Įgyvendinant Mokslo ir studijų įstatymą, geriausiems už mokslą mokantiems bakalauro ir vientisųjų studijų studentams valstybė kompensuoja studijų kainą. Kompensacijas už du pirmuosius studijų metus galės gauti 989 universitetų ir kolegijų trečiakursiai. Studijų kainos kompensavimui šiemet skiriama 11,413 mln. litų.

Kompensavimą administruoja Valstybinis studijų fondas. Aukštosios mokyklos artimiausiu metu atrinks geriausiuosius studentus ir pateiks Fondui jų sąrašus. Apie siūlomas kompensacijas Fondas atrinktus kandidatus informuos elektroniniu paštu iki lapkričio 25 d. Gavę pranešimą apie skiriamą kompensaciją studentai Fondui iki gruodžio 9 d. privalės pateikti nustatytos formos prašymą dėl jos išmokėjimo. Numatoma, kad kompensacijos į kandidatų nurodytas individualias sąskaitas bus pervestos iki gruodžio pabaigos.

Galimybė geriausiems už mokslą mokantiems studentams atgauti už studijas sumokėtus pinigus sudaroma pirmą kartą. Ją atvėrė prieš trejus metus pradėta vykdyti mokslo ir studijų reforma.

Kiek už mokslą mokančių studentų kasmet gaus kompensaciją, priklauso nuo studijų krepšelių skaičiaus ir valstybės finansinių galimybių. Kaip numato Mokslo ir studijų įstatymas, kompensacijų skaičius gali siekti iki 10 proc. atitinkamais metais valstybės finansuojamų studijų vietų skaičiaus. Įvertinęs turimas lėšas, Valstybinis studijų fondas kasmet nustato kompensacijų skaičių kiekvienai aukštajai mokyklai pagal studijų kryptis.

REKLAMA

Studentai, kurių studijos atitinka norminę studijų kainą  ar kainuoja mažiau, atgaus visą sumokėtą sumą. Už studijas mokėjusieji daugiau – atgaus dalį, lygią norminei studijų kainai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų