Respublikinėje Panevėžio ligoninėje mirė koronaviruso infekcija sirgęs asmuo, tai – ketvirtasis mirties nuo infekcijos atvejis, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)

Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)

Ministerija pranešė, kad asmuo priklausė rizikos grupei.  Panevėžio ligoninės atstovas Vytautas Riaubiškis tv3.lt patvirtino, kad mirė tas pats ligonis, kuris buvo išvykęs į Pietų Afrikos Respubliką ir buvo sunkios būklės. 

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga reiškia užuojautą šeimai, artimiesiems.

Kaip BNS sakė Respublikinės Panevėžio ligoninės atstovas spaudai Vytautas Riaubiškis, pacientas į ligoninę paguldytas prieš daugiau nei dvi savaites, jis į įstaigą kreipėsi grįžęs iš PAR, jo būklė visą laiką buvo sunki.

Anksčiau skelbta, kad Respublikinėje Panevėžio ligoninėje nuo koronaviruso gydomas garsus panevėžio verslininkas, kuris grįžo iš kelionės PAR.

„Šiandien apie 11 val. pacientas mirė, jis buvo užsikrėtęs koronavirusu. Jis bvuvo gydomas nuo kovo 12 dienos priklausė rizikos grupei ir turėjo nemažai gretutinių ligų. Medikai visą šį laiką profesionaliai ir labai atsakingai dirbo, direktorius reiškia nuoširdžią užuojautą velionio šeimai artimiesiems ir nuoširdžiai dėkoja visam medicinos personalui“, – sakė V. Riaubiškis.

REKLAMA

Anot jo, gydant ligonį buvo konsultuojamasi su „geriausiais šios srities specialistais šalyje“, jiems taip pat dėkojama už pagalbą.

Kaip skelbta anksčiau, pacientas į įstaigą paguldytas anksčiau, dėl kitų negalavimų, jam koronavirusas diagnozuotas jau esant ligoninėje. Dėl to privalomam karantinui išsiųstas 51 asmuo iš ligoninės personalo, didžioji dalis – medikų. Po pirmųjų tyrimų jiems koroanviruso infekcija nenustatyta.

Anot V. Riaubiškio, personalui pakartotiniai tyrimai bus pradedami nuo ketvirtadienio ir esant neigiamiems atsakymams medikai galės grįžti į darbą.

Užuojautą pareiškė Liberalų sąjūdis

Užuojautą dėl ketvirtosios koronaviruso aukos pareiškė ir Liberalų sąjūdis. Verslininkas iš Panevėžio buvo ilgametis partijos narys.

Lietuvoje nustatyti 255 koronaviruso atvejai, keturi žmonės mirė: trys Ukmergėje, vienas – Panevėžyje.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad anksčiau trečiadienį buvo pranešta apie trečiąją mirtį. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovė Jolanta Čereškienė tv3.lt patvirtino, kad mirė trečias žmogus, kuriam buvo diagnozuotas koronavirusas. Tai 79 metų pacientas.

„79 metų asmuo, kuris taip pat gydėsi Ukmergės ligoninėje. Jam COVID-19 tyrimas buvo atliktas jau po mirties ir patvirtinta, kad buvo užsikrėtęs“, – sakė J. Čereškienė.

Visi trys pirmieji nuo koronaviruso mirę žmonės – buvę Ukmergės ligoninės pacientai. Ketvirtasis mirė Respublikinėje Panevėžio ligoninėje.

Ukmergės rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija renkasi į posėdį aptarti situacijai.

Iki šiol Lietuvoje patvirtinti 255 koronaviruso atvejai, vienas asmuo – pasveikęs. 

Portalas tv3.lt primena, kad 20 d. pranešta apie pirmąją mirtį nuo koronaviruso. Ukmergėje nuo koronaviruso mirė garbaus amžiaus moteris, kuri iš Ukmergės ligoninės buvo paleista kovo 19 dieną, pranešė sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis. 

REKLAMA

Kovo 24 d. pranešta apie mirusią 90-metę, kuri, naujienų portalo duomenimis, gulėjo toje pačioje palatoje su pirmąja auka. Pacientė kovo 16 dieną buvo išrašyta iš Ukmergės ligoninės. Dėl karščiavimo, bendro silpnumo kovo 23 dieną ji buvo atvežta į Santaros klinikas. Atlikus tyrimus jai nustatytas koronavirusas, ji gydyta intensyvios terapijos skyriuje.

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros koronavirusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Nuo kovo 16 d. pakeistas įtariamo atvejo apibrėžimas: žmonės, grįžę (ar iki to 14 d. keliavę) iš bet kurios užsienio valstybės, laikomi galimai užsikrėtusiais, jei jiems pasireiškia bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas. Tai yra, jei staiga prasidėjo karščiavimas, kosulys ar apsunkintas kvėpavimas ir simptomams paaiškinti kitų medicininių priežasčių nėra.Taip pat įtariamu atveju laikoma, jei žmogui pasireiškė ūmi kvėpavimo takų infekcija ir jis buvo artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 atveju.

Taip pat įtariamu atveju laikoma, jei žmogus, kuriam pasireiškia sunki ūmi kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) ir jam būtina  hospitalizacija ir nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.

REKLAMA

Keliautojams, grįžusiems iš bet kurios šalies, 14-lika dienų būtina izoliuotis. Jiems būtina kasdien matuotis kūno temperatūrą, stebėti sveikatą ir, jei atsiranda bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui – pirmiausia būtina skambinti į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.

Pasireiškus simptomams bus atliekamas tepinėlis naujojo koronaviruso infekcijai nustatyti.Žmonėms, kuriems 14 dienų privaloma izoliuotis namuose, nes jie grįžo iš užsienio, eiti į lauką, jei tai gali sukelti pavojų kitiems žmonėms, draudžiama. Žmogus išeiti į lauką gali, jeigu jis tikrai gali užtikrinti, kad jo buvimas lauke niekam nesukels pasekmių, pavyzdžiui, jis išeis į savo balkoną, terasą, nuosavą kiemą, kuriame nesutiks kitų žmonių.

Tuo atveju, jei per 14-likos dienų izoliavimosi laikotarpį ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus).

REKLAMA

Žmonėms, kurie dirba namuose nuotoliniu būdu ir vengia socialinių kontaktų, kad nesukeltų pavojaus savo sveikatai, patariama buvimui lauke rinktis tokias vietas, kuriose yra sąlygos išlaikyti saugų atstumą apie 2 metrus (pvz., nuosavas kiemas, miškas, parkas ir pan.).

***

Ar Lietuvos medikai pasiruošę kovoti su koronavirusu?

Onutė
2020-03-25 12:30:51
Gal prieš skelbdami ponai žurnalistai paskaityti, ka parašęs, nes gydėsi Ukmergėje, o mirė Panavezio ligoninėje. Ar dabar visi mirs tik Ukmergėje
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Lolita 2020-03-25 22:02:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Noriu pasakyti, kad iš karto buvo pranešta, jog verslininkas , grįžęs iš PAR jau buvo su korona virusu. O šiandien Gydytojas šneka kitaip, neva dėl lėtinių ligų. Ar visi bijo dėl to, kad ligoninę galimai uždarys??? Keistos kalbos. Reikia kalbėti tiesą, o ne išvedžioti visokias netikras istorijas ir gelbėti savo kailį nuo visko ir savo postus!
   ATSAKYTI
Užuojauta 2020-03-25 18:13:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Žmogus gavo skubų šaukimą į Aukščiausiojo teismą....turėjo pakankamai laiko pasiruošti,susirokuoti,atgailauti,atsiversti...Dabar nieko jau negalės pakeisti......Nežinom nei dienos,nei valandos,liks nebaigti darbai,planai,turtai,bendraminčiai...Ten pagrindinis matas yra meilė-meilė Kūrėjui ir žmogui....   ATSAKYTI
milijonai 2020-03-25 15:57:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
o visame pasaulyje nuo gripo, vezio, tuberkuliozes mirsta milijonai. Ir ka?!
Vaistu yra, mirsta, daug. Korona nieko verta viruso panika. Suras vaistu, mirsim toliau, tai pekla ir panika sukelta durnelioze.
Niekas nenori mirti, o veziu nori, o tuberkulioze nori, o gripu nori. Korona nusinese 20 tukstanciu, kol gripas 1.7 milijono. Beprociai, atsitikekite.    ATSAKYTI
xxL 2020-03-25 17:08:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vatnike, nesnekek nesamoniu. Jei Cav19 isgalvotas tai kodel neini savanoriu i mobilios patikros posta?   
Darbuotoja 2020-03-25 15:54:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ką kalbėti apie paprastus zmogelius jei patys medikai platina virusą, slepia nuo personalo,kad galimai yra pacientas kuriam itariamas virusas,nedaromi tyrai.   ATSAKYTI
RJ 2020-03-25 15:52:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O Latvijoje ar Estijoje yra mirusių nuo koronaviruso?   ATSAKYTI
2020-03-25 15:30:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Prisivazinejo katinas dar ir kiek mediku Panevėžio gal užkrėtė. Užuojauta. ..   ATSAKYTI
janina 2020-03-25 14:10:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Puikus žmogus,daug kam pagelbėjo bėdoje.Tegul būna lengva jam žemelė,ilsėkis ramybėje.   ATSAKYTI
Aurelijus 2020-03-25 13:50:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Geriau iš Vokiečių haubicų prisipirko ir auksinių šaukštų nuo besivaidenančių priešų, o ant sveikatos apsaugos nusispjovė    ATSAKYTI
xxL 2020-03-25 17:11:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vatnikai atgijo. Geriau pakomentuok kaip pas kacapus putamadre sunaikino sveikatos sistema prisipirkes animaciniu raketu.   
ANE 2020-03-25 13:32:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
ia tik pradŽIA PAJUSIT NEPROTIŠKAI O VĖLIAU PAGERĖS.VYSAM PASAULYJE
LAIKYKEMES MANAU KAD TURESI DAUK GIERIO.   ATSAKYTI
N.Vilnia 2020-03-25 13:22:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Matant kaip nesilaikoma karantino, jau net neabejoju, kad epidemija Lietuvoje išplis. Valdžia tik liežuviu mala ir gražiai suokia, o štai, pavyzdžiui, mūsų laiptinė iki šiol neplauta. Net ir karantino sąlygomis toliau vyksta namo renovacija, nors ir labai mininalia apimtimi, tačiau neišvengiamo kontakto būdu. Keičiami langai, nors darbus atliekanti įmonė turi objektų Nyderlanduose, kur pakaitomis dirba darbininkai. Matyt, laukiama kol numirs koks senolis, kurių mūsų name netrūksta. Tada sulauksime kariuomenės dezinfekavimo komandos. Jei valdžios pliurpalai iki pandemijos nebūtų beviltiškai apleidę visų būsto ūkio reikalų, kovoti su koronaviruso paplitimu dabar būtų daug lengviau. Bet kai viskas tiek apleista, kad dabar tenka selektyviai "gesinti gaisrus". Bijau būti blogu pranašu, tačiau įtariu, kad epidemija Lietuvoje gerokai išplis ir aukų bus gerokai daugiau. Bent jau Vilniaus valdžia tai tikrai nekontroliuoja padėties.   ATSAKYTI
ledi 2020-03-25 12:59:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Keista,kad visi mire senoliai ir nurasoma coronai. Kaip jie uzsikrete? Tik ligoninej,nes tokio amziaus jau nelabai kur ir besilanko. Taip kad pirma Reikia perziureti gydymo istaigas, gydytojus!!!   ATSAKYTI
nu 2020-03-25 14:32:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
arba kažkuriam parvežė dovanų giminaičiai iš užsienio tik nesisako meluoja,bet užkratas kad yra ligonineje tai jau faktas  
Arunas 2020-03-25 15:40:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jam malerija buvo diagnozuota pries menesi daktarai kovoje del malerijos ir buvo klausimas ar jis isgyvens o cia netyketai kazkaip pyst ir Korona. tai tuomet jis sita daikta pasigavo palatoje ne kur kitur :D
  
Mari 2020-03-25 12:57:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Uzuojauta.   ATSAKYTI
Mari 2020-03-25 12:53:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Uzuojauta visiems. Saugokime save ir vieni kitus.   ATSAKYTI
Klausimas 2020-03-25 12:51:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kodėl skridusių su šiuo verslininku iš Stambulo lėktuvu ir užpildžiųsių anketas niekas netikrino? Net ir rizikos grupėse esantys žmonės, kurie skrido kartu, skambino ir prašė kad tirtų - buvo atsakyta "stebėkite save, netirsime"...
   ATSAKYTI
Zigmis 2020-03-25 13:39:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Netyrė nes reagentų neturėjo  
Aurelijus 2020-03-25 13:42:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Geriau iš Vokiečių haubicų prisipirko ir auksinių šaukštų nuo besivaidenančių priešų, o ant sveikatos apsaugos nusispjovė  
xxL 2020-03-25 17:14:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Aurelijus tai tikriausiai kremlebotas, nes prie ko cia haubicos jei corona visame pasaulyje paplito?   
Pranas 2020-03-25 12:47:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ar protinga i Lietuva gabenti liga ir po to kovoti su ja. O dar geriau rusiuoti zmones. Juk dabartiniai 60-65meciai mokejo visa gyvenima sveikatos draudimui ir daugelis ju retai kreipdavosi i gydymo istaigas. Tai dabar ju neisnaudoti mokesciai " skiriami" rusiavimui. Gal apie rusiavima nereiketu kalbet. Juk visi sulauksime 60-65. O gal kai ministrams.... bus 60 -65 tai bus kalbama apie rusiavima nuo 100-105m.   ATSAKYTI
Rasa 2020-03-25 12:37:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Taip jai jau Ukmerge yra zidinio zona tai kodel visu gyventoju metikrina? Nera mobilios laboratorijos? Miesta nori uzdaryti? Vieni paistalai niekas nieko nedaro tik visi mirusieji gydesi Ukmergeja   ATSAKYTI
Dovile 2020-03-25 12:33:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ne nu Lietuvos valdžia - patys geriausi pasaulio epidemiologai . Palatoje vienoje užsikrėtė ir mirė, o čia išleido sprendimą priverstinai suvarineti į savivaldybės patalpas    ATSAKYTI
Rada 2020-03-25 12:31:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tegu ponas Veryga i vaistines,ligonines pristato kaukiu tada zmones maziau uzsikres. Ir pagyvenusius zmones kontroliuoja o ne leidzia vaikstyneti pirmyn atgal i parduotuves, vaistines be jokio reikalo. Tada ir uzsikretusiu bus maziau.   ATSAKYTI
Dovile 2020-03-25 12:35:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ka ten kaukes! Zmones nesuvokia elementariausios apsaugos priemonės-atstumo!!!   
Rima 2020-03-25 15:15:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Visiškai nepasitikiu SAM Verygos pažadais, kad pagalba jau tuoj tuoj pasieks Lietuvą! Seniai reikėjo pakeisti šį abejingai ,tą patį, kalbantį poną pakeisti kompetentingu, veikliu žmogumi! Absurdas! Labai teisingai Verygą apibūdino Prezidentė Grybauskaitė!
Trūksta mūsų Prezidento griežto žodžio...Nejaučiu, kad turim Prezidentą!
Kol klausysim tik Verygos kalbų, padėtis tik blogės!
Saugokim patys save ir artimuosius, nes niekas dėl mūsų nieko nedaro, tik kalbos....  
Onutė 2020-03-25 12:30:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gal prieš skelbdami ponai žurnalistai paskaityti, ka parašęs, nes gydėsi Ukmergėje, o mirė Panavezio ligoninėje. Ar dabar visi mirs tik Ukmergėje   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
Nepaprasta prieglaudoje gyvenančio keturkojo istorija: visus pasitinka su šypsena
DABAR RODOMA
Sunku patikėti: išsitraukė kamerą pamačius, kaip moteris pilasi kurą
DABAR RODOMA
Farai. „Farų“ operatorius tapo neblaivaus taksisto įniršio taikiniu: tokio protrūkio nesitikėjo
DABAR RODOMA
Moterys parduotuvėje susimušė dėl tualetinio popieriaus: pamatykite vaizdo įrašą
DABAR RODOMA
Užfiksuotas smurto protrūkis vienoje Lietuvos mokykloje
DABAR RODOMA
Farai. Pamatę, kas po avarijos liko iš BMW, pareigūnai liko priblokšti: išgirdo fantastinę istoriją
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Vaikų teisės su tarnybomis laužėsi į butą: mama ir dukra laukė susigūžusios
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Alkoholikės mama kreipėsi į politikus: maldauja dukrą gydyti priverstinai
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Maldeikienė parodė jautriausią savo pusę: prakalbo apie tėčio mirtį
REKLAMA
Gitanas Nausėda (nuotr. Fotodiena.lt)
Trakų rajono moksleiviams prezidentas G. Nausėda pirmadienį perdavė Valstybės pažinimo centro planšetes, pranešė Prezidentūra. Pasak šalies vadovo, pirmadienį prasidėjus ...
Koronavirusas (nuotr. Fotodiena)
Sveikatos apsaugos ministrijos nurodymu pradėjusi veikti Koronos karštoji linija, dirbantys specialistai per parą sulaukia daugybės skambučių. Visgi, dirbantys ...
Gandras (nuotr. stop kadras)
Kol moksleiviai dėl karantino dienas leidžia namuose, Panevėžio rajono Naujamiesčio gimnazija sulaukė netikėto ir labai atkaklaus mokinuko. Tiesa, nors ir ...
Greitoji (nuotr. stop kadras)
Lietuvos miestuose viena po kitos darbą pradeda karščiavimo klinikos – Kaune į tokią kliniką jau priimami pirmieji galimai koronavirusu užsikrėtę pacientai. Antradienį dvi ...
Seimas (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Praėjusią savaitę pranešta apie tai, kad Seime buvo užfiksuotas pirmasis koronaviruso atvejis, jis nustatytas Seimo kanceliarijos darbuotojai. Visgi, kaip pažymi ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų