REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žolelės organizmui valyti (foto)

Yra daugybė organizmo valymo būdų – per jų gausą kartais pamirštame, kad pati gamta mums tiesia pagalbos ranką.

REKLAMA
REKLAMA

Žmogaus organizmas – sudėtinga sistema, veikianti tam tikru režimu. Ir mūsų vis primetami išbandymai medikamentais, nikotinu, nesveiku maistu ir alkoholiu, nuolatiniu persivalgymu, sėsliu gyvenimo būdu bei gryno oro stygiumi jam nė kiek nepadeda. Todėl organizmą, tarsi didžiulį namą, periodiškai reikia gerai iškuopti. Ir ypač gyvybiškai svarbias jo dalis, tokias kaip kepenys, inkstai, kraujagyslės.

REKLAMA

Kaip jau minėta, yra daugybė įvairių būdų, kaip tai padaryti. Vienas jų – žolelės, pasižyminčios kompleksiniu valomuoju poveikiu. Ne žaidimas Žalumynus, padedančius valyti organizmą nuo šlakų ir kitų kenksmingų medžiagų, dauguma mūsų vartojame kone kiekvieną dieną patys to net nežinodami – kai valgome svogūnų laiškus, krapus, baziliką, petražoles, kalendrą. Tačiau tam, kad iš tiesų pašalintumėte visas toksines medžiagas ir laisvuosius radikalus, susikaupusius organuose ir audiniuose, išvalytumėte kepenis, aktyvuotumėte medžiagų apykaitą inkstuose ir sustiprintumėte kraujagyslių sieneles, teks paieškoti specialių žolelių mišinių nuovirams ir antpilams.

REKLAMA
REKLAMA

Svarbiausia, kad prieš imdamiesi organizmo valymo nepamirštumėte pasikonsultuoti su gydytoju, nes žolės nėra tokios jau nepavojingos, kokios atrodo. Taigi geriau išgirsti iš specialisto, kad toks gydymo būdas jums iš principo leistinas, galbūt tam tikrų vaistažolių mišinių derėtų vengti ir kita. Mišinys specialiai moterims Kone kiekvienoje kultūroje yra savų, tradicinių žolelių mišinių, skirtų stipriai sveikatai palaikyti ir periodiškai vidaus organams valyti. Paprastai tokį receptą sudaro ilgas 10–20 augalų sąrašas. Tačiau galima rasti ir supaprastintų, bet ne mažiau veiksmingų variantų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vienas tokių – specialus žolelių mišinys tik moterims. Surinktas iš jonažolių ir ramunėlių, beržo pumpurų, šlamučių, žemuogių lapų, jis sustiprina nervų sistemą, apvalo vidaus organus nuo druskų, šlakų, pašalina riebalų ir cholesterolio perteklių, mažina akmenų formavimosi inkstuose bei tulžies pūslėje riziką. Šis rinkinys naudingas širdininkams, žmonėms, turintiems bėdų dėl stuburo, diabetikams. Jo atsargų nesunku pasidaryti ir patiems – tereikia sumaišyti visus žolynus vienodomis proporcijomis. Tada du šaukštus gerai džiovintų žolynų užpilkite 0,5 litro verdančio vandens ir palikite nakčiai termose, kad nusistovėtų. Prieš vartodami nukoškite. Gerkite po 100 ml dukart per dieną užsigardžiuodami šaukšteliu medaus.

REKLAMA

Rinkinys arbatai

Nemėgstate visokių vaistažolių antpilų? Nieko baisaus. Organizmą valančių žolelių galima įsiberti ir į paprastą arbatą – tokią, kokią mėgstate ir geriate kiekvieną dieną. Turbūt iš senelių žinote, jog šiam tikslui puikiai tinka aviečių, erškėtrožių ir serbentų lapai (tiek žali, tiek ir džiovinti). Galima jų dėti į arbatą atskirai arba sumaišyti visas tris rūšis vienodomis dalimis.

Gera nuotaika (oprah.com)

Gera nuotaika (oprah.com)

Aišku, ne mažiau sveikatai naudinga ir erškėčių uogų, ne tik lapų, arbata, bet kokie erškėtuogių nuovirai ir antpilėliai: jie tonizuoja širdies veiklą, kovoja su bloguoju cholesteroliu, padeda atsipalaiduoti raumenims, o kartu pašalina iš organizmo visus šlakus ir toksinus. Žiniuonio mišinys Daugelis netradicinės, vadinamosios liaudies, medicinos atstovų savo pacientų gydymą pradeda nuo organizmo valymo. Mišinys, kurį jie naudoja, ypatingas ir gana sudėtingas: 20 g medetkų žiedų, 20 g vaistinės kasijos, 40 g melisos, 30 g šeivamedžio žiedų, 20 g Lukrecijos šaknies, 40 g jonažolių, 30 g šaltekšnio šaknies. Visas šias žoleles kruopščiai sumaišykite ir pasigaminkite nuoviro: šaukštą mišinio užpilkite 50 ml užvirinto vandens ir pavirinkite dar apie 3 minutes.

REKLAMA

Nuovirą gerkite kasryt prieš valgį, prieš pietaudami ir po vakarienės. Neišsigąskite, jei pasireikš lengvas vidurius laisvinantis poveikis – tai vienas iš organizmo valymo etapų. Naudingosios žolelių savybės Dilgėlės. Ši piktžolė iš tikrųjų yra užsimaskavęs galingas vaistas, valantis kraują, o kartu ir visą organizmą. Dilgėlių nuoviras šalina toksinus ir šlakus, normalizuoja medžiagų apykaitą, stimuliuoja inkstų veiklą ir skatina juos atsikratyti druskų pertekliaus.

Šviežių arba džiovintų dilgėlių arbata puikiai valo virškinamąjį traktą ir stiprina imunitetą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ilgą laiką vartojant dilgėlių nuovirą mažėja alergijos pasireiškimo rizika, gyja odos bėrimai.

Dilgėlių nuoviras ypač naudingas žmonėms, turintiems įgimtą polinkį į akmenų formavimąsi inkstuose.

Šaukštą žolelių užpilkite stikline verdančio vandens, palikite 15 minučių nusistovėti ir gerkite. Kursas – du trys puodeliai kas dieną nuo mėnesio iki pusės metų.

Dilgėlių arbata. Horo.lt nuotr.

Dilgėlių arbata. Horo.lt nuotr.

Jeigu jūsų sode ar prie namų auga dilgėlės, neskubėkite jų naikinti: labai sveikos dilgėlių lapų salotos, jų taip pat galima dėti ir į kitas salotas, – tik nepamirškite prieš tai aplieti verdančiu vandeniu.

REKLAMA

Mėtos. Jų arbata – dar viena puiki organizmo švarinimo priemonė. Mėtos ne tik ramina nervus ir mažina įtampą: jos taip pat valo kraujagysles, gerina jų tonusą, padeda nutekėti užsistovėjusiai tulžiai.

Mėtos skatina toksinų pasišalinimą per kepenis ir inkstus – jos tai daro spartindamos kraujotaką šiuose organuose. Šios žolės gali net neutralizuoti toksinus. O, be to, gaivina bei pasižymi antiseptinėmis savybėmis.

Kiaulpienės. Tai vienos galingiausių organizmo valytojų iš viso to, ką galima rasti gamtoje. Geltoni žiedai, kasmet išpranašaujantys pavasario pradžią, seniai ir pelnytai garsėja savo gydomosiomis savybėmis ir, žinoma, tuo, kad yra puikus diuaretikas – skysčius varanti priemonė.

REKLAMA

Dėl to, kad yra karstelėjusios, kiaulpienės žadina apetitą, stimuliuoja maisto judėjimą virškinamuoju traktu, mažina meteorizmą, šalina toksinus – nors šiek tiek ir laisvina vidurius.

Žydinčių pienių pieva

Žydinčių pienių pieva

Ypač sveika valgyti kiaulpienių salotas – jeigu įprasite prie karstelėjusio šio patiekalo skonio, kitų priemonių organizmui valyti jums ir nereikės. Nauda sveikatai su kaupu kompensuos šį menkutį trūkumą.

...ir kita. Valomosiomis savybėmis taip pat pasižymi asiūkliai, kartėlės, kraujažolės, šlamučio lapai, bruknės bei daugybė kitų žolių. Tačiau atminkite: bet kokia, net ir nekalčiausia žolelė gali sukelti negatyvią organizmo reakciją. Todėl prieš imdamiesi valyti organizmą nepamirškite paprašyti gydytojo patarimo.

Parengė Sandra MIŠKINIENĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų