Smurtaujantis sugyventinis, nuo kurio moteris iš Škotijos pabėgo į Lietuvą, buvusią mylimąją pasiekė ir mūsų šalyje. Moteris leisdavo vyrui savaitgaliais susitikti su jų bendru mažamečiu sūnumi, tačiau vaiko tėvas ėmėsi naujų gudrybių: apkaltino moterį smurtu prieš vaiką, siuntinėjo grasinimus ir taip siekė ją susigrąžinti.

Vyras atsiuntė buvusiai sugyventinei nuotrauką su kirviu (nuotr. facebook.com)

Vyras atsiuntė buvusiai sugyventinei nuotrauką su kirviu (nuotr. facebook.com)

Į portalą tv3.lt kreipėsi skaitytoja Rima (vardas pakeistas). Moteris pasakojo, kad buvęs jos sugyventinis, kuris praeityje prieš ją smurtavo, negrąžino jai vaiko dvi savaites, nors berniuko viešnagė turėjo trukti kelias dienas. 

Pabėgo nuo smurtaujančio sugyventinio

Rima pasakojo, kad prieš pusantrų metų su sūnumi iš Škotijos grįžo gyventi į Lietuvą.

„Pabėgau nuo savo sugyventinio iš Škotijos, kadangi jis gėrė ir smurtavo prieš mane, jo elgesys nesikeitė“, – pasakoja moteris.

Jos teigimu, Škotijos teismas sugyventiniui buvo apribojęs teises artintis prie Rimos dėl smurto artimoje aplinkoje ir buvo iškelta byla dėl fizinio ir psichologinio smurto. Vyras nuo galimų teisinių pasekmių pabėgo į Lietuvą ir, pasak Rimos, dabar jam yra uždrausta įvažiuoti į Škotiją. Moteris yra baigusi pedagogiką, tad grįžusi į Lietuvą dirba vaikų darželyje mokytojos padėjėja ir rūpinasi vaikais su specialiais poreikiais.

REKLAMA

„Sūnaus tėvas, mano žiniomis, nepasikeitė savo elgesiu ir turi tik laikinus darbus užsienyje. Aš gyvenau su mūsų vaiku savo nuosavame bute, kur sudarytos visos sąlygos vaikui augti. Kai grįžta į Lietuvą, vaiko tėvas gyvena motinos name“, – kalbėjo moteris.

Pasak jos, vaiko teisių darbuotojai pirmą kartą apsilankius patikrint vaiko gyvenamąją vietą pas tėvą konstatavo, kad sąlygos yra netinkamos: nebuvo lovos, vaikas miegojo ant grindų patiesto čiužinio, namuose buvo netvarka.

„Šią vasarą tėvui vaiką pasiėmus savaitgaliui, jis buvo pagautas girtas su vaiku, policija jam nustatė virš 2 promilių girtumą. Vaiką po tokio incidento negrąžino man ir dar tris paras paliko su močiute. Po šio pasibuvimo su tėvu, vaikas man buvo grąžintas sergantis, gydėmės infekcinėje ligoninėje. Tas atvejis padarė didelę traumą vaikui. Po to karto vaikas pradėjo verkti naktimis ir šlapintis į lovą, iki šiol bijo policijos“, – pasakojo Rima.

Moteris teigė, kad iš vaiko tėvo nuolat sulaukdavo netiesioginių grasinimų susidoroti, atimti vaiką.

„Taip pat yra grasinimai, kad neteksiu darbo, nes, jo teigimu, aš vartoju narkotikus ir esu priklausoma nuo alkoholio. Jaučiuosi apšmeižta ir pažeminta“, – tvirtino Rima.

Pašnekovė pasakojo, kad kai vaiko tėvas kalba su sūnumi, jis keikiasi ir nuteikinėja vaiką prieš motiną.

Negrąžino vaiko

Rimos teigimu, vaiko tėvas šį rudenį grįžo į Lietuvą. Spalio pabaigoje vaikas buvo pas tėvą ir, pagal teismo sprendimą, turėjo būti grąžintas motinai po dviejų dienų. Tačiau moteris sūnaus nesulaukė.

REKLAMA

„Tą patį vakarą skambinau dėl pagalbos į vaikų teises, bet sulaukiau tik nurodymo, kad dėl pagalbos reikia kreiptis numeriu 112. Atvažiavus policijai pas mane, aš parašiau pareiškimą dėl vaiko negrąžinimo“, – pasakojo moteris.

Pašnekovė parašė pareiškimą ir vaikų teisėms. Tuomet Rimai pranešė, kad vaiko tėvas parašė skundą, kad pašnekovė smurtauja prieš jų sūnų. Vyro teigimu, tai jam papasakojo pats berniukas.

„Vaikui šį mėnesį bus trys metai, tačiau jis dar nemoka kalbėti sakiniais, turi kalbos sutrikimą, daugelį žodžių sako savo nesuprantama kalba, daugumą žodžių sugeba atkartoti. Tokio žodžio mušė jo leksikone net nebuvo. Pokalbių įrašuose matosi, kad vaikas primokytas taip kalbėti. Akivaizdu, kad jis eilinį kartą pateikė kompromituojančius kaltinimus, apšmeižė mane, tačiau nepateikė įrodančių faktų“, – pasakojo moteris.

Siekia susigrąžinti buvusią sugyventinę

Pasak Rimos, iš vyro žinučių ji supranta, kad manipuliuodamas vaiku, buvęs sugyventinis siekia ją su susigrąžinti.

„Esu ne vieną kartą jam sakiusi, kad aš jam niekada neatleisiu ir niekada pas jį negrįšiu. Jis man kerštauja. Jei vaikas būtų mušamas ar skriaudžiamas, darželio auklėtojos ir darbuotojos tai jau būtų pamačiusios ir tikrai pranešusios į atitinkamas instancijas“, – tikino moteris.

Kol vaikas buvo pas tėvą, Rima sulaukdavo grėsmingų žinučių. Viena tokių – nuotrauka su padėtu kirviu prie durų ir prierašas „CIA vaistai nu blogu minciu sveciams!!!“ (kalba netaisyta – aut. past.).

Rima nusiuntė grasinančias vyro žinutes vaikų teisių specialistei ir gavo atsakymą, kad tarnyba supranta moters nerimą, tačiau konstatuoja faktą, kad vaikas ir tėvas prižiūrimas specialistų ir berniukas su tėvu yra saugus.

REKLAMA

„Man tai kelia nerimą dėl vaiko ateities, kad vaikas nebūtų pažeistas emociškai ir neimtų iš tėvo blogo pavyzdžio. Jau dabar, dėl jo tokio bendravimo, psichologės vertinimu, vaikas išgąsdintas, nepasitikintis savimi. Tėvo elgesys ir bendravimas kuo toliau, tuo labiau mane tai gąsdina“, – tvirtino Rima.

Moteris, patarta vaiko teisių specialistas, bandė su vyru susitarti taikiai, tačiau buvęs sugyventinis pareiškė, kad jei Rima negrįš pas jį, vaikas su motina negyvens.

„Taip pat man buvo duotas specialistės pasiūlymas sutikti su jo sąlygomis ir jo prašymu pasirašyti lapą, kad aš neturėsiu kitų vyrų, nesilankysiu jokiuose baruose, koncertuose, susitikimuose su draugais. Taip darydama aš jam tik suteikčiau viltis, kad grįšiu ir taikysiuosi su juo. Tai visiškai nelogiška ir nesuprantama. Manau, kad tai kišimasis į asmeninį gyvenimą“, – pasakojo moteris.

Rima tvirtino, kad dvi savaites, gyvendamas pas tėvą, jos sūnus nėjo į darželį, praleido užsiėmimus dėl raidos sutrikimo. Moteris buvo apklausta policijos, o vaiko likimas buvo sprendžiamas Klaipėdos Šeimos ir vaiko gerovės centro posėdyje.

Vaikas grąžintas motinai

Rima šioje istorijoje pasiekė pergalę, nes lapkričio 9 d., po dviejų savaičių pas tėvą, berniukas buvo grąžintas motinai.

„Atsiėmimo metu apsikabino taip stipriai, bučiavo ir nepaleido, kol negrįžom namo“, – įspūdžiais atgavus vaiką dalijosi Rima.

Tačiau, nors ir pasiekė pergalę, Rima yra pasipiktinusi tarnybų darbu. Moteris tvirtina, kad policija buvusio sugyventinio pareiškimą tyrė dvi savaites, tačiau neapklausė moters darbdavių, vaiko auklėtojos, kaimynų.

REKLAMA

Portalas tv3.lt susipažino su Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato tyrėjo nutarimu dėl vyro pareiškimo, kad Rima smurtauja prieš jų mažametį sūnų. Policijos pareigūnai nusprendė, kad nepradės ikiteisminio tyrimo, nes iš surinktos informacijos nebuvo nustatyta, kad prieš berniuką buvo smurtauta.

Kaip portalui tv3.lt teigė Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Andromeda Grauslienė, buvęs Rimos sugyventinis dar neapskundė šio policijos sprendimo, tad kol kas pareigūnai šios istorijos netirs. Tačiau pažymėjo, kad vyras dar turi kelias dienas apskųsti šį sprendimą.

Negrąžino dėl tėvo pareiškimo

Valstybinės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Tauragės apskrities skyriaus atstovė Ieva Mockutė portalui tv3.lt sakė, kad vyras vaiko negrąžinimą motinai sutartu laiku argumentavo galimu jos smurtavimu prieš vaiką.

„Dėl šios priežasties – galimo smurto prieš vaiką išsiaiškinimo aplinkybių – kreiptasi į teisėsaugos institucijas. Ikiteisminis tyrimas dėl galimo smurto prieš vaiką nebuvo pradėtas, lapkričio 9 dieną vaikas grįžo pas mamą“, – teigė I. Mockutė.

Vaiko teisių atstovės tvirtinimu, vaikui esant pas tėvą, su juo betarpiškai bendravo specialistai, kurie, pastebėję bet kokią rizikos vaikui apraišką, būtų informavę Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą, o šios teritorinis skyrius nedelsiant būtų ėmęsis veiksmų.

„Tėvas laikėsi įsipareigojimų, informacijos dėl vaiko nepriežiūros iš socialinio darbuotojo nebuvo gauta“, – pasakojo I. Mockutė.

REKLAMA

Pašnekovės teigimu, su vaiko motina bendravo Klaipėdos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistai. Pasak I. Mockutės, motina buvo supažindinta su vaiko teisių specialistų vertinimu dėl grėsmės vaikui, o vėliau kartu su vaiko teisių specialistais dalyvavo posėdyje, kuriame buvo priimtas sprendimas, siekiant išspręsti bendravimo su vaiku klausimą. Kaip žinome iš Rimos, posėdyje nuspręsta vaiką atiduoti jos globai.

Pati Rima portalui tv3.lt tvirtino, kad dabar kreipsis į teismą dėl šmeižto ir tėvo bendravimo su vaiku tvarkos pakeitimo. Moteris nenorėtų leisti vaikui bendrauti su tėvu, nebent, jei teismas nuspręstų kitaip, prižiūrint socialiniams darbuotojams.

nesuprantantis
2019-11-11 21:43:17
Nezinau kokie ten vaiko teisiu apsaugos specelistai dirba, kazkokietai idijitai, turbut felceriai, parsu kastruotojai. Policija is vis nesuprantamai elgiasi, Kaip atrodo, kad pirma diena pradejo policijoje dirbti, teismas- nesuvokemai dirba, nedirba, bet egzistuoja! Odar ragina vyriausybe, visiems grizti i Lietuva, idomu ka lietuviai pamatytu.., sitoje idijotu, biurokratu, melagiu, kisininku, korupcininku valstybeje
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Ot 2019-11-14 13:20:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kai valdžia sprendžia šeimos reikalus ,tai vaikui ne pyragai. Tėvai kalti abu šiuo atveju . Kokia gali būti sugyventinių šeima...?    ATSAKYTI
VI 2019-11-12 07:40:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kokia cia ES jei LT teismai nemato kad kitoj ES saly tevo teises apribotos? mama galejo issimt ano teismo sprendima, isiverst,uzitvirtint ir pateikt teismui . dar tai kad vaiko prieziuros metu buvo sulaikytas girtas yrasas is policijos + irasai telefono del moralinio smurto ir persekiojimo.. ir tam ereliui isvis turi but uzdraustas matymasis su vaiku kol nepraeis reabilitacijos del gerimo, tevystes kursu ir psihiatro leidimo. akivaizdu kad teises rupestingai plesia ir ,,rupinasi" tik vaikais kurie neturi raidos ir sveikatos sutrikimu. vaikas kurio raida sutrikusi neidomus, jo neis parduoti   ATSAKYTI
Veronika 2019-11-11 22:23:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Tokių straipsnių reikėtų nedėti. Gi juos skaito ir nepilnamečiai. Aš net neskaičiau, tik parašau savo nuomonę.    ATSAKYTI
nesuprantantis 2019-11-11 21:43:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nezinau kokie ten vaiko teisiu apsaugos specelistai dirba, kazkokietai idijitai, turbut felceriai, parsu kastruotojai. Policija is vis nesuprantamai elgiasi, Kaip atrodo, kad pirma diena pradejo policijoje dirbti, teismas- nesuvokemai dirba, nedirba, bet egzistuoja! Odar ragina vyriausybe, visiems grizti i Lietuva, idomu ka lietuviai pamatytu.., sitoje idijotu, biurokratu, melagiu, kisininku, korupcininku valstybeje   ATSAKYTI
Grynai 2019-11-11 21:39:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
svelnesne Kedzio ir Stankùnaites versija .Cia sugyventinis mazesnio kalibro,nei Kedziu ir Vensku seimynele,bet metodai tie patys ,smeiztas,vaiko nuteikimas pries mama.Mamai pasiseke,kad kaltino tik smurtu,o ne pedofilija
   ATSAKYTI
L. K 2019-11-13 11:31:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vaiko tvirkinimu jis taip pat ją kaltino viešoj erdvėj, tik turbūt intelektas per mažas jo yra, kad suvoktų kaltinimų reikšmę. Įrodymų pateikti deja nesugebėjo nei dėl smurto, nei dėl tvirkinimo.   

Top Video

Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
DABAR RODOMA
Bijojo judėti net automobilyje: „ledo bombos“ talžė automobilio langą
DABAR RODOMA
Vyras nufilmavo, kaip degalinė apgavo ir priskaičiavo daugiau už kurą
DABAR RODOMA
Paviešinta: apsvaigintą moterį nusitempė nepažįstamas, o apsauga nieko nesiėmė
DABAR RODOMA
In memoriam Vitalijus Cololo: draugai ir bendražygiai apie mirusį vyrą
DABAR RODOMA
„X faktoriuje“ – pirmoji kritika Gerdai: teisėjai pasakė, ko nori iš jos
DABAR RODOMA
Paviešintas įžūlus moters poelgis parduotuvėje: ją teisė 4 milijonai internautų
DABAR RODOMA
Akimirka sujaudino tūkstančius: berniukas pirmą kartą išvydo spalvas
REKLAMA
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Kitąmet stojantiesiems į aukštąsias mokyklas sąlygos liks tokios pačios kaip ir šiemet, pirmadienį pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.  Ministro Algirdo ...
Darbas (Fotobankas)
Per 10 dienų trukusią neplaninę nelegalaus darbo prevencijos ir kontrolės akciją, Valstybinė darbo inspekcija (VDI) atliko 546 patikrinimus visoje Lietuvoje. Pažeidėjams VDI ...
Dovanos (nuotr. stop kadras)
Kalėdinių dovanų paieška jau įsibėgėja – gyventojai nelaukia paskutinės minutės ir iš anksto pradeda ruoštis didžiausioms metų šventėms. Pasak prekybininkų, šiųmetes Kalėdas ...
Valdemaras Rupšys (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Pakoreguotame šalies biudžeto projekte 10 mln. eurų mažėjantis finansavimas gynybai privers peržiūrėti kitų metų kovinio rengimo planus, sako kariuomenės vadas Valdemaras ...
Rolandas Paksas (nuotr. Fotodiena.lt)
Europos Tarybos Ministrų komitetas paragino Lietuvos valdžią kuo greičiau pakeisti teisinę bazę, draudžiančią pašalintajam prezidentui Rolandui Paksui dalyvauti Seimo ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
DABAR RODOMA
Bijojo judėti net automobilyje: „ledo bombos“ talžė automobilio langą
DABAR RODOMA
Vyras nufilmavo, kaip degalinė apgavo ir priskaičiavo daugiau už kurą
DABAR RODOMA
Paviešinta: apsvaigintą moterį nusitempė nepažįstamas, o apsauga nieko nesiėmė
DABAR RODOMA
In memoriam Vitalijus Cololo: draugai ir bendražygiai apie mirusį vyrą
DABAR RODOMA
„X faktoriuje“ – pirmoji kritika Gerdai: teisėjai pasakė, ko nori iš jos
DABAR RODOMA
Paviešintas įžūlus moters poelgis parduotuvėje: ją teisė 4 milijonai internautų
Eurojackpot „X faktoriaus“ užkulisiai: nuo scenos nužengusi Martyna įvertino savo pasirodymą
DABAR RODOMA
Eurojackpot „X faktoriaus“ užkulisiai: nuo scenos nužengusi Martyna įvertino savo pasirodymą
DABAR RODOMA
Kauno raj. nukrito lėktuvas
DABAR RODOMA
Eurojackpot „X faktoriaus“ užkulisiai: Paulius papasakojo, su kuriais dalyviais netruko susidraugauti
DABAR RODOMA
Eurojackpot „X faktoriaus“ užkulisiai: trečiosios transliacijos jaudulys ir dalyvių pasiruošimas
DABAR RODOMA
Grybauskaitė apsilankė maltiečių rengiamoje akcijoje – pilstė sriubą drauge su kitais
DABAR RODOMA
Atsisveikinimas su Cololo – artimieji ir draugai lieja ašaras
DABAR RODOMA
Patikrino: ar verta važiuoti šventėms apsipirkti į Lenkiją
DABAR RODOMA
Nepavykus susitarti dėl pinigų ugniagesiai ir kiti pareigūnai ruošiasi streikams
DABAR RODOMA
Neįprasti vaikų vardai: kalbininkai draudžia, o tėvai eina į teismus ir laimi
DABAR RODOMA
Tyrimas parodė, apie kokias dovanas labiausiai svajoja gyventojai
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų