Vaikų teises ir globėjus koordinuojančios institucijos portalui tv3.lt tvirtino, kad apie Šimonių seniūnijoje smurtu prieš mažametį įtariamą globėją jokių nusiskundimų anksčiau nebuvo gauta ir tai nėra pirmi vaikai, kurios ši moteris globoja. Paaiškėjo, kad ji yra Kupiškio socialinių paslaugų ir globos centro darbuotoja.

Šimonių miestelis, google maps stopkadras (nuotr. stop kadras)

Šimonių miestelis, google maps stopkadras (nuotr. stop kadras)

Vaiko teisių apsaugos tarnybos Panevėžio skyriaus atstovė Rūta Karčiauskienė sako, kad vaikai, buvę pas laikinąją globėją, visai neseniai lankyti, tuomet socialiniams darbuotojams jie smurtu nesiskundė.

„Situacija buvo tokia, kad į vaiko teisių specialistus Kupiškyje kreipėsi nepilnametis, kuris pranešė apie galimą smurtą jo jaunesniojo broliuko atžvilgiu. Tai nutiko budinčios globotojos šeimoje. Vos sužinoję tą situaciją ir pamatę medžiagą vaiko teisių atstovės nuvyko į vietą ir vaikus paėmė iš nesaugios aplinkos“, – tikino R. Karčiauskienė.

Garso įrašo klausykite - globėja grasino baisiais žodžiais:

Pasak jos, visa medžiaga perduota policijos pareigūnams, pradėtas ikiteisminis tyrimas.

„Apie tai informuotas ir Kupiškio rajono savivaldybės globos centras, nes jo darbuotoja ir yra budinti globotoja. Ji nėra vaikų giminaitė, baigusi globėjų kursus. Anksčiau su ja problemų nebuvo, ženklų – taip pat. Jei būtų atėję žinios iki mūsų tarnybos, būtume reagavę. Tolerancija smurtui yra nulinė“, – atskleidė vaiko teisių specialistė.

REKLAMA

Ji sakė, kad vaikai pas laikinąją globėją atsidūrė po to, kai buvo paimti iš girtaujančių tėvų.

„Ta šeima yra žinoma. Ne vienas vaikas yra augęs ten. Šeimai teikiamos visos socialinės paslaugos, yra dirbusi ir mobili komanda su ja, mama buvo motyvuota, bet alkoholis pakišo koją“, – sakė specialistė, patikinusi, kad iš šeimos vaikai paimami ne pirmą kartą.

Kupiškio rajone esančiame Šimonių miestelyje, kaip įtariama, prieš mažą berniuką smurtavo jo laikinoji globėja. Nufilmuotas smurto scenas žiniasklaidai ir tėvams nusiuntė vyresnis berniuko brolis, kuris laikinai buvo įkurdintas pas tuos pačius globėjus. Vaikai atimti iš girtaujančių tėvų ir laikinai įkurdinti pas, kaip paaiškėjo, į smurtą linkusią globėją.

Vaikai globėja nesiskundė

Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos atstovė Kupiškio rajono savivaldybėje Violeta Motiejūnienė portalui tv3.lt sakė, kad negali atskleisti, ar vaizdo įraše užfiksuota globėja su vaikais yra susijusi giminystės ryšiais. Tačiau V. Motiejūnienė patvirtino, kad globėja yra baigusi globėjų kursus.

Vaikų teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos atstovė tvirtino, kad anksčiau jokių nusiskundimų apie globėją nebuvo gauta.

„Jokių nusiskundimų nei iš vaikų, nei iš aplinkos tikrai nesame girdėję“, – tikino V. Motiejūnienė.

Pašnekovė teigė, kad tai nėra pirmi vaikai, kuriuos globojo įraše užfiksuota moteris.

Kupiškio socialinių paslaugų centro globos koordinatorė Sandra Vyčė portalui tv3.lt taip pat nesutiko atskleisti, ar vaikus su globėja sieja giminystės ryšiai.

REKLAMA

„Kol vyksta tyrimas, mes apie šią situaciją komentuoti kol kas neturime teisės“, – kalbėjo S. Vyčė.

Tačiau ji patikino, kad anksčiau jokių nusiskundimų apie globėją nebuvo sulaukta.

Policija pradėjo tyrimą, gresia kalėjimas iki 5 metų

Policija pradėjo tyrimą dėl galimo globotojos smurto prieš vaikus Kupiškio rajone.

„Pradėtas tyrimas dėl piktnaudžiavimo tėvų, globėjo ar rūpintojo arba kitų teisėtų vaiko atstovų teisėmis“, – ketvirtadienį BNS sakė Panevėžio policijos atstovas Tadas Martinaitis.

LNK Žinios trečiadienį pranešė, kad laikina globėja galėjo smurtauti prieš keturiolikos, penkerių ir dvejų metų vaikus.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos atstovas Arūnas Malinovskis teigė, kad trečiadienio rytą iš globotojos namų paimti keturi vaikai – trys iš vienos šeimos, vienas iš kitos.

„Į specialistus kreipėsi vienas iš vaikų. Įtariama, kad globotoja smurtavo prieš vaikus. Vaikai šiuo metu apgyvendinti globos namuose, prieš tai patikrinta jų sveikata, jiems teikiama psichologo pagalba“, – BNS teigė tarnybos atstovas.

Anksčiau trys vienos šeimos vaikai buvo paimti ir iš girtaujančių tėvų, kuriems šiuo metu teikiama pagalba. Ar vaikai grįš pas tėvus, vaiko teisių specialistai spręs atvejo vadybos posėdyje.

Anot A. Malinovskio, tai – pirmas toks atvejis, kai vaikai paimami iš globotojo.

Tarnybos duomenimis, laikina globa per aštuonis šių metų mėnesius buvo skirta 818 vaikų, iš jų 188 jau grįžo į savo šeimas.

Kaip BNS sakė Kupiškio rajono savivaldybės administracijos direktorius Marius Mališauskas, socialiniai darbuotojai su vaikais, prieš kuriuos galimai buvo smurtauta, palaikė nuolatinį ryšį telefonu, jie buvo lankomi kartą per savaitę.

REKLAMA

„Apsilankymų metu tų požymių nebuvo“, – sakė M. Mališauskas.

Jis teigė, kad savivaldybėje sunku rasti žmonių, kurie pasiryžtų laikinai globai.

„Yra budinčių globėjų problema. Finansinę paramą savivaldybė gali užtikrinti, bet pinigai ne pats svarbiausias dalykas šitoje vietoje“, – teigė vienas savivaldybės vadovų.

Už piktnaudžiavimą tėvų, globėjo ar rūpintojo arba kitų teisėtų vaiko atstovų teisėmis ar pareigomis gresia bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Iš šeimų paimami šimtai vaikų

Nuo 2018-ųjų liepos 1-osios iš viso 1780 vaikams nustatytas aukščiausias antrasis grėsmės lygis, kai kyla grėsmė jo saugumui, sveikatai ir gyvybei, skelbta 2019 m. liepą.

„Nustačius antrąjį grėsmės vaikui lygį vaikas paimamas iš jo atstovų pagal įstatymą – tėvų, globėjo ar rūpintojo, specialistai kreipiasi į teismą dėl vaiko paėmimo leidimo išdavimo“, – nurodo Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba.

Pasak tarnybos atstovų, nustačius papildomų aplinkybių ar negavus teismo leidimo, vaikai paimti ne visais atvejais.

Pirmasis grėsmės lygis, kai pažeistos vaiko teisės, tačiau nėra grėsmės vaiko saugumui, sveikatai ir gyvybei, per metus nustatytas 12 249 vaikams. 675-iems iš jų po konsultacijų su specialistais (psichologais, socialiniais darbuotojais, su priklausomybę turinčiais asmenimis dirbančiais specialistais) grėsmės lygis panaikintas konstatavus, kad šeima pajėgi savarankiškai užtikrinti vaiko teises ir teisėtus interesus.

„Pagalba vaikui ir jo šeimai sėkminga tik tuomet, kai padedama šeimai tiek, jog jai jau nereikia socialinių darbuotojų ar kitų specialistų pagalbos. Tikiu, kad mūsų visų darbas turi vieningą kryptį – saugoti ir ginti kiekvieno vaiko teises ir užtikrinti geriausius interesus“, – pranešime spaudai sako tarnybos direktorė Alina Jakavonienė.

Nuo šių metų pradžios iki liepos 1 dienos tarnyba gavo 12 795 pranešimus apie galimus vaiko teisių pažeidimus – vidutiniškai apie 70 pranešimų per dieną. A. Jakavonienės teigimu, didelis pranešimų skaičius rodo visuomenės pilietiškumą, tai padeda užtikrinti vaiko teises ir pasirūpinti, jog nebūtų sutrikdyta jo sveikata, normali raida.

zyle60
2019-09-19 12:30:12
Idomiai, vaikai paimami is girtaujanciu tevu ir vel atiduodami kitaip skriaudziantiems vaikus.Negi nesigilinama kaip ten kas .O vaikai nesiskundzia nes bijo.Gerai , kad atsiradi toks saunus ir protingas vaikas, kad visa tai paviesino.Neaisku, kiek vaiku dar butu kenteje smurta.Geda tokiems globejams!
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
jone 2019-10-06 08:29:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
seneliai skriaudziami,seimos draskomos,vaikai lieka be tevu-kas toliau   ATSAKYTI
Vytas 2019-09-24 08:10:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Taip atsiranda teroristai-kersija uz prarasta vaikyste   ATSAKYTI
Vaida 2019-09-22 14:37:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kokia baisi ta vieta kur klausia brolio Kada namo važiuosim...   ATSAKYTI
Žinovė 2019-09-22 04:04:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Oras geras- sugalvok taip pakeisti profilį.   ATSAKYTI
Reda 2019-09-20 12:45:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vakar į Vilniaus gyvūnų globos namus buvau nuvykusi išsirinkti benamės katytės. Panašu, kad benamių gyvūnų priežiūrai darbuotojai atrenkami žymiai atsakingiau nei likimo nuskriaustų vaikų globai... Vargas valstybei kuri nesirūpina savo vaikais!   ATSAKYTI
Tete 2019-09-20 09:13:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Bus dabar vaizdu pinigu aukos tie globejai    ATSAKYTI
nijole 2019-09-20 08:22:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
skaudu ir geda kur tauta nusirito   ATSAKYTI
JO, 2019-09-19 18:11:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
VAIKAI BIJO SKUSTIS,NETURI KAIP IRODYT,GERAI,KAD BROLIS TUREJO TELEFONA IR NUFILMAVO,O KIEK TOKIU ALE GLOBEJU YRA?CIA ZMOGEDROM KVEPIA PINIGAI ,O VAIKU TEISES TOKIUS GLOBOJA,BET VA TEVAI,NE ZODZIO NEGALI PASAKYT,ATIMS,O PEDIKAMS IR SADISTAMS ATIDUOS,KUR MATES,VAIKAS RUSY IKISTAS IR ATSEIT VAIKU TEISES NIEKO NEMATE,NORS CIA AKIVAIZDU,KAD VAIKAI NE PIRMA KARTA RUSY TUNO,   ATSAKYTI
Kristina 2019-09-19 17:03:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Neturi teises atimti vaiku. jeigu seima rupinasi savo vaikais ir jeigu Abu su negalia Jie priziuri vaikus stengesi del vaiku    ATSAKYTI
vaikų namai geriau 2019-09-19 17:00:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
koks čia klausimas o rėkimas, dieve gelbėk.   ATSAKYTI
10 balų 2019-09-19 16:57:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Kupiškio globos namai yra labai geri ,tegu ten vaikai auga, neduokit tom apsimetusiom globėjom. Vaikų namuose maistas skanus auklytės geros   ATSAKYTI
dieve gelbėk 2019-09-19 16:54:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
siaubas kokia pikta boba   ATSAKYTI
Vitgis 2019-09-19 15:17:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Sita “globeja”sterva i kalejima!vaikai jau ir taip nuskriausti be tevu auga,dar siuksle pasiemus kankina,traumuoja.”Nebuvo girdeja nusiskundimu”tipo mazas vaikas pasiskus...Sulauzyt rankas stervai   ATSAKYTI
nijole 2019-09-20 08:14:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
pritariu-
  
rasa 2019-09-19 15:01:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
skaudu klausyti be galo.kokia žiauri šlykštynė,savo vaikų tai taip neskriaudžia,o vargšus nuskriaustus likimo ,negaliu klausyt, tokia turėtų už grotų pasėdėt gal tada suprastų ką iškentė mažas vaikas ,   ATSAKYTI
Ji 2019-09-19 13:41:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Bukit teisingi policija -saunuoliai,kad pradejot tyrima ir neuzbaikit kol nebus ta "globeja"uzdaryta i rusi su ziurkem 5 metams Gb.V. motiejuniene -Kupiskio raj savivaldybes globos centras pradejot tyrima ir pabaikit iki galo kad gautu "globeja" kas priklauso Gb.Alina Jakavoniene kovokit tik uz teisybe zmogaus   ATSAKYTI
Ji 2019-09-19 13:43:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Atsiprasau -nusispaude M raide mazoji Motiejuniene  
Rimantė 2019-09-19 13:16:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jei anksčiau nebuvo nusiskundimų,tai nereiškia,kad normaliai elgėsi!!!!Ar gali normalus žmogus,globėja staiga pasikeist ir sužvėrėt???Abejoju... Jei vyresn.brolis nebūtų nufilmavęs,ar patikėtų vaikais,kas gilintųsi???Ar pasiskųstų dvimetis,trimetis? Kam???   ATSAKYTI
Jo 2019-09-19 13:23:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Taip teisingai Juk mazi vaikai neturi jokiu telefonu ir kas kiekvieno apklausia ir isklauso juk kaip sako " bu biednas bu durnas " gaila vaikuciu Prisimins jie tokius namus ir globejus visa gyvenima   
Ala 2019-09-19 12:53:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ir is kur tu globeju tiek priviso? O kas juos tikrina,kaip jie elgiasi su vaikais?   ATSAKYTI
Jo 2019-09-19 13:30:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
O sako trukumas darbuotoju - globeju Tai priima bet ka Kazkokius kursus praeina ir stai "globejas" gali "aukleti" kaip ismano  
zyle60 2019-09-19 12:30:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Idomiai, vaikai paimami is girtaujanciu tevu ir vel atiduodami kitaip skriaudziantiems vaikus.Negi nesigilinama kaip ten kas .O vaikai nesiskundzia nes bijo.Gerai , kad atsiradi toks saunus ir protingas vaikas, kad visa tai paviesino.Neaisku, kiek vaiku dar butu kenteje smurta.Geda tokiems globejams!   ATSAKYTI
Jo 2019-09-19 13:21:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Taip ,teisingai ne kiekvienas vaikas skundziasi ir beabejo pries kiekviena patikrinima vaikams kad nesiskustu niekam Kiti mazi juk neturi jokiu telefonu O kad ji yra globos centro darbuotoja -tai " nelieciamybe" ar tokios negalima bausti ir panasu vel kaip del mergaites sumusimo "tempiama virve"  
Pupyte 2019-09-21 14:36:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Oi brangioji uz mazosios skriaudima tave suesiu pati va dabar jau pradek begti.  

Top Video

Tiesioginio eterio įrašas atskleidė vagystę: kuriozas tapo sensacija
DABAR RODOMA
Tiesioginio eterio įrašas atskleidė vagystę: kuriozas tapo sensacija
DABAR RODOMA
Dėl gyvūno pikantiško poelgio modeliui teko raudonuoti
DABAR RODOMA
Moteris palikusi atvirus automobilio langus labai greitai to pasigailėjo
DABAR RODOMA
Darbuotojai užfiksavo poros akimirką restorane: visi internautai ėmė jų ieškoti
DABAR RODOMA
Pamačius šalia važiavusį automobilį išsitraukė kamerą: to dar nebuvo regėję
DABAR RODOMA
Keistos išvaizdos žuvis sukėlė sąmyšį: atrodo, kaip su žmogaus veidu
DABAR RODOMA
Venckienės palaikymo mitingo dalyvė: aš buvau pas Neringą kameroje
DABAR RODOMA
Šokiruojantis įrašas: policija elektra kratė vyrą, kurio rankose – vienerių metų vaikas
DABAR RODOMA
Vyras renka žmonių nagus: nepatikėsite, kam juos naudoja
DABAR RODOMA
Šuo tapo sensacija – šeimininkui moka pasakyti žodžiais, ko nori
REKLAMA
Gydūnas Rimantas Petravičius (nuotr. stop kadras)
Bręsta dar vienas „MeToo" arba seksualinio priekabiavimo skandalas. Prabyla vis daugiau stebuklingą gydūno prisilietimą patyrusių moterų ir merginų  – kai kurios ...
Troleibusas (nuotr. stop kadras)
Vilniaus troleibusuose ir autobusuose be bilietėlio važiuojančius „zuikius” keičia „vorai“. Tokie keleiviai ne sėdi transporto priemonės viduje, o rizikuoja savo ir kitų ...
Kedžiai (nuotr. stop kadras)
Kauno tardymo izoliatoriuje laikomą Neringą Venckienę aplankė septynerius metus gyvai jos nematę tėvai – Vytautas ir Laimutė Kedžiai. Beveik tris valandas trukusio pokalbio ...
Sujudimas sostinėje – rado didelę bombą, įvestas planas „Skydas“
Dėl Vilniaus Žvėryno rajone ketvirtadienį rastos aviacinės bombos neutralizavimo darbų aplinkinėse gatvėse uždaromas esimas, patvirtino Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono ...
 I. Šimonytė pristatė užsienio politikos gaires (Fotobankas)
Prancūzijos prezidento Emanuelio Macrono žodžiai apie NATO smegenų mirtį sukėlė tikrą audrą tarp politikų ir ekspertų. Savo garsiajame interviu Macronas kalbėjo ir apie ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų