Vaistininkas: padauginus čiobrelių gresia šios problemos

Lietuvos pievose tarp gėlių, daugiausiai, liepos mėnesį galime rasti violetiniais žiedeliais pasipuošusią vaistažolę – čiobrelį. Tiesa, farmacijos mokslų magistras, žolininkas Marius Lasinskas sako, jog svarbu šios vaistažolės nepadauginti.

Jo teigimu, geriant tiek čiobrelių, tiek kitų vaistažolių arbatas, galioja tam tikros taisyklės, kurių laikydamiesi žmonės išvengs nepageidaujamo poveikio. ,,Jei 7 dienas geriame kokią nors žolelę, 3 dienas geriau daryti pertrauką, negalima gerti tos pačios nuolat, reikia paįvairinti, kaitalioti, maišyti žoleles. Jei gersime litrais, nieko gero nebus“, - sako M. Lasinskas.

Šalutinis poveikis

Pavartojus per daug čiobrelių, specialisto teigimu, gali būti įvairūs šalutiniai poveikiai: nuo alergijų iki virškinimo sutrikimų, odos bėrimų, pykinimo, galvos skausmų. M. Lasinskas pataria kiekvienam įsiklausyti į savo organizmą ir pajausti, ar vartojamos arbatos nesukelia negalavimų, nes kiekvieno kūnas į skirtingas vaistažoles reaguoja individualiai.

Vaistų alternatyva

Vaistininko teigimu, čiobrelis naudojamas vaikų ir suaugusių kosuliui gydyti, kvėpavimo takų uždegimus slopinimui, virškinimą gerinti. Jis taip pat balansuoja organizmą, yra universalus. Tad gali būti kaip tonizuojantis jėgų šaltinis ryte ir raminantis natūralus preparatas vakare.

REKLAMA

Čiobrelis, pasak vaistininko - jėgų ir ištvermės šaltinis, yra ne viena būdas, kaip jį panaudoti. ,,Galima gaminti arbatą, galima naudoti kaip prieskonį mityboje, galima daryti inhaliacijas kvėpavimo takams, nes jis kupinas naudingų organizmui eterinių aliejų, gydo kosulį, slogą“, - pasakoja M. Lasinskas.

Čiobrelis skystina sekretą - lengvina atsikosėjimą. Jei nėra intensyvi liga, vaistininkas, žolininkas M. Lasinskas siūlo vaistus nuo slogos, gerklės ligų pakeisti būtent čiobreliais.

Plikyti ne verdančiu vandeniu

Jis taip pat primena, jog gaminant čiobrelius svarbu žinoti tam tikrus dalykus. ,,Reikia pilti ne verdantį, o 85 - 90 laipsnių temperatūros vandenį ir būtinai uždengti, kad eteriniai aliejai patektų atgal į vandenį, o ne išgaruotų. Dar labai tinka medus, reikėtų šalia palaižyti šaukštelį medaus, tuomet, kartu su medumi, nuo 20 iki 70 procentų gali geriau žolelės suveikti“, - teigia vaistininkas.

Čiobrelių rūšys

Vaistinis čiobrelis – ypač kvapnus, gamtoje neauga, sodinamas specialiai daržuose, soduose. Žydi baltai, naudojamas vaistams, nes turi daugaiusiai eterinių aliejų iš visų rūšių čiobrelių.

Keturbriaunis čiobrelis – violetinis, laukuose randamas čiobrelis keturiomis briaunomis.

Paprastasis čiobrelis – dažniausiai augantis pievose, daugiametis čiobrelis.

3 žolininko taisyklės, kad vaistažolės gerai suveiktų

1. Einant rinkti vaistažolių, svarbu gerai nusiteikti, būti dėkingam, pasimelsti, pagroti, apsivilkti lininius drabužius.


Rašyti komentarą...
N
Neringa
2020-05-19 15:36:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Geriu čiobrelius kasdien, man jie labai patinka ir nėra jokių šalutinių poveikių!
Atsakyti
0

N
Neringa
2020-05-19 15:36:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Geriu čiobrelius kasdien, man jie labai patinka ir nėra jokių šalutinių poveikių!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų