio urologines paslaugas. Ypač skaudina kolektyvo viduje atsirandančios paskalos ir šmeižtai, kuriais, mano nuomone, siekiama maskuoti savo sąmoningumo trūkumą, nekompetenciją, permetant atsakomybę aplinkiniams, administracijai ir pan.“ – tvirtina Urologijos skyrius skyriaus gydytojas, Lietuvos gydytojų sąjungos Vilniaus raj. filialo sekretorius Žydrius Karvelis.

REKLAMA

Kliūčių dirbti sklandžiai nėra

Akušerijos ir ginekologijos skyriaus gydytojos Viktorijos Navickienės teigimu, nors pirmosiomis pandemijos dienomis specialistai jautė įtampą dėl baimės ir nežinojimo, tačiau ilgainiui dirbti sklandžiai kliūčių nebeliko.

„Kasdien atėjus į darbą gauname paketus su asmeninėmis apsaugos priemonėmis, tokiomis, kokių reikalaujama pagal darbo specifiką. Galiu pasigirti, kad turime skyriaus viber grupę, kurioje išsyk dalinamės naujienomis, vyresnioji supažindina su naujausiais įsakymais ar informacija. Kadangi dirbu Gimdymo skyriuje, o, kaip žinia, nauja gyvybė atėjimui laiko nesirenka, darbo intensyvumas praktiškai nepasikeitęs.

Visos atvykusios nėščiosios ar gimdyvės tiriamos dėl COVID-19, kol gaunamas atsakymas, užtikrinamos vienvietės palatos. Svarstoma sugrąžinti vyrų ar kitų lydinčių asmenų dalyvavimą gimdyme, gavus leidimą. Beje, kelissyk per savaitę stebime video pranešimus, kuriuose direktorius pateikia naujausią informaciją ir, kaskart, dėkodamas mums už darbą, ragina nepasiduoti“, – dėstė Lietuvos gydytojų sąjungos Vilniaus raj. filialo pirmininkė.

Skurdus finansavimas

Urologijos skyriaus vedėjo Edmundo Štarolio teigimu, ne paslaptis, kad dešimtmečiais ligoninės materialinė pusė nebuvo ištaiginga.

„Trūko medicininės įrangos, inventoriaus, dalis patalpų iki šios dienos atrodo labai vidutiniškai. Neįmanoma per porą metų užvesti to, kas stagnavo tiek ilgai. Ne personalo tai kaltė. Ir ne visai pilnai – administracijos. Ir tik reikia stebėtis ir džiaugtis, kad šio protrūkio metu, situacija valdoma tinkamai, COVID-19 židinys neplinta į kitus skyrius ir korpusus – manau, tai parodo pavyzdinę darbuotojų discipliną ir sąmoningumą, laikantis epidemiologinių reikalavimų.

REKLAMA

Ne šiuo metu dirbantys medicinos darbuotojai projektavo ir statė šią ligoninę ir planavo numatomus pacientų judėjimo srautus. Ne medikai sukūrė koronavirusą. Gi dirbti ypatingo visuomenės spaudimo sąlygomis, tenka būtent mums. Įsitikinęs, kad židinys greit bus suvaldytas. Kviečiu būti supratingiems ir pakantiems. Ačiū, kad atjaučiate gydytojus, o ypač – slaugytojas, jų padėjėjas, betarpiškai dirbančias su mūsų pacientais“, – sakė Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Gydymo Tarybos pirmininkas.

Skleidžiama neteisinga informacija

Įstaigos Darbuotojų saugos ir sveikatos skyriaus vedėja Danutė Žilinskienė neslėpė, kad labai skaudu girdėti, kaip per žiniasklaidą akcentuojama, kad ligoninėje nesilaikoma darbuotojų saugos ir sveikatos teisės aktų reikalavimų.

„Tai netiesa. Parengti darbuotojų aprūpinimo asmeninėmis apsaugos priemonėmis nuostatai, kiekvienam darbuotojui užpildyta asmeninių apsaugos priemonių išdavimo kortelė, darbuotojai pilnai aprūpinti asmeninėmis apsaugos priemonėmis ir  apmokyti, kaip saugiai jas naudoti. Padalinių vadovai apmokyti ir atestuoti saugos ir sveikatos klausimais, o darbuotojai instruktuoti“, – dėstė ji.

Specialistei antrindama Vaikų priėmimo – skubios pagalbos, intensyvios terapijos ir konsultacijų skyriaus vedėja, Lietuvos gydytojų sąjungos narė Goda Cibulskienė sakė nuoširdžiai išgyvenanti dėl susidariusios padėties:

„Manau, kad administracijos veiksmai šioje sudėtingoje situacijoje buvo adekvatūs. Buvo laikas, kai iš Vyriausiojo operacijų vadovo girdėjom, kad visko yra, visko užtenka, nors asmens apsaugos priemonės buvo išduodamos labai šykščiai. Dabar visko yra pakankamai, ir kiekvieno darbuotojo asmeninis rūpestis yra jas tinkamai naudoti, rūpinantis aplinkiniais.

REKLAMA

Kaip Vaikų priėmimo – skubios pagalbos, intensyviosios terapijos ir konsultacijų skyriaus vedėja jaučiu atsakomybę už savo personalą, visada kartu su skyriaus vyresniąja slaugos administratore rūpinamės, kad visi turėtų asmens apsaugos priemones ir jas tinkamai dėvėtų. Kaip Gydytojų sąjungos narė nuoširdžiai tikiu, kad vidines problemas mes galime išspręsti tariantis, su administracija, tačiau stebint tokio masto puolimą, turiu pareigą liudyti apie dideles ligoninės direktoriaus pastangas spręsti susidariusias problemas, valdyti situaciją, taikantis prie kasdien besikeičiančių teisės aktų, sprendimų, nurodymų, įsakymų.

Kaip Vilniaus miesto klinikinės ligoninės gydytoja manau, kad tik vieningai, padėdami vieni kitiems mes galim išsaugoti didelio kolektyvo bendrystę. Šiuo sunkiu metu mes kiekvienas esam svarbūs, ką girdim iš ligoninės direktoriaus periodinių video pranešimų. Labai norėčiau, kad pasibaigus pandemijai ir karantinui, galėtume pasidžiaugti, kad esame patikima  ir stipri komanda.“

„Mirtį platinantys padarai"

Įstaigos COVID-19 skyriaus vedėjos dr. Vaivos Karpavičienės teigimu, medicinos darbuotojus žiniasklaida yra pavertusi „mirtį platinančiais padarais".

„Mūsų šalinasi kolegos, pažįstami. Mes, medikai, ateiname į darbą – ten kur žmonės kreipiasi dėl negalavimo, karščiavimo ir panašių problemų, t.y. dirbame susirgimų židinyje. Mes medikai – patys suinteresuoti saugotis, apsaugos priemones turime ir saugomės. Grįžtame namo pas savo artimuosius, vaikus, tėvus ir nenorime jų užkrėsti. Mes neplatiname viruso, mes bėgame ir saugomės nuo jo. Jeigu nežinau, klausiu, aiškinuosi, domiuosi kaip saugotis, kokio lygio apsaugos... Ir nesusitinku su savo draugais, bičiuliais, kolegomis.  Aš žinau, kaip apsisaugoti nuo paciento, bet apsisaugoti nuo užsikrėtusio kolegos sudėtingiau. Todėl, kad ir kaip bebūtų gaila, kartu nebesėdime, nebevalgome ir negeriame kavos,“  – aiškino ji.

REKLAMA

Gąsdinamas visas kolektyvas

Pasirašiusieji raštą tvirtina, kad jau kelinta savaitė įstaigos darbuotojai yra gąsdinami pasitelkiant įvairias medijos priemones.

„Antra savaitė gąsdinamas visas ligoninės kolektyvas prokuratūra per radiją, televiziją. Darbuotojai šokiruoti nuo tokio, psichiką traumuojančio tikrintojų gąsdinimo, didėja jų sergamumas aukštu kraujospūžiu, aritmijomis, auga psichiatro konsultacijų poreikis. Prisimenami laikai,  kai buvo organizuotos „daktarų bylos“, ieškant atpirkimo ožių. Samdomi šimtai psichiatrų į pagalbą medikams. Pažiūrėkit į kitas pasaulio valstybes, ar taip elgiamasi su kovojančiais pirmose linijose?“ – klausė Kardiologijos skyriaus vedėjas dr. Mykolas Biliukas.

Tai, kad Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje visi darbuotojai dirba laikydamiesi Sveikatos apsaugos ministro nurodymų ir algoritmų,naudodamiesi visas numatytas apsaugos priemones, kurių šiuo metu yra pakankamai, patvirtino ir Alternatyviosios medikų sąjungos pirmininkas gydytojas Dainius Budrys:

„Visi darbuotojai nuoširdžiai rūpinasi ligonių, kolegų ir savo sveikata. Ar Sveikatos Apsaugos ministerijos algoritmai yra pakankami, kad 100 procentų galėtumėme išvengti užsikrėtimo COVID-19 virusu, turbūt niekas negali atsakyti. Vien kaltinimai, kad vieni dirba gerai, o kiti blogai, problemų nesprendžia.“

Pasirašiusieji raštą pabrėžia, kad jiems yra keliami aukščiausi reikalavimai tiek profesine, tiek moraline prasme:

„Tikimės, kad atsakingų institucijų, vykdančių kontrolę bei žiniasklaidos atstovams, kolegoms, pacientams ir jų artimiesiems, galioja tie patys žmogiškumo principai."  

REKLAMA

Dėl pažeidimų kreipėsi į prokuratūrą

Portalas tv3.lt primena, kad dėl infekcijų kontrolės pažeidimų ligoninėje Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) kreipėsi į prokuratūrą.

NVSC specialistė Ginreta Megelinskienė tvirtino, kad informaciją apie pažeidimus ir nurodymus, kaip juos taisyti, centras Vilniaus miesto klinikinei ligoninei teikė ir raštu, ir žodžiu.

Pasak NVSC atstovės, visuomenės sveikatos specialistai nustatė, kad ligoninės Priėmimo skyriuje neatskirti karščiuojančių ir nekarščiuojančių pacientų srautai, nesudarytos atskiros medicinos personalo komandos karščiuojantiems ir nekarščiuojantiems pacientams.

Taip pat NVSC pastebėjo, kad darbuotojai netinkamai dėvi asmens apsaugos priemones, jų nekeičia nustatytu periodiškumu, o Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuose yra „nelengvai dezinfekuojamų paviršių“, be to, kyla įtarimų dėl personalo darbo grafikų.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga antradienį sakė, kad NVSC apsisprendimas kreiptis į prokuratūra yra „labiau išimtinis atvejis“.

„Nacionalinis visuomenės sveikatos centras nepiktnaudžiauja ta galimybe, nes tai yra papildomas krūvis. Pirmiausia yra ieškoma sprendimų vietoje, nes tikslas yra ne kažką apkaltinti, o suvaldyti infekcijos plitimą“, – kalbėjo jis.

Jūs
2020-05-19 17:42:29
Pabūkite medikų vietoje,tada gal kitaip kalbėsite.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Anas. 2020-05-31 17:30:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pratrukti.visi.sugebam.bet.padetis.nuo.to.negereja.kol.saucia.si.ZARAZA.Mirs.ne.1.milijonas.ta.rodo.Praeitis   ATSAKYTI
a 2020-05-24 15:13:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
saugotes bet pastoviai uzsikreciat   ATSAKYTI
Nebesuprantu 2020-05-23 17:48:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jaučiuosi kalta, kad nesergu Corona ar nenumiriau, tai iš vis būtų skalambijama visais kanalais. Yra gydytojai, bet jų nedaug. Yra kazka veikiantys ale gydytojai. Jei šeimos gydytoja nesugeba per 4 val. patvirtinti siuntimo į ligoninę, apie kokią gydytoją galima kalbėti. Kodėl neskelbiami kasdien per preskonferencijas skaičiai mirusių nuo kitų ligų?    ATSAKYTI
Regina 2020-05-24 12:55:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nereikia jaustis kalta, kad nesergate Korona - toks virusas yra gaminamas paties žmogaus kūno, kai kūnas yra nusilpęs ir trūksta Vitamino D ir (labai svarbu) Kalio junginių. Virusai mus užklumpa rudenį-pavasarį, kai negauname saulės pakankamai, kad pasigamintume Vitaminą D naturaliai. Jūs teisi, gydytojai pažeidža Hipokrato priesaiką, bet kalti ne jie - kalta valdžia verčianti juos taip elgtis. Valdžiai reikia Korona psichozės, kad galėtų įkalinti tautą, diskriminuoti senolius, išdresiruoti visus gyventi atskirai nesiartinant vienas prie kito. TAI - TAUTOS NAIKINIMAS. Artėja rinkimai - NERINKITE JŲ Į VALDŽIĄ vėl - jie jau išdavė tautą ir tėvynę už globalistų grašius. Lietuvai reikia teisingų, principingų ir dorų žmonių valdžioje. Būkite sveika   ATSAKYTI
Rita 2020-05-21 20:47:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tikra tiesa, kad niekas nekonsultuoja. Neimanoma prisiregistruot nei pas kardiologus, nei urologus. Skambinom i Kauno klinikas su rimtom problemom, pasake, kad nieko nepriimam be birzelio menesio. O birzelis kai prasides , bus matyt kokia situacija. Tai va ponas neismanelis Veryga ir sveikatos ministerija kaip viska sustygavo. Nesu rizikos grupeje, bet problemu turiu. Ko cia selsta tie Vilniaus medikai, tegu apgina savo mediko varda ir duota Hipokrato priesaika, tegu priima negaluojancius zmones, tegu streikuoja jei nera mirti nesanciais padarais.    ATSAKYTI
Mimi 2020-05-21 17:56:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Perskaičiau straipsnį ir šlykstu pasidarė, nesuprantu kam tais kinietiškais šakaliais draskyt nėščiąsias, kokie jūs daktarai, tik gąsdintojai, neduok dieve ten papult, genocidas...    ATSAKYTI
Petriukas 2020-05-19 21:49:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
VERYGAI SVEIKATOS!!!    ATSAKYTI
taigi 2020-05-19 19:10:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
o tai ko medikai tyli,tai rašykite į žiniasklaidos priemones,pasisakykit,išsakykit drąsiai nuomonę,kad žmonės matytų kaip yra iš tikro,o dabar medikų niekur nebesigirdi,dar buvo medikų sąjūdis dabar ir tas užtilo,žmonės ką mato tą sako ir rašo,dažnai medikų veiksmai būna ne jų naudai,žmonės ne koroniniai negauna pagalbos,reikia kreiptis į veterinorius   ATSAKYTI
Jūs 2020-05-19 17:42:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Pabūkite medikų vietoje,tada gal kitaip kalbėsite.   ATSAKYTI
Pasipiktinusi 2020-05-19 17:39:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-12
Bredas, jokios koronos nėra, man pačiai prastai su sveikata, blogai su širdimi ir ką pasakė tai normalu, per telefoną, taip turi būti, nes debilai daktarai nepriima, net apžiūrai, net tyrimu nedaro, nes kitu ligų be koronos nebėra, vienu žodžiu žmonės mirkim ir visiems nusispjaut ant mūsų.   ATSAKYTI
Debilas medikas 2020-05-19 19:58:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai va toks proro bokstas jei ir numirs, tik gamtai geriau bus :)   ATSAKYTI
Debilas medikas 2020-05-19 20:00:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jei pasipiktinusi ir pakratys kojas, gamta apsivalys   ATSAKYTI
adekvati 2020-05-19 21:32:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
"Debilai daktarai"???? Kad vykdo Sveikatos ministerijos įsakymus? Ne daktarai gi sprendžia ar priimt ar nepriimt, nurodymai įsakymai ir vykdyk,tuoj išvis nebus kam gydyt, jei priims sprendimą dėl medikų darbo keliose įstaigose, va tada tai tikrai nepakliūsit niekur.   ATSAKYTI
Uzjaucianti medikus 2020-05-23 20:00:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jus gerbiamoji pasipiktinusi rasykit pretenzijas Verygai ir Lingienei, kurie neleidzia dirbti medikams. O ne medikus debilais vadinkit. Jie mielu noru dirbtu, bet kad kai kurie proto bokstai neleidzia. Ateikit ir padirbkit kiekvieno mediko vietoje nors savaite, apsisiksit vietoje is baimes kai koks nors ligonis su kokiais nors simptomais atvyks ir nereikes kabinetis prie mediku.    ATSAKYTI
Nuomonė 2020-05-19 17:26:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Medikai nusikaltėliai kartu su veryga.   ATSAKYTI
2020-05-19 18:28:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Medikai-ne nusikaltėliai.O nusikaltėlis veryga-joks medikas,tik šundaktaris!!   ATSAKYTI
Petriukas 2020-05-19 21:48:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Verygai SVEIKATOS    ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Apie sąlygas prabilo izoliuoti uzbekai: jei išeičiau, tai būčiau kaip teroristas (nuotr. stop kadras)
Koronaviruso židinys transporto įmonėje „Hegelmann Transporte“ Kaune plečiasi. Šiandien pranešta apie dar du naujus atvejus. Beveik visi jie uzbekai, serga lengva Covid-19 ...
Gitanas Nausėda (nuotr. Fotodiena.lt)
Prezidentas Gitanas Nausėda vetavo birželio pabaigoje Seimo priimtą Žuvininkystės įstatymą, leidžiantį žvejybos kvotas verslinei žvejybai vidaus vandenyse suteikti ne aukciono ...
Asociatyvi (nuotr. Shutterstock.com)
Rinkdamiesi tarp dviejų alternatyvų – 18 ar 24 mėnesių vaiko priežiūros atostogų su neperleidžiamais mėnesiais mamai ir tėčiui – gyventojai labiau linkę pritarti dvejų metų ...
Saulius Skvernelis (nuotr. Fotodiena.lt/Pauliaus Peleckio)
Ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio teigimu, prievolė dėvėti apsaugines kaukes galėtų grįžti, kai sergamumo Covid-19 rodiklis Lietuvoje viršytų penkis atvejus 100 tūkst. ...
(nuotr. Sauliaus Žiūros)
Kaune ketvirtadienį pradėti profilaktiškai tirti prekybos miestelio „Urmas“ darbuotojai, galėję turėti kontaktą su uzbekais, kuriems nustatytas koronavirusas. „Kalbant apie ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų