Rytoj Vilniuje prasidėsianti tarptautinė žinių ir išsilavinimo paroda „Studijos 2014” moksleivius trauks ne tik pasakojimais apie studijų programas, bet ir suteiks galimybę pamatyti praktinę jų pusę – aukštosiose mokyklose kuriamas inovacijas ir technologijas. Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) parodoje demonstruos elektromobilius, radijo bangomis valdomus burlaivius ir visą būrį robotų – nuo šešiakojų vorų iki nuotoliniu būdu valdomos mechaninės rankos.
„Parodos lankytojai galės pamatyti studentų sukurtas inovacijas, pabendrauti su jų kūrėjais, sužinoti apie universitete esančius įrankius ir galimybes pritaikyti teorines žinias realizuojant savo sumanymus nuo pirminės idėjos iki galutinio įgyvendinimo,“ – sakė VGTU Stojančiųjų priėmimo ir informavimo centro direktorė Valerija Bernotienė.
Didžiausią VGTU demonstruojamų išradimų dalį sudarys robotai – jų studentai atsiveš net šešis. Robotai vorai parodys, kaip jie gali būti pritaikomi žmogui sunkiai pasiekiamų vietų – olų, griuvėsių, pavojingų teritorijų tyrimams. Dviem ratais po parodą važinės robotas katinas, galintis transportuoti nedidelius daiktus iš vienos vietos į kitą. Lankytojai taip pat galės išbandyti VGTU studentų sukurtą nuotoliniu būdu valdomą mechaninę ranką – tam tereikės apsimauti specialią pirštinę, kuri užfiksuos pirštų judesius ir perduos juos robotui.
Parodos lankytojai taip pat turės progą išvysti radijo bangomis valdomus burlaivius, kurie VGTU Mechanikos fakulteto komandai garantavo pergalę Lietuvos motorlaivių federacijos čempionate. Jachtų modelių kūrimui reikėjo ne tik daug kruopštumo ir kantrybės mokantis valdyti laivus, bet ir kūrybiškumo renkantis geriausius inžinerinius sprendimus, taip pat mechanikos bei dizaino žinių.
VGTU studentai į „Litexpo“ atsiveža net du savo sukurtus elektromobilius, kuriuos bus galima ne tik apžiūrėti, bet ir išbandyti. Vienvietis miesto elektromobilis kaip tik pritaikytas važinėtis ir lauke, ir viduje – jo sulankstomas korpusas leidžia lengvai įvažiuoti net į itin mažą patalpą ar liftą, o patogus valdymas – manevruoti gatvėse ir neturint vairuotojo pažymėjimo. Sportiniu dviviečiu VGTU studentų sukurtu elektromobiliu jau galima įveikti ir nemažus atstumus – kelyje jis išvysto 120 kilometrų per valandą greitį, o dėl sportinio dizaino sulaukė nemažai dėmesio ankstesnėse inovacijų parodose.
Taip pat VGTU stende bus galima pamatyti autonominių orlaivius su integruotomis tyrimų platformomis, inercinius jutiklius žmonių judesių fiksavimui, išmanaus namo maketą, oro sklandytuvą ir kitus studentų darbus.
Tarptautinė žinių ir išsilavinimo paroda „Studijos 2014” vyks vasario 6–8 dienomis Vilniaus parodų ir kongresų centre „Litexpo“.