„Kidy Tour“ grąžina pinigus už neįvykusius skrydžius

Kelionių organizatorius „Kidy Tour“ praneša grąžinantis pinigus keleiviams, kurie dėl draudimo vykdyti skrydžius, negalėjo keliauti.

Lėktuvai (nuotr. Fotodiena.lt)

„Kidy Tour“ su didžiuliu apgailestavimu praneša, jog dėl atsakingų institucijų nesusikalbėjimo ir biurokratizmo, negalime įvykdyti savo įsipareigojimo parvežti bilietus įsigijusius keleivius namo laiku. Įmonė negali prognozuoti, kiek užtruktų organizuoti skrydį kitomis datomis. Todėl, negaišdami itin brangaus klientų laiko šiuo metu, nedelsdami pradeda sumokėtų už bilietus pinigų grąžinimą, kad įstrigę keleiviai galėtų pasinaudoti jais tuojau pat“, – rašoma bendrovės pranešime.

Šimtai negalėjo išvykti

Lietuvos kelionių organizatorė „Kidy Tour“ negavo Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) leidimo vykdyti skrydžius iš Vilniaus į Oslą, Dubliną, Londoną bei atgal. Dėl šios priežasties daugiau nei 800 žmonių savaitgalį negalėjo skristi, nors ir buvo nusipirkę bilietus.

„Kidy Tour“ kompanijos „Avion Express“ lėktuvais skrydžius turėjo vykdyti gegužės 16-20 dienomis, tačiau LTSA įmonę informavo, kad dėl COVID-19 situacijos Dublino, Oslo ir Stanstedo oro uostuose nusprendė nesuteikti leidimo vykdyti skrydžius.

REKLAMA

Lietuvoje oro erdvė keleiviniams skrydžiams ir keltams buvo uždaryta balandžio 4-ąją.

Palaipsniui švelninant karantino sąlygas, Vokietijos oro bendrovei „Lifthansa“ nuo trečiadienio leista atlikti reguliarius skrydžius į Frankfurtą. 

SAM apgailestauja

Savo ruožtu Sveikatos apsaugos ministerija sako apgailestaujanti dėl susiklosčiusios situacijos. Tačiau pridūrė, kad ne ministerija sprendžia, ar išduoti skrydžiams leidimus.

„Labai apmaudu, kad šioje situacijoje labiausiai nukentėjo mūsų piliečiai, norėję grįžti į Lietuvą ir įsigiję bilietus į skrydžius, kuriems dar nesuteikti reikiami leidimai. Apgailestaujame dėl susidariusios situacijos ir patiriamų nepatogumų. Visos atsakingos institucijos šiuo metu aiškinasi susidariusią situaciją ir ieško išeičių, kaip ją išspręsti“, – komentare tv3.lt rašė sveikatos apsaugos ministro patarėja Lina Bušinskaitė.

Ji pridūrė, kad skrydžių organizatorių sprendimas pardavinėti žmonėms bilietus, kai dar neišduoti leidimai skrydžiams, – „labai neatsakingas elgesys“.

„Koronavirusas nors ir slūgsta, bet jis niekur nedingo. Tebegalioja karantino sąlygos, tad svarbu labai atsakingai visiems vertinti situaciją, prieš priimant sprendimus. Ypač dėl skrydžių organizavimo. Norime paaiškinti, kad SAM neišduoda jokių leidimų skrydžiams vykdyti ir nedalyvauja jų išdavime. To nebuvo nei anksčiau, nei dabar“, – akcentavo L. Bušinskaitė.

Vyriausybės nutarime dėl karantino Lietuvos teritorijoje paskelbimo įtvirtinta, kad reguliarūs skrydžiai keleiviams vežti į Lietuvos tarptautinius oro uostus vykdomi tik maršrutais, kurių atnaujinimui pritaria Vyriausybė užsienio reikalų ministro siūlymu. 

„Tuo tarpu nereguliarūs skrydžiai, kuriais vežama daugiau nei 10 keleivių, į mūsų šalies tarptautinius oro uostus vykdomi tik gavus Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) išduotą atskirą leidimą. SAM žiniomis, LTSA penktadienio vakarą, atsižvelgdama į nepalankią epideminę situaciją valstybėse ir regionuose, kuriuose yra oro uostai, nesuteikė leidimo skrydžiams tarp Vilniaus ir Dublino, Oslo ir Stanstedo (Londonas) oro uostų gegužės 16–20 d.“, – informavo L. Bušinskaitė.


Rašyti komentarą...
G
Gerai
2020-05-16 21:47:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kad lėktuvai neskrenda 100 procentų švaresnis oras tai geras protas to žmogaus kuris draudze LIETUVAI LĖKTUVAI NEREIKALINGI UŽDRAUSTI BUS MAŽIAU ZARAZU ,,,,
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų