REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prižiūrėti sergantį ar nesveiką šeimos narį visada sunku, o kai ateis diena, kai jis mirs, tai gali būti vienas blogiausių momentų jūsų gyvenime.

Prižiūrėti sergantį ar nesveiką šeimos narį visada sunku, o kai ateis diena, kai jis mirs, tai gali būti vienas blogiausių momentų jūsų gyvenime.

REKLAMA

Kai kurie žmonės net negali būti tame pačiame kambaryje, kai miršta mylimas žmogus, tačiau viena hospiso slaugytoja pasakoja apie tai, ką dauguma mirštančiųjų žmonių sako prieš iškeliaudami anapus. Nors kai kurių frazių ir buvo galima tikėtis, tačiau kitos gali jus sugniuždyti, rašo mirror.co.uk.

Ką sako žmonės prieš mirtį?

Julie McFadden (@hospicenursejulie) jau penkerius metus dirba slaugytoja hospise, o prieš tai daugiau nei dešimtmetį dirbo intensyvios priežiūros skyriuje.

Dabar apie savo darbą ji rašo socialiniame tinkle „TikTok“ ir sako, kad nori šviesti žmones apie mirtį ir kaip jai pasiruošti iš anksto. Ji pasakoja: „Geriausia mano darbo dalis – šviesti pacientus ir šeimas apie mirtį bei išėjimą iš šio pasaulio ir palaikyti juos emociškai ir fiziškai.

REKLAMA
REKLAMA

Be to, padėti jiems suprasti, ko tikėtis ‒ tai dar viena mano, kaip ligoninės slaugytojos, darbo dalis“. Kalbėdama apie paskutines žmonių akimirkas, ji paaiškino: „Dauguma žmonių prieš mirtį dažniausiai sako „Aš tave myliu“ arba jie šaukiasi savo mamos ar tėčio, kurie paprastai jau yra mirę“.

REKLAMA

Kas žmogui nutinka prieš mirtį?

Ji taip pat neseniai aptarė kai kuriuos dalykus, kurie gali nutikti žmogaus gyvenimo pabaigoje ir kurie atrodo „nenormalūs“, bet iš tikrųjų yra normalūs.

Tai kvėpavimo pokyčiai, odos spalvos pasikeitimas, kūno skysčiai ar karščiavimas, kurių žmonės gali ir nesitikėti. Patyrusi slaugytoja pasakoja, kad dauguma žmonių, natūraliai mirštančių ligoninėje, turi tuos pačius požymius ir simptomus.

Julie paaiškino: „Mirštančiojo simptomai yra sąmonės pakitimai (nesąmoningi), kvėpavimo pokyčiai, dėmės ir priešmirtiniai kūno skysčiai. Tai normalu ir nėra skausminga ar nepatogu. Mūsų kūnai pasirūpina savimi gyvenimo pabaigoje – kuo mažiau kišimės, tuo geriau“.

REKLAMA
REKLAMA

@hospicenursejulie

##hospicenursejulie ##nurse ##learnontiktok ##ForzaHorizon5GO ##nursesoftiktok

♬ original sound - 💕 Hospice nurse Julie 💕

Atsidavusi slaugytoja sakė, kad džiaugiasi turėdama galimybę socialiniame tinkle šviesti žmones apie mirtį – ir tai yra gyvybiškai svarbi parama, kurią hospisas gali pasiūlyti visai šeimai.

„Noriu „normalizuoti mirtį“, šviesdama žmones apie tai. Kartą grįžau namo aplankyti savo šeimos, o mano dukterėčios „TikTok“ tinklui kūrė šokių vaizdo įrašus.

Vėliau prisijungiau prie „TikTok“ pažiūrėti jų šokių. Taip man ir kilo mintis sukurti savo „TikTok“ įrašus apie mirtį ir išėjimą iš šio pasaulio. Po keturių dienų aš tai padariau ir  jau šešis mėnesius keliu įrašus bei turiu daugiau nei 340 000 sekėjų – tai beprotiška!“, – pasakojo ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų