REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pateikdamas naujausią informaciją apie koronaviruso situacijos suvaldymą mieste Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas informavo, kad paskutinis testas, kuris vakar mirusiam pacientu atliktas kovo 24 dieną, buvo neigiamas.

Pateikdamas naujausią informaciją apie koronaviruso situacijos suvaldymą mieste Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas informavo, kad paskutinis testas, kuris vakar mirusiam pacientu atliktas kovo 24 dieną, buvo neigiamas.

REKLAMA

„Su giliu liūdesiu turime konstatuoti, kad titaniškų mūsų medikų pastangų neužteko ir 11 val. dienos po 40 minučių intensyviosios reanimacijos pacientas mirė", – konstatavo įstaigos vadovas.

Portalas tv3.lt primena, kad trečiadienį Sveikatos apsaugos ministerija pranešė apie ketvirtąją mirtį nuo koronaviruso. Tai – žymus Panevėžio verslininkas Jonas Katinas, keliavęs Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) ir į Panevėžio ligoninę atvežtas dar kovo 12 d.

Kaip skelbta anksčiau, pacientas į įstaigą paguldytas dėl kitų negalavimų, jam koronavirusas diagnozuotas jau esant ligoninėje kovo 16 d. Dėl to privalomam karantinui išsiųstas 51 asmuo iš ligoninės personalo, didžioji dalis – medikų. Po pirmųjų tyrimų jiems koronaviruso infekcija nenustatyta.

REKLAMA
REKLAMA

Anot ligoninės atstovo V. Riaubiškio, personalui pakartotiniai tyrimai bus pradedami nuo ketvirtadienio ir esant neigiamiems atsakymams medikai galės grįžti į darbą.

REKLAMA

Kartu A. Skorupskas informavo, kad šiuo metu ligoninėje gydomi 5 pacientai, kuriems patvirtinta koronavirusinė infekcija.

„Aštuoni pacientai gydosi ambulatoriškai, yra saviizoliacijoje ir šiuo metu dar laukiama 10 tyrimų atsakymų. Visų jų būklė yra lengva, jokių didelių sunkumų ar problemų dėl gydymo neturime ir laukiame kada galėtume ligonius išleisti gydytis namo. Kaip žinome, specifinis gydymas nuo šios infekcijos netaikomas, tad pagal nustatytą tvarką asmenys turi likti namuose ir vėliau jiems kartojami testai", – kalbėjo jis.

Situacija regione valdoma

Komentuodamas situaciją Biržuose, kur sergančiųjų skaičius jau siekia 10, ligoninės direktorius pabrėžė, kad per pastarąsias dvi paras negavo nė teigiamo atsakymo iš tikrintų kontaktinių asmenų.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai leidžia daryti atsargią prielaidą , kad Biržų rajono židinys yra suvaldytas. Mero atsakymas irgi yra neigiamas. Situacija regiono, už kurį yra atsakinga mūsų ligoninė, nėra labai įtempta lyginant su kitais miestais. Kupiškio, Pasvalio rajonuose virusas kol kas nė vienam asmeniui nenustatytas, , taip pat panaši situacija ir Utenos rajone, išskyrus Ignaliną", – sakė A. Skorupskas.

Anot vadovo, ligoninė šiuo metu yra visiškai pasiruošusi priimti visus pacientus iš Panevėžio ir Utenos apskričių: „Esame užsikrėtusiems pacientams parengę reanimaciją, ir atskirą operacinį bloką, gimdyklą, atskirą diferencinį skyrių, kuriame būtų pacientai, kurių diagnozė dėl užsikrėtimo nėra aiški, bet jiems reikalinga kita pagalba, pavyzdžiui, sergant apendicitu, esant miokardo infarktui ir pan." 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kviečiame žiūrėti visą konferencijos įrašą: 

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros koronavirusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Pagal kovo 23 d. atnaujintą apibrėžimą, nuo šiol įtariamas COVID infekcijos atvejis apibūdinamas taip: tai – asmuo su ūmia kvėpavimo takų infekcija (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus IR 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo ar gyveno teritorijose, kur vyksta COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vietinis plitimas ar plitimas visuomenėje.

REKLAMA

ARBA

Asmuo su ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomais IR buvęs artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju.

Be įtariamų atvejų laboratoriniai tyrimai dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atliekami ir šioms tiriamųjų asmenų kategorijoms (šios kategorijos asmenys yra tiriami dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriškai ir tik patvirtinus atvejį apie jį yra pranešama ir pradedamos taikyti atvejo valdymo priemonės): 

1) Asmuo su sunkia ūmia kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR kuriam būtina hospitalizacija IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus. 

REKLAMA

2) Sveikatos priežiūros specialistai. 

3) Asmenys, vyresni nei 65 metai amžiaus, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai. 

Tikėtinu atveju laikoma: toks atvejis, kurio tyrimas dėl 2019-nCoV yra neaiškus arba kurio tyrimai buvo teigiami atlikus pan-coronavirus vertinimą. 

Patvirtintas atvejis yra asmuo, kuriam laboratorijoje patvirtinta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), nepriklausomai nuo klinikos ir simptomų.

SAM įsakymas numato, kad visiems į šalį iš užsienio grįžtantiems asmenims privalomas 14 dienų karantinas.

Tuo atveju, jei per 14-likos dienų izoliavimosi laikotarpį ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus).

Žmonėms, kurie dirba namuose nuotoliniu būdu ir vengia socialinių kontaktų, kad nesukeltų pavojaus savo sveikatai, patariama buvimui lauke rinktis tokias vietas, kuriose yra sąlygos išlaikyti saugų atstumą apie 2 metrus (pvz., nuosavas kiemas, miškas, parkas ir pan.).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų