Audrą tarp socialinių tinklų vartotojų sukėlė „Facebook‘e“ plintanti informacija su nuorodomis į autoritetingus tinklapius apie neva vakcinose rastus modifikuotus žmogaus vėžio genus.

Asociatyvi nuotr. (nuotr. 123rf.com)

Asociatyvi nuotr. (nuotr. 123rf.com)

„Labai prašau Jūsų argumentuotai patvirtinti arba paneigti šią masiškai socialiniuose tinkluose skleidžiamą ir dalijamą informaciją. Ji sukėlė nerimo ne vienam, net ir tiems, kurie yra už skiepus, nes informacija grindžiama nuorodomis į autoritetingus tinklapius. Ji sukelia sumaištį pasiskiepijusiems, paskiepijusiems savo vaikus ar ketinusiems ateityje tai daryti“, – dėstė viena vakcinABC tinklapio skaitytoja. 

Jos teigimu, labai trūksta autoritetingos, aiškios, argumentuotos ir pagrįstos moksliniais tyrimais informacijos apie skiepus. 

„Aš iki šiol buvau už skiepus. Skiepijau ir save ir vaikus. Bet tokia informacija su nuorodomis sukelia labai didelę sumaištį, nerimą ir baimę.

Facebook’e plintantis tekstas yra toks: „Vakcinose rasti modifikuoti žmogaus vėžio genai. Įprastinės vakcinos genetinis sekos nustatymas atskleidė ištisą abortuoto vaiko genomą, kurio 560 genai yra susiję su vėžiu. Ne paslaptis, kad vakcinos paprastai kuriamos naudojant abortuotų žmogaus embrionų ląsteles, žinomas kaip MRC-5 ir WI-38. Ligų kontrolės ir prevencijos centrai (CDC) atvirai išvardija kai kurias vakcinas, kuriose naudojamos šios „žmogaus diploidinės“ ląstelės, įskaitant Twinrix (hepatito A / hepatito B vakcina), ProQuad (nuo tymų, kiaulytės, raudonukės ir vėjaraupių viruso) ir Varivax (nuo vėjaraupių). JAV maisto ir vaistų administracijos (FDA)  paskelbtuose vakcinų pakuotės lapeliuose, tokiuose kaip pvz „Varivax”  atvirai pripažįstamas abortuotų žmogaus ląstelių linijų, tokių kaip MRC-5, naudojimas:

REKLAMA

„Produkte taip pat yra likusių MRC-5 ląstelių komponentų, įskaitant DNR ir baltymus, taip pat neomicino ir galvijų veršelio serumo pėdsakų iš MRC-5 augimo terpės.“

„GlaxoSmithKline“ vakcinos „Priorix-Tetra“ (MMRV) tiekėjas taip pat atvirai pripažįsta žmogaus embriono ląstelių naudojimą:

„Kiekvienas viruso štamas gaminamas atskirai viščiukų embriono ląstelėse (kiaulytės ar tymų ) arba žmogaus MRC-5 diploidinėse ląstelėse (raudonukės ir vėjaraupių )“

Neseniai Italijos „Corvelva“ laboratorija atliko pilną šios ląstelės linijos MRC-5 , kuri tyčia buvo įtraukta į keletą vakcinų, genomo seką . Tai, ką jie rado, yra daugiau nei siaubinga. <…> 560 vėžio genų, nenormali DNR, potencialiai pavojingų genų „modifikacija“ – ir visa tai per skiepus injekuojama vaikams ir suaugusiems kasdien“, – rašė moteris.

Mokslininkė: susilpninti virusai išgryninami 

Atsakydama į klausimą Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro Imunologijos ir ląstelės biologijos skyriaus vedėja, profesorė Aurelija Žvirblienė pabrėžė, kad antivakcininė propaganda toliau kelia sumaištį visuomenėje.  

„Akivaizdžiai melagingi teiginiai apie neva vakcinų sudėtyje esančias abortuotų kūdikių ląsteles keičiami pseudomokslinėmis teorijomis apie vakcinose esančios priemaišinės DNR „grėsmes“ ir farmacininkų sąmokslą prieš žmoniją. Kai tiesmukas, grubus melas nebeveikia, tada griebiamasi efektyvesnio, per amžius išbandyto propagandos būdo – į didelį melo burbulą įmaišoma kruopelytė tiesos. Kad tas burbulas atrodytų dar didesnis, pažeriama nesuprantamų mokslinių terminų ir remiamasi „ekspertais“ bei „autoritetais“. Štai tokios manipuliacijos visuomenės sąmone šiuo metu vyksta socialiniuose tinkluose, kur plinta klaidinančios, gąsdinančios naujienos apie vakcinas.

REKLAMA

Šį kartą klaidinančių naujienų šaltinis yra Italijos kompanija „Corvelva“, gerai žinoma savo antivakcinine veikla ir atvirai deklaruojanti šią savo misiją. Visuomenei skleidžiama žinia, kad vakcinų gamintojai sąmoningai įterpia į vakcinas „modifikuotus“, vėžį sukeliančius genus tam, kad vis daugiau žmonių sirgtų vėžiu ir būtų galima pasipelnyti parduodant vaistus nuo vėžio.

Manipuliuojama tuo faktu, kad vakcinų gamyboje naudojamos ląstelių linijos, išvestos iš žmogaus embriono ląstelių.

Tiesa yra tai, kad norint padauginti virusus reikalingos žmogaus arba gyvūnų ląstelės. Virusai yra tokie gyvi sutvėrimai, kurie negali daugintis vien mitybinėje terpėje, kaip gali bakterijos ar mielės. Virusams daugintis būtinos ląstelės. Kai kurie virusai yra itin „išrankūs“ ir nesidaugina gyvūnų ląstelėse, jiems reikia žmogaus ląstelių. Tam kuriamos ląstelių linijos – standartizuotos, stabilios, gerai apibūdintos žmogaus ląstelių kultūros, kurios auginamos in vitro, t.y., specialiuose induose su specialia mitybine terpe. Ląstelių kultūros dažniausiai kuriamos iš embrioninių arba iš vėžinių ląstelių, nes paprastos ląstelės nesidaugina in vitro“, – dėstė A. Žvirblienė.

Mokslininkė pabrėžė, kad žmogaus ląstelių kultūrų pasaulyje yra sukurta labai daug ir jos plačiai naudojamos ne tik virusams padauginti, bet ir kitiems tikslams – rekombinantinių baltymų kūrimui, vaistų toksiškumo tyrimams, įvairiems ląstelių tyrimams. 

„Mokslinėse ir biotechnologinėse laboratorijose tai įprastas tyrimų objektas. Ląstelių kultūra MRC-5, skirta padauginti raudonukės virusą, buvo sukurta iš žmogaus embriono fibroblastų dar 1966 m. ir nuo to laiko naudojama virusams kultivuoti. Ląstelės MRC-5 yra diploidinės, kaip ir normalios somatinės mūsų organizmo ląstelės, t.y., jos turi dvigubą chromosomų rinkinį. Todėl nieko stebėtina, kad šiose ląstelėse aptinkama pilna žmogaus genomo seka, t.y., visų žmogaus chromosomų genominė DNR, kaip teigia kompanija „Corvelva“.Taip pat nieko stebėtina, kad tarp kitų genų buvo aptikta ir genų, potencialiai susijusių su vėžio vystymusi (onkogenų), nes jų yra kiekvieno žmogaus genome – nuo kūdikių iki senjorų. Mes visi turime tokių „vėžinių“ genų, bet apie juos nė neįtariame, nes šie genai būna neveiklūs.

REKLAMA

Kuriant vakcinas, susilpninti virusai yra išgryninami iš ląstelių kultūrų – pašalinamos pačios ląstelės, ląstelių nuolaužos, ląstelių baltymai, RNR ir DNR. Šiuolaikinės gryninimo technologijos yra žymiai efektyvesnės už tas, kurios buvo naudotos prieš keletą dešimtmečių, tačiau net ir naudojant tobuliausius metodus vakcinose gali likti labai maži kiekiai (milijardinės gramo dalys) priemaišinės DNR iš ląstelių, naudotų virusų kultivavimui. Leistinas DNR ribas nustato tarptautinės biologinius preparatus kontroliuojančios organizacijos (Europoje – EMA). Vakcinų gamintojai privalo griežtai laikytis šių reikalavimų.

Spekuliacijos, kad vakcinose esanti priemaišinė DNR patenka į ląsteles ir sukelia mutacijas ar vėžinius susirgimus, neturi jokio mokslinio pagrindo. DNR negali taip paprastai patekti į ląsteles, tam reikalingos specialios technologijos. Mokslininkai tam naudoja sudėtingus molekulinės biologijos metodus – kuria genetinius vektorius, naudoja transfekcijos reagentus ir pan. Nėra nė vieno mokslinio įrodymo, kad patekę į organizmą (pvz., suleisti į odą, raumenis ar kraują) viengrandės ar dvigrandės DNR fragmentai būtų sukėlę kokius nors genetinius pokyčius ar vėžinius susirgimus. Tokie eksperimentai su gyvūnais buvo atlikti dar prieš porą dešimtmečių ir gauta vienareikšmė išvada, kad daugkartinės DNR injekcijos nei mutacijų, nei vėžinių susirgimų nesukelia“, – aiškinimus pateikė profesorė.

to tai
2019-11-11 15:51:48
o jus ponas(e) atsinaujinot skiepus? :) beveik visi suauge asmenys nesiskiepyja. Kodel ziuri tik i vaikus? suauges zmogus toks pats ligu nesiotojas
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Mindaugas 2019-11-14 23:45:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kokias 1992 pamenu buvo keliolika vaistiu Kaune ir zmoniu Lietuvoje buvo tikrai daugiau nepamenu eiliu prie vaistu mama dirbo vaistineje.Dbr ant kiekvieno kampo vaistine visi kaip isproteja sluoja ta slamsta...   ATSAKYTI
Mindaugas 2019-11-14 23:43:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Negalima pasitiketi jokiom farmacijom tai slykstus verslas yra medicina ir tai butu puikus dalykas ir tos pacios vakcinos butu puiki priemone jei ne godumas .   ATSAKYTI
Deimantė 2019-11-13 13:40:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Aš jau senai nesiskiepiju ir sveika esu, o kaip skiepydavausi visada susirgdavau peršalimas tipo ir t. T... Vien pasiklausius iš kitų žmonių man atšokov noras skiepitis....    ATSAKYTI
Audronė 2019-11-13 01:20:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Galiu komentuoti tik apie skiepa nuo gripo. Vyras skiepijosi keleta metų iš eilės. Viskas buvo super... po to nutraukė... na ir prasidėjo! Tik kur vėjelis pūstelėjo ir serga... sloga, kosėja... ir t.t. visiškai prarado savo natūralų imunitetą.
Aš esu kategoriškai prieš gripo skiepus!   ATSAKYTI
Egis 2019-11-12 22:01:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai atlikit po velniu skiepytu ir neskiepyti vaiku palyginima sveikatos atzvilgiu ir klausimas bus uzdarytas. Bet jis greiciausiai skaiciai kazkam bus nepalankus, todel tokio tyrimo nera. O jei yra nevalstybes skelbtu tai pavadinom ativax.
   ATSAKYTI
Gabrielius Landsbergis 2019-11-12 16:14:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kapitalistinėje sistemoje viską valdo kapitalas. Kaip su kuo mažesnėmis sąnaudomis išspausti kuo didesnį pelną. Peršasi loginė išvada, kad farmacija nėra suinteresuota išgydyti žmones, jai reikalingi nuolatiniai klientai.   ATSAKYTI
Andrius 2019-11-11 13:49:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-19
Kiek zmoniu mirdavo anksciau ir kiek dabar. Vaistai ir skiepai tikrai sumazino tuos skaicius   ATSAKYTI
Mhm 2019-11-12 00:06:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Ar tikrai? Kiek vėžiu sirgadavo žmonių anksčiau, o kiek dabar? Toliau gruskime visa šūdą į save, ir savo vaikus, juk nieko tokio, jei kažkam nepakenkė, nepakenks ir mums. Valio pramonei ir vakcinomis, jos mums padeda išgyventi! Kol vieną dieną nepribaigia.   
Aha 2019-11-12 16:29:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kiek zinojo is tu serganciu veziu, kad jie sirgo veziu? Arba nedatemdavo net iki vezio, mirdavo nes nebuvo skiepu.  
Sigita 2019-11-13 09:03:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Jau ne kartą įrodyta kad ne skiepai kalti nuo vėžio o visuotinė tarša - užterštas maistas užterštas oras ir neteisingas gyvenimo būdas   
Nū nu 2019-11-14 00:31:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Sigita, o jums atrodo kad skiepas neteršia mūsų organizmų? Jame nėra nieko natūralaus. Ar žinote kokios medžiagos įeina į skiepus? Nesvarbu kad daugelis mokslo daktarų sako jog tos normos nieko blogo nedaro mūsų organizmui, bet juk ir maiste esančios blogosios medžiagos, juk pagal juos ir tai atitinka normas, kurios nesukelia jokių pakitimų mūsų organizmuose. Bet kaip ir sakot maistas užterštas. Tai vyksta lėtai, mes nuodyjames lėtai. O kad skiepuose yra vėžį sukeliančių medžiagų, tereikia atsiversti skiepo informacinį lapelį ir pasiskaityti.  
Znaika 2019-11-11 13:00:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Tie mokslininkai tai dauguma-spėjėjai.   ATSAKYTI
Aha 2019-11-11 13:50:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
mokslininkai nieko niešmano ir visada meluoja! (с) :D  
Aha 2019-11-11 13:51:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
mokslininkai nieko neišmano ir visada meluoja! (c) :D  
Neznaika 2019-11-12 23:13:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai taip mokslininkai tai kazkoki bukiai susirinke, berasciai ir debilai, nieko jie nezino nei apie skiepus, apie nieka nezino, o va gudruciai zino koki blogi skiepai ir kaip kenkia mums visiems  
bla bla bla 2019-11-11 11:14:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Farmacijai nepalanku sveiki zmones.. tad netikiu kad skiepai nei kiek nekenkia.. kaip ir su vaistais.. kiek salutiniu..? kaip eda musu sveikata. Tas pats su skiepais   ATSAKYTI
Tai 2019-11-11 13:48:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-27
dėl tokių silpnapročių ir turime tymų protrūkius ir žūsta nekalti žmonės, kurie galėtų gyventi...
  
to tai 2019-11-11 15:51:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
o jus ponas(e) atsinaujinot skiepus? :) beveik visi suauge asmenys nesiskiepyja. Kodel ziuri tik i vaikus? suauges zmogus toks pats ligu nesiotojas  

Top Video

Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
DABAR RODOMA
Bijojo judėti net automobilyje: „ledo bombos“ talžė automobilio langą
DABAR RODOMA
Vyras nufilmavo, kaip degalinė apgavo ir priskaičiavo daugiau už kurą
DABAR RODOMA
Paviešinta: apsvaigintą moterį nusitempė nepažįstamas, o apsauga nieko nesiėmė
DABAR RODOMA
In memoriam Vitalijus Cololo: draugai ir bendražygiai apie mirusį vyrą
DABAR RODOMA
„X faktoriuje“ – pirmoji kritika Gerdai: teisėjai pasakė, ko nori iš jos
DABAR RODOMA
Paviešintas įžūlus moters poelgis parduotuvėje: ją teisė 4 milijonai internautų
DABAR RODOMA
Akimirka sujaudino tūkstančius: berniukas pirmą kartą išvydo spalvas
REKLAMA
Vaikų pornografija (nuotr. SCANPIX)
Ar žinojimas, kur gyvena už seksualinius nusikaltimus teistas asmuo, apsaugotų vaikus nuo tvirkinimo? Seime užvirė diskusijos dėl seksualinius nusikaltimus padariusių asmenų ...
Dalia Grybauskaitė (nuotr. stop kadras)
Apie tai, kad jau netrukus atkeliaus gerumo kupinos šventės, tradiciškai primena „Maltiečių sriubos“ akcija. Skirtinguose miestuose vis įsikuriantis karavanas šįkart aplankė ...
Vyčio Kryžiaus ordino kavalieriaus dukterų karas: nepasidalija senelių namu
Dvi artimos moterys viena kitai tapo aršiausiomis priešėmis. Į „TV Pagalbą“ besikreipusi Vita teigia, kad sesuo neleidžia lankytis judviejų vaikystės namuose. Kas ...
Druskininkuose – atsisveikinimas su Cololo (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Lietuva šeštadienį atsisveikina su Ispanijoje staiga mirusiu humoristu ir televizijos laidų vedėju Vitalijumi Cololo. Jam tebuvo 45 metai. Į Druskininkus, kuriuose vyras gimė ...
Dalia Grybauskaitė (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Šeštadienį Kaune prasidėjo akcija „Knygų Kalėdos“, skatinanti dovanoti knygas šalies bibliotekoms ir vaikų dienos centrams. Devintą kartą vykstančios akcijos pradžią ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
DABAR RODOMA
Bijojo judėti net automobilyje: „ledo bombos“ talžė automobilio langą
DABAR RODOMA
Vyras nufilmavo, kaip degalinė apgavo ir priskaičiavo daugiau už kurą
DABAR RODOMA
Paviešinta: apsvaigintą moterį nusitempė nepažįstamas, o apsauga nieko nesiėmė
DABAR RODOMA
In memoriam Vitalijus Cololo: draugai ir bendražygiai apie mirusį vyrą
DABAR RODOMA
„X faktoriuje“ – pirmoji kritika Gerdai: teisėjai pasakė, ko nori iš jos
DABAR RODOMA
Paviešintas įžūlus moters poelgis parduotuvėje: ją teisė 4 milijonai internautų
DABAR RODOMA
Akimirka sujaudino tūkstančius: berniukas pirmą kartą išvydo spalvas
Grybauskaitė apsilankė maltiečių rengiamoje akcijoje – pilstė sriubą drauge su kitais
DABAR RODOMA
Grybauskaitė apsilankė maltiečių rengiamoje akcijoje – pilstė sriubą drauge su kitais
DABAR RODOMA
Atsisveikinimas su Cololo – artimieji ir draugai lieja ašaras
DABAR RODOMA
Patikrino: ar verta važiuoti šventėms apsipirkti į Lenkiją
DABAR RODOMA
Nepavykus susitarti dėl pinigų ugniagesiai ir kiti pareigūnai ruošiasi streikams
DABAR RODOMA
Neįprasti vaikų vardai: kalbininkai draudžia, o tėvai eina į teismus ir laimi
DABAR RODOMA
Tyrimas parodė, apie kokias dovanas labiausiai svajoja gyventojai
DABAR RODOMA
Dalinamos 1 tūkst. kompensacijos už automobilį: suskaičiuota, kiek žmonių kreipėsi
DABAR RODOMA
Avarija sostinėje: po smūgio automobilis atsidūrė ant šaligatvio
DABAR RODOMA
„La maistas“ komanda ir visa TV3 televizija siunčia palaikymą Cololo šeimai
DABAR RODOMA
Anykščiai meta iššūkį visoms žaliaskarėms: bus metalinė ir ant vandens
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų