Iškilmingo priėmimo Lietuvos Respublikos Prezidento rūmų vidiniame kieme svečiai (nuotr. Mariaus Strumilo)

Iškilmingo priėmimo Lietuvos Respublikos Prezidento rūmų vidiniame kieme svečiai (nuotr. Mariaus Strumilo)

Po Prezidento Gitano Nausėdos inauguracijos vis dar netyla šurmulys dėl vakarinio iškilmingo priėmimo ir to, kas buvo pakviestas, o kas – ne. Etiketo ir protokolo žinovas Arminas Lydeka tvirtina, kad Prezidento komanda orientavosi į savus rėmėjus, bet politologai įsitikinę, kad sudarant svečių sąrašą padaryta nemažai klaidų. 

p> 

Matyti, kad į renginį susirinko įvairių sričių atstovai. Anksčiau skelbta, kad į priėmimą pakviesta apie 2 tūkst. žmonių, pakvietimus gavo 1200 visuomenės atstovų ir jų antrųjų pusių.

Pranešta, kad yra atrinkta 20 įvairių visuomenės grupių, kurių atstovai yra pakviesti į priėmimą. Pakviesta 280 menininkų iš kurių daugiau nei 100 yra nacionalinės premijos laureatai. Mokslininkų yra 120, sportininkų – 50, žurnalistų ir politologų – 100, gydytojų – 53, pareigūnų ir karininkų – 83, teisininkų – 15, dvasininkų – 40, politinių kalinių ir žuvusių už laisvę giminaičių – 80, jaunimo organizacijų atstovų, visuomenininkų, labdaros atstovų taip pat apie 80.

REKLAMA

Politikų taip pat bus pakviesta apie 30, verslininkų atstovų bus apie 100, taip pat bus ir valstybei pavaldžių institucijų vadovai ir koordinatoriai, savanoriai, „influenceriai“, kurie padėjo rinkimų kampanijos metu. Tokių asmenų bus apie 40.

Fotografams pavyko užfiksuoti, kad į vakarinę puotą atvyko Vilniaus meras Remigijus Šimašius, istorikas Liudas Mažylis, politikas Ramūnas Karbauskis, politologas Tomas Janeliūnas, kūrybinės agentūros vadovas Saugirdas Vaitulionis, didžėjus Jonas Nainys su žmona Simona Naine, žurnalistė Jolanta Svirnelytė, redaktorė Kristina Aleknaitė-Simonavičienė, politologas Linas Kojala, VU profesorius Teodoras Medaiskis, Finansų ministras Vilius Šapoka, poetas Vladas Braziūnas.

Taip pat laidų vedėjas Mindaugas Rainys, etiketo specialistas Giedrius Drukteinis, Lietuvos žurnalistų sąjungos vadovas Dainius Radzevičius, politikė Rimante Šalaševičiūtė, politologas Lauras Bielinis, žurnalistas Vladimiras Laučius, Česlovas Juršėnas, Gediminas Kirkilas, kino pavasario vadovė Vida Ramaškienė, rašytojas Sigitas Parulskis, Merūnas Vitulskis, Algirdas Butkevičius, operos dainininkas Edgaras Montvidas, verslo konfederacijos vadovas Valdas Sutkus, Vaida Skaisgirė, Algirdas Kaušpėdas, kardinolas Audrys Juozas Bačkis, verslininkas Ilja Laursas, Vytaras Radzevičius, dirigentas Gintaras Rinkevičius, Jolanta Uspaskich, žurnalistė Nemira Pumprickaitė,  žurnalistė Indrė Makaraitytė ir kiti.

REKLAMA

Galerijoje galite pamatyti susirinkusių svečių stilių:

Pirmieji negavę kvietimų ėmė skųstis nepriklausomybės akto signatarai, kurie vėliau buvo pakviesti, kvietimų išsiuntimo laiku ir adresatais stebėjosi ir kiti visuomenės veikėjai. Tiesa, kvietimų negavo ir politikai bei užsienio šalių diplomatai, o tai – gana neįprasta, nes į visus prieš tai vykusius priėmimus jie buvo kviesti.

Užsienio šalių diplomatai dalyvavo dieniniuose inauguracijos renginiuose, bet pasipuošti iškilmingam priėmimui progos neturės. Tai, nėra itin didelis nusižengimas protokolui, bet paprastai užsienio šalių atstovai nėra paliekami už prezidentūros vartų, ypatingai jei jie nereziduoja Lietuvoje, o čia yra tik akredituoti ir į inauguraciją atvyksta iš užsienio.

Ekspertai tikina, kad su užsienio diplomatais būtina bendrauti, kuo daugiau bendravimo vyksta, tuo geriau. Visgi, dramos, kad jų šį kartą prezidentūros kieme nebus – nėra.

Kilęs šurmulys nėra netikėtas

Protokolo žinovas Arminas Lydeka sako, kad yra keli inauguracijos aspektai, į kuriuos verta atkreipti dėmesį.

„Inauguracijos metu gali visai nebūti pobūvių, gali būti keli arba, kaip šiuo atveju, vienas. Toliau kyla klausimas, ką pakviesti: galima kviesti tik vieną socialinę grupę, tarkime politikus ir su jais prie taurės vyno aptarti Lietuvos ateities perspektyvas, arba priešingai – politikų nepakviesti, bet pakviesti kultūrininkus ir mokslininkus. Taigi, yra plačios galimybės. Gitano Nausėdos komanda nori apjungti kiek įmanoma platesnius visuomenės sluoksnius, pats pobūvis nėra toks mažas, bet nėra ir milžiniškas. Pabandyta išskirstyti, tad jei vienos grupės atstovai kviečiami dalyvauti viename renginyje, jie nekviečiami į kitą. Taigi, vieni dalyvaus Seimo rūmų iškilmėse, kur bus prisaikdintas prezidentas, kur sakys inauguracinę kalbą. Tai – esminis dienos renginys. Ten kviečiami visi ambasadoriai, tiek užsienio, tiek Lietuvos. Natūralu, kad šios grupės asmenys nepakviesti į priėmimą“, – kalbėjo A. Lydeka.

REKLAMA

Pasak jo, vakarinis pobūvis labiau orientuotas į „savus piliečius“, mokslininkus, menininkus, bet ne politikus, kurių beveik nekviesta. „Signatarai tapo privilegijuoti, juos kviečia ir į Seimą ir į vakarinį priėmimą“, – sakė protokolo žinovas.

Prezidentas Valdas Adamkus darė kelis pobūvius per pirmąją savo inauguraciją ir jis užsienio ambasadorius per abi savo inauguracijas į vakarinį priėmimą kvietė. „Tai garbinga ir suprantama“, – sakė A. Lydeka. Visgi, anot jo, iš gerų santykių pusės su užsienio šalių pasiuntiniais reikia bendrauti kuo dažniau ir aktyviau, tuomet santykiai geresni. „Visgi neįmanoma su visais, visur ir visada bendrauti“, – sakė A. Lydeka.

Anot protokolo žinovo, kilęs šurmulys dėl inauguracijos pobūvio nėra netikėtas. „Dar prieš pradedant organizuoti inauguracinius renginius sakiau, kad visada atsiras kritikuojančių, nes kritikuoti lengviau nei kalbėti pozityviai ir kurti. Inauguracijos renginiai vyksta kartą per penkis metus, tai svarbūs ir matomi renginiai, todėl natūralu, kad visada bus norinčių pasireklamuoti, pasirodyti, kad jį pakvietė ir jį gerbia arba atvirkščiai – nepakvietė“, – kalbėjo A. Lydeka.

Anot jo, sudaryti svečių sąrašą nėra lengva, todėl jame gali pasitaikyti ir klaidų, kažkas gali būti užmirštas arba įtrauktas du kartus.

REKLAMA

Neaiški šventės žinutė

Politikos apžvalgininkas Virgis Valentinavičius sako, kad daugelis dalykų inauguracijoje buvo neapgalvoti ir nesuderinti.

„Pakvietimai išsiųsti per vėlai, kai kurie žmonės juos gavo, bet net nežino, kad gavo. Kitas dalykas: žmonių parinkimas, kvietimų į vakarinį priėmimą negavo ne tik užsienio ambasadoriai, bet ir daugelis Seimo narių, signatarų. Tai rodo didelį politinį nepatyrimą. Visi, kas bent kiek nusimano Lietuvos politikoje žino, kad signatarai yra pati jautriausia grupė Lietuvoje ir juos ignoruoti yra klaida“, – sakė politikos apžvalgininkas.

Pasak V. Valentinavičiaus, pagrindinis inauguracijos pranešimas liko neaiškus: „Pakviestieji „influenceriai“ rodo, kad tai – amerikietiško tipo banketas, kai kviečia kampanijos dalyvius ir rėmėjus.“

Jis įžvelgė daug chaoso inauguracinėje žinutėje, kam ji skirta, ką norima pasakyti, su kuo švęsti.

„Tokiu atveju sunku vertinti ar ambasadorių nepakvietimas į iškilmingą pobūvį kažką reiškia ar ne. Normaliai į tokio pobūdžio renginius ambasadoriai yra kviečiami. Ne dėl tų pačių priežasčių, kaip signatarai, kurie išsyk pradeda skųstis ir aimanuoti, bet todėl, kad tai yra protokolo dalykai. Regis apie nepagalvota. Tikėkimės, kad tai pirmi blynai ir prezidento komanda iš to kažko išmoks. Keista tik, kad reikia mokytis tiek daug. Noras daryti kitaip ir savaip yra nepatyrimo pasekmė. Blogesnis variantas yra tiesiog sveiko proto stoka. Saugu būtų tiesiog pasižiūrėti, kokios yra tradicijos ir kažką saikingai keisti, įnešti savo akcentus, bet dabar noras daryti kitaip baigėsi nesėkme“, – svarstė politikos apžvalgininkas.

REKLAMA

Didelė šventė, kurioje neišvengta klaidų

Komunikacijos specialistas Arijus Katauskas sako, kad komunikacinės krizės prezidento komanda nepatiria, bet triukšmo tikrai yra daug.

„Prie to triukšmo prisideda socialinė medija, o ir patys organizatoriai pripažįsta, kad buvo padaryta klaidų. Visgi nemanau, kad tai reiktų vadinti krize, tokį renginį organizuojant bet kokiu atveju būtų visokių nuomonių. Mes neturėjome nieko panašaus ilgą laiką ir todėl dabar tam skiriama daug dėmesio. Tai organizacinės problemos, kurios kyla organizuojant bet kokį didesnį renginį“, – sakė A. Katauskas.

Jis tikino, kad tokios apimties ir paskirties renginys bet kokiu atveju būtų sulaukęs dėmesio, mes kalbėtume apie problemas, maistą, drabužius ir kitus dalykus. „Tai tradicinis triukšmas supantis svarbų renginį, o kad yra tam tikrų problemų, tai į jas reikėtų pasižiūrėti su šypsena“, – svarstė komunikacijos specialistas.

Nijolė
2019-07-12 18:16:59
Būtų juokinga jei nebūtų graudu nuo jų problemų.Geriau tuos pinigėlius paaukotų geresniems tikslams kaip padarė Ukrainos prezidentas Zelenskis!
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Vyda V. 2019-07-13 12:05:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Na tai kas kad nekviete- ir as trn buvau midu geriau ir su iskiliausiu LIetuvos psichoterapiautu-psichiatru diskutavau.Ka jam sakiau, jis neneige parasysiu prezidentui.Bus lengviau ir geiciau pradeta kurti geroves valstybe kazkaip uzstrigusi nuo 1993 m. Buvau matematikos- etikos mokytoja.Nuo 2001-05-29 vykdau svietejiska valstybini projekta Mokomes demokratijos. Atskaitos pradzia Alytaus m.savivaldybe. Teise gauti informacija is valstybes instituciju neegistavo,nes atsakymu negsvau.Kodel? Tik nesakykite,kad tokia Dievo valia.TIk nesakykite,kad ir velnias devi prada. Pradzioje nebuvo velnio, buvo mokslu akademija ir sajudis is 35 nariu.Veliau virsenybe paeme nelabasis su kuriuo Lietuvos valdzios atstovai sudare koalicija. Gitanas nori atsisakyti kipso raugo valdininku ,todel ir juos pakviete i puota.Geras ejimas:))). Velniu sarasa pateiksiu - jie valstybines istaigos Lietuvos teismai atstovai ir yra tiesiogiai atskaitingi Prezidentui. Nagi ka jie veikia ? Nagi paskaitykit ir rasit daug pinigu... Ar teismo atstovai gieda himna?:))   ATSAKYTI
Nu jo 2019-07-13 09:35:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vajetau, i baliuka nepakviete nachaliavu paest. Kaip baisu, nedovanotina.   ATSAKYTI
Manau 2019-07-12 19:16:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
GRybauskaitė per 10 metų daug sutaupė nedarydama bankietų.   ATSAKYTI
Nijolė 2019-07-12 18:16:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Būtų juokinga jei nebūtų graudu nuo jų problemų.Geriau tuos pinigėlius paaukotų geresniems tikslams kaip padarė Ukrainos prezidentas Zelenskis!   ATSAKYTI
GAUK NEMOKAMĄ tv3.lt NAUJIENLAIŠKĮ Į SAVO PAŠTO DĖŽUTĘ:
UŽSISAKYTI

Top Video

Planuojami nauji apribojimai keliuose
DABAR RODOMA
Planuojami nauji apribojimai keliuose
DABAR RODOMA
Kurėno iškėlimo operacija
DABAR RODOMA
Skurdi grybavimo sezono pradžia
DABAR RODOMA
Palanga skaičiuoja lietaus žalą
DABAR RODOMA
Amžino poilsio vietą verčia sąvartynais
DABAR RODOMA
Policija tikrins paspirtukininkus
DABAR RODOMA
Krakėse rastas lavonas
DABAR RODOMA
Skvernelis keliasi į Turniškes
DABAR RODOMA
Žiaurus poelgis su šinšilomis
DABAR RODOMA
Policijos reidą „nuspalvino“ peštukas
REKLAMA
Ligoninė (stopkadras)
Gerai žinomą posakį „Bijai vilko, neik į mišką“ šiandien tiktų perfrazuoti taip: „Bijai erkių, neik į mišką“. Ir ne tik į mišką – šių visam gyvenimui sužaloti galinčių ...
Gitanas Nausėda (Arnas Strumila/fotodiena.lt)
 Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Lietuvos ir Lenkijos santykiai vėl tampa strategine partneryste, kaip jie buvo vadinami Valdo Adamkaus prezidentavimo metu. ...
Mergina ir šuo (nuotr. 123rf.com)
Veterinarai Ukmergėje pastaruoju metu stebi grėsmingą situaciją – sparčiai daugėja užkrečiamos ligos – šunų parvoviruso – atvejų. Šia virusine infekcija, kuria užsikrečiama per ...
Gitanas Nausėda (nuotr. fotodiena/Justino Auškelio)
Prezidentas Gitanas Nausėda ketina šią savaitę susitikti su valdančiųjų partijų atstovais aptarti Vyriausybės formavimą, ir žada siekti, kad naujajame Ministrų kabinete būtų ...
Gitano Nausėdos spaudos konferencija (nuotr. fotodiena/Justino Auškelio)
Naujojo prezidento Gitano Nausėdos portretai jau pagaminti ir artimiausiu metu bus pristatomi valstybinėms įstaigoms, kad juos būtų galima pakabinti tarnautojų kabinetuose. G. ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų