Veryga: specialistų grupė stebi informaciją dėl vaistų nuo koronaviruso

Ministerijos suburtų mokslininkų grupė stebi pasirodančią informaciją dėl vaistų bei vakcinų nuo koronaviruso, tačiau kol kas jų efektyvumas vertinamas atsargiai, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. 

Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)
117

Per spaudos konferenciją Vilniuje ketvirtadienį ministras pabrėžė, kad Europos Sąjungos pozicijos dėl Kinijos skelbiamo vaisto COVID-19 pacientų karščiavimui mažinti „kol kas nėra“, nes Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras nėra pateikęs jokių rekomendacijų dėl vaisto efektyvumo.

(117 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Koronavirusas plinta Lietuvoje

„Kol kas mes tokią informaciją vertiname labai atsargiai, bet ministerijoje steigiame tokią, mes ją populiariai vadiname mokslinės žvalgybos grupę, t. y. buriame jaunus specialistus, kurie nuolat stebės šitą informaciją, rinks, apibendrins, mums pateiks. Ir, žinoma, konsultuotis su tarptautinėmis organizacijomis, tiek dėl vakcinų, tiek dėl vaistų, kurie yra kuriami“, – pabrėžė A. Veryga.

Valstybinė Kinijos žiniasklaida skelbė, kad šalies mokslininkai šią savaitę baigė antivirusinio vaistinio preparato „Favilavir“, skirto koronavirusu užsikrėtusių pacientų karščiavimui mažinti, klinikinius tyrimus. Jį, pasak žiniasklaidos, gamins „Zhejiang Hisun Pharmaceutical“. 

Ar Lietuvos medikai pasiruošę kovoti su koronavirusu?


Rašyti komentarą...
N
Nerèikejo ileist lietuviu is uzsienio. D
2020-03-19 18:00:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vaidas
Atsakyti
0

V
Vaidas
2020-03-19 18:09:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nereikejo ileisti is uzsienio lietuviu dabar uzkres tukstancius musu. Bent jau butu izoliave 2sav. Su kareiviu apsauga. Dabar tai jau bus prastai ir ka valdzia masto !!!! Grybu grybai sedi...!!!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų