Ilgai lauktas nacionalinis stadionas sulaukė aktyviausių Vilniaus „Ryto“ fanų kritikos. Jie pasipiktinę, kad stadiono valdymas bus atiduotas įmonei, susijusiai su aršiausiais vilniečių konkurentais ir krepšinio, ir futbolo aikštėse – Kauno „Žalgirio“ klubui. Fanai nerimauja, kad pajamos už parduotus renginius stadione nuguls į kauniečių kišenes.

Nacionalinio stadiono projektas (nuotr. Organizatorių)

Nacionalinio stadiono projektas (nuotr. Organizatorių)

Kompleksą su UEFA standartus atitinkančiu futbolo stadionu, sporto aikštynais ir kitais objektais statyti turėtų konkursą laimėjusi koncerno „Icor“ valdoma bendrovė „Axis industries“, o jį valdytų bendrovė „Kauno arena“. 

Projektą kurtų britų architektas Damon Lavelle, atstovaujantis tarptautinei architektų kompanijai „Populous“, projektuojančiai UEFA stadionus, ir Lietuvos kompanija „Cloud architektai“.

Vilnius rems Kauno „Žalgirį“?

Feisbuke puslapyje aktyviausių Vilniaus „Ryto“ fanų grupė „B Tribūna“ pasidalino nacionalinio stadiono projekto nuotrauka.

„Na, pradėkime nuo to, kad šitas stebuklingas stadionas kažkada turėtų stovėti Vilniuje. Per kiek laiko, kokio dydžio, kurioje vietoje – mums nesvarbu. Mes norime paliesti kitą temą“, – rašė „Ryto“ fanai.

REKLAMA

Vilniaus klubo sirgalius privertė sunerimti faktas, kad stadiono valdytoja bus įmonė „Kauno arena“. Ši įmonė valdo Kauno „Žalgirio“ areną, jos direktorius – Kauno „Žalgirio“ vadovas Paulius Motiejūnas, o dalis Kauno komandos darbuotojų dirba ir bendrovėje „Kauno arena“.

Paulius Motiejūnas

Paulius Motiejūnas

„Apibendrinus, galima sakyti, jog Vilniaus savivaldybė investuos dešimtis milijonų eurų miesto gyventojų pinigų tam, kad toliau objektą valdytų bendrovė „Kauno arena“. Jo, pagrindiniai mūsų miesto konkurentai“, – teigė „B Tribūna“.

Jų teigimu, tai yra milžiniški pinigai Kauno „Žalgirio“ klubui, nes būtent galimybė valdyti „Žalgirio“ areną Nemuno saloje, suteikia milijonus papildomų eurų krepšinio klubui. Pasak „B Tribūnos“, tai yra pastovios pajamos iš bilietų, Kauno „Žalgiriui“ nereikia mokėti nuomos mokesčių arenos savininkui, nes arena priklauso klubui. „Siemens“ arena Vilniaus „Ryto“ klubui nepriklauso ir vilniečiai privalo mokėti nuomos mokestį arenos savininkams.

„Vilniuje dažnai diskutuojama, ką reikia daryti, kad būtų galimybė finansiškai prisivyti konkurentus iš Kauno, tuo pačiu metu Vilnius lengva ranka atiduoda dar vieną įrankį kauniečiams didinti biudžetą ir visiškai dominuoti visame Lietuvos sporte. Reikia suprasti, jog tokie pinigai ne tik dar labiau juos nutolins krepšinio aikštėje, bet su laiku pavėsyje paliks Vilniaus futbolo klubą „Žalgiris“, – tvirtino „Ryto“ fanai.

B tribūna

B tribūna

„B Tribūnos“ tvirtinimu, šioje projekto stadijoje naivu kažką pakeisti, tačiau jie šioje situacijoje tylėti negali.

REKLAMA

„Šiek tiek neįtikėtina, kad egzistuoja reali galimybė, jog ateityje vilniečiai, pirkdami bilietą į Vilniaus stadione vykstanti koncertą, parems Kauno „Žalgirį“, – savo įrašą baigia „B Tribūna“.

Naujienų portalas tv3.lt kreipėsi į Vilniaus „Ryto“ klubą, tačiau jo atstovai tvirtino, kad nacionalinio stadiono klausimo nekomentuos.

 

Galės pasidžiaugti Kauno nuostoliais

„B Tribūnai“ atsakė Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis.

„Žiūrėkit, suprantu jūsų nerimą vos pamačius Kauno vardą, bet čia kartu yra ir šiek tiek paprasčiau, nei jūs galvojate, ir kartu šiek tiek sudėtingiau“, – aiškino P. Poderskis.

Pasak administracijos direktoriaus, bendrovė „Kauno arena“, Daugiafunkcio sporto komplekso projekte valdys tik apie du procentus.

„Žinant, koks sunkus ir dažnai nepelningas yra stadionų operavimas – čia gal net turėsite progų pasidžiaugti, kad Vilnius kelia nuostolius Kaunui“, – šmaikštavo P. Poderskis.

Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis

Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis

Jo teigimu, negalėjo kištis į daugiafunkcio sporto komplekso konkursą laimėjusio koncesininko partnerių pasirinkimą.

„Prapiltumėme bet kokį teismą, jei išmestume konkurso nugalėtoją tik dėl to, kad į partnerius jis pasikvietė kito miesto bendrovę. Kadangi konkurse dalyvių, kukliai kalbant, nebuvo kalnas <...>, tai mes labiau linkę partneriškai su juo draugauti, kad pagaliau užbaigtume šiokią tokią gėdą su nacionalinio stadiono epopėja, o ne ieškoti kabliukų, kodėl juos reikėtų pašalinti iš projekto“, – tvirtino administracijos direktorius.

REKLAMA

P. Poderskio teigimu, išlieka klausimas ar stadiono valdymas „Kauno arenai“ bus pelningas. Pasak jo, kad taip būtų, reikia, kad stadione vyktų bent 20 renginių per metus, o kiti sporto objektai komplekse turėtų bent 80 proc. užimtumą.

„Ar mes, kaip miestas, suinteresuoti, kad taip būtų? Žinoma taip, kitaip stadioną ir kitus sporto objektus vėl matysime kaip savo ausis. Todėl mažiau skaldykimės tarp miestų, daugiau pagalvokime, kaip greičiau įgyvendinti šį projektą. Daug kliūčių ruožų praėjome, liko finišo tiesioji ir vienas balsavimas Taryboje – labai tikiuosi, kad jis pavyks“, – teigė P. Poderskis.

Liko vienas balsavimas

Vilniaus savivaldybės taryba praėjusį trečiadienį ėmėsi svarstyti naują nacionalinio stadiono sutarties koncesijos projektą. Kad būtų pritarta projektui, taryba balsuos dar vieną kartą.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius tikisi, kad sutarties projektą sostinės politikai galutinai patvirtins po dviejų savaičių, o sutartis bus pasirašyta kitų metų vasarį. Anot mero, Netrukus būtų pradėti griauti ir senieji stadiono griaučiai. Naują statinį tikimasi pastatyti 2023 m.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius

Vilniaus meras Remigijus Šimašius

Numatoma, kad 15 tūkst. vietų stadiono su hibridine danga ir kitais objektais statyba kainuos apie 93,2 mln. eurų. Tačiau savivaldybei pasirinkus išdėstyti mokėjimus per 25 metus, finansuotojui – didžiausiam Baltijos šalyse privataus kapitalo fondų valdytojui „BaltCap“ planuojama iš viso sumokėti beveik 156 mln. eurų.

Šių metų vasarį taryba jau buvo pritarusi 79,9 mln. eurų vertės koncesijos sutarčiai, tuomet planuota atsiskaityti su statytojais per kelerius metus. Tačiau tuomet keblumų iškilo Vyriausybei nusprendus dėl užsitęsusių derybų nurėžti europinį finansavimą.

REKLAMA

Šis tarybos sprendimas dar nėra atšauktas – tai tikimasi padaryti gruodžio viduryje, tvirtinant naują projektą.

R. Šimašius pabrėžia, kad neteisinga manyti, jog projektas brangsta beveik dvigubai, nes suma išauga dėl miesto skolinimosi. Tačiau, anot jo, anksčiau jam skirtas europinis finansavimas perskirstytas kitiems Vilniaus objektams.

Pagal dabartinius planus, Vyriausybės dalis projekte siektų apie 54,5 mln. eurų, savivaldybės – 101,5 mln. eurų. 

Be futbolo stadiono, komplekse dar būtų lengvosios atletikos stadionas, Sporto kompleksas su gimnastikos, rankinio, tinklinio, bokso, krepšinio salėmis, bendruomenės ir kultūrinio ugdymo centras su biblioteka, 300 vietų darželis ir Sporto muziejus. 

Daugiafunkcis kompleksas (Vilniaus sav. nuotr.)

Daugiafunkcis kompleksas (Vilniaus sav. nuotr.)

Savivaldybė būtų atsakinga tik už bibliotekos ir darželio valdymą, Vyriausybė – už sporto muziejų, kitus objektus, įskaitant patį stadioną, 25 metus prižiūrėtų koncesininkas.

Vyriausybė įsipareigotų per metus stadioną naudoti 15 dienų renginiams ir jų pasirengimui, savivaldybė pirks stadiono paslaugas pagal poreikį, pavyzdžiui, futbolo klubo „Žalgiris“ rungtynėms.

Sutarties projekte numatoma, kad stadiono statybos darbai, išskyrus buvusio stadiono „griaučių“ griovimą, turi būti atlikti per trejus metus, be kita ko, koncesininkui per sutarties laikotarpį būtų neatlygintinai perduota „Akropoliui“ priklausanti 13 tūkst. kv. metrų automobilių stovėjimo aikštelė. Savivaldybė taip pat planuoja už europines lėšas sutvarkyti aplinkines teritorijas, įrengdama viaduką per Geležinio vilko gatvę, kad šią vietą būtų galima pasiekti pėsčiomis.

Tarptautinius reikalavimus atitinkantį stadioną sostinės Šeškinės mikrorajone bandoma pastatyti nuo 1987 m., pastarąjį kartą statybos pradėtos 2008 m., tačiau sustabdytos nutraukus finansavimą.

Kaunas
2019-12-12 10:17:06
Kaunas moka valdyti. Pažiūrėkit kas vyksta Kaune o Vilniuje nulis Siemens arenoje.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
aha 2019-12-12 22:11:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O ko jus tikejotes, juk Simasiaus desinioji ranka Poderskiukas kaunietis yra, kasdien i vilniu is kauno vazineja. Tai jam ant vilniaus kaip dabar populiaru sakyt pajabat yra.. Ne veltui jis visus reikalus tvarko stadiono..   ATSAKYTI
Zalia balta zalia balta 2019-12-12 16:05:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Radai plytą mesk į rytą radai 2 mes abi pislenkiai    ATSAKYTI
Stasius 2019-12-12 15:25:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Teisingai mastot fanai, suks suks ratus ,irodines visaip ,kad taip bus geriausia,jus nei nesuprasit ,kas cia vyksta.Kaune jau pacios graziausios vietos uzimtos ,,Zalgirio,, tai jau parupo Vilnius.   ATSAKYTI
Pensininkė 2019-12-12 16:13:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nuo durnumo ir pavydo vaistų nėra,geriau griuvėsiai ir nemokšos valdytojai.  
ŽEMAITIS - KAUNIETIS 2019-12-12 13:20:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vilniečiai, na gi jūs paskutiniai de..bi..lai.Pirma pasistatykite tą stadioną , o paskum trolinkite. KAUNAS YRA KAUNAS    ATSAKYTI
............... 2019-12-18 23:17:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Visi lietuviai yra ubagai ir lochai - tai faktas ! ! !  
R 2019-12-12 10:58:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kam tas stadionas Vilniui kai jau bus KAUNO?   ATSAKYTI
Rubikonas 4ever 2019-12-12 10:57:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Icor - tai cia tas pats rubikonas..    ATSAKYTI
Kaunietis 2019-12-12 13:22:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tas pats Rubikonas, bet matomai per mažai juos ten padul...kino???  
Kaunas 2019-12-12 10:17:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kaunas moka valdyti. Pažiūrėkit kas vyksta Kaune o Vilniuje nulis Siemens arenoje.    ATSAKYTI
Kaunas 2019-12-12 10:17:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kaunas moka valdyti. Pažiūrėkit kas vyksta Kaune o Vilniuje nulis Siemens arenoje.    ATSAKYTI

Top Video

Neįtikėtina Algimantės kova: dvidešimtmetė net du kartus įveikė vėžį
DABAR RODOMA
Neįtikėtina Algimantės kova: dvidešimtmetė net du kartus įveikė vėžį
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
DABAR RODOMA
Kamera užfiksavo mistinį vyro dingimą: spėlioja, kas ten galėjo būti
DABAR RODOMA
Paprasta diena Rusijoje: įvykiai parduotuvėje paplito visame pasaulyje
REKLAMA
Lietuvoje gyvenančio vyro žarnyne medikai aptiko retą parazitą (nuotr. stop kadras)
Lietuvoje gyvenančio vyro žarnyne medikai aptiko retą parazitą – jautinį kaspinuotį. Specialistai sako, kad tokie parazitai pastaraisiais metais buvo retenybė, bet mėgstančių ...
S. Jurgelėnas ir V. Žala (nuotr. Organizatorių)
Ir geriausias, ir skaudžiausias Dakaras. Taip galima apibūdinti šiemetinį Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno pasirodymą. Lietuvos ekipažas tapo pirmuoju Baltijos šalių ...
Lukiškių kalėjimas (Justino Auškėlio/Fotodiena.lt nuotr.)
Turto bankas buria ekspertų komandą, kuri teiks siūlymus, kaip pritaikyti Lukiškių kalėjimą visuomenės poreikiams. Ieškoma keturių architektų, keturių kūrybininkų, trijų ...
Teršalai pateko ir į Nerį (nuotr. stop kadras)
Prieš kelias savaites uostamiestyje pakilusi ekologinės taršos banga vilnija per visą Lietuvą. Savaitgalį Neryje, greta Vilniaus nuotekų valyklos ir vos už kelių kilometrų nuo ...
STT sulaikė Panevėžio miesto merą R. Račkauską (nuotr. JP/Gedimino BALČIŪNO)
Panevėžio apylinkės teismas pirmadienį mėnesiui nuo pareigų nušalino Panevėžio miesto merą Rytį Račkauską, sulaukusį naujų įtarimų dėl prekybos poveikiu. „Įvertinus visus ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

Neįtikėtina Algimantės kova: dvidešimtmetė net du kartus įveikė vėžį
DABAR RODOMA
Neįtikėtina Algimantės kova: dvidešimtmetė net du kartus įveikė vėžį
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
DABAR RODOMA
Kamera užfiksavo mistinį vyro dingimą: spėlioja, kas ten galėjo būti
DABAR RODOMA
Paprasta diena Rusijoje: įvykiai parduotuvėje paplito visame pasaulyje
Panevėžio meras: paramos reikia įvairios ir pastoviai
DABAR RODOMA
Panevėžio meras: paramos reikia įvairios ir pastoviai
DABAR RODOMA
Policija ramina: viešins trikojų vietas ir atskleidžia, kiek kilometrų leidžai viršyti
DABAR RODOMA
Kraupus radinys Kauno aerodrome: specialistai ieško kaltininkų
DABAR RODOMA
Lenkijoje sparčiai plintant paukščių gripui tikrina mėsą ir Lietuvoje: deja, pažeidimų apstu
DABAR RODOMA
800 naujagimių Lietuvoje dienos šviesą išvysta galimai paveikti alkoholio
DABAR RODOMA
Lietuvoje gyvenančio vyro žarnyne medikai aptiko retą parazitą
DABAR RODOMA
Girtą naujagimį pagimdžiusios moters advokatas: negimęs kūdikis nėra žmogus
DABAR RODOMA
Pranešama, kad galimai paaiškėjo Neries teršėjai
DABAR RODOMA
Po gaisrų – kita stichija: Australijoje iškrito neįtikėtino dydžio kruša
DABAR RODOMA
Internete paplito šokiruojantis visiškai nuogos sulaikytosios įrašas
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų