Skvernelis prekybininkams: nenoriu švaistytis ultimatumais

Premjeras Saulius Skvernelis po ketvirtadienį vykusio susitikimo su didžiųjų prekybos tinklų atstovais tikino, kad ultimatumo griebtis nesinorėtų, todėl jis tikisi, kad verslininkai maisto produktų kainų nedidins. Premjeras rašė gavęs pažadą, kad kainos – nedidės, bet pripažino, kad rizika visgi lieka. 

Spaudos konferencija dėl koronaviruso (nuotr. Justinas Auškelis/Fotodiena)

S. Skvernelis savo „Facebook“ paskyroje rašė, kad susitiko su verslo atstovais tam, kad gautų tam tikrus patvirtinimus, atsakymus. 

„Ką tik iš susitikimo su didžiųjų prekybos tinklų vadovais. Galiu tvirtai pasakyti, kad: šiandien nerimauti dėl maisto bei kitų produktų tiekimo sutrikimo nėra jokio pagrindo. Nereikia bėgioti į parduotuves, graibstyti prekių, nereikia apsipirkinėti „į priekį“. Viskas gerai, tiekimas sklandus, prekių yra ir bus, visiems pakaks.

Ir, aišku, kainų klausimas. Nenoriu dabar švaistytis ultimatumais ar grasinimais, to nedariau ir susitikime. Ne laikas ir ne vieta. Sėdime vienoje valtyje, turime vieną bendrą priešą. Kovokime su juo, o ne vieni su kitais. Prekybos centrai – ne išimtis. Jie irgi stengiasi tiek dėl savo darbuotojų, tiek dėl pirkėjų gerovės bei saugumo. Jie yra labai svarbi grandis mūsų bendroje fronto linijoje.

REKLAMA

Gavau patikinimą, kad kainų kelti neketinama. Bet reikia būti atviriems: rizika išlieka. Priežastis – kai kurie tiekėjai, kurie jau pradėjo didinti dalies prekių kainas. Pagrįstai ar tiesiog naudojasi situacija? Geras klausimas.

Todėl noriu pasakyti aiškiai: dabartine padėtimi negalima naudotis siekiant greitai pasipelnyti ar galbūt suvesti senas sąskaitas su prekybos tinklais. Jei bus matomi tokie siekiai, mes apie tai sužinosime ir ieškosime greitų bei efektyvių sprendimų.

Ir pabaigai. Prireikus teisės aktai leidžia Vyriausybei ir Seimui galimybę apriboti būtiniausių produktų maksimalias kainas. Tačiau šiandien aš esu optimistas ir manau, kad tokio įrankio Lietuvos valstybei panaudoti neprireiks“, – rašė premjeras. 

 


Rašyti komentarą...
D
Dangutė
2020-03-19 14:19:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kainos kyla, žmonės ne akli ! Pažaboti reikia prekybos tinklų slibinus. Jie tik kalba, o realybė visai kitokia. Pelnosi iš nelaimės parazitai !
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų