Ukmergės rajono Administracijos direktorius Darius Varnas pranešė apie dar vieną mirtį Lietuvoje nuo koronaviruso. Vėliau šią žinią naujienų portalui tv3.lt patvirtino ir Nacionalinio visuomonės sveikatos centro atstovė Jolanta Čereškienė. 

Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)

Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)

„Lietuvoje patvirtintų ligos atvejų iš viso turime 649 (duomenys iš www. worldometers.info). Mirusiųjų nuo koronaviruso skaičius – 9, iš jų 6 iš Ukmergės. Visi mirusieji ukmergiškiai priklausė labai didelei rizikos grupei, pastaroji, jau 6-oji mirtis – garbaus amžiaus gyventojas, turėjo lėtinių ligų, mirė namuose“, – pranešė D. Varnas. 

„Galim patvirtinti, kad užfiksuota 9-oji mirtis nuo koronaviruso. Testas buvo atliktas po mirties. Asmuo buvo prieš tai patekęs į ligoninę, tačiau ne dėl koronaviruso“, – naujienų portalui tv3.lt sakė J. Čereškienė.

Portalas tv3.lt primena, kad antradienį patvirtinta 8-oji mirtis nuo koronaviruso. Tai – Vilniaus universiteto Santaros klinikose gydytas senyvo amžiaus žmogus, prieš dvi dienas atvežtas iš Ukmergės ligoninės Slaugos skyriaus.

REKLAMA

Šeštadienį pranešta apie dvi koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirtis. Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas paskelbė, kad vienas jų – 74 metų vyras, miręs kovo 26 dieną. Velionis buvo gydomas Ukmergės miesto ligoninėje, turėjo daug ligų. Šią informaciją patvirtino ir Sveikatos apsaugos ministerija. Koronavirusas asmeniui nustatytas dar iki mirties.

Apie kitą atvejį informavo Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas. SAM patvirtino, kad tai – brandaus amžiaus žmogus, rizikos grupės, anksčiau gulėjęs ligoninėje, turėjęs daug gretutinių ligų.

Kovo 27 d. pranešta apie 5-tą mirties nuo COVID-19 atvejį. Asmuo mirė Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, tai patvirtino Sveikatos apsaugos ministerija. Mirusysis priklausė rizikos grupei.

Taip pat apie du mirties nuo koronaviruso atvejus buvo pranešta kovo 25 d. Vienas jų – 79 metų rizikos amžiaus vyras, kuris gydėsi Ukmergės ligoninėje. Jam COVID-19 tyrimas buvo atliktas jau po mirties ir patvirtinta, kad buvo užsikrėtęs.

Kitas miręs pacientas – Respublikinėje Panevėžio ligoninėje gydytojas sunkios būklės rizikos amžiaus grupės pacientas.

Kovo 20 d. pranešta apie pirmąją mirtį nuo koronaviruso. Ukmergėje nuo koronaviruso mirė garbaus amžiaus moteris, kuri iš Ukmergės ligoninės buvo paleista kovo 19 dieną, pranešė sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis. 

Kovo 24 d. pranešta apie mirusią 90-metę, kuri, naujienų portalo duomenimis, gulėjo toje pačioje palatoje su pirmąja auka. Pacientė kovo 16 dieną buvo išrašyta iš Ukmergės ligoninės. Dėl karščiavimo, bendro silpnumo kovo 23 dieną ji buvo atvežta į Santaros klinikas. Atlikus tyrimus jai nustatytas koronavirusas, ji gydyta intensyvios terapijos skyriuje.

REKLAMA

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros koronavirusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Pagal kovo 28 d. atnaujintą apibrėžimą, nuo šiol įtariamas COVID infekcijos atvejis apibūdinamas taip: asmuo su ūmia kvėpavimo takų infekcija (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus IR 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo ar gyveno teritorijose, kur vyksta COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vietinis plitimas ar plitimas visuomenėje.

ARBA 

Asmuo su ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomais IR buvęs artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju. Be įtariamų atvejų laboratoriniai tyrimai dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atliekami ir šioms tiriamųjų asmenų kategorijoms (šios kategorijos asmenys yra tiriami dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriškai ir tik patvirtinus atvejį apie jį yra pranešama ir pradedamos taikyti atvejo valdymo priemonės):

1) Asmuo su sunkia ūmia kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR kuriam būtina hospitalizacija IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.

REKLAMA

2) Sveikatos priežiūros specialistai.

3) Kiti asmenys, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai. Tikėtinu atveju laikoma: toks atvejis, kurio tyrimas dėl 2019-nCoV yra neaiškus arba kurio tyrimai buvo teigiami atlikus pan-coronavirus vertinimą. Patvirtintas atvejis yra asmuo, kuriam laboratorijoje patvirtinta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), nepriklausomai nuo klinikos ir simptomų.

SAM įsakymas numato, kad visiems į šalį iš užsienio grįžtantiems asmenims privalomas 14 dienų karantinas.

Tuo atveju, jei per 14-likos dienų izoliavimosi laikotarpį ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus).

Žmonėms, kurie dirba namuose nuotoliniu būdu ir vengia socialinių kontaktų, kad nesukeltų pavojaus savo sveikatai, patariama buvimui lauke rinktis tokias vietas, kuriose yra sąlygos išlaikyti saugų atstumą apie 2 metrus (pvz., nuosavas kiemas, miškas, parkas ir pan.).

REKLAMA

***

Ar Lietuvos medikai pasiruošę kovoti su koronavirusu?

kad
2020-04-02 15:09:17
gal mirė ne del viruso,bet juk aiškiai asakyta kad prieš tai gulėjo ukmerges ligonineje del kitos ligos,tai ten matyt ir tą virusą susigriebė
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Kristina 2020-04-03 14:00:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nustokit mulkinti žmones,juk jus paprasčiuausiai neimate jei ligonis nebuvo išvykęs,nedarote coronoviruso tyrimų,dėlto ir mirė žmogus namuose,manau kad Dievas tikrai yra ir visi kas kam priklauso bus atlyginta   ATSAKYTI
As 2020-04-03 13:27:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai,pala!gulėjo slaugos ligoninėj ir uzsikrėtė koronavirusu???taip iseina,kad ligoninė ir uzkrėtė. Jo majo. Zmonės jūs,zmonės.   ATSAKYTI
88 2020-04-02 17:30:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gali sirgti kad ir vėžiu, vis tiek mirsi nuo kronos.    ATSAKYTI
Vytautas 2020-04-02 16:40:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Koronovirusas šalia gripo atrodo kaip vaikas, nuo jo bent jau vaikai nemirsta   ATSAKYTI
Deiminas 2020-04-02 17:32:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jau 3 mirė  
Vytautas 2020-04-02 16:36:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gripas pasaulyje pražudo daugiau žmonių, nei manyta iki šiol


WWW.LSVEIKATA.LT
2018-01-22
Iki šiol mirčių dėl sezoninio gripo, priklausomai nuo cirkuliuojančio štamo agresyvumo, kasmet buvo priskaičiuojama apie 250-500 tūkst. atvejų. Naujausi JAV ligų profilaktikos ir kontrolės centro (CDC – angl.) duomenys, paskelbti žurnale „The Lancet“, rodo, kad skaičiai yra didesni.


CDC tyrėjai iš naujo peržiūrėjo turimus duomenis apie mirčių, susijusių su gripo sukeliamomis kvėpavimo takų komplikacijomis, atvejus 33 pasaulio šalyse, kurių gyventojai kartu paėmus sudaro 57 proc. planetos gyventojų.
Pagal šiuos duomenis sudarytas statistinis modelis vėliau pritaikytas dar 185 pasaulio šalyse mirtingumui nuo gripo komplikacijų suskaičiuoti.
Mokslininkai priėjo prie išvados, kad nuo respiratorinių gripo pasekmių kasmet miršta nuo 291 iki 646 tūkst. žmonių. Blogiausia situacija neturtingai gyvenančiose šalyse. Tarp regionų didžiausias mirtingumas Centrinėje Afrikoje ir pietvakarinėje Azijos dalyje. Labiausiai pažeidžiamos gyventojų grupės – pagyvenę žmonės, vyresni nei 75-erių ir vaikai iki penkerių metų amžiaus.

L.S. skaičius
650
- apie tiekt tūkst. planetos gyventojų kasmet pražudo gripo epidemija.


Be to, tyrimo autoriai nurodo, kad iš tikrųjų mirtingumo rodiklis gali būti gerokai didesnis, nes jie vertino tik respiratorines komplikacijas. Tačiau gripas sukelia ir kitų organų (pavyzdžiui, širdies) pažeidimus.
Gavę duomenis, mokslininkai prabilo apie visuotinę vakcinaciją nuo gripo.
Savo ruožtu specialistai perspėja, kad 2017-2018 žiemos epidemija šiaurės pusrutulyje gali būti itin sunki. Mat vasarą Australijoje (ten tuo metu žiema) praūžusi epidemija buvo rekordinė pagal kilusių komplikacijų ir mirčių skaičių. Maža to, vakcinos, apsaugančios nuo gripo A (H3N2) štamo, veiksmingumas tebuvo 10 proc., tai ir turėjo įtakos lemtingiems skaičiams. Šiuo metu šiaurės pusrutulyje taip pat skiepijama ta pačia vakcina, ir tai ekspertams kelia nerimą.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai!    ATSAKYTI
Nikas 2020-04-02 16:05:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mirsta zmones nuo senatves ir ivairiu ligu, nieko cia nuostabaus, tik dabar tokios mirtys nuolat siejamos tiesiogiai su siuo virusu kas yra neteisinga ir graudu, kad visais imanomais budais stengiamasi didinti itampa. Net ir kudikis kur JAV neaisku nuo ko mire mirga visur antrastese - ziurekit ir bijokit, matot ne tik seniai mirsta.   ATSAKYTI
Bobute 2020-04-02 15:27:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai palaukit nustate po mirties pries tai niekas netyre -cia oficialus tikrosios padeties slepmas nedaro tyrimu ir vadinas ner serganciu kiek reikia statistiskai parodyt briuseliui tiek padaro ir gali savim didziuotis koks saunuolis kaip gerai valdom padeti kaip pasiruose mes... ziurekit kinai slepia rusai slepia o mes tai ne...   ATSAKYTI
noras 2020-04-02 15:25:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tuoj bus virusu bal.4 atskrenda is keturiu saliu laukit dar daugiau bus 1000.   ATSAKYTI
Nuomone 2020-04-02 15:17:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Dar daugiau duokit algų medikams, kurie neapsaugo pacientų nuo koronos, jei ne ligonine, žmogus būtų gyvas šiandien, juk turi apsaugos priemonės ir pacientams suteiktos būti, ne tik medikams   ATSAKYTI
kad 2020-04-02 15:09:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
gal mirė ne del viruso,bet juk aiškiai asakyta kad prieš tai gulėjo ukmerges ligonineje del kitos ligos,tai ten matyt ir tą virusą susigriebė   ATSAKYTI

Top Video

Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
REKLAMA
Gitanas Nausėda su žmona (Paulius Peleckis/Fotobankas)
Prezidentas Gitanas Nausėda padėkomis apdovanojo 18 pavyzdingų tėvų iš visos Lietuvos, daugiausia tų, kurie užaugino būrius savų ir svetimų vaikų. Prezidentas ceremonijos ...
Lietuvos vandens telkiniai vis dar kenčia nuo šiukšlių: planuoja surinkti virš 50 tonų atliekų (nuotr. stop kadras)
Šalies vandens telkinių pakrantėse – vis dar apstu šiukšlių. Rytoj organizuojamos masinės talkos metu, vyksiančios net 50-yje šalies vietų, planuojama surinkti virš 50 tonų ...
Bulvės (nuotr. stop kadras)
Įprastai tokiu metu jau mėgavęsi šviežiomis lietuviškomis bulvėmis, šiemet jų mėgėjams dar teks palaukti. Turguje kol kas siūlomos įvežtinės arba pernykštės mūsiškės. ...
Saulius Skvernelis (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Premjeras Saulius Skvernelis sako, jog Vilniaus ir Trakų rajonų savivaldybės kelerius metus apskritai negavo papildomų lėšų pagal protokolinį Vyriausybės sprendimą, kuriuo ...
Pinigai (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Kaip Lietuvos žmonės ir šalies ekonomika išgyveno koronaviruso pandemiją? Kada šalies ekonomika grįš į įprastas vėžes? Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų