Lietuvoje – 0,5 mln. vienišų senjorų: jiems siūlomi pokalbių draugai

Šalyje beveik pusė milijono senjorų gyvena vieni ir jaučiasi vieniši. Jie neturi su kuo pasidalyti prisiminimais ar tiesiog pakalbėti apie kasdienius rūpesčius. Tik vienas kitas senjoras atranda nemokamą „Sidabrinę liniją“, kur telefonu kone visą dieną savanoriai pasiruošę išklausyti, pabendrauti ir net patarti vienatvės prislėgtiems senukams. Būna, kad po pokalbių telefonu užsimezga ir ilgalaikės draugystės. 

Linijos darbuotojai ir savanoriai kasdien atsiliepia į šimtus skambučių visoje Lietuvoje. Skambina ir visiškai vieniši, ir tie, kurie turi savo artimuosius, tačiau nori įdomių ir prasmingų pokalbių su nepažįstamais. O kartais skambina ir tie senoliai, kurie nori patarimų visais rūpimais klausimais.

„Būna, klausia patarimų apie vaistus. Būna, klausia patarimų, ar aš turiu primokėti už tokią ar tokią paslaugą poliklinikoje“, – vardijo „Sidabrinės linijos“ atstovė Kristina Čiuželienė.

Tačiau svarbiausia „Sidabrinės linijos“ savanorių užduotis – kuo daugiau bendrauti. O pokalbiai telefonu esą trunka nuo pusvalandžio ir gali tęstis ištisas valandas.

„Jiems reikia pasikonsultuoti, jiems reikia pasitarti. Jiems reikia profesionalios psichologo ar dvasinio konsultanto pagalbos ir tą mes šiandien jiems užtikriname“, – sakė „Sidabrinės linijos“ įkūrėjas Marius Čiuželis.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Sidabrinė linija

Linija skaičiuoja, kad nuolatinių skambinančiųjų senjorų turi apie kelis tūkstančius, tačiau statistikos duomenimis, mūsų šalyje vienišų senolių yra apie pusę milijono. Kai kurie senukai apie galimybę susirasti sau draugą telefonu nė nežino ir bando ieškoti bendravimo kitur.

REKLAMA

„Dabar einu į polikliniką. Dar anksti – tai pasėdžiu. Ačiū Dievui, daktarė gera, tai pasiskundžiu, kad man jau nauji kažkokie skausmai, tai duoda vaistukų, kad nors dagyventi be skausmų smarkiai“, – pasakojo viena gyvenanti Danutė.

Tokie senjorai, kaip ši aštuoniasdešimt trejų Danutė, turi galimybę paskambinti ir vienąkart, kai labai norisi, su kažkuo pasišnekėti. Kitiems gi siūloma galimybė turėti ilgalaikį telefoninį draugą.

„Surasti vienišam, vyresnio amžiaus žmogui nuolatinį pašnekovą bendravimui, kad nereikėtų iš naujo prisistatinėti, iš naujo pasakoti, kad tai būtų tarsi dviejų draugų reguliarus kassavaitinis pokalbis“, – sakė linijos įkūrėjas. 

Su ilgalaikiu pašnekovu pokalbis vyksta kartą per savaitę tam tikrą valandą. O savo pokalbių draugą senjorai irgi renkasi atidžiai. Norintys, kad atitiktų bendri pomėgiai, dažnai renkasi ir pagal amžių. Tuomet „Sidabrinė linija“ šiuos du žmones suveda ilgiems pokalbiams.


Rašyti komentarą...
u
uzjauciu
2019-07-07 19:42:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
ten dirbancius ,psichologiskai turi buti stiprus toki darba dirbti
Atsakyti
0

r
reikėtų
2019-07-08 08:19:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
vienišų senjorų telefonų knygos, nurodant išsilavinimą, pomėgius, kad jie galėtų vienas su kitu bendrauti.
Atsakyti
0

S
Sidabrinė linija
2019-07-09 11:18:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ačiū :)
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų