Į portalą tv3.lt kreipėsi Kauno klinikų medikų darbu nusivylusi šeima. Ji neslėpė liūdesio dėl prieš daugiau nei savaitę užgesusios mylimos giminaitės gyvybės. Artimieji įsitikinę, kad dar sausio viduryje klinikose gydytos moters būklė buvo „pražiūrėta“. Nors jie sakė dar tik svarstantys apie galimybę kreiptis dėl žalos atlyginimo, ligoninės atstovai tvirtino, kad pacientei buvo suteikta visa reikiama pagalba.

(nuotr. TV3)

(nuotr. TV3)

„Jau savaitė, kaip nebeturime savo mamos, močiutės, žmonos, uošvės ir labai šilto bei gero žmogaus“, – tokiais žodžiais savo laišką pradėdama į redakciją prieš gerą savaitę kreipėsi Lina (vardai žinomi ir pakeisti – aut. past.).

Ji pasakojo, kad jos vyro 82-ejų mama Birutė į Kauno klinikas buvo paguldyta dar sausio viduryje. Daug metų diabetu sergančiai moteriai buvo atlikta kojos arterijos šuntavimo operacija.

„Ji buvo išleista namo kitą dieną. Tačiau jau kitą dieną paskambinusi pasakė, kad turi aukštą temperatūrą, atvykę pamatėme, kad jai jau buvo sutrikusi sąmonė“, – pasakojo Lina.

REKLAMA

Skubiai iškvietus greitąją pagalbą, Birutė nuvežta į Kauno klinikų priėmimo-skubios pagalbos skyrių.

„Ten padarius kraujo tyrimą buvo aišku, kad sepsis, tačiau medikai nusprendė, kad plaučių uždegimas ir paguldė į Pulmonologijos skyrių.

Atbudėję iki vidurnakčio išvykome pailsėti, ryte atlėkę radome ją be sąmonės, nuskubėjome pas budinčią rezidentę, nes buvo savaitgalis, tačiau jos atsakymas buvo: „Nieko nežinau, neskaičiau istorijos, aš budinti“, – sakė Lina.

Jos pasakojimu, tik vakarop pasikeitus pamainai, kadangi giminės „kėlė triukšmą“, atlėkusi kita rezidentė staigiai nuvežė moterį į reanimaciją. 

„Ten ją pralaikė 4 dienas, atsigavo, perkėlė vėl į pulmonologijos skyrių, kur imant šlapimo tyrimą buvo išvarytas sepsis iš šlapimo takų bei sepsinis šokas bei išbalansuotas cukrus, nors buvo aiškinta apie insulino dozes. 

Tad po trijų dienų skyriuje atsidūrėme vėl reanimacijoje, kur anytos būkle reanimatologai buvo pakraupę... O po pusantros paros mūsų mylimas žmogutis užgeso... Ačiū pulmonologams už nepriežiūrą, ačiū priėmimui už nesirūpinimą, ačiū, Kauno klinikų medikai, kad atėmėt iš mūsų mamą, o rezidentams palinkėčiau atsakomybės jausmo, jei jau norite būti medikais...“, – dėstė netektį dėl mylimo žmogaus išgyvenantys artimieji.

Kauno klinikos: moteriai teikta aukščiausio lygio pagalba

Paprašytos pakomentuoti situaciją Kauno klinikos išreiškė užuojautą artimiesiems dėl netekties, tačiau pabrėžė, kad medikai padarė viską, ką galėjo.  

REKLAMA

„Suprantame, kad tokios nelaimės yra skaudžios savo netikėtumu. Apgailestaujame, kad nepaisant atliktų tyrimų ir skirto gydymo dėl būklės sunkumo ir gretutinių ligų pacientė neišgyveno", – rašoma portalui atsiųstame atsakyme.

Ligoninės atstovė Eglė Audickaitė patvirtino, kad pacientės artimieji į Kauno klinikų Skubios pagalbos skyrių kreipėsi dėl minėtos moters jaučiamo pykinimo ir bendro silpnumo po kojų venų arterijų šuntavimo operacijos. Atlikus reikiamus tyrimus, moteriai įtartas plaučių uždegimas, šlapimo takų infekcija ir sepsis, tai parodė ir aukšti uždegiminiai rodikliai.

„Pacientė dėl minėtų ligų buvo stacionarizuota į Pulmonologijos kliniką. Moters būklė dienos ir nakties metu buvo kruopščiai stebima: skiriamas antibakterinis gydymas, matuojama ir koreguojama glikemija kraujyje dėl cukrinio diabeto kontrolės, arterinis kraujo spaudimas, tiekiamas papildomas deguonis ir atliekamos visos kitos tretinio gydymo įstaigai būdingos procedūros.

Visą šį laiką moteris išliko vangi ir sunkiai bendraujanti, tačiau gyvybinės funkcijos buvo stabilios. Pacientę stebėjo ir gydė aukštos kvalifikacijos specialistai, dėl gydymo taktikos gydytojai konsultavosi su daugiadalyke komanda: gydytojais kardiologais, anesteziologais reanimatologais, mikrobiologais ir kitais specialistais", – informavo atstovė.

Kartu ji paaiškino, kad dėl tokių gretutinių patologijų kaip cukrinis diabetas, širdies veiklos sutrikimai ir kitų, gydymo metu sutriko kelios skirtingos organų sistemos.

„Pacientė gydyta ir Intensyviosios terapijos skyriuje, jai buvo užtikrinama aukščiausio lygio priežiūra, reikalingi medikamentai būklei stabilizuoti ir gydymas.

Kauno klinikose pacientei buvo atlikti visi būtini tyrimai, dėl gydymo taktikos gydytojai konsultavosi su daugiadalykėmis specialistų komandomis. Kauno klinikose dirbantys gydytojai specialistai visuomet siekia užtikrinti aukščiausio lygio gydymą ir priežiūrą sudėtingiausiomis ligomis sergantiems pacientams, kurie į ligoninę atvyksta ne tik su naujai pasireiškusiais simptomais, bet ir su sudėtingomis gretutinėmis ligomis", – sakė E. Audickaitė.  

Agota
2020-02-20 14:08:00
Gal tegul giminaiciai susitaiko su netektimi,gyditojai nestebukladariai!tokio amziaus ir turinti tiek ligu neisgyveno,uzuojauta.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Sunus 2020-03-02 23:32:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
ATSIPRASAU UZ KLAIDAS NES PER ASARAS RAIDZIU NEMACIAU ACIU MEDIKAI JAI NORITE MEDIKAI SUSITIKTI PRASAU   ATSAKYTI
Sunus. 2020-03-02 23:25:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
As sunus.ir istorija biski kitoke nei buvo aprasyta.esme ta kad mama buvo sviesaus proto ir ne patale.ir 100 ligu neturejo isskirus cukralge.del to teko suntuot kojas.pirma koja kad ir su problemom issuntavo.antra buvo uzplanuota kitam kartui.chirurgas slauzys sutikes tai daryt suabejojo ar verta bet noredamas gero tai padare..isleista namo sekance diena mama sukarscevo ir jai pasidare bloga.negalejo valgyt nes veme..tai teses dvi dienas todel ji issikviete i namus seimos daktare kuri atvikus israse ekstra siuntima i klinikas.man atvikus pamaciau kad mama jau be orentacijos ir isvykome i priemima kliniku.ten po visu tirimu ir galvojimu nustate plauciu uzdegima nors kai gulde i skyriu medike pasake kad net nepanasu.3 dienas mama gulejo nevalgiu nes negalejo nebuvo maitinama per slangele nes kaip sake slauges tai ne ju darbas.kadangi ji buvo paguldyta penktadieni vakare jus suprantat kad budejo rezidentai..ir tik viena rezidente sekmadieni suprato kad mamai labai blogai.ir isveze i renimacija.bibele pagarba kas ten dirba lenkiu gslva pries juos jie ma.a isgelbejo ir grazino i pulmologijos skiriu.mama bu vo atsigavus ji kalbejo ir bendravo.skyriaus daktare net prognozavo isleidima namo.kol nebuvo jai padarytas slapimo tyrimas.po to ja nuveze i kardijologijas skyriu kur ji myre nuo sepsio ir unosepsio...ce daug pseudomediku komentaru kad jie ne dievai kad 82 metai tai mirtis..taip jus ne dievai jus zudikai..savo nekopetencija savo profesijos neismanimu.nes jus naudojat gugle per mobilu.nes jusu profesoriai 80 metu nezino ka jie vieke ten.jus esat zudikai o ne dievai..as ne dievas ir ne teisejas bet uz kieviena neisgelbeta zmogu jum bus paskaiciuota..   ATSAKYTI
Artimoji 2020-03-01 00:35:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kai patirsit savo kailiu viska tada galesit gynti medikus ......mes viska praejom ir zinom o kas teiset mus ziurekit kad i jus neatsigreztu.....   ATSAKYTI
Renata 2020-02-28 18:47:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tik i teisma duoti.. ir be kalbu.. tegu nors kada nors pradeda daktaras atsakyti uz savo veiksmus, kurie turi pasekmes..   ATSAKYTI
Tomas 2020-02-22 20:47:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Kysio nedave   ATSAKYTI
Ligonio žmona 2020-02-22 13:55:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kaip tik vakar Kauno klinikose: įeinu į palatą pas savo vyrą (guli jau 5 diena) - visas net dreba iš šalčio. Aš iš karto pas sesutes, sakau, žmogui aukšta temperatūra. Atėjo, pamatavo nuotoliniu termometru - 37,5°. Paliko kontaktinį termometrą, liepė po pusvalandžio pamatuoti. Aš nieko nelaukus pamatuoju, ogi, brolyti, visi 39°. Tai jei nabūčiau pati rodžiusi iniciatyvos, kaži, ko būtume sulaukę... Panašų atveją tose pačiose Kauno klinikose jau turėjau, tai vienos „pamokos” užteko (tada temp. buvo 40), kad ateityje žinočiau - pasistikėk gydytojais, bet ir pats nesnausk.   ATSAKYTI
Vyžas 2020-02-22 08:45:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nebelokit ant daktaru atejo laikas skirtas ir atia   ATSAKYTI
Vyžui 2020-02-26 18:00:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tai jei jau 80 metų perkopei, reiškias atėjo laikas mirt? O kas, jei žmogui laikas yra mirt, sulaukus 120 metų, bet kažkoks tai "daktariūkštis" nusprendžia, kad tas žmogus ,,turi mirti dabar" ir su vaistukais vapše mirtinai nukankina? Tipo laikas atėjo ir žmogus savo mirtimi ir savo laiku numirė? Aplaidumas dar gali būti suprantamas, bet jis negali būti pateisinamas jokiais ,,atėjo skirtas laikas mirti", nes mirtis, kaip gydytojo aplaidumo pasekmė, nėra mirtis dėl ligos, kurios nepavyko išgydyti. O piktybinis kenkimas su tokia filosofija, kaip pas jus - griežtai baustinas.  
2020-02-22 07:43:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Nejuokinkit žmonių kad buvo suteikta visą pagalba!!!aplamai gydymas tragiškas linkiu niekam rimčiau nesusirgti.LIetuvoje medicina visiškai nusiritusi į žemiausia lygi.   ATSAKYTI
Asta 2020-02-22 06:41:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Dabar zmogus niekam nerupi o jei jis dar serga ir kazkuo skundziasi tai tuo labiau.Matosi kad ir Kaune jau darosi panasiai kaip Utenoj nes ten tai gali vaziuot jei nori numirt..pades..ir dar pinigu paprasys..baisu..   ATSAKYTI
Patyręs 2020-02-22 00:54:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Teko ir man su 39-40 c temperatūra, dėl kraujo užkrėtimo, Kauno klinikų priėmime praleisti, beveik alpstant iš silpnumo virš 6 valandų, ir visiems buvo pofik, kol viena docentė manęs nepastebėjo...   ATSAKYTI
Zinau 2020-02-21 23:07:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Cia komentuoja zmones kurie nesusidure su kauno klinikomis ir senyvais artimaisiais, kas ta patyre tai supras! Ziauru!! Niekam nelinkeciau!!! Suprantu ir medikus , bet mes jiems kaip darzoviu konvejeris...o jei dar pasenes...!   ATSAKYTI
Vika 2020-02-21 21:17:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Jau sulauki 80m.tai ner baisiau atsigulti i ligonine.nes valstybei nenaudinga juos gydyti ir moketi pensijas.Tai mano nuomone.Daug jaunesni mirsta.o jusu giminaite ne amzina.   ATSAKYTI
Nuomonė 2020-02-21 20:51:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Ne važiuokit į klinikas, ten chaosas. Niekas nieko nežino, gydo tik studentai, profesura tupi užsidarius ir tik savus gydo. Zmones bandomieji triušiai praktikai atlikti. Puikiausia ir patikima ligonine Kaune trečioji A. Šanciu.    ATSAKYTI
Nuomonei 2020-02-26 18:08:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tai geriau į 3-ią (Kauno respublikinę) ligoninę, kur ir patys nuknisinėja senukus su raminamaisiais arba uždusina su lašelkom, kenčiančius nuo skysčių kaupimosi plaučiuose, ir blizgina rankas slaugos įstaigų "daktarams" su vaistukais žudantiems senus ir ligotus žmones, kurių dalis aukų patenka į tą ligoninę? Nesakau, kad ten visi taip daro, nes yra ten puikių medikų, kuriems tik kojas bučiuot reikia už jų atsidavimą, žmoniškumą, pastangas padėti, bet nepakenkti... Klinikose tikrai yra daug daugiau medikų, o ne tik mediko diplomą turinčių.  
Saule 2020-02-21 11:38:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Butu prezidento zmona gal tada ir sokinetu o cia eiline mociute.musu ligoninese iprasta.As nuejau i poliklinika pas ginekologe pasitikrinti tai man pasake ko atejai kai nieko neskauda.O tai ,kad per TV gydytojai ragina ir kaltina moterys kad 1 karta per metus moterys turi tikrintis o jos nesitikrina,tai kaip suprasti.Kalba tam kad padeti,,pauksciuka,,   ATSAKYTI
Ona 2020-02-22 13:43:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nu taip Adamkienę dar ir kaip peikelia ,o jai virš90  
Taigi 2020-02-21 11:22:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Gydytojai ne dievai, jie gyvybės neipus. O giminaičiai turi susitaikyti su mintimi, kad niekas amžinai negyvena. 82 metai gražus amžius. Gal reikėtų padidzisugti, kad močiutė neilgai kankinosi kol paliko šią ašarų pakalnę. O būna daug baisiau ,kai seni žmonės eilę metų patys kankinasi ir artimuosius vargina. Žinau ką sakau. Patarimas artimiesiems: nusiraminkite ir dekokit Dievui. Tikrai geras žmogus buvo močiutė , jei jis neleido jai ilgai kankintis.   ATSAKYTI
Irena 2020-02-21 11:31:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Kai tavo artimam zmogui taip nutiks,nepamirsk toki pati komentara parasyti  
Asta 2020-02-22 09:12:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sutinku. Skaudu netekti artimojo. Bet amžius, gretutinės ligos padarė savo.   
Sigita 2020-02-21 10:18:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2

Jūs tie kurie rašote tikriausiai nesirgote ir nesat šiuo metu buvę pas gydytojus. Jie nieko nežiūri, jokios atsakomybės, o rezidentai iš vis nieko nežiūri ( aišku ne visi), tik sėdi ir vaidina gydytoju! Dabar susirgus yra baisu! Jei pinigų neturi, tai pas gydytojus net ir nesikreipk!
   ATSAKYTI
Sigitai 2020-02-21 10:25:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
O ko pas juos išvis važiuot, jei jau taip "nieko nežiūri"? Niekad nesu kišus pinigų, bet kažkaip ir žiūrėjo, ir padėjo.  
Taip būna 2020-02-21 08:58:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
O gal močiutė jau nenorėjo gyventi? Medikai susiduria ir su tokiais atvejais, kai dėl nepaaiškinamų priežasčių žmogus tolstam tolsta ir išeina. Gal jis išeina laimingas?   ATSAKYTI
Kristina 2020-02-21 17:15:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
taip, skaičiau,kad nesąmoningai būna,kad žmogaus organizmas tiesiog pats nekovoja  
Vat 2020-02-21 08:04:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Atgyveno mučiutė aštuonias dešimtis metų, vėliau susirgo keliomis ligomis ir numirė. Nemirtingų žmonių nebūna .Gimstam mes pačiu laiku ,o mirštam per anksti...   ATSAKYTI
Nesuprantanti 2020-02-21 07:17:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Man kyla klausimas ar šuntuojant nepadaryta klaida? Mano mama po šuntavimo irgi nebegali atsigaut. Po operacijos blogas kraujas pasidarė ir nebevaikšto. Geriau jau būtumėm atsisakę šios paslaugos   ATSAKYTI
Gal 2020-02-21 10:06:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gal ne tiek klaida, kiek tai, kad visos operacijos turi savo rizikas. Pvz. ne kartą esu girdėjus apie krešulius po šuntavimų. Nežinau, tik spėlioju. Linkiu sveikatos.  
Artimoji 2020-03-01 09:12:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Beabejo tai ir buvo pagrindine klaida paleistas trombas kuris nukelevo i plaucius sukele tromboembolija o poto ir sepsi  
Z 2020-02-21 06:56:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Palaikau autorė ,stiprybės ir nepasiduokite klinikos ar kita įstaigą niekada neprisipazins klydęs .nes jiems gėda kad praziurejo ,o įrodyti jums bus sunku nenuleiskite rankų iš principo tegul žino kad yra kurie nelenda į vieną vietą medikams.ir būkite samongi naudokite išmananuosias technologijos,o geriausia įrodymų būtų visą parą slaptas filmavimas ir viešinimas , matytų tada kaip ,,rūpestingai " rūpinasi medikai asmeniu.   ATSAKYTI
Nepamirškit 2020-02-21 09:49:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Nepamirškit nufilmuot ir kaip patys savo artimaisiais rūpinatės, kaip nuolat šalia būnatvpooperaciniu metu ir nieko nepražiūrit, o ne tik "atradau prastos būklės, nuvežiau pas medikus, tegul dabar jie visus kitid pacientus palieka"...  

Top Video

TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
DABAR RODOMA
Vilniaus centre užpultas Anušauskas su žmona: ieško kaltininko
REKLAMA
Kraupaus įvykio vieta Mažeikių r. (nuotr. stop kadras)
Penktadienį Mažeikių rajone, Birbiliškės kaime paleisti šūviai pražudė policijos pareigūną, o jo kolegę – sužeidė. Žudikas visą dieną buvo ieškomas gausių policijos pajėgų, ...
Nužudyti policijos pareigūnai (tv3.lt fotomontažas)
Penktadienį Lietuvoje, Mažeikių rajone, tarnybos metu nušautas tyrėjas Saulius Žymantas. Deja, tai nėra nei pirmas, nei, veikiausiai, paskutinis atvejis, kuomet vykdydami savo ...
Studentai (nuotr. 123rf.com)
Lietuvai vaduojantis iš COVID-19 infekcijos gniaužtų šalies universitetai šiemet susiduria su rimtu iššūkiu – kaip saugiai suorganizuoti iškilmingą diplomų įteikimo ceremoniją. ...
Poliklinika (nuotr. stop kadras)
Karantinas švelninimas, tačiau kai kurie sergantys tautiečiai, ilgus mėnesius laukę tyrimų, siuntimų pas gydytojus, ar net operacijų, vis dar tebelaukia. Mat ne visos šalies ...
Meška (nuotr. stop kadras)
Išskirtiniai video kadrai. Į Girią prie Anykščių atklydo  Lietuvoje yprastai negyvenantis gyvūnas – meška. Rudają atėjusią paskanauti į žvėrių jaukyklą užfiksavo anykštėnų ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų