Žiauriai sumuštos ir išprievartautos jurbarkiškės istorija dar praėjusių metų gegužės pabaigoje su siaubu prikaustė bene visos Lietuvos dėmesį. Tuomet nukentėjusios nepilnametės stojo ginti ne viena šalies garsenybė, o ne ką mažesnes kalbas sukėlė ir vykstantis tyrimas. Ketvirtadienio rytą paaiškėjo tokio žiauraus nusikaltimo kulminacija. Ir anaiptol ji galbūt nėra lengvai suprantama racionaliu protu.

Gertrūda Katiliūtė  (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Gertrūda Katiliūtė (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Paauglę sumušusiam tuomet dar 17-mečiui jurbarkiškiui kaltinimai buvo pareikšti pagal tris Baudžiamojo kodekso straipsnius – dėl pasikėsinimo išžaginti nepilnametę, jos seksualinio prievartavimo ir nesunkaus sveikatos sutrikdymo. Tikrai taip, ryškios smaugimo žymės ant kaklo, sutrupintas žandikaulis ir išmušti dantys mūsų šalyje laikomi nesunkiu sveikatos sutrikdymu.

Nuo lemtingo gegužės vakaro atlikta gausybė apklausų, ne viena ekspertizė, rinkti ir analizuoti duomenys.

Per visą šį laiką, kol jaunutė iki kraujų sudaužyta mergina gydosi savo ne tik fizines ir psichologines žaizdas bei kiekvieną rytą su baime širdyje eina į mokyklą, Lietuva, žinoma, taip pat nelieka abejinga.

REKLAMA

Atsidavę ir internetui ištikimi komentatoriai aprauda sumuštą jurbarkiškę, tėvai smulkmeniškai dukroms išdėsto detalias instrukcijas, kaip privengti nepažįstamų vaikinų baruose, žinomi „influenceriai“ tik ir naudojasi puikia proga dar kartą pasireklamuoti ir smerkia bet kokį smurtą šalyje, o tuo metu...

Tuo metu žiauriai sužalotos paauglės istorija Tauragės apylinkės teisme išnagrinėjama vos per vieną posėdį. Ir rezultatą turime tokį, kokį turime – galutinė žiauriam budeliui skiriama bausmė yra 3 metai ir 4 mėnesiai, jos vykdymą atidedant 3 metams.

Bet ne, tai dar ne viskas. Yra kur kas griežtesnės sąlygos – per šį laikotarpį nuteistasis privalo net mokytis, dirbti, nekeisti gyvenamosios vietos ir jam, vargšeliui, dvylika mėnesių uždrausta vartoti alkoholinius gėrimus!

Štai tokios „baisios ir be galo kankinančios“ sąlygos laukia žmogaus, kuris merginą daužė ir prievartavo tol, kol jai sutrupino žandikaulį ir išmušė dantis.

Tą kraupią gegužės naktį sumuštą merginą sodyboje rado jos pusbrolis su kitais draugais. Merginą jie aptiko gulinčią pusiau nuogą kraujo klane.

Kaip įsivaizduojate, kokios emocijos jums būtų užvirusios tą akimirką, kai vos šešiolikos metų sulaukusią savo pusseserę kažkur laukuose pamatytumėte nuogą, gulinčią kraujo klane, o šalia jos stovintį pusnuogį vaikiną. Ar tą akimirką galėtumėte atsakyti už savo veiksmus?

Deja, bet, pasirodo, kad ir pačiam smurtautojui už savo veiksmus galbūt atsakyti ir neprireiks. Jeigu jis vykdys visas numatytas sąlygas, realios bausmės gali ir išvengti.

REKLAMA

Tačiau tol, kol vargšas jau pilnametis žiauriai paauglę sumušęs sportininkas braukė gailias ašaras teisme, žiniasklaidoje pasirodė ir dar keletas istorijų. Štai viena iš jų – sostinės naktinio klubo „Metellica“ tualete sumušta ir išžaginta vos aštuoniolikmetė mergina.

Čia sekso ištroškęs vaikinas taip pat nepagailėjo savo jėgų, norėdamas patenkinti savo poreikius. Tol, kol merginos draugės kaip įmanydamos bandė trankyti tualeto duris, vaikinas iš visų jėgų daužė aštuoniolikmetės galvą į sieną.

„Mažiau lakti reikia ir raitytis, ir nieko nebus“, – visai neseniai savo „Instagram“ paskyroje rašė populiarus sostinės pareigūnas. Jo įrašui pasklidus viešai, gerbiamas policininkas iš karto ėmė atsiprašinėti ir dievagotis, kad visai ne tai jis turėjo omenyje, ir jis tikrai užjaučia nukentėjusią merginą.

Lakti ir raitytis – tik tiek, mums, moterims, reikia nedaryti, kad mes būtume ramios, jog mūsų niekas nenutemps į tualetą, niekas neprievartaus ir nesudaužys iki tol, kol atsidursime be sąmonės kraujo klane. Tik tiek.

Galiausiai visas skandalingas prievartavimo istorijas gražiai ir elegantiškai apipina mano kolegų šią savaitę rašytas straipsnis. Kolegos paviešino pasakojimą apie tai, kaip vienas Vilniaus Gedimino technikos universiteto profesorius galimai seksualiai priekabiavo prie savo studenčių, netrukus prabilo ir dar viena auka. Tačiau jos prakalbo po daugybės metų, nes anksčiau tą padaryti tiesiog bijojo, juk profesorius buvo gerbiamas visoje universiteto bendruomenėje.

„Prabilti po penkiolikos metų, tai čia ko ji nori? Ko tada tylėjo?“ – klausia kai kurie komentatoriai.

REKLAMA

„Pati kalta, kad su profesoriumi sutiko. Čia moters reikalas, visada gali pasakyti ne“, – sako laido riteris.

Tikrai taip, įsivaizduoju tokio riterio dukrą, ką tik atvažiavusią studijuoti į Vilnių. Mergina kukli, nežinanti laukinio miesto taisyklių, o ir universiteto tvarka dar iki galo nėra aiški. Ir štai atsiranda profesorius, kuris siūlo „pasikelti pažymius“, o tada galimai ją užrakina tamsioje savo laboratorijoje ir intymiai bučiuoja.

Pati kalta. Pati kalta, kad važiavo į vakarėlį sodyboje, kur pasirodyti užsimanė vietos garsus sportininkas. Pati kalta, kad naktį sugalvojo nueiti į sostinės klubą ir „raitėsi“ šokių aikštelėje. Pati kalta, kad pasirinko studijuoti tokį dalyką ir nesipriešino dėstytojo spaudimui.

Kiek dar merginų Lietuvoje turės patirti seksualinę prievartą ir seksualinį priekabiavimą, kad pagaliau mūsų šalyje tokie padugnės ir prievartautojai gaus realią bausmę? Kiek dar merginų turės kiekvieną vakarą eidamos namo su baime akyse atsigręžti, ar jų niekas neseka?

Kiek dar moterų turės tylėti ilgus metus apie patirtą prievartą, nes bijos viešo visuomenės teismo? Ir kiek dar per tą laiką atsiras vaikinų, įkvėptų tokių „pavyzdžių“, kurie sugalvos imtis prievartos?

Šiandien aš bijau ne koronaviruso. Bijau, kad ateityje mano pažįstama, kolegė, artima kaimynė, buvusi bendraklasė, vaikystės draugė, maloni konsultantė, praeivė gatvėje ar vos kartą matyta mergina vieną dieną bus pati kalta.

korupcija
2020-02-27 19:10:47
Jurbarko monstro istorijoje tikrai neapsieita be aukščiausių valdžios sluoksnių korupcijos. Su kontrabandos bylomis susiduriantys Tauragės ir Jurbarko teisėjai tikrai buvo "pakabinti". Tuo ir pinigais pasinaudota sušvelninant kaltinimus. Ką visą tą laiką veikė centrinio STT aparato Vilniuje pareigūnai, girtas velnias težino.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Janina 2020-02-29 19:33:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kraujas verda,kai banditas paleistas.Kiti taipogi jausis nebaudźiami,-"darom ką norim,negausim kalèjimo."Amerikoj gerai duoda metų,čia taip pat reikia tokių istatymų,o dabar nieko verta źmogaus sveikata,gyvybė.Košmaras,baisiau nei baisu!   ATSAKYTI
Grigorij 2020-03-01 01:40:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Janina,
na, gal SIUO konkreciu atveju smurtautojas tikrai nuosirdziausiai atgailavo (ir tokiu atveju buna), puole i asaras. Bet tai nereiskia, kad uz toki nusikaltima jis turi isvengti kalejimo. Anksciau reikejo atgailauti, pulti mergaitei i kojas, meldziant atleidimo, zadant kompensacijos, kad mergaite pati prasytu Teismo susvelnyti bausme.
Kita vertus, po "nepriklausomybes" visus istatymus, Baudziamaji Kodeksa smarkiai liberalizavo. Gi dabar "zmogaus teises" itin gerbiamos. Dar ir LR kalejimuose ne per daugiausia vietu, ir kaliniu laikymas pinigus kainuoja...  
Vladas 2020-02-29 13:41:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jeu buciau teisejas bausciau ik gyvos galvos jiems meta vietos tarp zmoniu   ATSAKYTI
Lina 2020-02-28 21:16:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
As pazystu labai mazai moteru, kurios gali ranka ant sirdies uzdejusios pasakyti: manes niekada nemuse ir niekada neprievartavo. Man iki siol skambina drauge, kuri po daug metu tieisog nori issikalbeti apie prievarta, kuria ji patyre budama 16 metu. O jai jau 45. Zaizdos niekada negyja.    ATSAKYTI
OI prajuokino 2020-02-28 08:22:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Girtos kekšės neįmanoma išprievartauti :) O gal autorė pati po vyrų tualetus trainuiojasi girta , kad taip gerai reikalą išmano    ATSAKYTI
Grigorij 2020-02-28 09:40:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
OI prajuokino,
tau visos moterys - girtos kekses?.. Niekingas cinike, nieksie, tau iki autores, kaip iki zvaigzdziu!  
Oi tu oi 2020-02-28 10:16:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kai tavo dukra bus tokia girta kekšė, tada bus galima kalbėti  
Grigorij 2020-02-27 23:35:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Aciu, miela Gertruda, kad taip drasiai, principingai stojot ginti silpniausius, pazeidziamiausius, Teisybes vardan! Tolerancija tam zveriskumui salygota lietuviu jaunimelio 30 metu smegenu plovimu, "issilaisvinant", atsiprasau, "Vakaru vertybiu", "Morales", skiepijimu, t.y. "issilaisvinimo" nuo Morales, ciniskiausios savanaudiskos vartotojiskos idelogijos skiepijimu. Tam lietuviams durnino galva "Vakaru kultura", agresiviu veiksmo Kinu, animaciniais filmais, kompiuteriniais zaidimais. Komunistines, net katalikiskos Morales buvo visiskai atsisakyta. Tai ko norim, gyvenant dvikoju padaru dziunglese, kas yra LR Ateitis? Gyvunu dziunglese grazu, laisve, tik... visi visus eda!.. Na, yra patinas (ar patele), jam (jai) reikia laisves tenkinti savo lytinius poreikius, ar saviraiska, zeminant, sumusant kita, BET KOKIA kaina! Jie nori vartoti, imti VISKA is Gyvenimo! Kaip Jus dristat tam priesintis?.. LTSR laikais nieksus ilgam uzdarydavo i cype, susaudydavo. Siaip, jei mergaite patiketu smurtautojo nuosirdziam atgailavimui, kad jam nuo alkoholio visiskai pavaziavo stogas - ji Pati kilniasirdiskai galetu prasyti Teismo susvelnyti bausme. Tai as dar suprasciau.   ATSAKYTI
As 2020-02-27 22:26:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Yra rudos skruzdes dydeles ir 5 sirses va macitu.   ATSAKYTI
As 2020-02-27 22:26:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Lincio teisma tam jurbarkiskiui reiketu.Buvo ivykis rusijoj panasus.Tai ka tevas dabaige nusikalteli teismo saleje.Tai iseitu daryti isvadas jam ta pati padarytu ir nk nebutu.Fizikos desnis veiksmas lygus atoveiksmiui.   ATSAKYTI
As 2020-02-27 22:26:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Lincio teisma tam jurbarkiskiui reiketu.Buvo ivykis rusijoj panasus.Tai ka tevas dabaige nusikalteli teismo saleje.Tai iseitu daryti isvadas jam ta pati padarytu ir nk nebutu.Fizikos desnis veiksmas lygus atoveiksmiui.   ATSAKYTI
Fan 2020-02-27 21:29:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Manau kiekvienas bahuras turi atsakyti už savo veiksmus jaigu būtų pusseserė ar sese nesvarbu kas ir pamatytų taip gulincia mergina tai tikrai gali nesusivalditi ir padaryti labai blogo o jam reikia už. Tai atsakyti o ne. Namų areštas reikia sodinti tokius žmones gerai sako pavoge puodelį iš kamino gavo 3metus o čia daužė spardė viską darė gavo ligtinai pizdiec kur teisėjai kokia čia valstibe teisinės nerasta ziauru   ATSAKYTI
Jea 2020-02-28 13:26:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pinigas tyli, pinigas kalba. Visi zinom ,ka tai reiskia.  
123 2020-02-27 21:02:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Ką tu čia pezi, vaike   ATSAKYTI
Romualdas 2020-02-27 20:15:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Todel nereikia apsimesti nuozmiais krikscionimis reikia gyventi kartu su pasauliu visose sallyse yra viesnamiai o mes sventuolelei tiesiog jaucimas baznytinis arba kgbistinis mastymas mes niekada nebusime laisvi kol bus bobuciu politika   ATSAKYTI
Katilinei 2020-02-27 19:35:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-12
Feministe,naglai naudojasi vargses mergaites nelaime...lygina korumpuotas studentes ir uzpulta auka..pati gyvenimo auka   ATSAKYTI
korupcija 2020-02-27 19:10:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Jurbarko monstro istorijoje tikrai neapsieita be aukščiausių valdžios sluoksnių korupcijos. Su kontrabandos bylomis susiduriantys Tauragės ir Jurbarko teisėjai tikrai buvo "pakabinti". Tuo ir pinigais pasinaudota sušvelninant kaltinimus. Ką visą tą laiką veikė centrinio STT aparato Vilniuje pareigūnai, girtas velnias težino.   ATSAKYTI
sa 2020-02-27 18:19:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
cool komentaras   ATSAKYTI

Top Video

Kosinčia keleive pasiskundęs autobuso vairuotojas po savaitės mirė nuo koronaviruso
DABAR RODOMA
Kosinčia keleive pasiskundęs autobuso vairuotojas po savaitės mirė nuo koronaviruso
DABAR RODOMA
Farai. Tokio veikėjo „Farai“ jau seniai nefiksavo: epizodas virto tikra tragikomedija
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
Nepaprasta prieglaudoje gyvenančio keturkojo istorija: visus pasitinka su šypsena
DABAR RODOMA
Sunku patikėti: išsitraukė kamerą pamačius, kaip moteris pilasi kurą
DABAR RODOMA
Farai. „Farų“ operatorius tapo neblaivaus taksisto įniršio taikiniu: tokio protrūkio nesitikėjo
DABAR RODOMA
Moterys parduotuvėje susimušė dėl tualetinio popieriaus: pamatykite vaizdo įrašą
DABAR RODOMA
Užfiksuotas smurto protrūkis vienoje Lietuvos mokykloje
DABAR RODOMA
Farai. Pamatę, kas po avarijos liko iš BMW, pareigūnai liko priblokšti: išgirdo fantastinę istoriją
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Vaikų teisės su tarnybomis laužėsi į butą: mama ir dukra laukė susigūžusios
REKLAMA
Linas Slušnys (nuotr. stop kadras)
Siaučiant koronavirusui šalyje, Lietuvos emocinio klimato atliktas tyrimas rodo dramatiškai pablogėjusią žmonių emocinę būseną. Kaip ir kodėl karantinas veikia ...
Monika Kasnikovskytė (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Pamenu, kaip mama beveik sausakimšame bare praktiškai paslapčiomis man perdavė respiratorių dar iki koronavirusą paskelbiant pandemija. Juokiausi ir raminau ją, kad jis ...
Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)
Tiesą sakant, sergamumo pikas gali būti ir balandį, ir gegužę, bet gali būti ir spalį arba kitą gegužę. O didžiausia tikimybė, kad mes iš viso ne į kalną kopsime ir nuo jo ...
Nerijus Mačiulis (nuotr. „Swedbank“)
Prasidedant ketvirtajai karantino savaitei, būtina pradėti svarstyti kada ir kurie verslai galėtų pradėti grįžti į normalias veiklos vėžes. Šis procesas gali prasidėti jau ...
Sonata Gutauskaitė-Bubnelienė
Pasaulinis koronaviruso protrūkis tapo milžinišku išbandymu valstybėms, verslui ir gyventojams. Ekonomiką apimantis sąstingis daugeliui reiškia piniginius iššūkius ir nerimą ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų