Rimvydas Širvinskas. Didysis atostogų metas dar tik artėja

Vasara – puikus metas keliauti. Nors ši vasara Lietuvoje yra itin karšta, tautiečiai vis tiek yra linkę rinktis keliauti po šiltuosius kraštus. Populiariausi atostogų mėnesiai išlieka liepa ir rugpjūtis. Įdomu sužinoti, kokios vyrauja tendencijos, kur dažniausiai keliauja lietuviai.

Apie tai TV3 studijoje kalbasi žurnalistė Jolanta Svirnelytė ir kelionių organizatorius Rimvydas Širvinskas.

Skaičiuojame paskutines liepos dienas, ant nosies jau ir rugpjūtis. Kiek lietuvių jau atostogavo ir kiek dar tik atostogaus?

Būtent liepos ir rugpjūčio mėnesiai per visus metus yra patys populiariausi, kuomet lietuviai keliauja kažkur atostogauti. Dažniausiai, žinoma, tai pietų kryptys. Rugpjūtis – pats aktyviausias mėnuo – dar priešaky.

Kur dažniausiai Lietuvos žmonės keliauja? Anksčiau matydavome, kad tai Turkija, Graikija, Ispanija. Ar ir toliau yra taip, o galbūt kažkas ir keitėsi?

Kelionių tendencijas mums diktuoja kelionių organizatoriai, kartu su pigių skrydžių bendrovėmis. Kokias kryptis siūlo jie – tas kryptis renkasi ir lietuviai. Pirmoje vietoje tikrai karaliauja Turkija, toliau rikiuojasi Bulgarija, Graikija, Ispanija. Graikija turi daugybę krypčių, įvairiausias salas. Lietuviai nori ir mėgsta išbandyti ir kažką naujo, kitokius kelionių tipus. Pavyzdžiui, šiais metais populiaru leistis į kelionę kruizu. Daugelis lietuvių anksčiau galvojo, kad tai yra pramoga vyresniems keliautojams, tačiau dabar jie drąsiai leidžiasi kartu su šeimomis.

REKLAMA

Čia Viduržemio jūros kruizai?

Vasarą leidžiasi į Viduržemio jūrą. Turintys tik savaitgalį renkasi Baltijos jūros kruizus, kurie trunka tik tris dienas. Žiemos metu keliauja į Karibų salas, į Aziją, kur leidžiasi į kiek ilgesnius kruizus.

Gal galima išskirti kažkokias keliones, ką renkasi jauni žmonės ir vyresni?

Drąsiai galima skirstyti tai, kad vyresni žmonės bei šeimos su labai mažais vaikais dažniausiai nemėgsta liepos ir rugpjūčio mėnesių, nes labai karšta, arba apskritai – šiltų krypčių ir norėtų, kad oras būtų kiek vėsesnis. Neretai renkasi trumpesnį skrydį ir keliauja iki Bulgarijos. Galbūt keliauja savo automobiliu, nes nenori derintis prie kelionių organizatorių, todėl keliauja į Kroatiją, kur taip pat gali būti šiek tiek vėsiau. Neatmeta ir kaimynų, tokių kaip Lenkiją ir jos pajūrį, kur galima suderinti poilsį kartu su pažintimi. Taip pat keliauja ir po Baltijos šalis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų