REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
117
Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)

Jurbarko savivaldybės merui Skirmantui Mockevičiui sekmadienį pranešus, kad Norvegijoje registruotas asmuo dvi savaites lyg niekur nieko vaikščiojo po Jurbarką, o vėliau iškeliavo į Marijampolę, nors ir sirgo koronavirusu, į tai sureagavo ir Vilkaviškio rajono meras Algirdas Neiberka.

117

Jurbarko savivaldybės merui Skirmantui Mockevičiui sekmadienį pranešus, kad Norvegijoje registruotas asmuo dvi savaites lyg niekur nieko vaikščiojo po Jurbarką, o vėliau iškeliavo į Marijampolę, nors ir sirgo koronavirusu, į tai sureagavo ir Vilkaviškio rajono meras Algirdas Neiberka.

REKLAMA

Pasak mero, Vilkaviškio rajone nustatyta pirmasis koronaviruso atvejis. Be to, pabrėžiama, kad dar vienas iš rajono gyventojų šiuo metu yra saviizoliacijoje, nes kontaktavo su jau minėtu jurbarkiečiu. Socialiniame tinkle meras rašė:

„LABAI SVARBU

Deja, bet tai įvyko… Informuoju, kad kovo 22 d. Vilkaviškio rajone nustatytas pirmas COVID-19 atvejis. 

Asmuo sugrįžęs iš užsienio buvo saviizoliacijoje, jokių kontaktų neturėjo. Pajutęs simptomus, panašius į koronaviruso, kreipėsi pagalbos skambučiu. Žmogus saugiai nuvežtas ir šiuo metu gydomas Kauno klinikinėje ligoninėje. Dėkoju medikams už profesionaliai ir greitai įvertintą situaciją. 

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat pateikiu informaciją apie kitą atvejį, susijusį su mūsų rajonu. Socialiniuose tinkluose pasklido informacija, kad iš Marijampolės ligoninės į Kauną išvežtas asmuo, kuriam nustatytas COVID-19 atvejis. Kadangi buvo paminėta, kad Jurbarko viešbutyje gyvenęs niekur neregistruotas Lietuvos pilietis iš Jurbarko vyko į Ramoniškių kaimą (Vilkaviškio raj.), o iš ten, artimųjų buvo atlydėtas į Marijampolės ligoninę, noriu informuoti, kad pagal esamus surinktus duomenis Ramoniškių kaime gyvenantis pilietis, pas kurį lankėsi giminaitis, šiuo metu yra griežtoje saviizoliacijoje. 

REKLAMA

Dar kartą visų labai labai prašau – saugokite save ir kitus!!! Karantino ir saviizoliacijos taisyklių laikymasis yra gyvybiškai svarbūs!!! Būkime kantrūs, supratinti ir sąmoningi!“ – rašė meras.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad sekmadienį dieną Lietuvoje patvirtinti 24 nauji koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. Taigi šiuo metu Lietuvoje iš viso yra nustatytas 129 užsikrėtimo šia infekcija atvejai.

Šeštadienį buvo pranešta apie 36 koronaviruso infekcija užsikrėtusių asmenų. 

SAM primena, kad ketvirtadienį pradėjo veikti pirmieji mobilieji punktai Vilniuje ir Kaune, kuriuose pacientams bus imami ėminiai tyrimams dėl naujojo koronaviruso. Tokie punktai palaipsniui atsidarys įvairiose savivaldybėse, kurios užtikrins reikiamas sąlygas tokių punktų veiklai. Apie jų startą visuomenei praneš SAM.

REKLAMA
REKLAMA

Numatyta, kad žmogus, pasireiškus bent vienam ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingam simptomui – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui – ir, jei 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo bet kurioje užsienio šalyje ar po sąlyčio su patvirtintu ar tikėtinu koronaviruso infekcijos atveju, pirmiausia turi skambinti į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.

Karštosios linijos konsultantas, įvertinęs paciento pateiktus duomenis, priims sprendimą, ar skambinantį žmogų tikslinga ištirti dėl koronaviruso infekcijos. Tuo atveju, jei žmogų bus nuspręsta tirti, jis konsultantui turės pateikti vardą, pavardę, asmens kodą, mobilaus telefono numerį, taip pat nurodyti savivaldybę, iš kurios skambina. Be to, bus klausiama, ar pacientas gali asmenine transporto priemone (pats ar būti atvežtas kito žmogaus) atvykti į mobilųjį punktą. Jei žmogus galės atvykti pats, su juo susisieks mobilaus punkto koordinatorius ir nurodys laiką ir adresą, kada jam tai padaryti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Savarankiškai į mobilius punktus atvykę asmenys, neturintys SMS su koordinatoriaus nurodymais, nebus priimami.

SAM primena, jog nuo trečiadienio Santaros, Kauno klinikų, Respublikinės Šiaulių ligoninės ir Klaipėdos universitetinės ligoninės laboratorijos jau gali atlikti tyrimus ne tik dėl savo pacientų, siekiant greičiau nustatyti viruso atvejus, bet į jas galės būti vežami ir ėminiai, paimti iš artimiausių mobilių punktų, kai tik jie pradės veikti.

Gyventojai ir toliau raginami vadovautis medikų ir institucijų nurodymais pateikiamomis rekomendacijomis, SAM ragina žmones vadovautis, tai yra, maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

REKLAMA

Daugiau apie Vyriausybės veiksmus kovoje su koronavirusu žiūrėkite čia:

Pagrindinės rekomendacijos dėl koronaviruso  

Koronavirusas yra naujos struktūros koronavirusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai.   

Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Nuo kovo 16 d. pakeistas įtariamo atvejo apibrėžimas: žmonės, grįžę (ar iki to 14 d. keliavę) iš bet kurios užsienio valstybės, laikomi galimai užsikrėtusiais, jei jiems pasireiškia bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas. Tai yra, jei staiga prasidėjo karščiavimas, kosulys ar apsunkintas kvėpavimas ir simptomams paaiškinti kitų medicininių priežasčių nėra.

REKLAMA

Taip pat įtariamu atveju laikoma, jei žmogui pasireiškė ūmi kvėpavimo takų infekcija ir jis buvo artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 atveju.

Taip pat įtariamu atveju laikoma, jei žmogus, kuriam pasireiškia sunki ūmi kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) ir jam būtina  hospitalizacija ir nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.

Keliautojams, grįžusiems iš bet kurios šalies, 14 dienų būtina izoliuotis. Jiems būtina kasdien matuotis kūno temperatūrą, stebėti sveikatą ir, jei atsiranda bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui – pirmiausia būtina skambinti į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasireiškus simptomams bus atliekamas tepinėlis naujojo koronaviruso infekcijai nustatyti. Žmonėms, kuriems 14 dienų privaloma izoliuotis namuose, nes jie grįžo iš užsienio, eiti į lauką, jei tai gali sukelti pavojų kitiems žmonėms, draudžiama. Žmogus išeiti į lauką gali, jeigu jis tikrai gali užtikrinti, kad jo buvimas lauke niekam nesukels pasekmių, pavyzdžiui, jis išeis į savo balkoną, terasą, nuosavą kiemą, kuriame nesutiks kitų žmonių.

Tuo atveju, jei per 14-likos dienų izoliavimosi laikotarpį ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

REKLAMA

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus).

Žmonėms, kurie dirba namuose nuotoliniu būdu ir vengia socialinių kontaktų, kad nesukeltų pavojaus savo sveikatai, patariama buvimui lauke rinktis tokias vietas, kuriose yra sąlygos išlaikyti saugų atstumą apie 2 metrus (pvz., nuosavas kiemas, miškas, parkas ir pan.).

***

Ar Lietuvos medikai pasiruošę kovoti su koronavirusu?

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų