Vėžiu sergančius Lietuvos vaikus globojančio paramos ir labdaros fondo „Mamų unija“ savanoriai ragina Vilniaus gyventojus ir svečius nebūti abejingus ir rengia gerumo ir vilties eiseną „Vaikai, sergantys vėžiu, irgi žaidžia!“. Ši socialinė akcija vyks šeštadienį, kovo 2 dieną Vilniuje, „Kaziuko mugės 2013“ metu. Eisenos pradžia 14 val. prie karaliaus Mindaugo paminklo. Eisena judės Pilies gatve Vilniaus Rotušės aikštės link. Prie jos kviečiami prisijungti visi norintieji, tereikia su savimi turėti baltą atributiką ir gerumui atvertą širdį.

„Šia akcija norime parodyti, kad onkologinėmis ligomis sergantys vaikai nėra užmiršti, izoliuoti ar pasmerkti ir kad kiekvienas Lietuvos pilietis gali prisidėti prie jų gerovės. Juk mažieji onkologiniai ligoniukai taip pat šypsosi, žaidžia, svajoja ir gali pasveikti. Statistika tai patvirtina – net 80 proc. vėžiu susirgusių vaikų gali pasveikti, jeigu liga diagnozuojama anksti. Todėl kartu su savanoriais ir gimė ši idėja – paraginti kiekvieną iš mūsų padėti sveikti mažiesiems“, – sako fondo vadovė Eglė Mėlinauskienė.

Eisenos metu savanoriai primins būdus, kaip kiekvienas žmogus gali padėti vėžiu sergantiems vaikams, skirdamas vos keletą minučių savo laiko. Vienas iš jų – valstybės sudaryta galimybė skirti 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio labdaros ir paramos fondui „Mamų unija“. Prisidėti galima ir įsigyjant fondo atvirukų, kuriais bus prekiaujama specialioje „Mamų unijos“ palapinėje Vrublevskio gatvės atkarpoje Katedros pusėje visos Kaziuko mugės metu. „Mamų unijos“ savanorių eisenos šūkis – „Vaikai, sergantys vėžiu, irgi žaidžia!“. Eisenos dalyviai vilkės baltais kombinezonais, simbolizuojančiais apatiškumą svetimo žmogaus nelaimei. „Sieksime priminti žmonėms, kad nė vienas iš mūsų nesame apsaugoti nuo ligos, tačiau visi galime išmokti būti vieningi ir padėti vieni kitiems ištverti šiuos sunkius gyvenimo išbandymus,“ – optimistiškomis mintimis dalijasi savanoriai. Pasibaigus Kaziuko mugei mieste „Mamų unija“ mugės idėją perkelia į Vilniaus Santariškių klinikų vaikų ligoninės onkohematologinį skyrių (3 aukštas), adresu Santariškių g.4. Tai tradicinė ir šiemet jau 8-ąjį kartą vyksianti Kaziuko mugė, kurioje bus pardavinėjami sunkiomis genetinėmis ir onkologinėmis sergančių vaikų darbeliai. Šiemet savo darbelius mugei paruošė 24 vaikai.  


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų