Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Kauno paveikslų galerijoje, K. Donelaičio g. 16, lapkričio 8 d., ketvirtadienį, 17 val. įvyks Algimanto Miškinio kolekcijos Rytų meno rinkinio ekspozicijos atidarymas. Tai antrojo etapo, oficialiai perduodant kolekciją Kauno miestui, finalinis akordas.
Rytų meno parodoje eksponuojama apie 380 vaizduojamosios, dekoratyvinės bei taikomosios dailės darbų. Tai daugiausia Tolimųjų Rytų (Kinijos, Japonijos, Indijos, Birmos, Tibeto, Nepalo, Mongolijos ir kt.) meistrų kūriniai, keletas darbų yra iš Artimųjų Rytų (Irano). Seniausias dirbinys - kinų ritualinis indas - yra datuojamas IV tūkstm. pr. Kr., naujausias - XX a. I p., kolekcijos pagrindą sudaro XIX a. kūriniai. Tačiau itin tiksliai datuoti, nurodyti, kokiai šaliai ir kiek kūrinių gali būti priskirta, šiuo metu dar negalima, kadangi rinkinys išsamiai netyrinėtas.
Parodoje dominuoja dekoratyviniai kaulo dirbiniai, kurie daugiausia vaizduoja populiarius dievus (laimės, ilgaamžiškumo, turto ir pan.), daoistų nemirtinguosius, budistų arhatus ir paprastus žmones kasdieniškose situacijose. Nemažą eksponatų grupę sudaro metalo plastikos dirbiniai: budos, bodisatvos, budizmo mokymo gynėjai, valdovai.
Akmens dirbinių grupėje vyrauja kompozicijos iš nefrito. Medžio kūrinių grupę sudaro kinų meistrų atlikti XIX a. drožiniai, vaizduojantys dievus, šventuosius, keliautojus, taip pat trobesių interjero elementai ir kt. Tarp porceliano ir fajanso dirbinių vyrauja taikomosios dailės darbai – buitiniai indai ir vazos, tačiau yra ir dekoratyvinių lėkščių, skulptūrėlių. Eksponuojami keli skirtingos stilistikos baldai, karpiniai ir kt.
Nemažą grupę eksponatų sudaro aliejinės tapybos ir akvarelės darbai ant šilko, popieriaus, taip pat garsių XVIII – XIX a. japonų dailininkų (Utagawos Kunisados, Suzukio Harunobu, Katsushikos Hokusajaus, Utagawos Hiroshigos) ksilografijos.
Eksponatus įvardinti ir apibūdinti A. Miškiniui padėjo VDU doktorantas Aurelijus Zykus ir VDU dėstytoja iš Kinijos Yang Qiaoyn. Dalį užrašų perskaitė VU Orientalistikos centro darbuotoja Dalia Švambarytė, sakoma pranešime spaudai.