Prokurorų žinia apie modelio Didžiūnaitytės žūties tyrimą: nubraukė sunkiausius įtarimus

Po beveik pusę metų trukusio ikiteisminio tyrimo procesinių sprendimų teisėtumo kontrolės etapo, šiandien paskelbta ikiteisminio tyrimo, kurio metu buvo nustatinėjamos modelio Dovilės Didžiūnaitytės žūties aplinkybės, pabaiga.

Galutiniai pranešimai apie įtarimus šioje byloje yra pareikšti dviem asmenims. Įvertinus tyrimo metu surinktus duomenis,  Aivarui Milteniui pareikšti įtarimai dėl išžaginimo, o pramogų pasaulyje gerai žinomas Ričardas Pinikas šiame tyrime įtariamas neteisėtu disponavimu narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti, poveikiu liudytojui bei fizinio skausmo sukėlimu.

Susipažinimo etapas

Proceso dalyviams paskelbus apie ikiteisminio tyrimo pabaigą, per nustatytą terminą jie gali susipažinti su ikiteisminio tyrimo medžiaga, teikti prašymus ją papildyti. Pasibaigus susipažinimo terminui, bylos medžiaga bus perduota prokurorui kaltinamajam aktui surašyti, informuoja prokuratūra.

Primename, kad ikiteisminis tyrimas dėl modelio D. Didžiūnaitytės žūties buvo pradėtas 2017 metų lapkričio 20 dieną, po to, kai ji iškrito ir žuvo Klaipėdoje iš bendro naudojimo viešbučio balkono, esančio 14 aukšte.

REKLAMA

Visą šį laikotarpį ikiteisminis tyrimas buvo atliekamas intensyviai, dėmesingai tikrinant visas, net mažai tikėtinas, šio tragiško įvykio versijas.

Ikiteisminis tyrimas buvo atliekamas pagal 7 Baudžiamojo kodekso straipsnius – dėl sukurstymo nusižudyti ar privedimo prie savižudybės, neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti, poveikio liudytojui, fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo, išžaginimo, prekybos žmonėmis ir nužudymo, siekiant nuslėpti kitą nusikaltimą. 

Ikiteisminiame tyrime atlikus visus duomenų rinkimo ir patikrinimo veiksmus, sulaukus visų specialistų išvadų ir ekspertizių aktų, gavus reikalingus duomenis iš užsienio valstybių, prokuroras, vadovaujantis šiam ikiteisminiam tyrimui, šių metų birželį priėmė nutarimą, kuriuo baudžiamasis procesas dėl sukurstymo nusižudyti ar privedimo prie savižudybės, prekybos žmonėmis ir nužudymo, siekiant nuslėpti kitą nusikaltimą, buvo nutrauktas. 

Nutarimą nukentėjusios advokatas apskundė. Skundus nagrinėjo aukštesnysis prokuroras, Klaipėdos apylinkės ir Klaipėdos apygardos teismai, tačiau visi jie skundus atmetė. Šių metų lapkritį Klaipėdos apygardos teismas priėmė neskundžiamą nutartį dėl prokuroro priimto sprendimo ikiteisminį tyrimą pagal dalį Baudžiamojo kodekso straipsnių nutraukti.

Baudžiamasis procesas iki šiol buvo tęsiamas pagal 4 Baudžiamojo kodekso straipsnius: dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis, turint tikslą jas platinti, poveikio liudytojui, fizinio skausmo sukėlimo ir išžaginimo.

Ikiteisminiame tyrime yra sukaupta 18 tomų medžiagos, apklausti 64 liudytojai, su tarptautinės teisinės pagalbos prašymais prokuratūra kreipėsi į dvi užsienio valstybes, gautos 24 specialistų išvados ir ekspertizių aktai. Kai kurių išvadų teko laukti daugiau nei pusę metų.

Turėjo priešingą nuomonę

Žuvusios manekenės šeimą atstovaujantis advokatas Gintaras Černiauskas anksčiau tv3.lt yra sakęs, kad, jo nuomone, abiem asmenims turėtų būti pareikšti įtarimai tiek dėl nužudymo, tiek dėl prekybos žmonėmis:

„Taip pat įtarimai dėl išžaginimo turėtų būti pareikšti ne vienam, o abiem įtariamiesiems. Visos bylos kontekste tie įtarimai turėtų būti reiškiami dviem asmenims.“

Advokatas negailėjo karčių žodžių ir dėl prokuroro viešai išsakytos pozicijos: „Atrodo, kad prokuroras sau prisiskyrė ne tik prokuroro, bet ir teisėjo vaidmenį. Manau, kad byla turėtų keliauti į teismą pagal visus įtarimus. Tik teismas turėtų nustatyti kaltuosius. Tik teisme turėtų paaiškėti, buvo nužudymas, ar nebuvo. Buvo prekyba žmonėmis, ar nebuvo. Taip pat ir dėl kitų įtarimų turėtų būti sudaryta galimybė tiems asmenims apsiginti. Bet tas turi vykti teisme.“

Tačiau į šiuos advokato teiginius, kaip paaiškėjo šiandien, taip ir nebuvo atsižvelgta.


Rašyti komentarą...
b
baba
2019-12-05 15:52:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
kas galėtų paneigti, kad jeigu ne viešumas, būtų išteisinti.
Atsakyti
-2

2
20 m kalejimo
2019-12-05 17:48:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
I cype situos pinikus Miltenius zudikus prievartautojus. Jau seniai aisku kad situ banditu darbas.
Atsakyti
-1

t
terese
2019-12-05 15:50:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ka jau prokurorai advokatu funkcijas prisieme.domu uz kokia suma?
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų