Pavasaris – tai atgimimas, nauja energija ir, žinoma, žydėjimas. Gležni pavasarinių gėlių žiedeliai sukuria šventę mūsų akims, pasiilgusioms spalvų ir šilumos. Aplankykite gėlių šventes, užsukite į įspūdingiausius pasaulio gėlių sodus ar tiesiog paklaidžiokite žydinčiais laukais ir pasisemkite energijos iš gamtos, rašo kelionių žurnalas kelioniumanija.lt.
Norintys išvysti kaip žydi migdolai kelione į Maljorką turėtų pasirūpinti dar metų pradžioje. Jau sausio viduryje pradėję sprogti pirmieji pumpurai kulminaciją populiariojoje Balearų saloje pasiekia vasario viduryje. Kiekvieną pavasarį maždaug septyni milijonai migdolų medžių paverčia didžiąją dalį salos šviesiai rožinės spalvos gėlių kilimu. Nuo rytų iki vakarų palaipsniui sprogsta migdolų ir abrikosų pumpurai. Šį žydintį kraštovaizdį galima stebėti iki kovo.
Sakurų žydėjimas, Japonija Metas, kai visa šalis paskęsta žiedų jūroje, Japonijoje vadinamas hanami. Tai – japoninių vyšnių, arba sakurų, žydėjimo šventė, kuomet šalies gyventojai ir svečiai užplūsta parkus ir sodus norėdami pasigrožėti šiais trapiais pavasario pranašais. Šios šalies meteorologai kiekvieną pavasarį tarpusavy lenktyniauja, kuris gi tiksliau nuspės žiedų išsiskleidimo datą. Tradicija žydint sakuroms rinktis į parkus ir tiesiog grožėtis trapiais pavasariniais žiedais Tekančios saulės šalyje gyvuoja apie 1000 metų. Sakurų žydėjimas japonams simbolizuoja trumpą žmogaus gyvenimą ir naują pradžią, o sakuros žiedas yra vienas iš svarbiausių Japonijos simbolių.
Karališkieji botanikos sodai, Londonas, Anglija Kew Gardens, arba Karališkieji botanikos sodai, įsikūrę pačiame Londone. Pavasaris čia – ypatingas metas, kuomet šiame sode pražįsta milijonai žiedų. Šiemet kovo-balandžio mėnesiais laukiama išsiskleidžiant 5 mln. tulpių, narcizų ir kitų pavasarinių svogūninių gėlių. Sodai, suskirstyti įvairiausiais teminiais segmentais, užima per 130 ha plotą, jame auginamos ne tik pavasarinės gėlės, bet ir galybė kitų augalų rūšių. Kew sodai buvo įkurti dar XVIII amžiuje – tuomet čia buvo tik kelios oranžerijos, kurias vėliau papildė kiti pastatai.
Rausvais persikų žiedais Kinijos Nanhui sodai pasipuošia jau kovo pabaigoje. Šių vaismedžių žiedai kinų kultūroje simbolizuoja klestėjimą ir sėkmę meilės reikaluose. Sakoma, jog poros, kuri įsimyli po žydinčiu persiku, meilė truks amžinai.
Aguonų laukai, Italija Toskana ir Umbrija – tai Italijos regionai, pavasarį pasipuošiantys raudonu aguonų kilimu. Aplankę žymias istorines vietas, leiskitės į žygį po kalvotas šių regionų kaimo vietoves. Paprastai aguonos čia raudonuoja nuo balandžio vidurio.
Gėlių šventė, Čelsis, Anglija
Žymiausi Anglijos ir kitų šalių sodininkai gegužę renkasi į Čelsį, kur vyksta kasmetinė Gėlių šventė, šiemet švenčianti 100 metų jubiliejų. Karališkosios sodininkystės bendrijos (Royal Horticultural Society) organizuojama šventė šiemet vyks gegužės 21-25 dienomis.
Gėlių kilimas, Briuselis, Belgija
Pati lankomiausia Briuselio vieta yra Didžioji aikštė (Grand Place). Nuo XI a. joje vykdavo turgus, o šiandien čia organizuojami įvairūs renginiai, iš kurių bene įspūdingiausias – „Gėlių kilimas“ (Tapis de Fleurs), rengiamas kas dveji metai rugpjūčio vidury. Aikštę užpildo apie 700 tūkst. begonijų žiedų, iš jų suformuojami įvairūs raštai, kuriais galima pasigrožėti iš viršaus, iš miesto Rotušės balkono.
Karališkieji Laekeno botanikos sodai, Briuselis, Belgija
Vienas žymiausių Belgijos, o gal ir visos Europos Sąjungos, sostinės Briuselio statinių – tai karališkieji Laeken šiltnamiai. Šie statiniuose buvo pastatyti XIX amžiuje ir išsiskiria to meto architektūrai būdingais metaliniais rėmais. Didinguose pastatuose auginama įspūdinga augalų kolekcija. Karališkuosius Laekeno botanikos sodus galima aplankyti tik kelias savaites per metus, balandžio-gegužės mėnesiais, kuomet šie sodai pasipuošia pavasariniais azalijų žiedais. Šiemet sodai lankytojus kviečia nuo balandžio 19 d. iki gegužės 12 d.
Levandų festivalis Provanse, Prancūzija
Melsvai violetiniai levandų žiedeliai ir mėlynai banguojantys šių kvapnių augalų laukai – neatskiriama Prancūzijos Provanso regiono dalis. Levandų fiesta užvaldo Provansą liepos mėnesį, kuomet įvairiuose šio regiono miesteliuose rengiami levandų festivaliai, pritraukiantys kvapų gurmanus bei aromaterapijos gerbėjus. Kiekvienas miestelis turi savo festivalio datą, o keliaujant po Provansą galima grožėtis levandų laukais. Jei norite dar daugiau kvapų ir žiedų – užsukite į vieną iš daugybės Provanse įsikūrusių distiliavimo centrų, kuriuose sužinosite, kaip gaminamas levandų eterinis aliejus ir kiti produktai iš šių augalų, naudojami parfumerijoje ir medicinoje.