Pergalę švenčiantis Gitanas Nausėda tvirtino, kad bus kitoks prezidentas nei Dalia Grybauskaitė ir tikisi, kad jo vadovaujamoje Lietuvoje sugyvens ir jaunas, ir senas.

Pirmadienį ryte savo feisbuko paskyroje G. Nausėda paskelbė:

„Ačiū Jums, visos Lietuvos žmonės, už parodytą pasitikėjimą ir tūkstančiais plūstančius sveikinimus! Drauge mes jėga – tai esame įrodę sau ir pasauliui ne kartą!"

G. Nausėda pro žmonių minią, skambant pergalingai muzikai, ėjo link scenos, kurioje pasakė savo pergalės kalbą. Daukanto aikštėje išrinktasis prezidentas G. Nausėda, stovėdamas ant scenos kartu su žmona Diana, kreipėsi į tautą.

„Žmonės užduoda klausimą, o kas bus dabar? Ar bus kitaip nei buvo anksčiau? Ar bus geriau? Galiu pasakyti, kad bus kitaip. Bet šiandien stipriausias jausmas, kuris yra mano krūtinėje, didžiulė padėka Lietuvos žmonėms, kurie išreiškė šitokio gylio pasitikėjimą“, – miniai tarė išrinktasis prezidentas.

Išrinktasis prezidentas prisiminė senyvo amžiaus moterį, kurią sutiko susitikime Pabaiske. Ją paskutinį kartą matė savo kandidatūros paskelbimo dieną. Tačiau, pasak G. Nausėdos, įsitikinęs, kad ta moteris už jį meldėsi.

REKLAMA

„Jos malda lydėjo, kai atrodė, kad sunku, pavargome, išsisėmėme. Prisiminęs jos malda aš vėl įgaudavau jėgų“, – teigė G. Nausėda.

G. Nausėda dėkojo pirmojo turo konkurentams, kuriuos pažino iš žmogiškosios pusės. Išrinktasis prezidentas dėkojo ir I. Šimonytei.

Nausėdos susitikimą su Grybauskaite žiūrėkite:

„Nuostabi konkurentė, konkurentė apie kurią galima tik svajoti. Kuri turi nuoširdų žmonių palaikymą. Tai yra šviesus, išmintingas, kryptingas, labai racionalus žmogus, kuris vaidins labai svarbų vaidmenį Lietuvos politikoje artimiausią dešimtmetį“, – sakė G. Nausėda.

Jis teigė, jog stengsis vienyti Lietuvos žmones, mažinti pagiežą šalyje ir vykdys rinkiminį pažadą kurti gerovės valstybės.

„Jūs neleisite pamiršti“, – šypsojosi išrinktasis prezidentas.

G. Nausėda sakė, kad atvers Daukanto rūmus visuomenininkams, kultūros veikėjams. Išrinktasis prezidentas dėkojo žmonai Dianai, dukroms , savo tėvui ir apgailestavo, kad jo pergale negalės pasidžiaugti į Anapilį išėjusi jo mama.

Po kalbos Daukanto aikštėje, G. Nausėda su komanda grįžo į Gedimino pr. esantį štabą. Skambėjo griausminga roko muzika, o G. Nausėda kartu su žmona Diana, laikydami šampano taures, džiaugėsi pergale prezidento rinkimuose.

„Gal ir ne tas gėrimas, kurį aš labiausiai mėgstu, bet turbūt galima sau kartais leisti taurę. Juolab žinant, kad šita taurė bus labai trumpa. Po šampano purslų ateina darbas, ateina suvokimas, kad pergalės džiaugsmas lieka už nugaros, o dabar yra atsakomybė“, – skambant Andriaus Mamontovo dainai „Geltona. Žalia. Raudona“ žurnalistams tarė išrinktasis prezidentas.

REKLAMA

Jis teigė, kad nenori prisidėti prie būrio to politikų, į kuriuos buvo dėtos didelės viltys, tačiau jie neišpildė duotų pažadų.

Kiek anksčiau savo štabe G. Nausėda žurnalistams tvirtino, kad tai buvo aukšto lygio rinkimai. 

„Dėkoju visiems, kurie balsavo už mane, kurie balsavo už Ingridą. Jie parodė, kad jie yra šitos valstybės šeimininkai. Lietuvos politika bus kitokia. Nenoriu pasakyti, kad ji bus geresnė ar daug geresnė. Ji bus kitokia“, – kalbėjo G. Nausėda.

Išrinktasis prezidentas tikisi, kad su visomis valstybės institucijomis ras bendrus sąlyčio taškus, kad Lietuvoje kiekvienas žmogus jaustųsi gerai ir oriai.

„Noriu, kad gerai sugyventų ir senas, ir jaunas. Ir daugiau pajamų turintis, ir mažiau. Ir gyvenantis Lietuvos pakraštyje, ir sostinėje. <...> Šitoje mažoje šalyje, kaip gintaro lašelyje, oriai ir gerai gali gyventi visi žmonės“, – sakė kandidatas.

G. Nausėda tvirtino, kad jis bus kitoks prezidentas nei D. Grybauskaitė, nes jis yra kitokia asmenybė nei dabartinė šalies vadovė. Išrinktasis prezidentas tikisi likti gyventi dabartiniame savo name, tačiau jei to neleis saugumo darbuotojai, kelsis į Turniškes.

G. Nausėda sako turintis rimtų abejonių dėl kelių ministrų darbo: socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio ir žemės ūkio ministro Giedriaus Siurplio.

„Nenorėčiau kalbėti apie pono Skvernelio perspektyvą, nes jis pats mįslingai apie tai kalba“, – sakė išrinktasis prezidentas.

G. Nausėda planuoja susitikti su visomis partijomis ir tik po šių susitikimų planuoja konkrečiau brėžti būsimosios vyriausybės viziją. Jis teigė, kad I. Šimonytę premjerės poste matytų, jei ji taptų partijos vadove ir valdančiąją koaliciją formuotų Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai.

REKLAMA

Kandidatas teigė, kad norėtų, jog rinkimus laimėję jaustųsi visi Lietuvos žmonės, kuriems jis dėkingas už paramą.

„Šita parama neleidžia abejoti, kad mus palaiko didelė dalis Lietuvos ir tai turbūt buvo rezultatas kaip nuoširdžiai ir kaip negailėdami savęs mes kantriai aiškinome, kas yra gerovės valstybė, kas yra kitokia politinė kultūra, kas yra taikus ir savitarpio pagarba pagrįstas bendradarbiavimas tarp politinių partijų“,  – sakė G. Nausėda.

Pasak G. Nausėdos, blogiausia, kas gali nutikti, kad jis nuvils žmonių pasitikėjimą.

„Darysiu viską, mano komanda darys viską, atiduos visas jėgas Lietuvai, kad taip neatsitiktų“ – žadėjo G. Nausėda.

G. Nausėda mano, kad žmonės pasirinko jį, o ne I. Šimonytę todėl, kad jis ir jo komanda buvo nuoširdūs, o ne apsimetė tokiais esantys. Pasak išrinktojo prezidento, kad pagrindinė I. Šimonytės ir jos komandos klaida buvo, kad paskutiniu metu jie daugiau kalbėjo apie G. Nausėdos finansus, o ne rinkimų programas.

Išrinktasis prezidentas: stengsiuosi vienyti Lietuvos žmones (pilna kalba)

„Žmonės dabar žvelgia į televizijos ekranus ir turbūt užduoda sau klausimą. O kas bus dabar? O kaip gyvensime dabar? Ar bus taip, kaip buvo anksčiau? Ar bus kitaip – geriau, blogiau? Tai priklauso nuo to, kokius lūkesčius žmonės puoselėja. Aš galiu pasakyti, kad tikrai bus kitaip.

Bet šiandien stipriausias jausmas, kuris yra mano krūtinėje – tai didžiulė padėka Lietuvos žmonėms, kurie išreiškė šitokio gylio pasitikėjimą.

Aš prisimenu 2018 metų rugsėjo 17 dieną, kuomet Saulėtekio alėjoje mes pristatėme savo viziją, savo ketinimą dalyvauti Lietuvos Respublikos prezidento rinkimuose kartu su artimiausiais bičiuliais, palaikytojais.

REKLAMA

Tada aš prisiminiau tą kuklią, senyvo amžiaus moterį, kurią prieš tai visai neseniai buvau aplankęs Pabaiske. Kuri ilgus metus triūsė bažnyčios šventoriuje, skambino varpais, tiesiog dalijosi savo gerumu su bendruomenės gyventojais. Ir žinote, ji visą laiką lydėjo mane.

Aš manau, kad ji meldėsi už mane. Aš jos nuo to laiko daugiau nesutikau, bet aš jaučiau, kad ji už mane meldžiasi. Ir tai mums labai padėjo, tai mums padėjo tuo metu, kuomet mes pradėjome savo kelią per Lietuvą. Aplankėme daugybę nuostabių Lietuvos kampelių. Matėme daugybę labai įvairių, bet labai šiltų, emocionalių, kritiškų, žingeidžių žmonių.

Ir jos malda lydėjo turbūt ir tuo metu, kai atrodė, kad labai sunku, pavargome, gal kažkiek išsisėmėme. Ir prisiminus ją ir jos maldą, aš vėl įgydavau jėgų.

Dar vienas dalykas, kuris man labai padėjo šiame nelengvame kelyje – tai mano nuostabi komanda. Miela komanda, kiek jūsų čia dabar yra... Jūs visada kartu, jūs visada kartu.

Daugelis iš jūsų stojote šalia manęs drąsiai, ištikimai tuo metu, kai atrodė, kad nebus nieko iš šito. Kad bus pernelyg sunku, kad jėgos pernelyg nelygios. O galbūt kas nors pagalvojo, kad gal aš palūkėsiu, pasižiūrėsiu kaip čia viskas gausis, tada aš prisijungsiu vėlesniame etape.

Daugelis iš jūsų tai padarėte be jokių išlygų iš karto, čia ir dabar. Ir dėl to aš jums esu labai už tai dėkingas. Ir jums buvo sunku, ir man buvo sunku, bet mes stengiamės niekada to vienas kitam neparodyti. Mes savo sunkumus užgniauždavome kažkur kamputyje ir toliau eidavome į priekį.

REKLAMA

Aš noriu padėkoti visiems konkurentams, kurie stojo į pirmąjį rinkimų turą, su kuriais susiklostė visiškai neblogi žmogiški santykiai. Kai kuriuos pažinau iš kitos – žmogiškosios pusės.

Pasakyčiau taip – politikai gal kartais atrodo šiek tiek baisoki, kuomet žiūri į juos per televizijos ekraną. Bet kai susipažįsti su jais, kaip su žmonėmis, matai, kad tai tie patys žmonės su savo jausmais, su savo ydomis, su savo privalumais. Ir tai buvo dar vienas nuostabus patyrimas šitoje kovoje.

Na ir žinoma, antrasis rinkimų turas, nuostabi konkurentė – konkurentė apie kurią galima tiktai svajoti, kuri turi tikrai nuoširdų štai ir čia susirinkusių žmonių palaikymą, nes tai yra tikrai šviesus, išmintingas, kryptingas ir tikrai labai racionalus žmogus, kuris be kita ko vaidins Lietuvos politikoje tikrai labai svarbų vaidmenį artimiausiais dešimtmečiais.

Aš labai tikiuosi, kad santykiai su gerbiama Ingrida susiklostys labai draugiški, geri ir mes tikrai galėsime kur kas daugiau padaryti Lietuvos labui.

Kokia nuotaika užplūsta? Žinote turbūt būtų nesąžininga, jeigu aš dabar jums sakyčiau, kad aš pradedu čia kažką dėliotis savo galvoje – būsimus darbus. Patikėkite, dabar toje galvoje yra daugybė dalykų, kuriuos net sunku vieną su kitu suklijuoti ir tiesiog gal mintys pernelyg padrikos. Bet aš tikrai nepamiršau to, ką aš kalbėjau visą laiką. Net tuo metu, kai kai kurios politinės jėgos stengėsi įrodyti, kad nieko nebus, nebus jokio susitarimo, nebus jokio noro sėsti prie bendro stalo. Aš vistiek tuo tikėjau, aš tuo tikiu ir aš tuo tikėsiu.

REKLAMA

Aš stengsiuosi vienyti Lietuvos žmones, vienyti Lietuvos partijas. Aš stengsiuosi, kad Lietuvoje būtų mažiau pagiežos, mažiau beprasmiškos konkurencijos, kuri nelemia sprendimų. Ir dėl tos priežasties aš esu pasirengęs kentėti, jeigu reikės, bet vis tiek nuosekliai sieksiu šito tikslo.

Ir dar vienas dalykas, kurio mes negalime užmiršti – tai savo rinkiminių pažadų. Tiksliau jūs neleisite jų pamiršti. Manau, kad Lietuva tikrai nusipelno būti gerovės valstybe, kurioje gera visiems, kurioje nereikia aukštomis tvoromis, spygliuotomis tvoromis apsistatyti turtingiau gyvenantiems nuo skurdžiau gyvenančių. Kuriame nereikia pasiturintiems žmonėms sodinti į savo mašinas su apsaugininkais ir lydėti į mokyklas. Kuriose visi gyvena sutarime ir nesijaučia didžiulių socialinių skirtumų, regioninių skirtumų.

Aš noriu, kad šitie rūmai, tą jau esu kalbėjęs debatuose, atsivertų, priimtų žmones, parodytu svetingumą įvairioms visuomenės grupėms, kurios tikrai nusipelno būti išgirstos ir įvertintos. Tai kultūrininkai, švietimiečiai, regionų politikos lyderiai. Patikėkite – bus čia veiksmo šituose rūmuose ir aš stengsiuosi, kad tai būtu garantuota ir kad žmonės, kurie norės pareikšti savo mintis, tikrai čia galės jas pareikšti.

Ir, žinoma, norėčiau padėkoti savo artimiausiems bendražygiams. Diana... Mielos mano dukros, kurios kažkur pasimetėte, tikiuosi mes jus kažkaip susirasime. Savo mylimą tėvuką, aš jau paskambinau jam. Abu nuleidome sūrią vyrišką ašarą prisimindami, kad mamytė jau negalės pasidžiaugti. Ji paliko šį pasaulį 2014 metais, bet aš manau, kad ji kažkur aukštai danguje stebi...

Dar kartą dėkoju visiems čia susirinkusiems ir aš tikiuosi, kad mes matomės tikrai ne pirmą, ne antrą, ne paskutinį kartą. Tikiuosi, kad mes visi kartu kursime gražesnę, laimingesnę, labiau savimi pasitikinčia ir darnesnę Lietuvą“.

Mociute
2019-05-26 23:23:35
Ir ka jis gali pazadeti ,gal aukso kalnus ,kaip kiti ? Jis pazada dirbti , tai daugiau nieko ir nereikia .linkiu jam sveikatos ir istvermes ,nes sitame isvogtame laive jam to reikes.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Birute 2019-05-27 14:16:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sveiki
Noreciau paprasyti busima prezidenta saugoti gamta.Lietuva be misko kaip upe be vandens.
Uzdrauskite pardavineti mediena.
Gamta musu visu namai o ir be medziu nera deguonies.
Tikime Jumis
Irodykite metu begyje kad esate daug kartu vertesnis uz Grybauskaite pardavusia musu mylima krasta   ATSAKYTI
Pen.cinikė 2019-05-27 12:46:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nesidžiaukime labi naujai išrinktuoju, kaip sako patarlės:"negirk ryto be vakaro", ne peršokęs upelio, nesakyk-op", "viščiukus skaičiuokime rudenį". Naujas prezidentas neras Lietuvos gelmėse nei deimantų, nei naftos, nei dujų ar kitų iškasenų, kurios staigiai pakeltų gyvenimo lygį,o ką galime sukurti, tai tik žmonių protu ir šiuo laiku dirbančiųjų įmokomis į valstybės iždą. Stebūklų nebūna!!!   ATSAKYTI
tikrai 2019-05-27 07:47:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
grazi pora ,gerai Nausediene neatejo su svocios sukuosena vakar atrode zaviai ir atjaunejusi ,sekmes sitai porai pries Lanzbergiu klana,Gabriukas kis pagalius tai tikrai    ATSAKYTI
valio 2019-05-27 07:43:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Džiugu, kad jis laimėjo!!!    ATSAKYTI
Ttt 2019-05-27 05:57:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Per silpnas.a ne bus kaip su Paksu.pagyvensime pamatysime.   ATSAKYTI
Gintaras 2019-05-27 01:21:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Gerai, kad nelaimėjo konservatorių šokdynė Šimonytė. Nors balsavau už Nausėdą, jis man neatrodo tobulas. Bet kad geriau už Šimonytę - tikiuosi viltys pasiteisins. Buvo geresnių kandidatų pirmame ture, bet kad lietuviai nesubrendę ką nors geresnio išsirinkti... Čia mūsų esminė bėda ir yra. Žemiau komentavo, kad Šimonytės pralaimėjimą neva įtakojo Šimonytės nusistatymas atiminėti vaikus. Tikrai ne vien tas! Labai už tai pykti negalima ant jos, juk sqvo vaikų neturi ir visiškai nesupranta, kas yra šeima. Svarbiau tas, kad jinai konservatorė ir labiausiai vien to pakako. Niekas nemyli dviejų partijų: komunistų ir konservatorių. Kadangi komunistų neturime, tai dvigubą pyktį konservatoriai atremia:) Jie tokie patys parazitai, tik kitos- dešinės pusės. Štai visa esmė. O dar ir buka jinai. Nemato žmonių problemų, nežino ko reikia mūsų žmonėms. O svarbiausia- nenori žinoti. Ji nuo žmonių toli toli, labai aukštai ir šiltai sėdinti. Todėl žmonės jos net bijojo. Ir teisingai darė. Konservatorių ir bažnyčioje reikia bijoti, prezidentūroje juo labiau.   ATSAKYTI
Ale 2019-05-26 23:49:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-13
Tau toli iki Grybauskaites   ATSAKYTI
vytas 2019-05-27 00:03:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
uztilk susna  
Daiva 2019-05-26 23:38:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Valio! turetu buti saunus prezidentas,nors karta lietuvuje!!!!   ATSAKYTI
Mociute 2019-05-26 23:23:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ir ka jis gali pazadeti ,gal aukso kalnus ,kaip kiti ? Jis pazada dirbti , tai daugiau nieko ir nereikia .linkiu jam sveikatos ir istvermes ,nes sitame isvogtame laive jam to reikes.   ATSAKYTI
svarbu laimejo 2019-05-26 22:34:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-13
Nu ir ka cia gero prizadejo? is tuscio i kiaura.....   ATSAKYTI
XXX 2019-05-26 22:19:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Šimonytė prarado tėvų pasitikėjimą, tas jai skaudžiai kirto. Jei nebūtų atsainiai elgusis, nebūtų prieš pataisas, leidžiančias iš tėvų ne taip lengvai atimti vaikus, būtų turėjusi daugiau palaikymo. O jei žmogus neturi savo nuomonės ir viską daro taip, kaip partija diktuoja, tai nėra ko norėti.   ATSAKYTI
Auklėtoja 2019-05-27 05:42:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Eikit jūs su tais vaikais.Už dyką darželiai soc.remtiniems 5 dienas augina ir dar blogai.Girtos gimdo,pakrūmiais mėto.Elitas iš jų išaugs? Atima vargšams? Ar gelbėja nuo smurto?  
Auklètojai 2019-05-27 08:35:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Lauke saulelė šviečia, paukšteliai čiulba, o jūs-darbe. Tai psichologinis smurtas.   
Jo 2019-05-26 22:06:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Gitanai Valio mes laukėme sito !!!!!!!!!!   ATSAKYTI
Taip l 2019-05-26 21:54:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Tikri Lietuvai už Nausėda Valio !!!!   ATSAKYTI
Rinkėja 2019-05-27 09:46:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kai nieko nesitiki,tai ir nusivilti netenka.Žiuresim kaip bus. Kažkodėl visi atėję į valdžią nustoja elgtis žmogiškai,ir net nemato reikalo atsakinėti į klausimus ir duoti ataskaitą liaudžiai .  

Top Video

Dragūno ir kovotojo Misiūno konflikto vaizdo įrašas
DABAR RODOMA
Dragūno ir kovotojo Misiūno konflikto vaizdo įrašas
DABAR RODOMA
Tiesioginio eterio įrašas atskleidė vagystę: kuriozas tapo sensacija
DABAR RODOMA
Dėl gyvūno pikantiško poelgio modeliui teko raudonuoti
DABAR RODOMA
Moteris palikusi atvirus automobilio langus labai greitai to pasigailėjo
DABAR RODOMA
Darbuotojai užfiksavo poros akimirką restorane: visi internautai ėmė jų ieškoti
DABAR RODOMA
Pamačius šalia važiavusį automobilį išsitraukė kamerą: to dar nebuvo regėję
DABAR RODOMA
Keistos išvaizdos žuvis sukėlė sąmyšį: atrodo, kaip su žmogaus veidu
DABAR RODOMA
Venckienės palaikymo mitingo dalyvė: aš buvau pas Neringą kameroje
DABAR RODOMA
Šokiruojantis įrašas: policija elektra kratė vyrą, kurio rankose – vienerių metų vaikas
DABAR RODOMA
Vyras renka žmonių nagus: nepatikėsite, kam juos naudoja
REKLAMA
Gydūnas Rimantas Petravičius (nuotr. stop kadras)
Klaipėdoje masažo paslaugas teikiantis save gydūnu pristatantis vyras sulaukė kaltinimų dėl galimai nederamo elgesio. Moterys kaltina, kad gydūnas lietė jų genitalijas ir ...
A. Labašauskas (nuotr. stop kadras)
Koks memorialas, skirtas laisvės kovų gynėjams stovės Vilniuje, Lukiškių aikštėje neaišku iki šiol. Tarp pirmosios ir antrosios vietos nugalėtojų nuožmi kova tęsiasi antrus ...
Gaisras Alytuje (nuotr. Raimundas Maslauskas/TV3)
Auga Alytaus rajono ūkininkų dėl gaiso patiriami nuostoliai. Maisto ir veterinarijos tarnyba paskelbė, kad vėžį sukeliančių dioksinų rasta ne tik žaliaviniame piene, bet ir ...
asociatyvi (nuotr. Vida Press)
Tarptautinė žurnalistų komanda paskelbė tyrimą, kaip iš bankų Lietuvoje, Latvijoje ir Ukrainoje išvesta apie 0,5 milijardo JAV dolerių. Bankams žlugus, dingusių milijonų našta ...
Asociatyvi (nuotr. Raimundo Maslausko)
Nenaudojamos Vilniaus pataisos namuose esančios patalpos bus pertvarkomos į kamerinio tipo tardymo izoliatorių suimtiesiems laikyti, pirmadienį pranešė Teisingumo ministerija. ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų