Kasčiūnas įvertino NATO ateitį: pasigirdo daug kalbų, kad Turkiją reikėtų pašalinti

Jungtinių Valstijų Kongresas šią savaitę triuškinama balsų dauguma pripažino Turkijos armėnų genocidą, kurį NATO narė Turkija įnirtingai neigia. Tuo metu Vokietijoje atlikta visuomenės apklausa parodė, kad net 58 procentai vokiečių nebenori, kad Turkija liktų NATO, ir tik 18 proc. pageidautų jos narystės.

Kaip ši situacija atsilieps NATO ateičiai? Apie tai TV3 studijoje kalbėjome su Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariu Laurynu Kasčiūnu. 

Jungtinių Valstijų kongresas pripažino armėnų genocidą Turkijoje. Kaip jūs vertinate šį sprendimą?

Vertinu kaip tam tikrą realybę. Iš tikrųjų daug Vakarų valstybių, pripažinusių armėnų genocidą, bet tas politinis kontekstas irgi dabar akivaizdžiai užaštrėjęs. Turkijos vienašaliai sprendimai, kurie prieštarauja Vakarų interesams. Pradėjus puolimus prieš Sirijos kurdus, turbūt irgi buvo vienas iš veiksnių, kuris paskatino amerikiečių parlamentą taip pasielgti. 

Kalbant apie NATO solidarumą, Vakarų saugumo situaciją, ar Amerikos sprendimas gali įsiutinti Turkiją taip, kad įvyks kažkoks rimtas susidūrimas?

Dabar pasigirdo dagu įvairių balsų – ir Vakaruose, ir iš Prancūzijos bei Vokietijos, kad reikėtų turkus šalinti iš NATO. Tą galima išgirsti ir Jungtinėse Amerikos Valstijose. Žmonės tai pradėjo rimtai analizuoti: ar tai iš principo yra įmanoma? Žinokite, kad pagal NATO sutartį nėra tokios galimybės šalinti valstybės.

REKLAMA

Iš esmės tokiam žingsniui turi pritarti visos NATO valstybės, taip pat ir Turkija?

Taip. Aišku, yra Šiaurės Atlanto sutarties 13 straipsnis , kuris kalba, kad valstybė gali pati pasitraukti. Bet, be jokios abejonės, Erdoganas (Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas – aut. past.) to nedarys. Čia ir mums reikėtų apsispręsti, kokia ta laikysena Turkijos atžvilgiu turėtų būti. 

Visą pokalbį su parlamentaru Laurynu Kasčiūnu kviečiame žiūrėti vaizdo siužete.


Rašyti komentarą...
c
cha
2019-10-31 21:44:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip kasčiūnas nuspręs,taip ir bus ..Kam čia jis porina pasenusias naujienas,kurias jau visi girdėjo...
Atsakyti
-1

A
Arunas
2019-11-02 10:47:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šis kvailas žmogus aiškina kaip Nato nusipjauti didžiausią kūno dalį be narkozės. O dar kiti tv3 šį itin kvailą žmoogų demonstruoja viešai., kai jo vieta ligoninės izoliatoriuje,,,
Atsakyti
0

X
XXL
2019-10-31 21:28:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
būtų visiškas fiasko, jei išmestų stipriausią NATO narį (po JAV) iš aljanso. Tai būtų Putės pergalė, daug didesnė, nei Rytų Ukrainoje ar Kryme. Makaronas seniai neadekvatus ir dirba Kremliui.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų