Marijampolės savivaldybės administracijos vadovas Karolis Podolskis pirmadienio vakarą „Facebook'e“ pranešė, kad Marijampolėje mirė koronavirusu sirgęs asmuo. Vėliau šią žinią patvirtino ir Sveikatos apsaugos ministerija. Tai jau 15-ta koronaviruso auka šalyje. 

Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)

Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)

Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad Marijampolės ligoninėje mirė koronavirusu infekuotas žmogus. Tai – penkioliktas mirties atvejis šalyje. Asmuo priklausė rizikos grupei.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga reiškia užuojautą šeimai, artimiesiems.

Iki šiol Lietuvoje iš viso patvirtinti 843 COVID-19 atvejai, aštuoni žmonės pasveiko.

Portalas tv3.lt primena, kad pirmadienį Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pranešė, kad Respublikinėje Panevėžio ligoninėje mirė koronavirusu infekuotas žmogus. Tai – keturioliktasis mirties atvejis šalyje. Asmuo priklausė rizikos grupei.

Sekmadienį patvirtintos dvi mirtys asmenų, kuriems buvo diagnozuota COVID-19 infekcija. Vienas žmogus buvo gydomas Respublikinėje Šiaulių ligoninėje ir priklausė rizikos grupei.

REKLAMA

Sekmadienio vakarą pranešta, kad Santaros klinikose mirė 13-tas koronavirusu infekuotas žmogus. Vėliau Varėnos rajono meras Algis Kašėta socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo žinia, kad mirusysis – šeštadienį į Santaros klinikas paguldytas Merkinės gyventojas, priklausęs rizikos grupei.

Šeštadienį taip pat pranešta apie dvi mirtis nuo koronaviruso – viena jų užfiksuota Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, kurioje mirė 83-ejų metų moteris. Kitas atvejis – Kauno klinikinėje ligoninėje, mirė taip pat rizikos grupei priklausęs žmogus.

(117 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Koronavirusas plinta Lietuvoje

Ketvirtadienį pranešta apie 9 mirtį asmens, kuriam diagnozuotas koronavirusas. Apie atvejį pranešė Ukmergės rajono Administracijos direktorius Darius Varnas. Asmuo buvo prieš tai patekęs į ligoninę, tačiau ne dėl koronaviruso, testas jam buvo atliktas po mirties, jis priklausė rizikos grupei.

Antradienį patvirtinta 8-oji mirtis nuo koronaviruso. Tai – Vilniaus universiteto Santaros klinikose gydytas senyvo amžiaus žmogus, dvi dienos prieš tai atvežtas iš Ukmergės ligoninės Slaugos skyriaus.

Kovo 28 d. pranešta apie dvi koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirtis. Vienas jų – 74 metų vyras, miręs kovo 26 dieną. Velionis buvo gydomas Ukmergės miesto ligoninėje, turėjo daug ligų. Apie kitą atvejį informavo Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas. SAM patvirtino, kad tai – brandaus amžiaus žmogus, rizikos grupės, anksčiau gulėjęs ligoninėje, turėjęs daug gretutinių ligų.

Kovo 27 d. pranešta apie 5-tą mirties nuo COVID-19 atvejį. Asmuo mirė Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, tai patvirtino Sveikatos apsaugos ministerija. Mirusysis priklausė rizikos grupei.

REKLAMA

Taip pat apie du mirties nuo koronaviruso atvejus buvo pranešta kovo 25 d. Vienas jų – 79 metų rizikos amžiaus vyras, kuris gydėsi Ukmergės ligoninėje. Jam COVID-19 tyrimas buvo atliktas jau po mirties ir patvirtinta, kad buvo užsikrėtęs.

Kitas miręs pacientas – Respublikinėje Panevėžio ligoninėje gydytojas sunkios būklės rizikos amžiaus grupės pacientas.

Kovo 20 d. pranešta apie pirmąją mirtį nuo koronaviruso. Ukmergėje nuo koronaviruso mirė garbaus amžiaus moteris, kuri iš Ukmergės ligoninės buvo paleista kovo 19 dieną, pranešė sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis. 

Kovo 24 d. pranešta apie mirusią 90-metę, kuri, naujienų portalo duomenimis, gulėjo toje pačioje palatoje su pirmąja auka. Pacientė kovo 16 dieną buvo išrašyta iš Ukmergės ligoninės. Dėl karščiavimo, bendro silpnumo kovo 23 dieną ji buvo atvežta į Santaros klinikas. Atlikus tyrimus jai nustatytas koronavirusas, ji gydyta intensyvios terapijos skyriuje.

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros koronavirusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Pagal kovo 28 d. atnaujintą apibrėžimą, nuo šiol įtariamas COVID infekcijos atvejis apibūdinamas taip: asmuo su ūmia kvėpavimo takų infekcija (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus IR 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo ar gyveno teritorijose, kur vyksta COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vietinis plitimas ar plitimas visuomenėje.

REKLAMA

ARBA 

Asmuo su ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomais IR buvęs artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju. Be įtariamų atvejų laboratoriniai tyrimai dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atliekami ir šioms tiriamųjų asmenų kategorijoms (šios kategorijos asmenys yra tiriami dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriškai ir tik patvirtinus atvejį apie jį yra pranešama ir pradedamos taikyti atvejo valdymo priemonės):

1) Asmuo su sunkia ūmia kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR kuriam būtina hospitalizacija IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.

2) Sveikatos priežiūros specialistai.

3) Kiti asmenys, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai. Tikėtinu atveju laikoma: toks atvejis, kurio tyrimas dėl 2019-nCoV yra neaiškus arba kurio tyrimai buvo teigiami atlikus pan-coronavirus vertinimą. Patvirtintas atvejis yra asmuo, kuriam laboratorijoje patvirtinta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), nepriklausomai nuo klinikos ir simptomų.

SAM įsakymas numato, kad visiems į šalį iš užsienio grįžtantiems asmenims privalomas 14 dienų karantinas.

Tuo atveju, jei per 14-likos dienų izoliavimosi laikotarpį ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

REKLAMA

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus).

Žmonėms, kurie dirba namuose nuotoliniu būdu ir vengia socialinių kontaktų, kad nesukeltų pavojaus savo sveikatai, patariama buvimui lauke rinktis tokias vietas, kuriose yra sąlygos išlaikyti saugų atstumą apie 2 metrus (pvz., nuosavas kiemas, miškas, parkas ir pan.).

Čaplinskas: koronavirusas pavojingesnis vyresnio amžiaus žmonėms:

nu
2020-04-06 20:04:06
dabar reikia vengti ligoninių kaip kokio maro,nes ten viruso veisyklos
Atsakyti
(117 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Koronavirusas plinta Lietuvoje
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
anon 2020-04-13 14:17:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Antraštės: "PATVIRTINTOS MIRTYS NUO KORONAVIRUSO!"
Straipsniai: "mirė žmogus kuris buvo apsikrėtęs, senyvo amžiaus, priklausė rizikos grupei"
Neskaitau šito mėšlo, bet tyčia perėjau kelis populiariausius portalus ir būtent visi tai daro.
Pastebėkit kaip kalbėdami apie konkretų atvejį, jie vengia sakyti, kad žmogus mirė būtent NUO koronaviruso, o tik jį turėdamas. O kai jau kalbama apie didesnius skaičius, jau atsiranda "aiškios" mirtys dėl koronaviruso. Neturiu Lietuvos skaičių, bet bent Valstijose pneumonijos, širdies ligų ar smūgių, peršalimo mirčių statistika ženkliai kritusi. Visais būdais yra bandoma kiekvieną mirtį paversti koronaviruso mirtimi. Testavimas yra labai nepatikimas ir retai daromas, beveik visos diagnozes yra tik pagal simptomus, kurie yra identiški gripui, peršalimui. Finansinė krizė dėl viso šito yra jau neišvengiama, supraskit, kad yra grupių kurios to siekia ir turi savo tikslų kurių galbūt nesuprantate. Visa žiniasklaida yra pilnai valdoma, paprasti žurnalistai tik dirba savo darbą ir klauso nurodymų ir per daug tuo nesirūpina. Suvokit, kad jumis yra nežmoniškai manipuliuojama. Visų mūsų labui, pradėkit tai matyti ir informuokit kitus.   ATSAKYTI
Buves gatves karalius 2020-04-07 15:13:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
As pirmas sugalvoujau kad reik susirgusius i viezbucius reik vezst ir jeigu. Nors vienas susirges iszkart reik. Karantyna daryt ir nelaukt kol dar susirgs nes laukti po to vieno dar vienas susiegs po to dar vienas. o senouliams i patdoutuves aiti galma nou 8:00 ryto iki 10:00 ryto karantyno nesilaikantiems pagaut ir pagazdyt arba vadioujam metams i kaleoma arba dkirtooes ir vaogzstonpo 2 o ne po 10 ae 20 iskart   ATSAKYTI
Karma 2020-04-07 06:57:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
94 metų mergina ... taip, čia apie korona ir media kuri jus zombina.   ATSAKYTI
xxx 2020-04-06 23:44:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kas priklauso rizikos grupei? Suprantu 92m mociute ar 80m senelis su onkologine liga. Kas dar?
Tas mires siaulietis irgi? Sveikas 61m zmogus buvo, gal net sveikesnis uz dauguma siuolaikinio jaunimo. Pries gera sav vaziavo i kita Lietuvos puse i pokyli, sveikatos problemu neturejo, dirbo... Dabar prie visu mirusiu prierasas - priklause rizikos grupei. Ka jis reiskia ir kaip ta rizikos grupe apibreziama?   ATSAKYTI
Gintaras 2020-04-06 22:36:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai gal ir skelbti apie virusą nereikėjo? Gyventume kaip gyvenę ir viskas. Prieš šimtmetį nuo ispaniško gripo kai krito tai visi manė, kad nuo bado ir išsekimo. Taip ir dabar galėtume manyti: arba išsekęs, arba laikas atėjo mirti ir viskas. Jei jau būti bukais, tai ir būkime tokiais.   ATSAKYTI
Senelis 65 2020-04-06 22:12:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Seniai krenta savo mirtim.koronui nurašo.dar dar kiekvienam tiek sulauk.būčiau patenkintas kanopas atmesdamas   ATSAKYTI
Buves gatves katalius 2020-04-07 15:14:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kad gal jie neskiria kas savavo mirtis kas karona   ATSAKYTI
rasaskov 2020-04-06 21:22:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
kelia panika, kad galetu kuo daugiau sprisiskolinti pinigu   ATSAKYTI
Mastantis 2020-04-06 21:07:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Mire bet kokio garbaus amziaus apie 80 metu tai ka jie su saule gyvens net nereiketu rasyti jie neieina i skaiciu rasykit 30 tai jam visas gyvenimas priesaki ,Jauni mirsta nuo sirdies infarkto ir panasiai pensiju nebesulaukia o jai sulaukia tai neilgai pasidziaugia .,..   ATSAKYTI
X 2020-04-06 20:42:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Psichologai aiškina kad negalima sėti panikos, pastoviai skelbti blogas žinias. Žmonės mirė ir mirs nuo įvairių ligų, o dabar suvedama kad visos mirtys tik nuo korono viruso. Kada tai baigsis?? Jau ir taip daug streso patiriame.   ATSAKYTI
Blaivininkas 2020-04-06 20:06:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Marija, pažadink Jėzų, kad ne tik alus ir kiti koronavirusą pagimdę alkoholiniai gėralai, net žinia apie juos išnyktų visiems laikams žemėj Lietuvos. Amen.   ATSAKYTI
Wicis 2020-04-06 20:04:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Jau jūs pradedate dapis...i su savo statistikom.    ATSAKYTI
nu 2020-04-06 20:04:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
dabar reikia vengti ligoninių kaip kokio maro,nes ten viruso veisyklos    ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Saulius Skvernelis susitiko su Lenkijos prezidentu Andrzejumi Duda (nuotr. LRVK | Darius Janutis)
Strateginė Lietuvos ir Lenkijos partnerystė yra svarbiausias garantas, kad Baltijos šalys niekada neliks nuo Europos tautų bendrijos atskirta sala, sako premjeras Saulius ...
Agurkų diena Kėdainiuose: išdavė paslaptį, kaip skaniai užraugti  (nuotr. stop kadras)
Agurkų sostine vadinami Kėdainiai šventiškai sutiko oficialią agurkų dieną. Senamiestyje surengtoje mugėje žmonės iki soties galėjo prisikirsti šviežių ir raugintų agurkų. ...
Įspūdingas reiškinys nutvieskė Lietuvos padangę: tautiečiai fiksavo kometą (nuotr. stop kadras)
Lietuvius visą liepą džiugina neįprastas, tik kelis kartus per šimtmetį matomas spektaklis danguje. Ryškia uodega pasipuošusios kometos nuotraukomis socialiniuose tinkluose ...
Raseinių raj. Šienlaukio kaime atliekami išsamūs tyrimai dėl arseno (nuotr. stop kadras)
Pagaliau, praėjus net trims metams, pradėta aiškintis, iš kur lietuvių geriamajame vandenyje atsirado nuodų – arseno. Šio sunkiojo metalo aptikta skirtinguose šalies rajonuose ...
Mažeikių rajone nušautas 40 metų pareigūnas S. Žymantas  (tv3.lt fotomontažas)
Mažeikių rajone šūvių, pražudžiusių pareigūną, buvo galima išvengti. Po Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato audito paaiškėjo, kad Telšiuose pareigūnai ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų