Verslininkai grasina atleidimais, vos įsigalios nauji alkoholio draudimai

Valdantieji dar labiau užsimojo riboti alkoholio prekybą. Nuo Naujųjų metų net ir silpno alkoholio turės nebelikti paplūdimių kavinėse bei dalyje lauko kavinių miestų centruose. Verslininkai bei Palangos meras – kategoriškai prieš naujus draudimus ir dar mėgina įkalbėti vyriausybę juos atšaukti. Tačiau sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga nuomonės nekeičia ir sako, kad alkoholis paplūdimyje didina riziką nuskęsti ir atšaukti naujų ribojimų neskuba. 

Viena kavinė Palangos paplūdimyje vasaros sezono metu veikia jau antrus metus. O ją valdanti įmonė pajūryje dirba dar ilgiau ir turi šešis tokius paviljonus. Darbuotojai nerimauja, ar apsimokės čia toliau dirbti, kai įsigalios draudimas pardavinėti alkoholį.

„Pardavimai – 60 proc. alkoholis. Mus tai palies labai ženkliai. Ir dalį įrangos teks pirkti, o ne gausime ją naudotis vien dėl to, kad prekiaujame tam tikromis prekėmis. Priklausys nuo to, kokios kainos taryba paprašys už vietą“, – teigia kavinės vadybininkė Karina Kinderienė.

O kavinės lankytojai patenkinti, kad čia pat prie jūros gali išgerti alaus ar vyno ir abejoja valdančiųjų draudimų nauda:

„Neduok Dieve, visokių daro eksperimentų. Kas čia tokio, išlendi iš jūros, šilta, gera, gražu, atsigeri alaus ir eini kur nors kažką pamatyti. Ir tai pasidalinome į dvi dalis vieną porciją.“

„Leistų tik moterims gerti. Vyrai ateina ir praranda protą. Moterys su protu ir užtenka joms, nesivolioja nė viena. Žmonių nedaug, viskas ramu gražu.“

„O kada gi alaus atsigerti? Per atostogas tiktai. Uždarysit, kas iš to? Kas norės, prisineš, visur pilna.“

REKLAMA

Iki naujų draudimų įsigaliojimo likus keturiems mėnesiams, verslininkai dar mėgina įkalbėti vyriausybę bei Seimą persigalvoti ir atšaukti draudimą paplūdimiuose esančiose laikinose kavinėse prekiauti svaigalais. Verslininkai gąsdina, kad įsigaliojus naujiems draudimams tokių kavinių nebeliks ne tik pajūry, bet ir kitose vietose: paežerėse, kempinguose. O žmonės esą dėl to negers mažiau, tik dar daugiau atsineš čia butelių iš parduotuvės.

„Tai smulkiam verslui peilis, atleidžiami darbuotojai“, – sako asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė.

Prisiminkime sovietmetį, kai alaus buteliai buvo prismaigstyti į smėlį, kad atšaltų ir skalaujami jūros. Grįžtume į tą patį.

Verslininkų pusėje ir savivaldybių asociacija. Štai ir Palangos meras ragina draudimą atšaukti.

„Čia nėra jokios problemos. Stebime jau daugelį metų į Palangą atvykę poilsiautojai. Paplūdimio kavinėse nėra girtų ar kažkokių“, – pasakoja Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

Tačiau vyriausybės atstovai nelinksta atšaukti suplanuotų naujų draudimų. Tiek ministras A. Veryga, tiek vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis ir toliau pasiryžę mažinti alkoholio prieinamumą. Jų įsitikinimu, iš paplūdimių išvijus alkoholio prekeivius, sumažės prie vandens girtų žmonių ir skenduolių.


Rašyti komentarą...
N
Nesvarbubu
2019-09-04 19:56:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sveiki tai labai gerai ,'jokio alkoholio pajūry neturi būt jokių kioskų,nes vien tik nelaimės,o verslininkams kas rūpi ,jiiems tik biznis,o kai atsitinka nelaimės,tai jiems nerūpi,tegul žemę sėja ir akėja ,tegul paragauja tos duonos ir bus pinigų......
Atsakyti
-1

N
Nežinomas
2019-09-04 17:14:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei žmogus priklausomas nuo alkoholio,jokie draudimai nepadės,ir nereikia čia dekoti Verygai.
Atsakyti
-2

A
Anupras
2019-09-04 16:55:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Seniai ta d urną Verygą reikėjo iš dulkint iš seimo. Nevisprotis. Įtariu per naujus rinkimus šitų žalių partijos nei vieno ne išrinks. A
Atsakyti
-9

SKAITYTI KOMENTARUS (25)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų