Rusijos televizijos kanale RTR buvo rodoma laida „Kūdikio lūpomis", kurioje 4 - 9 metų amžiaus vaikai aiškino įvairių žodžių reikšmes. Štai kaip jie supranta tokius, rodos, mums visai kitaip suvokiamus dalykus…
Uodega:
„Ji pritaisyta gyvūnams iš užpakalio. Pavyzdžiui, kur baigiasi karvė, tai ji prasideda.“ (Olia Lučkova, 4 metai)
Laimė:
„Vaikams ji būna „pusė per pusę“, kadangi mama tai bara, tai ledus perka.“ (Zulfija Chakimova, 8 metai)
Televizijos serialai:
„Jie labiausiai patinka moterims, kadangi ten vyksta daug visokių nuostabių dalykų. Pavyzdžiui, vyrus žudo ne po vieną, o po kelis iš karto.“ (Arina Tabakova, 7 metai)
Skalbimo milteliai:
„Paprastai juos pila į skalbimo mašiną. Tačiau kas bus, jeigu jų įsipilsi į sriubą, aš nežinau, nes dar nebandžiau.“ (Daša Ušakova, 8 metai)
Stiuardesė:
„Ji būtinai turi būti liesa. Nes jeigu ji būtų stora, tai lėktuve įstrigtų tarp sėdynių praėjime. Pilotui tektų ateiti ir stumti ją per visą praėjimą, o tai nelabai patogu.“ (Daša Levina, 7 metai)
Pilvas:
„Tai labai svarbi žmogaus vieta. Ten sudedami makaronai, kompotas, barščiai. Tarp viso šito tenai dar kažkur ir širdis yra...“ (Galia Šaulova, 5 metai)
Elektrinis arbatinukas:
„Jo į žygius neima, kadangi miške yra sunku rasti rozetę.“ (Julia Pankova, 7 metai)
Nemiga:
„Ji būna jaunamartėms prieš vestuves. Guli ji naktį ir galvoja: „O kokia rytoj bus mano suknelė? Graži, ar negraži? O svarbiausia - koks rytoj bus mano vyras?“ (Maša Sinelnikova, 7 metai)
Aristokratai:
„Jeigu jiems pasiūlyti pašvinkusią mėsą, ar sužiedėjusią duoną, arba sugižusį pieną, tai jie paprastai atsisako. Sako, kad šito nemėgsta. Tokie jie inteligentiški žmonės.“ (Julia Šutilova, 7 metai)
Būrimas:
„Iš pradžių aš galvojau ištekėti už Jašos, bet vėliau nusprendžiau išsiburti, ar man netekėti už Liovos. Bet sužinojau, kad geriau man draugauti su Antonu.“ (Maša Solnceva, 6 metai)
Gurmanas:
„Tai žmogus, kuris gali iš skonio nustatyti, ko trūksta. Pavyzdžiui, pavaišinsite jį pyragu, jis paragaus ir pasakys: „O kur iš pyrago avietės dingo?“ (Marina Sokolskaja, 9 metai)
Džentelmenas:
„Tai tas pats, kas ir ledi, tiktai vyras.“ (Tolia Mirnyj, 6 metai)
Maistas:
„Skaniausiai tai pavyksta močiutei. Mama irgi neblogai gamina. Užtat tėtis duoną gerai raiko.“
(Vera Kustejeva, 7 metai)
Žmona:
„Tai mergaitė, kuri gamina vyrui pietus, skalbia marškinius ir prižiūri jo vaikus.“ (Andrej Pičugin, 6 metai)
Vyras:
„Su šiuo žodžiu sunku, kadangi su juo labai daug rūpesčių... Išlaidos didelės. Šis žmogus gali tave ir nuvilti: pavyzdžiui, iš pradžių jis buvo geras ir gražus, o po to, kai jūs su juo susituokėte, jis tapo piktas ir storas.“ (Kiril Abakumov, 7 metai)
Jaunikis:
„Taip dėdes vadina iki tol, kol jie veda. O po to, kai jie veda, juos jau vadina visokiais kitokiais įvairiais žodžiais.“ (Ania Glebova, 9 metai)
Įsimylėjęs:
„Pavyzdžiui, vyras paskui žmoną vis vaikščioja, vaikščioja, akių nuo jos nenuleidžia visą dieną. Tada ji pradeda spėlioti, ar tiktai jis jos neįsimylėjęs.“ (Marina Kazakova, 8 metai)
Intuicija:
„Tas, kas ją turi, tas prie durų priėjęs iš karto žino, kas jo už jų laukia. Dėl to jis iš anksto išsitraukia pistoletą ir įėjęs iš karto be žodžių pradeda šaudyti.“ (Fedia Voroncovas, 8 metai)
Kruizas:
„Tai tokia kelionė, po kurios vyrams ir moterims dažnai tenka tuoktis.“ (Lena Radkovskaja, 7 metai)
Manekenė:
„Tai tokia sunki profesija, kadangi reikia visą laiką laikytis dietos ir greitai nusirenginėti.“ (Irina Mazunova, 9 metai)
Avižinė košė:
„Labiausiai ją mėgsta anglai. Kaip jie valgo tą šlykštynę, nesuprantu.“ (Tania Kuzminskaja, 9 metai)
Poetas:
„Pas jį mūza ateina, o po to vėl išeina. O jis pusiau patenkintas, pusiau nusivylęs. Patenkintas, kad atėjo, o nusivylęs, kad jam vėl visus metus reiks jos laukti.“ (Ženia Novikovas, 9 metai)
Pseudonimas:
„Tai artistai susigalvoja sau kokius nors gražius vardus, kad afišose rašyti. O jų pačių vardai negražūs. Būna ir pas rašytojus: parašo kokius nors eilėraščius, o pasirašo kito rašytojo vardu.“ (Ženia Pak, 7 metai)