32 metų vilnietei Elžbietai iki nelaimės buvo vos vienas žingsnis – jei ne greita reakcija, jai būtų plyšusi smegenų aneurizma, o pasekmės tokiu atveju gali būti labai liūdnos ar netgi mirtinos.
Kankino stiprūs galvos skausmai
Viskas prasidėjo prieš 2 metus. Moterį kankindavo rytiniai galvos skausmai, kurie tęsdavosi ir visą dieną, o praeidavo tik nuskausminamųjų pagalba. Galvos skausmą moteris apibūdino, kaip maudžiantį ties smilkiniu.
Tačiau Elžbieta į šį galvos skausmą numojo ranka – manė, kad tai tiesiog migrena ir toliau ramiai gyveno, tačiau jai prasidėjo labai stiprūs galvos skausmo priepuoliai. Jai labai skaudėjo galvą ties pakaušiu ir smilkiniais. Moteris vis nuvažiuodavo į priėmimo skyrių, kur jai suleisdavo lašelines ir galvos skausmas kuriam laikui praeidavo.
Taip Elžbieta gyveno iki rugsėjo 23 dienos vakaro, kai skausmas buvo dar stipresnis nei prieš tai ir moteris vėl nuvyko į Lazdynų ligoninę, kur ji gulėjo iki pat ryto. Ten jai atliko tyrimus, kurie nieko blogo neparodė, todėl gydytojai ją nukreipė pas neurologą.
„Neurologas mane įkalbėjo, kad pasidaryčiau magnetinį rezonansą – jis norėjo mane ištirti iki galo. Priėmimo skyriuje gavau siuntimą, o rugsėjo 26 dieną man padarė šį tyrimą“, – prisimena Elžbieta.
Laiko laukti nebuvo
Vieną vakarą Elžbieta sėdėjo virtuvėje ir kalbėjo telefonu su drauge, kai elektroniniame pašte pastebėjo laišką iš klinikos, kuriame buvo magnetinio rezonanso tyrimų atsakymai. Laiške buvo nurodyta, kad Elžbieta turi 2 aneurizmas.
Kaip vėliau moteris sužinojo – tai yra labai retas atvejis. Elžbieta iki tol apie aneurizmą nieko nežinojo, pirmas įspūdis jai buvo toks, kad tai nieko rimto, tačiau pradėjusi domėtis labiau – skaityti žmonių patirtis žiniasklaidoje ir socialinių tinklų grupėse, suprato, kad tai yra labai rimta ir kad laiko laukti nėra.
Tai patvirtino ir Elžbietos šeimos gydytoja, todėl moteris nieko nelaukusi internete susirado gydytoją Andrių Širvinską. „Radau straipsnį apie jį, kuriame rašė, jog šis gydytojas turi daug patirties Vokietijoje, turi naujausią įrangą Lazdynuose, todėl paprašiau šeimos gydytojos siuntimo būtent pas jį.
Važiavau pas gydytoją net nežinodama ar mane priims, nes eilės būna didžiulės, tačiau tą kartą man pasisekė, nes vienas pacientas atšaukė vizitą, todėl atsirado viena laisva vieta“, – džiaugiasi pašnekovė.
Sužinojo, kad bus reikalinga sudėtinga operacija
Spalio 12 dieną Elžbietą apžiūrėjęs gydytojas patikino, jog spalio 25 dieną jai reikės gultis į ligoninę tolimesniems tyrimams, tačiau moterį perspėjo – jei bus stiprūs galvos skausmai, važiuoti į priėmimo skyrių, nes bet kuriuo metu aneurizma gali sprogti.
„Tuo metu mano būklė buvo kritinė ir tokios būsenos ilgai nebūčiau pratempusi. Tai buvo savaičių ar netgi dienų skaičiavimas, o galvos skausmo priepuoliai man kartojosi vis dažniau ir vis skausmingesni“, – atvirauja pašnekovė.
Per periodą nuo gydytojo apžiūros iki paguldymo į ligoninę, Elžbieta net du kartus buvo nuvykusi į Lazdynų ligoninės priėmimo skyrių dėl stipraus galvos skausmo.
Galiausiai išaušo rytas, kai moteris nuvyko išsamesniems tyrimams į ligoninę. Ketvirtadienį jai atliko angiogramą (įvairių organų kraujagyslių tyrimas rentgeno spinduliuote suleidus į jas rentgenokontrastinės medžiagos – aut. past.) per kirkšnį.
„A. Širvinskas kartu su kitu gydytoju sprendė, kokiu būdu mane reikės operuoti ir ar apskritai operacija bus reikalinga. Taigi, po angiogramos, ketvirtadienį man buvo pranešta, kad bus atliekama atvira galvos operacija, nes aneurizmos yra labai pavojingoje vietoje.
Operacija buvo paskirta pirmadienį, o aš visas tas dienas gulėjau ligoninėje. Po angiogramos man kas rytą taip skaudėdavo galvą, kad be lašelinės skausmai niekaip nepraeidavo“, – su skausmu prisimena Elžbieta.
Po operacijos skausmai dingo
Po visų skausmų ir kančių, moteris sulaukė pirmadienio – operacijos dienos. Elžbieta prisimena, kad ji užmigo apie 8 ryto, o atsibudo tik apie 15 valandą jau reanimacijoje – operacija užtruko gana ilgai. Reanimacijoje moteris gulėjo 3 paras, buvo prijungta prie lašelinių.
„Pamenu, kad man pradėjo tinti veidas, tačiau gydytojas nuramino mane, kad po šios operacijos tai yra normalu. Daugiau jokių skausmų nejaučiau ir po 3 dienų mane perkėlė į palatą, o ligoninėje praleidau dar 10 dienų – iki pat tos dienos, kai reikėjo traukti siūles.
Man buvo užklijuota galva, likęs didžiulis randas, o toje vietoje nuskusti plaukai. Po to, kai grįžau namo, dar kurį laiką važinėjau į Lazdynų ligoninę, tam, kad perrištų žaizdą ir stebėtų mano būklę“, – prisimena moteris.
Elžbieta po operacijos gavo 2 mėnesių biuletenį, kadangi ji dirba oro uoste, kur visada didelė įtampa, moteriai reikėjo poilsio po sudėtingos operacijos. Taip pat per šį laiką ataugo ir jos plaukai, nes ta vieta labai krito į akį.
Pablogėjo regėjimas
Per visą laikotarpį po operacijos, moteriai galvą skaudėjo vos kartą, visai neseniai, tačiau atsirado kitų sveikatos problemų – Elžbietai pablogėjo regėjimas ir ji turi nešioti akinius. Gera žinia ta, jog gydytojo teigimu, regėjimas per metus turėtų atsistatyti.
Taip pat jai iki šiol yra nutirpusi galva, ties smilkiniu matosi įdubimas, nes operacijos metu nukrito raumenų masė. Tačiau šiuo metu moteris jaučiasi gerai, o pasitikrinti jai reikės po 5 metų – pažiūrėti, ar aneurizma neataugo.
„Mane operavęs gydytojas pasakė, pasakė, jog aneurizmos atsirado ne dėl kažkokių vaikystės traumų ar kitų dalykų, tačiau jos buvo įgimtos, nors niekas mano giminėje tokių problemų nėra turėjęs.
Po šio įvykio aneurizmas išsityrė ir mano mama bei senelė, taip pat turės išsitirti ir mano vaikai, kai paaugs, nes tai yra labai pavojinga – niekada negali žinoti, kada jos atsiras ir kada sprogs, todėl labai džiaugiuosi, kad man buvo atlikta ši operacija. Turiu du vaikus, turiu dėl ko stengtis ir tikrai dar noriu gyventi“, – tikina vilnietė.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!