festivalis

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „festivalis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „festivalis“.

Festivalio „Ant bangos“ kitąmet Nidoje neberengs: pasakė, kur kelsis

Tradicinis elektroninės muzikos festivalis „Ant bangos“ suskaldė Nidą. Nors baimindamiesi nusiaubto unikalaus paplūdimio leidimo renginiui nedavė Nacionalinio parko administracija, festivaliui žalią šviesą dega Neringos savivaldybė. Vis tik įsižeidęs jo organizatorius žada kitais metais šventės išvis neberengti.  Vietą, kurioje vyksta tradicinis Nidos elektroninės muzikos festivalis „Ant bangos“ lankė gausios tikrintojų pajėgos.

Gyventojai šluoja „Midsummer Vilnius“ bilietus: visi atlikėjai atsineša kažką naujo

Karštais vasaros vakarais Vilniuje šimtai žmonių plūsta į Valdovų rūmuose vykstantį „Midsummer Vilnius“ festivalį. Atidarymo koncerte pasirodė net du „Grammy“ apdovanojimus laimėjęs amerikiečių džiazo atlikėjas Gregory Porteris. O festivalio organizatoriai pasakoja, kad šiemet festivalyje žiūrovai galės mėgautis unikaliais ir dar niekur nematytais atlikėjų pasirodymais.

„Jaunas kaip Vilnius“ šventėje balsus suvienys žinomi atlikėjai

Liepos 25-ąją „Jaunas kaip Vilnius“ koncerto žiūrovai turės ypatingą progą išvysti neįprastų lietuvių atlikėjų duetų. Vienas jų – Vaidotas Valiukevičius ir Nombeko Augustė žada nuostabią patirtį žiūrovams naujai atliekant gerai žinomą kūrinį. Tiesa, „The Roop“ vokalistas prieš tai pristatys dainą „On Fire“, pirmą kartą nuskambėsiančią kartu su LNOBT orkestru.
2024-07-16
REKLAMA
L. Ignatovičiūtė pasidalijo festivalių Europoje sąrašu: štai, kuriuos dar spėsite aplankyti šią vasarą  L. Ignatovičiūtė pasidalijo festivalių Europoje sąrašu: štai, kuriuos dar spėsite aplankyti šią vasarą

L. Ignatovičiūtė pasidalijo festivalių Europoje sąrašu: štai, kuriuos dar spėsite aplankyti šią vasarą

Šokių muzikos gerbėjai žino – vasara, tai festivalių metas. Klausytojų pamėgtos „Power Hit Radio“ radijo stoties laidų vedėja Laura Ignatovičiūtė sako, kad laiko dar yra ir pataria, kuriuos festivalius Europoje šią vasarą turėtų aplankyti kiekvienas muzikos gerbėjas. Planuoja nuvykti į Kopenhagą L. Ignatovičiūtė pasakoja, kad ši vasara itin įtempta, todėl daug laiko kelionėms nelieka. Vis dėlto, ji yra suplanavusi nuvykti į vieną ypatingą muzikos festivalį.
2024-07-12

„Jaunas kaip Vilnius“ koncerte – ypatingi duetai: naujai nuskambės gerai žinomos dainos

Liepos 25-ąją, Vilniaus globėjo šv. Kristoforo dieną, sostinė jau trečią kartą kviečia į Vingio parką pasimėgauti įsimintinais „Jaunas kaip Vilnius“ koncertais. Žinomi popmuzikos atlikėjai suvienys jėgas, o publika pirmą kartą išgirs netikėtas legendinių dainų interpretacijas.  Jau po dviejų savaičių vyksiančiame koncerte po atviru dangumi laukia viso vakaro programa: pirmą kartą pristatomoje Jaunimo scenoje nuo 16 val.
2024-07-12

Festivalis M.A.M.A. vasara skelbia naujienas – scenoje ir Ledi Ais pasirodymas

Jau kitą šeštadienį, liepos 20 dieną Raudondvarį sudrebins didžiausias lietuviškos muzikos festivalis „OPTIBET M.A.M.A. vasara“. Visą dieną vyksiančioje muzikos šventėje savo koncertus surengs ryškiausios šalies muzikos žvaigždės. Šiandien organizatoriai atskleidžia dar daugiau naujienų – tarp kurių ir netikėtas muzikinis pasirodymas. Kiekvienais metais pasiūlantis daugybę valandų kokybiškos muzikos festivalis, šiais metais žada būti ne išimtimi, rašoma pranešime spaudai.
2024-07-12

Šeštadienį Nidoje prasideda tarptautinis Thomo Manno festivalis

Šį šeštadienį, liepos 13-ąją, Nidoje prasideda savaitę vyksiantis XXVIII tarptautinis Thomo Manno festivalis, siūlantis plačią kultūrinę programą Nidos ir visos Neringos svečiams ir bendruomenei. Koncertus, parodas, filmų peržiūras bei turiningas diskusijas – ir netgi unikalią operetę pagal Denis Diderot eiliuotą kūrinį skirtą pašto keliui iš Karaliaučiaus į Klaipėdą – visa tai šiemet jungia kultūros kraštovaizdžių ir viršūnių tema. „Pagal pirminę reikšmę viršūnė yra kalno viršūnė.
2024-07-11

Specialistai įspėja: dėl tokio elgesio sergant ligos išmoką matysite kaip savo ausis ir ne tik

Vilnietis Mauricijus neslepia, jog pasinaudojęs laikinu nedarbingumu dėl ligos praėjusiais metais suplanavo 5 dienų kelionę į festivalį Nidoje. Tuo tarpu, „Sodra“ ir Valstybinė darbo inspekcija (VDI) perspėja, kas už tai gresia.

„Bliuzo naktų“ 30-metis atšvęstas aukšta nata

„Kai pamačiau savo elektroniniame pašte žinutę iš „Bliuzo naktų“, iškart sakiau: „Yes!“. Atvykęs į Varnius po 8 metų pertraukos iš tiesų jaučiuosi, kaip grįžęs namo“, – kalbėjo amerikietis dainininkas Earlas Thomas, pasirodęs antrąjį „Bliuzo naktų“ vakarą. Lygiai taip pat festivalyje jaučiasi senbūviai, kurie čia atvyksta kasmet, nemažai jų su „bliuzais“ – nuo pat pirmojo festivalio.
2024-07-07
REKLAMA
REKLAMA

Pirmą kartą šventėje „Jaunas kaip Vilnius“ – speciali Jaunimo scena

Liepos 25 d. Vingio parke jau trečius metus vyksiančioje sostinės gimtadienio šventėje „Jaunas kaip Vilnius“ laukia naujovė – Jaunimo scena, kurios tikslas – pristatyti klausytojams nepriklausomą muzikos sceną ir sparčiai kylančius vardus. Šioje scenoje nuo 16 val. pasirodys duetai „Baltos varnos“, „Kyla vėjas!“, „Superkoloritas“, solo atlikėjai Lukas Pilkauskas, Pijus Opera, „Kabloonak“, dj nevykele bei grupės „Katarsis“ ir „Shower“, rašoma pranešime žiniasklaidai.
2024-07-04

Festivalis Latvijoje vilioja lietuvius: nepamirštamas vasaros pabėgimas vos už 100 kilometrų

Jau 12 metus Latvijoje vyksiantis didžiausias Baltijos šalių paplūdimio festivalis „Summer Sound“ vėl vilioja lietuvius Liepojos paplūdimio pramogomis, vasaros festivalio nuotaika ir didžiausia elektroninės muzikos scena regione.
2024-07-04

Finalinė Klaipėdos pilies džiazo festivalio diena: „Grammy“ laureatė Nicole Zuraitis ir gražiausias Italijos balsas Mario Biondi

Nugriaudėjo paskutinė jubiliejinio XXX Klaipėdos pilies džiazo festivalio diena. Birželio 27-29 dienomis Klaipėdos Teatro aikštėje skambėjo gražiausios melodijos, kurias atliko muzikantai iš įvairių pasaulio šalių. Šeštadienį įvyko finalinė Klaipėdos pilies džiazo festivalio diena.
2024-07-01

Pristatytas 30-asis Kristupo festivalis: intriguojantys pasirodymai, muzikų jubiliejai ir pasaulinės premjeros

„Publika Lietuvoje yra labai išprususi, ji žino, ko ateina ir ką nori išgirsti“, – taip apie Kristupo festivalio žiūrovus ir klausytojus sako viena iš festivalio organizatorių, vargonininkė Renata Marcinkutė Lesieur. Trisdešimt metų jubiliejų švenčiantis festivalis šiais metais klausytojams Vilniuje ir visoje Lietuvoje siūlo net 37 renginius. Dauguma jų – nemokami.
2024-06-21

Prasidėjo legendinis festivalis „Nida“: pagerbtas kompozitorius Gintaras Zdebskis

Prieš 30-metį pirmą kartą surengtas, tuo metu didžiausias Lietuvoje muzikos festivalis „Nida“ penktadienio vakarą ant marių kranto sugrįžo su būriu scenos žvaigždžių. Kadaise filme „Maža išpažintis“ nuskambėjusi Vytauto Kernagio personažui ištarta frazė: „Benai, plaukiam į Nidą!“ tapo neatsiejamu festivalio šūkiu ir šiemet gausiai sukvietė publiką į vieną gražiausių šalies vietų.   „Pamenu, per pirmuosius festivalius stovėdavau žiūrovų minioje.
2024-06-15

FARM ON FIRE Joninių festivalyje – trys „Michelin“ gido apdovanojimuose įvertinti šefai

Antrus metus iš eilės Ukmergėje rajone, ekologiškoje sodyboje „Farmers Circle“ vyksiančiame festivalyje „Farm on Fire“ svečių lauks ne tik milžiniški Joninių laužai, legendinių Lietuvos atlikėjų muzika, bet ir pažintis su naujais, gurmaniškais skoniais.
2024-06-14

Festivalyje „Nida‘24“ – duoklė muzikos gurmanams

Legendinis, tūkstantines minias su šūkiu „Benai, plaukiam į Nidą!“ sukviesdavęs festivalis „Nida“ vienoje gražiausių Lietuvos vietų suskambės jau šį savaitgalį.
2024-06-11

Festivalyje „Granatos Live“ tamsiu paros metu šokdins „Draugai Draugams“ scenos vardai

Iki jubiliejinio ir didžiausio šalies muzikos festivalio „Granatos Live“ lieka mažiau nei du mėnesiai, todėl organizatoriai skelbia programos papildymą ir pristato naują kolaboraciją su elektroninės muzikos entuziastais „Draugai Draugams“, kurie dvi karštas naktis šokdins festivaliautojus Rumšiškėse jau liepos 26-28. Renginiais nestandartinėse lokacijose pasižyminti „Draugai Draugams“ bendruomenė 10-tajame „Granatos Live“ festivalyje įkurs savo sceną ir kvies šokti net su devyniais naktinei šok...
2024-05-31

Vasarą vainikuosiantis „Mėnuo Juodaragis“ atskleidžia muzikos programą

Prasidedant vasarai, įsisiūbuoja vienas iš įspūdingiausių ir didžiausių festivalių Lietuvoje – „Mėnuo Juodaragis“. 2024 m. rugpjūčio 22–25 d.  šis,  jau dvidešimt ketvirtasis nepriklausomas savitos muzikos ir šiuolaikinės baltų kultūros festivalis, kviečia į baigiamąją šventę Zarasų krašte, pasakiškoje Dūburio ežero saloje. Rengėjai pristato XXIV festivalio tematiką ir atskleidžia pagrindinius muzikinės programos vardus.
2024-05-30

Lietuvoje pirmąkart vyks alaus festivalis: pasakė, kada ir kur

Šiemet Lietuvoje, Vilniuje, pirmą kartą vyks alaus festivalis. Šiuo renginiu organizatoriai siekia suburti tiek lietuviškojo alaus bravoro atstovus tiek gyventojus, kuriems įdomi alaus kultūra ar smagu paragauti naujų gėrimų.  Renginys vyks dvi dienas Vilniuje, gegužės 31 ir birželio 1 dienomis Kalnų parko estradoje.  Lietuviško alaus festivalis   Organizatoriai praneša, kad tai pirmasis toks renginys Lietuvoje. Anot jų, dalyvauti ketina solidus skaičius žmonių.
2024-05-16

Atšaukiamas šių metų „Galapagų“ festivalis: organizatoriai atskleidė priežastį

Festivalio „Galapagai“ organizatoriai pranešė netikėtą žinią – liepos 26-28 d. turėjęs įvykti renginys atšaukiamas.  Žinią pranešė festivalio organizatoriai oficialiame „Galapagų“ feisbuko puslapyje.  „Labas, kalba Galapagai! Tai nėra smagiausia, ką norime pasakyti, bet pakalbėkim atvirai: nutarėme perkelti festivalį #galapagai į kitus metus.
2024-05-13

Didžiausiame paplūdimio festivalyje Baltijos šalyse – „Eurovizijos“ žvaigždė iš Suomijos

Didžiausias paplūdimio muzikos festivalis Baltijos šalyse, „Summer Sound“, įvyks rugpjūčio 2-3 dienomis Liepojoje. Prie Baltijos jūros rengiamas festivalis išsiskiria stipria elektroninės šokių muzikos scena bei kasmet pritraukia vis daugiau klausytojų iš visų trijų Baltijos valstybių.
2024-04-08

„Kino pavasario“ atidarymo nepraleido ir garsūs svečiai: pozavo prie fotosienelės

Ketvirtadienį prasidėjo ilgai lauktas festivalis „Kino pavasaris“. Į jo atidarymą „Forum Cinemas“ kino teatre rinkosi visas būrys garsių ir kinui neabejingų žmonių. Į „Kino pavasario“ atidarymą atvyko daug svečių. Jie nepraleido progos įsiamžinti prie fotosienelės. Festivalis kviečia ne tik žiūrėti „Oskarams“ nominuotus ir apdovanotus, svarbiausiuose pasaulio festivaliuose įvertintus filmus, bet ir dalyvauti specialiuose festivalio renginiuose.
2024-03-14

Raudonės pilies festivalis sugrįžta: skelbiami pirmieji atlikėjai

Dar pernai Karklės festivalio organizatoriai pažėrė naujieną – pirmą kartą, unikalioje vietoje, Raudonės pilies prieigose rengiamą išskirtinio formato festivalį, kuriame susipina ir pačių mažiausiųjų, ir amatininkų, ir melomanų pramogos. Po pernykštės šlovės, organizatoriai skelbia – festivalis sugrįžta!   „Pernai sienas drebinome, o šiemet – skaldysime“ – būtent taip šmaikštauja organizatoriai, nors visi puikiai žino, kad storų pilies sienų dar ilgai niekas neįveiks.
2024-03-13

„Midsummer Vilnius'24“ atskleidžia visą programą: festivalis puošiasi gerai žinomais vardais

Liepos 15 – 26 dienomis sostinės širdyje vyks devintasis scenos menų festivalis „Midsummer Vilnius“. Lankytojai kviečiami patirti įspūdingus muzikos pasaulio žvaigždžių pasirodymus, karališką elektroninės muzikos vakarėlį su orkestru, stebėti unikalius operos bei teatro pastatymus po atviru dangumi. Festivalio svečių laukia 10 neužmirštamų vakarų Valdovų rūmų Didžiajame kieme. „Šiame laike norime sukurti patirtis, kurios leistų tiesiog pabūti akimirkoje ir ja mėgautis.
2024-03-05

Paaiškėjo, kuo nustebins Joninių festivalis „Farm on Fire“: scenoje – Mamontovas, Mikutavičius ir roko Legendos

Festivalio „Farm on Fire“ organizatoriai šiemet žada unikalias, išskirtines patirtis ir tokį koncertą po atviru dangumi, kokio jau seniai Lietuvoje nebuvo. Festivalio organizatorius Dovydas Laukys džiaugiasi, kad pernai pirmą kartą vykęs Joninių festivalis daugelį sužavėjo unikalia idėja, muzikine programa, ritualinėmis šventės ceremonijomis ir įspūdingo dydžio laužais.
2024-03-05

Šaltibarščių festivalis vyks ir šiemet: pasižymėkite šią datą

Antrasis Šaltibarščių festivalis – bus. Trečiadienį, vasario 14 d., „Go Vilnius” sukūrė renginį „Facebook“ socialiniame tinkle, tuo pačiu patvirtindamas, kad pamėgtas vilniečių festivalis šiemet ir vėl džiugins vilniečius ir miesto svečius. „Pink Soup Fest 2024“ šiemet vyks pirmą vasaros dieną – birželio 1 d. Tuo pačiu „Go Vilnius” atidarys 2024 metų vasaros sezoną Vilniuje, kuris tą dieną nusidažys rožine šaltibarščių spalva.
2024-02-27

Naisių festivalio organizatoriai: tik 2 iš 4 atlikėjų iškart sutiko sumokėti baudas

Į politinius partijų žaidimus įsitraukę populiarūs šalies atlikėjai nusvilo – dabar turės atverti savo pinigines tam, kad susimokėtų baudas. Prieš pusantrų metų neva supykę dėl Ramūno Karbauskio pasisakymų apie Vytautą Landsbergį ir LGBTQ bendruomenę, Naisių vasaros festivalyje staiga atsisakė koncertuoti Donatas Montvydas, Saulius Prūsaitis, grupės „The Roop“, „jauti.“ ir „TaRūta“. Dabar grupės už neįvykdytus įsipareigojimus naisiečiams sumokėjo 22 tūkstančius eurų baudų.

Po „Naisių vasaros“ skandalo pranešama apie atlikėjams skirtas baudas: suma siekia tūkstančius

Prieš keletą metų festivalis „Naisių vasara“ susidūrė su nesklandumais, kuomet prieš festivalį daugybė atlikėjų atsisakė dalyvauti, taip parodydami nepasitenkinimą ir nepritarimą organizatoriui ir mecenatui Ramūnui Karbauskiui. Visgi dabar organizatoriai atskleidžia, kad festivalyje nesudalyvavę atlikėjai turėjo sumokėti nemenkas baudas.
2024-01-31

„Kilkim Žaibu“ festivalyje – pirmą kartą Lietuvoje apsilankysiantys legendiniai „My Dying Bride“

Per daugiau nei tris dešimtis metų kelionių po visą pasaulį ir dalyvavimo didžiausiuose planetos muzikos festivaliuose doom metalo milžinai „My Dying Bride“ nė karto nebuvo užsukę į Lietuvą.
2023-12-28

Į kitąmet vyksiančią Dainų šventę perklausoms užsiregistravo 39 tūkst. dalyvių

Į šimtmetį minėsiančios Dainų šventės „Kad giria žaliuotų“ perklausas užsiregistravo per 39 tūkst. dalyvių, pusė iš jų – vaikai, pranešė Lietuvos nacionalinis kultūros centras. Prognozuota, kad skaičius sieks apie 35 tūkst. atlikėjų. „Dainų švenčių ir mėgėjų meno kolektyvų judėjimas po pandemijos yra suaktyvėjęs, tai rodo skaičiai.
2023-10-27

Kviestinė publika rinkosi į festivalio „Nepatogus kinas“ atidarymą: renginys prasidėjo pasisakymu apie smurtą prieš moteris

Ketvirtadienio vakarą specialiai festivaliui vėl atvertoje 3-oje kino teatro „Forum Cinemas Vingis“ salėje prasidėjo „Nepatogus kinas“. Šiemet žiūrovą užkalbinęs klausimu „Ar tavo?“, festivalis kino ir namų ekranuose iki spalio 29 d. vėl kviečia panirti į tikras istorijas: jaudinančias, įkvepiančias ar net aukštyn kojomis apverčiančias nuostatas ir vidinius pasaulius. Viena iš tokių istorijų tapo aštrus įžanginis pasisakymas prieš pat festivalio atidarymo filmą.
2023-10-13

Vaizdo įraše iš Izraelio festivalio matoma išniekinta vokietė: mama prašo pagalbos

Izraelis trečią dieną po brutalaus „Hamas“ puolimo skelbia susigrąžinęs teroristų užimtų gyvenviečių kontrolę, bet susišaudymai Izraelio teritorijoje vis dar tęsiasi. Pasaulį tik dabar pasiekia, turbūt, kruviniausio „Hamas“ puolimo vaizdai iš festivalio, kuriame jie nužudė mažiausiai 260 žmonių ir daugybę moterų paėmė įkaitėmis. Šiuo metu suskaičiuota, kad teroristai jau pražudė per 800 izraeliečių, o atsakydami žydai – apie pusę tūkstančio palestiniečių ir teroristų.

Ištvanas Kvik kviečia į nepamirštamą renginį: skleidžia svarbią mintį

Jau šį sekmadienį, rugsėjo 17 d., Tautų mugės metu Vilniaus centrą nuspalvins teatralizuota eisena. Tai – kasmetinė tarptautinio romų festivalio GYPSY FEST eisena, kuri šiemet taps Tautų mugės dalimi. Lietuvos romų bendruomenės pirmininkas ir romų ansamblio SARE ROMA lyderis Ištvanas Kvik žada, kad eisenoje romai pasirodys su tikrais žirgais, kaip tai įprasta romų kultūroje.
2023-09-15

Ištvanas Kvik kasmetiniame festivalyje ketina pasirodyti su žirgais

Jau šį sekmadienį, rugsėjo 17 d., Tautų mugės metu Vilniaus centrą nuspalvins teatralizuota eisena. Tai – kasmetinė tarptautinio romų festivalio GYPSY FEST eisena, kuri šiemet taps Tautų mugės dalimi. Lietuvos romų bendruomenės pirmininkas ir romų ansamblio SARE ROMA lyderis Ištvanas Kvik žada, kad eisenoje romai pasirodys su tikrais žirgais, kaip tai įprasta romų kultūroje.
2023-09-11

Prasideda „Loftas Fest’23“: laukia 375 dalyvių pasirodymai ir aštrūs rekordai

Jau šiandien, rugsėjo 7 d. Vilniaus Naujamiestyje, industrinėje „Lofto“ teritorijoje, prasideda miesto muzikos ir menų festivalis „Loftas Fest“. Lankytojų laukia itin daug kokybiškos muzikos, išskirtinių gimtadienių, meno instaliacijų, diskusijų, skanių ir aktyvių pramogų bei aštrių pojūčių. Per 3 naktis 7-iose festivalio scenose pasirodys 375 muzikantai, didžėjai, menininkai. Pagrindinėje scenoje gros „ba.“, „Lemon Joy“, Ten Walls ir kiti, rašoma pranešime spaudai.
2023-09-07

„Vilniaus fejerijai“ šiemet neišduotas leidimas: organizatoriai reiškia pasipiktinimą

Nepaisant to, kad Vilniuje ir toliau vyksta įvairūs koncertai, kuriuose naudojami profesionalūs pirotechnikos gaminiai, Vilniaus miesto savivaldybės administracija nutarė neišduoti leidimo ilgametes tradicijas turinčio festivalio „Vilniaus fejerija 2023“ organizavimui.
122 2023-09-07

Paskutiniame Kristupo festivalio koncerte – jautrūs Kazickų anūkės žodžiai ir NIKO susitikimas su vargonais

Vilniaus Šv. Kazimiero bažnyčioje jautriu Vilniaus miesto naujų idėjų kamerinio orkestro NIKO ir vargonininkės Renatos Marcinkutės-Lesieur koncertu baigėsi 29-asis Kristupo festivalis. „Šių metų festivalis iš anksto buvo užprogramuotas ekstremaliam emociniam intensyvumui ir naujoms patirtims, kurias sukūrė itin charizmatiški, tūkstantines gerbėjų minias visame pasaulyje įkvepiantys atlikėjai“, – sako festivalio vadovė Jurgita Murauskienė.
2023-09-06

Iš JAV dykumoje vykstančio „Burning Man“ festivalio pradėjo išvažinėti žmonės

Kelias dienas įstrigusiems Nevadoje vykstančio festivalio „Burning Man“ dalyviams pirmadienį pagaliau buvo leista išvažiuoti iš teritorijos.  Pirmadienio popietę nušvitus saulei prasidėjo oficialus išvykimo procesas, vadinamas „Exodus“. Tai reiškia, kad 70 tūkst. žmonių pagaliau galėjo išvažiuoti iš Juodųjų uolų dykumos. „Juodųjų Uolų mieste oficialiai prasidėjo „Exodus“ etapas, – sakoma festivalio pareiškime jo interneto svetainėje. – Draudimas važiuoti automobiliu panaikintas.
2023-09-05

„Sostinės dienose“ apsilankę žmonės buvo sužavėti neeiliniu šokiu

Savaitgalį Vilniuje vykusiame „Sostinės dienų“ bruzdesyje kiekvienas galėjo rasti sau patrauklią erdvę. Daugybę žmonių subūrė tarptautinės komandos sukurtas šokio ir multimedijos spektaklis „FACE T(W)O“. Projekto „People Power Partnership“ (PPP) komanda, pasinaudodama įspūdingo dydžio veidrodžiu ir iškalbinga choreografija Vilniaus Rotušės aikštėje atvėrė vartus į virtualią realybę.  Neeilinį pasirodymą stebėjusiai publikai 32 šokėjų pasakojamos istorijos atrodė artimos, pažįstamos.
2023-09-04

Festivalyje „Sveika, Neringa!“ – Donato Montvydo koncertas ir viešos diskusijos

Rugsėjo 16-ąją tradicinis renginys sugrįžta į Juodkrantę, kai visas pasaulis palaiko tvarios gamtos idėją skleidžiančias „World Cleanup Day“ iniciatyvas. Kasmet per skirtingas valstybes nuvilnijanti pasaulinė tvarkymosi akcija paskatino festivalio „Sveika, Neringa!“ organizatorius vėl pakviesti savanorius pasirūpinti Kuršių nerijos kraštovaizdžiu, rašoma pranešime žiniasklaidai.  Festivalio programoje – aktyvaus laisvalaikio pramogos, viešos diskusijos ir nemokamas koncertas.
2023-09-04

Vilniuje rengiamas tarptautinis bendruomenių festivalis

Šeštadienį sostinėje vyks tarptautinis bendruomenių festivalis „Vilnius is my city“ („Vilnius yra mano miestas“). Pasak organizatorių, jis suburs visus, Vilnių vadinančius savo miestu – ne tik čia gimusius ir augusius ar įsikūrusius tautiečius, bet ir čia gyvenančius užsieniečius. Lukiškių kalėjime vyksiantis renginys kvies užsienio talentus, jų šeimas bei čia atvykusius studentus susitikti su lietuviais, drauge pramogauti specialiose erdvėse.
Aktualijos 2023-09-02

Savaitgalį Vilniuje – nemokami kino filmai po atviru dangumi

Šiandien Vilniuje, Bernardinų sode prie pagrindinio fontano, prasideda tris vakarus truksiantis trumpametražių filmų festivalis „Auksinės naktys“ (org. pavadinimas – Les Nuits En Or). Pirmą kartą Lietuvoje vyksiančiame renginyje bus pristatytas net 31 filmas iš viso pasaulio, įvertintas „Oskaru“, „Cezariu“, „Goya“, „Bafta“, „David di Donatello“, „Magritte“ ir kitais prestižiniais apdovanojimais.
2023-09-01

Vilniečiams – puokštė staigmenų: pirmas rudens savaitgalis sostinėje nepaliks abejingų

Jau rugsėjo pirmąjį savaitgalį 700 metų jubiliejų švenčiančio Vilniaus gyventojų ir miesto svečių laukia „Sostinės dienos“. Į gatves išeiti ir puikių įspūdžių prisikrauti žmones kvies teminės erdvės, gausybė koncertų, sporto renginiai bei kitos nemokamos pramogos.    Miesto erdves sudrebins žinomi atlikėjai ir grupės Festivaliui startą duos ir didžiojoje scenoje Katedros aikštėje pasirodys įspūdingos grupės.
Aktualijos 2023-08-28

Pamatykite: Vilniuje vyks tarptautinio karinių orkestrų festivalio koncertas

Vilniuje, Katedros aikštėje, sekmadienio vakarą vyks tarptautinio karinių orkestrų festivalio „Military Tattoo Lithuania 2023“ koncertas. Kaip pranešė Lietuvos kariuomenė, šeštadienį turėjęs vykti koncertas dėl smarkaus lietaus perkeltas į sekmadienio vakarą. Sekmadienį Katedros aikštėje įvairius kūrinius atliks kariniai orkestrai iš Jungtinių Valstijų, Italijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Nyderlandų, Prancūzijos ir Vokietijos.
Aktualijos 2023-08-27

Senosios muzikos festivalį Kretingoje baigs prestižinis „Les Cornets Noirs“ ansamblis

Šią savaitę dviem Šveicarijos pučiamųjų ansamblio „Les Cornets Noirs“ koncertais Kretingoje baigiasi 7–asis tarptautinis Kretingos senosios muzikos festivalis. Antrą kartą festivalyje dalyvaujantis vienas iš ansamblio įkūrėjų, Bazelio „Schola Cantorum“ profesorius Frithjofas Smithas teigia, kad Kretingos festivalis jau yra išsikovojęs vietą tarp prestižiškiausių senosios muzikos festivalių Europoje.
2023-08-24

Legendine „Purpurinio vakaro“ daina Anykščiuose baigėsi 16-asis kultūros festivalis

Anykščiuose vasara baigiasi tada, kai baigiasi kultūros festivalis „Purpurinis vakaras“. Šiais metais jis miestiečiams, miesto svečiams ir visiems kultūros gerbėjams padovanojo nepakartojamų akimirkų.  „Didžiuojamės festivalio tęstinumu ir vis labiau stiprėjančiomis tradicijomis. Festivalis užaugo ir šiandien yra tapęs Anykščių kultūros veidu.
2023-08-21

Festivalyje „Purpurinis vakaras“ – šlapi Mikutavičiaus marškinėliai ir „Šventinio bankucheno“ improvizacijos

Ketvirtadienį Anykščiuose prasidėjęs šešioliktasis kultūros festivalis „Purpurinis vakaras“ šiais metais gerbėjus nustebino netikėtais pasirodymais. Pirmąjį vakarą festivalio lankytojus nuo kėdžių iš pradžių pakėlė Šarūnas Mačiulis su „Poliarizuotais stiklais“, o scenoje pasirodęs Marijonas Mikutavičius karštą rugpjūčio vakarą pavertė šlapių marškinėlių šou.
2023-08-19

Didžiajame „Sostinės dienų“ atidarymo koncerte – legendinė Latvijos grupė „BrainStorm“ ir lietuvių rokeriai „jautì“

Vasariškas nuotaikas siekiantis pratęsti „Sostinės dienų“ festivalis siūlo pirmąjį rugsėjo penktadienio vakarą mėgautis didžiausia miesto fiesta, kuriančia šiuolaikinio Vilniaus istoriją.
2023-08-18

Anykščiuose prasideda kultūros festivalis „Purpurinis vakaras“

Anykščiuose ketvirtadienį prasideda 16-asis kultūros festivalis „Purpurinis vakaras“. Šiemet festivalis truks tris dienas. Ketvirtadienio vakarą Vyskupo skvere festivalį atidarys Kazimiero Jakučio autorinių dainų koncertas. Po jo Anykščių kultūros centro kino salėje vyks dokumentinio filmo peržiūra. Penktadienį Anykščių menų inkubatoriuje-menų studijoje bus atidaroma tapybos darbų paroda, savo ruožtu, vidurnaktį miesto koplyčioje bus skaitoma poezija.
2023-08-17
Į viršų