Socialiniame tinkle „Facebook“ išplito nuo darbdavio nukentėjusios moters laiškas, kuris savo turiniu pribloškė interneto bendruomenę. Laiške rašoma apie darbo vietoje traumą patyrusią moterį, kuriai sužalotą ranką teko gydytis du mėnesius.

ligoninė (nuotr. stop kadras)

ligoninė (nuotr. stop kadras)

Bet apie ramybę gydymosi metu 49-erių Pasvalio rajono gyventoja Rita turėjo pamiršti. Mat iškart sulaukė skambučių iš darbovietės, kur jos buvo reikalaujama pakeisti pareiškime nurodytą aplinkybę, kad traumą ši patyrė darbo vietoje.

Moteris atsisakė meluoti ir sulaukė darbdavių keršto. Po dviejų mėnesių sugrįžusi į darbą vietoj melžėjos pareigų jai buvo „patikėta“ kuopti mėšlą. O vos po trijų savaičių jai ant stalo buvo padėtas susitarimas dėl išėjimo iš darbo.

Šį susitarimą, kaip teigia Rita, ji pasirašė mažai suprasdama, kad daro didelę klaidą, nes savo noru atleido darbdavį nuo bet kokios atsakomybės. Nors Rita ir nesiekia sugrįžti į buvusią darbovietę, tačiau tikisi, kad jos istorija padės kitiems panašioje situacijoje atsidūrusiems žmonėms sureaguoti teisingiau nei tą padarė ji.

REKLAMA

Nelemtas įvykis

Pasvalio rajone veikiančioje bendrovėje „Tetirvinai“ Rita įsidarbino praėjusių metų liepą. Jai buvo patikėtos ūkio operatorės pareigos.

„Nors darbo buvo daug, bet džiaugiausi dėl pastovumo, draugiško kolektyvo. Dėl mano atliekamų darbų nesulaukiau nė vieno priekaišto. Atlyginimas buvo pastovus, todėl pradėjau planuoti ateitį, galvoti apie namų sutvarkymą, patogesnį gyvenimą. Kol situacija neapsivertė aukštyn kojomis.

Šių metų vasario viduryje darbo vietoje man į ranką įspyrė karvė (nykščio sąnario srityje – aut. past.). Pavyko apsaugoti galvą, bet ne ranką. Ranka tapo nejudri, nutirpo, bet nenorėjau užkrauti darbų kitiems ir pabaigiau savo pamainą. Bet vėliau ranka pradėjo tinti, formavosi kraujosruvos, todėl kreipiausi į gydytojus“, – pasakojo moteris.

Gydymo įstaigoje sužalotas pirštas buvo įstatytas į gipso įtvarą. Kaulo lūžio nenustatyta, tačiau moteriai teko rašyti prašymą dėl nedarbingumo. Ten Rita nurodė, kad traumą patyrė darbe.

„Iškart sulaukiau iš darbdavio skambučio su paliepimu atsiimti tokį pareiškimą. Buvo pabrėžta, kad šioje darbovietėje niekam „negalima“ nurodyti, jog trauma patirta darbe. Nusprendžiu laikytis savo ir iškart pajuntu darbdavių pagiežą.

Nedarbingumas tęsėsi apie du mėnesius. Balandžio viduryje sugrįžau į darbą, kaip įprasta, į rytinį melžimą. Bet po rytinės pamainos man buvo pranešta, kad esu perkeliama į mėšlo kuopėjos pareigas. Tai buvo akivaizdus kerštas“, – teigė Rita.

Nepaisant tokių aplinkybių, moteris ir toliau atliko jai patikėtas naujas pareigas: „Visada jaučiau piktus darbdavių žvilgsnius. Jie net kolegoms uždraudė bendrauti su manimi. O birželio 4-ąją vadovas man pateikė susitarimą dėl išėjimo iš darbo. Jame buvo įrašyta, kad išeinu savo noru ir gaunu 750 eurų kompensaciją.

REKLAMA

Pasirašiau drebančiomis rankomis ir tai buvo viena iš didžiausių mano klaidų. Psichologiškai likti ten buvo sunku, bet darbai nesimėto, todėl apmaudu, kad taip lengvai „atleidau“ darbdaviui už tokį elgesį su manimi...“

Po šiuo įrašu buvo pateikta papildomos informacijos apie praėjusią savaitę ten pat kitos moters patirtą traumą. Teigta, kad moteriai darbo vietoje lūžo koja, nors ji nurodė, kad traumą patyrė buityje. Taip esą pasielgta, kad pavyktų išsaugoti darbą. Ritos teigimu, toks scenarijus yra visiškai tikėtinas.

Dirbo per lėtai

Naujienų portalas tv3.lt susisiekė su bendrovės „Tetirvinai“ direktoriumi Sauliumi Diliūnu, kuris teigė prisimenantis šią kelių mėnesių senumo istoriją:

„Kiek atsimenu, tai buvusiai darbuotojai buvo nustatytas rankos sumušimas. Tačiau jokio spaudimo dėl to, kad ji pakeistų aplinkybę, jog traumą esą patyrė ne darbe nebuvo. Aš neskambinau ir tokios informacijos neturiu.

Galiu patvirtinti, kad buvusi darbuotoja traumą patyrė darbe. Įmonė atliko vidinį tyrimą ir medžiagą pateikė Valstybinei darbo inspekcijai. Per metų laikotarpį, mano žiniomis, tai buvo vienintelė tokia nelaimė darbo vietoje.“

Paprašytas pakomentuoti, kodėl sugrįžus po nedarbingumo buvo pakeistas moters darbo pobūdis, S. Diliūnas situaciją papasakojo plačiau:

„Noriu kiek plačiau pakomentuoti situaciją. Niekam ne paslaptis, kad Lietuvoje trūksta kai kurių profesijų darbuotojų. Ši problema neaplenkė ir žemės ūkio. Vienos bendrovės darbuotojus vežasi iš Ukrainos ar kitu šalių, mes dar stengiamės įdarbinti lietuvius, ieškome per užimtumo tarnybą ir darbo skelbimus.

REKLAMA

Į vieną mūsų skelbimų atsiliepė jūsų minima moteris. Kadangi melžėjos nėra kažkaip specialiai apmokomos, o darbuotojų trūksta, pasitikime žodiniais žmogaus gebėjimais ir tvirtinimu, kad jis geba atlikti užduotis. Mes šią moterį įdarbinome melžėjos-operatorės pareigose.

Mūsų melžimo aikštelėje vienu metu melžiamos 48 karvės, vienu metu dirba 3 operatoriai – melžėjai. Visa sistema kompiuterizuota, matosi per kiek laiko pamelžiamas vienas užėjimas (48 karvės). Čia panašiai kaip gamykloje prie konvejerio, visa brigada turi dirbti vienu ritmu. Pastebėjome, kad pradėjus dirbti minimai darbuotojai prailgėjo melžimo laikas, nors karvių nepadaugėjo.

Kadangi melžimo metu gyvuliai būna įsprausti į metalinį rėmą, todėl dėl pailgėjusio melžimo laiko gyvuliai mažiau pailsi, tampa irzlūs, neramūs, gali susižeisti patys ar sužeisti darbuotoją. Mažėja primilžis, ilgėja darbo valandos. Nedidėjant darbo apimčiai, krenta įmonės ekonominiai rodikliai. Pradėjus analizuoti pamatėme, kad minima moteris nespėja dirbti kartu su kitais darbuotojais.

Su ja kalbėjomės, prašėme pasistengti, dar suteikėme laiko. Dar po kurio laiko ji pasakė, kad greičiau dirbti negali. Taip sutapo, kad tuo metu ji patyrė rankos sumušimą ir gavo laikiną nedarbingumą. Negalėdami likti be darbuotojo, į jos vietą priėmėme kitą darbuotoją, o jai grįžus – suteikėme kitą darbo vietą. Kadangi moteris, kaip žmogus yra gera, vėliau dar kartą leidome pabandyti melžti, bet rezultatams negerėjant, nusprendėme nutraukti darbo sutarti šalių susitarimu. Jos nedarbingumas neturėjo įtakos atleidimui.“

REKLAMA

Prakalbęs apie atleidimą direktorius pakartojo, kad moteris buvo priimta melžėjos-operatorės pareigoms, bet darbui jų įmonėje ji netiko, todėl buvo atleista abipusiu šalių susitarimu, sumokėjus įstatymo numatytą kompensaciją.

S. Diliūnas taip pat paneigė informaciją apie kito darbuotojo traumą: „Darbuotojo su sulūžusia koja šiuo metu nėra.“

Atliko patikrinimą

Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) patarėja komunikacijai Jurgita Kažukauskaitė-Sarnickienė teigė, kad atskiras patikrinimas konkrečiai dėl šio įvykio nebuvo atliktas:

„Apie jūsų minimą įvykį informaciją gavome prieš keletą mėnesių. Tuomet bendrovė buvo įpareigota atsiųsti raštą su visais reikalingais paaiškinimais apie tai, kas ten nutiko. Atskiro patikrinimo nevykdėme, juolab, kad nebuvo gautas joks skundas iš nukentėjusios moters pusės.

Bet jūsų minima bendrovė buvo įtraukta į planinių patikrinimų sąrašą. Tas patikrinimas buvo atliktas prieš daugiau kaip mėnesį ir jokių pažeidimų tada nenustatyta. Bendrovės atstovams buvo pateiktos rekomendacijos, ką turėtų pataisyti ir pagerinti.“

VDI patarėja pridūrė, kad per pirmąjį šių metų ketvirtį buvo gautas 21 skundas dėl nelaimingų atsitikimų darbo vietoje: „Palyginus su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, tai skundų gauta daugiau (pernai jų buvo tik 11 – aut. past.). Dažniausia skundų priežastis yra sunkesnės traumos, kai darbuotojui prireikia medikų pagalbos.“

Pagal Lietuvoje galiojančią tvarką apie sunkius ar mirtinus nelaimingus atsitikimus darbe darbdavys privalo nedelsiant pranešti Darbo inspekcijai ir kitoms institucijoms, kurios atliks tyrimą.

„Tokių įvykių nuslėpti praktiškai neįmanoma. Pasitaiko bandymų nuslėpti nesunkius nelaimingus atsitikimus. Dažniausiai tai dėl nenoro atlikti visko pagal reikalavimus“, – situaciją reziumavo VDI patarėja.

rimas
2019-06-21 22:22:59
darbdaviai!!! ju sazine mesle paskendusi...
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Rolandas 2019-06-27 12:39:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Laba diena , perskaičiau straipsni tikrai koškokie supuve darbdaviai, šlykštynės , tokius baudžiamojoj atsakomulybei patraukt reikėtu. Šaunu kad viešina tikius darbdv.   ATSAKYTI
Diana 2019-06-25 15:38:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gal tuomet viešai reikėjo kalbinti ir ponią Ingridą, kuri skambinėjo ir liepė keisti įrašus sodroj? Prie to paties ir Zitą, kuri deklaravusi įvykį buityje, nors trauma darbe? O gal direktorius sumaišė darbovietes ir netyčia prikalbėjo nesąmonių?    ATSAKYTI
Diana 2019-06-25 15:30:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O jau juokinga tai iki kaklo.    ATSAKYTI
Darbuotojas 2019-06-23 14:01:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Teko susidurti su sita “geraja darbininke”. Ne tik kad smaukosi darbo vietoj, bet ir kolektiva kirsina pastoviai galejo geriau ta karve ispirt   ATSAKYTI
Irgi darbdavys 2019-06-23 13:51:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Galiu tik tiek pasakyti, situacija labai primena tureta musu darbe, kada "draugiskas" darbuotojas "smaukydavosi" po cecha ir stengdavosi su visais "draugauti". Tik kitiem "draugo draugams" reikejo uz ji papluseti. Tie pradejo tyliai skustis, tipo kodel mes turim uz ji pachalint, sako arba ji varyk, arba mes keliaujam... Nu, ir ka, proto bokstai, patartumet? Viena, dinderi musanti "drauga", kuris dirba 3 menesius, ar 4 darbuotojus, kurie dirbo 3-12 metu varyt lauk? ATSPEKIT, koki sprendima priemem? Jei pasikartos, ta pati padarysim. "Draugas" yra ne profesija... O visi "klaviaturos riteriai" pasakykit, kiek darbo vietu sukuret jus, kiek savo darbo vietoje jus kazka patobulinot, pagerinot? Nieko jus nepadaret, jus tik pasislepe prie kompo kieti :)   ATSAKYTI
As 2019-06-23 08:50:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Nepateisinu darbdaviu,kiaules jie.Bet moteriske irgi gera.Nieko nesakius,apie trauma darbdaviams nuejusi i poliklinika pasako jog trauma darbe,o tada kaip perkunas is giedro dangaus pasipila komisijos.Supykciau ir as del tokios staigmenos.   ATSAKYTI
TamDARB 2019-06-22 21:05:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Darbdavėli, bandantis skalbt mundurą, ne-su-ti-kau nei vieno darbdavio nuo nepriklausomybės atkūrimo iki šiandien, kuris darytų kažką dėl savo darbuotojo. O buvo galimybių pasirodyt ne vienam, ir ne kartą. Išvada visi chamai, deja ir tu, nes nu taip išeina pagal vidurkius. Juk jei ravakasys valgo bulves, o direktorius mėsą- vidutiniškai visi maitinasi cepelinais.   ATSAKYTI
Ina 2019-06-24 11:04:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Mes turim gera direktoriu zmones patis praso darbo , o ne iesko per laikrascius  
Irina 2019-06-22 19:28:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O jau kaip meluoja ponas direktorius.    ATSAKYTI
Ed 2019-06-22 12:03:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Sveiki.
Matomai dar yra zmoniu toleruojanciu sitoki darbdavio savivaliavima.
Na o antras tai greitai pats kuops ir melz jai elgsis panasiai taip ,kaip, su sia moterimi.   ATSAKYTI
INGRIDA 2019-06-22 11:13:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Supuvusi Lietuva. Supuvę ūkininkai darbdaviai. Supuvusios, darbą imituojančios instancijos.    ATSAKYTI
Ari 2019-06-22 09:27:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Čia Lietuva. Tad daugelio darbdavių požiūris į darbuotoją kaip į vergą. Todėl nieko nuostabaus, kad darbdavys nori save pateisinti visais atvejais. O darbuotoją pažeminti.    ATSAKYTI
Darb 2019-06-22 10:16:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-20
Netiesa, darbuotojai galvoja kad jiems viskas galima ir visi yra neteisus tik jie vieni teisus, jeigu gerai dirbi ir sąžiningai tai tave vertins kaip darbuotoją, o jeigu tu esi slunkius ir vagis, tai nieko kito ir nereikia tikėtis, pagarbos ir sąžiningumo negausi niekur. Tai reikia pelnyti savo darbų ir sąžiningumo.  
Darb 2019-06-22 06:03:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-16
Na mielieji nepulkite ant visų darbdavių, ne visi tokie kaip kad čia rašote, o kad darbuotojai iš tikro tingi dirbti ir vagia, tai viskas ok? Darbdavys pasitiki žmogumi, įdarbina, o jam padaro didžiulius nuostolius, tai irgi yra viskas gerai? Nes pagal jūs reiškia viskas gerai ,taip ir turi būti. Va čia tai tikrai laisva Lietuva, ką norim tą darom ir spjaudom viens kitam už akis, LIUKS    ATSAKYTI
Jo 2019-06-23 13:56:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Zinoma, kad gerai, juk jis darbdavys, jis niekas... :)  
Melžėja 2019-07-01 09:01:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Stop! Ši istorija ne apie vagišę, ne apie gražuolę - tinginę. Jokių pastabų dėl netinkamai atliekamų darbų anksčiau ši moteris negavo. Darbdavys padarė iš jos tinginę, nespėjančią atlikti normas PO ĮVYKIO DARBE. Ir čia viskas aišku. Darbdavio požiūris į darbininkus : absoliutus vergas. Labai gaila, kad Lietuvoje tokių darbdavių DAUGUMA.   
Jo 2019-06-21 23:48:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Taip buvo ir man isdirbau 30 m vienoje vietoje be jokiu nusiskundimu Atejo naujas direktorius Daug igameciu darbuotoju ismete -savus susistate Man taipogi dare spaudima kad iseiciau PAadare ispejima,papeikima ir ismetima Kai padaviau i teisma, tada ismokejo kompensacija, anuliavo visus "nusizengimus"ir siule dirbti toliau, Bet i ta puse jau negalejau ziuret O direktoriu ir pati po kiek laiko ismete Tai va kaip sako "lazda turi du galus "   ATSAKYTI
Saulius 2019-06-21 23:14:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Štai kur tikra lietuva ir tikra jos tauta.Bjauru,Žema,Klastinga.   ATSAKYTI
Laura 2019-06-21 22:45:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Visose imonese taip yra as pati susiduriau su tokia situacija   ATSAKYTI
Sandra 2019-06-21 22:25:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Visi darbdaviai taip daro eik pats lauk arba ,,daro spaudima,,kad darbuotojas neatlaikes išeitu lauk už nieka jei nepaklusni tai ir yra problema .Susiduriau ir as su šita situacija ,bet nepasiduodu iki šiol.   ATSAKYTI
Irmis 2019-06-21 23:01:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Žinau ką tai Reiškia ir Laikykitės, mieloji Sandra!!! :*:);-)  
rimas 2019-06-21 22:22:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
darbdaviai!!! ju sazine mesle paskendusi...   ATSAKYTI
Daina 2019-06-21 22:19:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Apdraudžiant darbuotojus, priverstinai darbdaviai liepia rašyti sutikimus , kad naudos gavėjas traumos atveju darbo metu yra įmonė. Nesutikus, priverčia išeiti iš darbo. Ypač aktyviai veikia ERGO draudimas.   ATSAKYTI
Ona 2019-06-22 14:57:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Oho! Jau tas ERGO visai išnaglėjo! Tiek verslininkai, tiek tokios kompanijos žiūri į žmogų kaip tik jiems gavus naudos. Jiems žmogus žemiau visko.  

Top Video

Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Nepaklausęs tėčio vaikinas labai pasigailėjo: dabar juokiasi visas internetas
DABAR RODOMA
Tarp gyventojų kilo panika: kiemuose užfiksavo nevaldomą pavojų
DABAR RODOMA
Reporterė netvėrė pykčiu: vyro poelgis tiesioginio eterio metu sukėlė sąmyšį
DABAR RODOMA
Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
DABAR RODOMA
Bijojo judėti net automobilyje: „ledo bombos“ talžė automobilio langą
DABAR RODOMA
Vyras nufilmavo, kaip degalinė apgavo ir priskaičiavo daugiau už kurą
REKLAMA
Miestas Andrius Ufartas/Fotobankas
Vilnius ir toliau sparčiai lenkia kitus miestus. Tai rodo atnaujintas savivaldybių gerovės indeksas. Tačiau ekspertai sako, kad dviejų Lietuvų tik su sostine priešakyje nebėra. ...
Aivaras Abromavičius (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
Visai neseniai įvyko svarbus Ukrainos ir Rusijos šalių vadovų susitikimas. Kaip Ukrainos politinis elitas vertina šios šalies prezidento Volodymyro Zelenskio ir Rusijos ...
Bananai  (nuotr. 123rf.com)
Viename Anglijos mieste esančioje „Tesco“ parduotuvėje tarp bananų aptikta egzotinė varlė, kuri su vaisių kroviniu atkeliavo kelis tūkstančius mylių. Neįprastas radinys ...
Vilniaus ir Rygos kalėdinės eglutės (nuotr. tv3.lt)
Gražiausių metų švenčių laukimas labiausiai pasijaučia tada, kai miestuose ir miesteliuose yra įžiebiamos Kalėdų eglutės. Kiekvienas šalies miestas stengiasi šioje ...
Klasė (nuotr. 123rf.com)
Prezidentas vėl žeria kritiką švietimo, mokslo ir sporto ministrui. Esą finansavimas švietimui auga, tačiau mokinių pasiekimai negerėja. Jam antrina ir Valstybės kontrolės bei ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Nepaklausęs tėčio vaikinas labai pasigailėjo: dabar juokiasi visas internetas
DABAR RODOMA
Tarp gyventojų kilo panika: kiemuose užfiksavo nevaldomą pavojų
DABAR RODOMA
Reporterė netvėrė pykčiu: vyro poelgis tiesioginio eterio metu sukėlė sąmyšį
DABAR RODOMA
Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
DABAR RODOMA
Bijojo judėti net automobilyje: „ledo bombos“ talžė automobilio langą
DABAR RODOMA
Vyras nufilmavo, kaip degalinė apgavo ir priskaičiavo daugiau už kurą
Valstybinės institucijos patyliukais skirsto šimtus milijonų, o informaciją – slepia
DABAR RODOMA
Valstybinės institucijos patyliukais skirsto šimtus milijonų, o informaciją – slepia
DABAR RODOMA
Šios savivaldybės Lietuvoje gyvena geriausiai: pasitikrinkite, kur gyvenate jūs
DABAR RODOMA
Lietuviai švenčia ne tik prie stalo: populiarėja kelionės net į egzotines šalis
DABAR RODOMA
Žvyneline Lietuvoje serga vis daugiau: trūksta paramos ir supratimo
DABAR RODOMA
Henriko Daktaro žmona nusivylusi: kaip dar jis gali geriau elgtis?
DABAR RODOMA
Negailestinga kritika Lietuvos švietimo sistemai: ruošiam pašalpų ėmėjus
DABAR RODOMA
Aiškėja daugiau detalių apie Kaune siautėjusį nuogą vyrą
DABAR RODOMA
Skvernelis apie skirtas lėšas: asfaltas nesibaigia ties premjero namais
DABAR RODOMA
Pasižvalgykite: gražiausios Vilniaus vitrinos, prie kurių nesustoti – neįmanoma
DABAR RODOMA
Užfiksuota, kaip iš „Achemos“ kyla dūmai
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų