Į Seimą kanapių gaminį atsinešęs Majauskas: tai – ne narkotikas, o terapinis produktas

Į trečiadienį vykusį Seimo sveikatos reikalų komiteto posėdį kanapių aliejų (CBD), pagamintų iš Lietuvoje užaugintų pluoštinių kanapių, atsinešęs konservatorius Mykolas Majauskas stebėjosi, kodėl kaimyninėje Lenkijoje parduotuvėje parduodamą produktą atsivežant į Lietuvą žmonės verčiami nusikaltėliais.  

M. Majauskas į Seimą atsinešė kanapių produkto

„Sveikatos ministerijos nuomone tai – narkotikai. Mano nuomone, tai yra terapiniai produktai, kuriuos plačiai naudoja sergantys epilepsija, onkologinėmis ligomis ar išsėtine skleroze. Lygiai taip galvoja ir daugelis Europos Sąjungos šalių, kuriose šių produktų galima legaliai nusipirkti kaip duonos ir sviesto", – taip savo feisbuko paskyroje paskelbė parlamentaras. 

Jo teigimu, apie pluoštinių kanapių produktus buvo labai daug kalbėta, tačiau norėdamas išsklaidyti mitus Seimo narys tiesiai į posėdį atsinešė parodyti, kaip jie atrodo.

„Šis produktas, parašyta, pagamintas JAV, tačiau jo istorija prasideda Kėdainių ir Utenos rajone, kur auginamos pluoštinės kanapės. Jos čia yra nurenkamos ir išvežamos į Vokietiją, yra ekstrahuojamas ir tada produktas eksportuojamas į JAV, kur tik supakuojamas.

Tikra istorija – Lietuvos pacientas, kuris serga vėžiu, išgyvena nerimą, atvežė šitą produktą. Žmogus išgyvena skausmą, pykinimą, nemigą, jis vartoja šį produktą, kurį įsigijo Lenkijoje. Ten jis parduodamas kaip duona ir sviestas parduotuvėje. Pats mačiau, kaip ten šie produktai yra išperkami. Tačiau pacientas, parveždamas jį į Lietuvą, rizikavo mažiausiai dviem Baudžiamojo kodekso straipsniais – dėl kontrabandos, už tai yra numatyta nuo 3 iki 10 metų, o antras – disponavimas narkotinėmis medžiagomis su tikslu platinti, nes toks kiekis, pagal Sveikatos apsaugos ministerijos normatyvus, negali būti naudojamas asmeniniams tikslams.

REKLAMA

Kartu paneigsiu kelis mitus – girdime, kad šis produktas yra panacėja nuo visų ligų, bet jis paprasčiausiai malšina simptomus. Bet tai dažnai yra gyvenimo kokybės klausimas. Kitas mitas – tai vadinama narkotiku, nors šiame produkte yra ne daugiau 0,2 proc. THC svaigiosios medžiagos. Taigi reiktų išgerti pusę litro tam, kad, ūkiškai kalbant, žmogus „apsineštų“. Juo labiau vienas buteliukas kainuoja 100 dolerių, todėl niekur pasaulyje šis produktas nėra naudojamas kaip pakaitalas narkotikams ar rekreacijai.  


Rašyti komentarą...
B
Bet
2019-09-11 23:03:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
jūs nuvertinat Majauskų berną - jis gi dar skambėjo kaip priekabiautojas. O dėl žolės tai jį užjaučiu, aš taip supratau, kad jis pasiskundė: žolė jam per silpna
Atsakyti
-1

x
xxL
2019-09-11 20:19:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai Majauskas kaip suprantu be narkotiku terapijos jau negali pratemti nei puse dienos. Ar narkotiku terapijos paveikto seimo nario balsavimai yra legalus, nes apsvaigusio nuo alkoholio ar narkotiku net notaras sprendimo netvirtina, o cia istatymu leidyba. Majauskas garsus tik dviem dalykais, tai Lietuvai nenaudingu sandoriu su skandinavu banku per 2008 krize ir narkotiku propaganda. Tikiuosi sis seimas jam ir pediku vedlei armonaitei bus paskutinis.
Atsakyti
-2

G
Gytis
2019-09-11 22:48:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Uk visose chemistry yra!nereikia jokio recepto
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų