Aušra Žvirblienė Žolininkė
Atėjo pavasaris, atbudo gamta, o žmonės vis dar neatrodo linksmi, skundžiasi sveikata, juos dažnai kankina peršalimo ligos ir silpnumas. Tokiu atveju reikėtų pasinaudoti gamtos mums teikiamais turtais.
Iš pavasarinių gamtos gėrybių, pavyzdžiui, iš šalpusnių žiedų arba aviečių šakelių, galima pasigaminti daug naudingų sveikatai priemonių. 200 g šalpusnių žiedų užpilkite 500 ml šalto spaudimo aliejaus ir gerai išmaišykite. Po kelių dienų šį aliejų galite gerti po šaukštelį, trinti juo odą už ausų arba naudoti kaip kūno priežiūros priemonę. Jei gaminate vaistus iš aviečių šakelių, jas užpilkite vandeniu ir virkite 5–6 minutes. Gerkite kaip arbatą. Šios priemonės padės jums sustiprėti, suteiks organizmui vitaminų.
Dabar vertėtų vartoti kuo daugiau garšvų ir dilgėlių. Garšvose yra labai daug naudingų medžiagų, todėl iš jų galima gaminti imunitetą stiprinančias arbatas arba miltelius. Jei ketinate gaminti miltelius, turėtumėte lygiomis dalimis sumaišyti džiovintas garšvas, rasakilas, daržines žliūges, žemuogių lapelius ir dilgėles. Visas žoles išmaišykite ir sutrinkite iki miltelių. Kasdien po pusę šaukšto mišinio berkite į vaikų košes, kokteilius, skaninkinte juo varškę, sriubas ir kitus patiekalus.
Suaugę žmonės galėtų vartoti garšvų ir aviečių šakelių mišinio: šaukštą jo reikia užplikyti karštu vandeniu ir palaikyti apie 15 minučių, kad pritrauktų.
Jau pražydo ievos, būtinai pasiskinkite jų žiedų. Tai – puiki anginos gydymo priemonė. Karo metais moterys iš ievų žiedų paruošdavo puikių vaistų partizanams: į metalinius indus pridėdavo stipriai suspaustų ievų žiedų, užpildavo trupučiu verdančio vandens, tada palaukdavo, kol nugaruos, o likusį supildavo į butelius ir siųsdavo sužeistiesiems. Šia ištrauka buvo gydomi ne tik partizanų gerklės uždegimai, bet ir jų žaizdos, nes ievos puikiai dezinfekuoja.
Beje, įsisenėjusią anginą galima gydyti ir rūgštynėmis: vieną šaukštą smulkintų rūgštynių lapų užpilti verdančiu vandeniu, o kai pritrauks, juo skalauti gerklę. Ištrauka padeda gydyti uždegimus, naikina blogą burnos kvapą.