Tiesiog unikalaus ir visame pasaulyje dievinamo projekto UNKLE įkūrėjas ir lyderis, Britanijos muzikinę sceną pakeitusių dainų „Rabbit In Your Headlights" ir „Be There" autorius, roko ikona, turinti savo vardinių drabužių liniją, bei nuostabiausias didžėjus, kurio remiksų prašo „Radiohead“ ar „Metallica“.
Sutikite išdidžiai, plojimais ir šypsenomis, - tai neprilygstamas James Lavelle ir jo tiesiog nenusakoma žodžiais naujausia daina „Heaven".
Geidžiamiausiais vadinamus Ellen Allien, „Datarock“, Darren Price iš „Underworld“, Gilles Peterson bei Peaches per paskutinius metus klube „Gravity“ pristačiusi išskirtinių renginių serija „Sobieski Uogos“ vėl vaišins ypatingomis uogomis. Šį penktadienį už pulto stos net dvidešimt metų muzikai atidavęs britas. James Lavelle talkins gyvai grosiantis Few Nolder bei didžėjai Ernestas Sadau, Pupa ir Ruben. „Sobieski Uogų“ serija – tai išskirtiniai renginiai, kurių negalima praleisti.
Vardiniai James Lavelle žaislai ir drabužiai
„James Lavelle yra legendų legenda. Be jo neįsivaizduoju Britanijos muzikinės scenos“, - sako grupės „Massive Attack“ lyderis Robert Del Naja (3D). Ir iš tiesų, nors James dar tik 35-eri, jo muzikinė biografija yra tokia įspūdinga, kad atrodo jam mažiausiai 50 metų. Tad natūralu, kad kitaip nei legenda, jo pavadinti neapsiverčia liežuvis.
Norint tuo įsitikinti užtenka paminėti keletą faktų: beveik prieš 20 metų jis įkūrė labai įtakingą įrašų kompaniją „Mo Wax“, prieš 15 metų subūrė UNKLE, tada kartu su legendiniu Gilles Peterson pagimdė bene ilgiausiai trukusią renginių seriją Londone „That's How It Is“, sukūrė keletą filmų garso takelių, didžėjavo per žinomo dizainerio Alexander McQueen kolekcijas, galiausiai, Japonijoje pristatė savo vardinius žaislus.
Maža to, James Lavelle, kaip tikra žvaigždė, ne tik turi įrašų kompaniją, parduotuvę bei studiją, bet ir drabužių kompaniją. Išskirtinius jo „Surrender“ drabužius galima įsigyti Londone, San Franciske ir Singapūre.
UNKLE nuolat skamba filmuose ir reklamose
Vieną keisčiausių, paslaptingiausių bei niekada neužmirštamų Britanijos grupių UNKLE žurnalistai kaip susitarę vadina unikalia. James Lavelle vadovaujama grupė iš viso išleido tris albumus. Visi jie buvo labai ilgai aptarinėjami ir liaupsinami muzikos profesionalų. Debiutinis albumas „Psyence Fiction“ iš karto tapo auksiniu ir pakilo į populiariausių albumų dešimtuką. Vėliau sekė nepriekaištingi „Never, Never, Land“ ir „War Stories“.
UNKLE dainas mėgo ne tik gerbėjai ir žurnalistai, bet ir reklamų bei filmų kūrėjai. James Lavelle kurtos dainos skambėjo „Xbox“, „PlayStation“, „Hyundai“, „Picnic“, BMW reklamose. Taip pat UNKLE galima išgirsti įvairiausiuose kompiuteriniuose žaidimuose, holivudiniuose filmuose „The Beach“, „21“, „X Files“ bei pas mus rodomuose TV serialuose „Heroes“, CSI: NY, „Prison Break“.
Dirbo kartu su visu muzikos elitu
Visų galų meistras James Lavelle nėra tik muzikinė ikona, gyva legenda, ar geriausių dainų prodiuseris – jis ir nepriekaištingos reputacijos didžėjus. Juk ne veltui „Sobieski Uogų“ svečias net penkerius metus buvo garsiojo Londono klubo „Fabric“ rezidentas. Būtent UNKLE įkūrėjui priklauso šiandien jau legendinės rinkinių serijos „FabricLIVE“ pirmas miksas. Jis taip pat surinko net tris populiarias „Global Underground“ kompiliacijas, dedikuotas Bankokui, Barselonai ir Rumunijai.
James Lavelle per savo karjerą spėjo padirbėti bene su visais elitiniais atlikėjais ir grupėmis kaip „Radiohead“, „Massive Attack“, Beck, Ian Brown, „Blur“, „Garbage“, „Placebo“, DJ Shadow, „Metallica“, „Oasis“, „Beastie Boys“, Robert Plant, „Depeche Mode“. Vieni dainavo bei grojo jo grupėje UNKLE, kitiems jis kūrė remiksus. Jokio skirtumo, nes visi iki vieno James Lavelle žavėjosi ir sakė jam komplimentus.